Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • 2021'de yeni bir Apple iPod gelebilir. Görmek (ve duymak) istediklerimiz bunlar

2021'de yeni bir Apple iPod gelebilir. Görmek (ve duymak) istediklerimiz bunlar

Gerçek iPod'ların sonuncusu 2014'te durduruldu, ancak Apple, yeni bir söylentiye göre her şeyi değiştiren müzik çaların 20. doğum gününü kutlamak için yepyeni bir iPod yapıyor olabilir.


gelen iddiaMacRumors yazarı Steve Moser(aracılığıylaNe Hi-Fi) bu yıl güncellenmiş bir iPod touch önerir (yaklaşık olarak aynı zamanda).iPhone 13), ama ya Apple farklı düşünmeye ve orijinal iPod tarzı bir çizgi ile en iyi ses çaları yapmaya karar verirse?

Çok mu uzak? Apple daha önce harika yıldönümleri yaptı. 1997'de Apple'ın 20. doğum gününü kutlamak için yapılan 20. Yıldönümü Mac, en son teknolojiye ve buna uygun bir fiyat etiketine sahip sınırlı sayıda bir Mac'ti. Beyaz eldivenli bir adam tarafından teslim edildi! Ya Apple aynı yaklaşımı benimseyip 20. Yıldönümü iPod'unu yaptıysa? Belki garip teslimat hariç.

Orijinal iPod, ses kalitesine değil, depolama kapasitesine ve rahatlığına odaklandı, ancak 2021 versiyonu tam tersini yapabilir ve kayıpsız Apple Music ve Hi-Res Lossless'a odaklanabilir. Mevcut iPod touch gerçekten bu pazar sektörünü hedef almıyor; neredeyse daha az bir tür iPhone olarak konumlandırıldı. Öyleyse ses konusunda ciddi olan insanlar için özel bir şey yapalım.

Apple kayıpsız ve Yüksek Çözünürlüklü Sese odaklansaydı, Apple Music için harika bir hale ürünü olurdu, çünkü elbette yerleşik Spotify veya Tidal desteği ile gelmezdi. Ama donanım ne olacak? 1999 yılıymış gibi parti yapalım – daha doğrusu Ekim 2001.


1. Bir kulaklık jakı

Apple'ın satın almanızı isteyeceğini biliyoruzAirPods Maks., ancak Kayıpsız veya Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız sesi desteklemezler! Şu anda Apple kitiyle bunu yalnızca kablolu kulaklıklar yapabilir.

Mevcut iPod touch'ta hala bir kulaklık jakı var ve bunun devam ettiğini görmek istiyoruz. Dünyanın en iyi kulaklıklarından bazıları kabloludur ve Yüksek Çözünürlüklü dinleme için bir dizi yüksek kaliteli kulaklığa yüzlercesini düşüren birinin, bir Apple müzik çalarda Yüksek Çözünürlüklü dinlemek istiyorsa, sürümünü düşürmesi veya dongle'larla uğraşması gerekir.


2. Harika bir DAC (veya iki)

Kablolu kulaklık kullanıyorsanız, herhangi bir müzik çaların en önemli parçalarından biri Dijitalden Analoga Dönüştürücüsüdür (DAC). Apple donanımına sahip olan zaten oldukça iyi, ancak daha da iyi olabilirdi: incelemeler, son iPhone'lardaki sesin canlı ve kapsamlı olduğunu söylerken,en iyi harici DAC'lerişleri daha da geliştirmek.

Aslında Apple, Apple Music'ten Hi-Res Lossless parçalarını çalmak için şunları söylüyor:zorunluharici bir DAC kullanın - hiçbir Apple cihaz akımı, yalnızca yerleşik dönüştürme ile maksimum kaliteyi desteklemez. Peki ya yeni iPod isesadeceEkstra bir aksesuara ihtiyaç duymadan bu müziği çalabilen Apple cihazı? Bu kesinlikle sadece müzik içeren bir ürünü geri getirmeye değer.


Pek çok üst düzey DAC kurulumu aslında stereo sesin her iki tarafı için birer tane olmak üzere ikiz DAC kullanır – Apple, yeni iPad'e ikiz DAC boru hattı ekleyerek seçkin ses partisini gerçekten çökertebilir.

3. SSD depolama yığınları

Akış harikadır, ancak bir müzik çalarda depolama alanı da önemlidir - ve Yüksek Çözünürlüklü ses dosyalarını atıyorsanız, bolca alana ihtiyacınız olacak. Birçok taşınabilir audiophile oynatıcı, birden fazla microSD kart desteği içerir, yani yüzlerce gigabayt – hatta terabayt – müzik depolayabilirler.

Apple hiçbir zaman microSD depolama alanı olmadı, ancak 512 GB'a kadar depolama alanına sahip iPhone'lar veya 2 TB'a kadar olan iPad'lere sahip olabilirsiniz. Çok pahalı olacak, ancak burada 1 TB'a kadar seçenekler arıyor olacağız.

AirPods Max renkleri


AirPods Max'te Uzamsal Ses harika.

(Resim kredisi: Elma)

4. Mekansal Ses

Lossless'tan bir an için uzaklaşalım: 2021 iPod'un filmlere uygun bir ekranı varsa Apple'ın sanal surround ses teknolojisine de ihtiyacı var. Mekansal Ses gerçekten etkileyiciAirPods Proveya AirPods Max, ancak mevcut iPod touch tarafından desteklenmiyor.

Apple Music artık Kayıpsız çalma olmadan bile parçalar için Uzamsal Ses sunacak, bu yüzden bu, film odağı olmadan bile bir çekim olmalı gibi görünüyor.

iPod Klasik

(Resim kredisi: Elma)

5. Tıklama Tekerleği

Söylentiler şu ana kadar yeni bir iPod touch öneriyor, ancak sınırlı sürümlerden bahsediyorsak neden tamamen dolanıp klasik iPod'u ve tıklama tekerleğini geri getirmiyoruz? Bu tekerlek, herhangi bir cihazda en sevdiğimiz kontrollerden biriydi ve şimdi bile bir iPod Classic kullanmak bize büyük bir saf nostalji patlaması yaşatıyor. Apple orijinal iPod şeklini gerçekten diriltmediği sürece bunun tamamen pratik olmayacağından oldukça eminiz, ancak biz mühendis değiliz. Biz hayalperestiz!

Bunun aslında çok uzak bir ihtimal olmadığına dair bir işaret mi? YeniApple TV 4K (2021)yeni uzaktan kumandasında klasik dairesel kaydırmayı kullanır. Eğer oraya geri geliyorsa, neden burada olmasın, hey?

6. Aynalı metal sırt

Orijinal iPod'ların parlak bir metal sırtı vardı, ancak çizikler çok uzun süre parlak kalmadıkları anlamına geliyordu. Mevcut iPod touch ne kadar güzel olursa olsun, parlak metalle daha da iyi görüneceğini düşünüyoruz. Ya da gerçekten nostaljik olacaksak…fırçalanmış metal.

Apple şu anda ürün yelpazesinde çelik bantlarla birlikte parlak metallere sahip.iPhone 12 ProveApple Watch Serisi 6, o halde iPod'da da görelim…

iPod Çorapları

(Resim kredisi: Elma)

8. iPod çorapları

Bak, eğer bunu yapacaksan, sonuna kadar yap.