Close
  • Ana
  • /
  • Antrenman Yapmak
  • /
  • Karın silindiri vs egzersizi: Altı paketi almak için hangisi daha iyi?

Karın silindiri vs egzersizi: Altı paketi almak için hangisi daha iyi?

Ufukta beliren yaz ile,altılı paket almakherkesin aklında ve insanlar umutsuzca hangisi olduğunu bulmaya çalışıyorabs egzersizionlara en hızlı şekilde gıpta edilen çamaşır tahtası absini verecek. İşte pahalıya ihtiyacınız olmayacağına dair kısa bir hatırlatmaev jimnastik ekipmanlarıKarın kaslarınızı ortaya çıkarmak için tek ihtiyacınız olan biraz kararlılık ve doğru karın egzersizi. Ama altı paket karın kasları için 'doğru karın egzersizi' hangisi: ab roller mi egzersiz mi?


Her şeyden önce, doğru terim 'ab rollout' ve 'ab roller' değil, ancak bu kadar küçük ayrıntılara takılmayacağız. Ab roller, ab rollout'larını gerçekleştirmek için kullandığınız ekipmanın adıdır ve ilgileniyorsanız,scooter'dan en iyisişu andaMükemmel Fitness Ab Carver Pro.

Soru şu: Altı paketi almak için bir ab silindirine bile ihtiyacınız var mı? Sadece egzersiz yapmaya ne dersiniz? Onlar çalışıyorlar mı? Ve en önemlisi, ab sunumları yapmaktan daha iyiler mi? İkisini de denedik ve karın kaslarımız göründüğü gibi olmaktan uzak olsa daChris Hemsworth'un, başlangıçlar ve egzersizler arasında karar vermenize yardımcı olabilecek birkaç ipucumuz ve önerimiz var.

Kısa bir not: Karın kaslarınızın görünmesini istiyorsanız, düşünmek isteyebilirsiniz.biraz kilo vermekve özelliklebiraz göbek yağını kaybetmekilk. Çoğu insan, karın yağ katmanlarının altında bir miktar kas tanımına (yük değil, zihin) sahiptir, bunu kaybetmek, gece gündüz egzersiz yapmak zorunda kalmadan karın kaslarınızı ortaya çıkarabilir.

Egzersizi: artıları ve eksileri

• Derinlemesine:ab egzersizi nasıl yapılır


Egzersizi 80'li ve 90'lı yıllarda son derece popülerdi, ancak o zamandan beri gözden düştü. Günümüzde birçok PT, abs çalıştırmak için daha etkili egzersizler olduğunu iddia ediyor ve kesinlikle haklılar. Bununla birlikte, bu daha verimli egzersizlerden bazıları en azından bazı ekipman gerektirir ve genellikle karın ağrısı olan kolay vücut ağırlığı egzersizinden daha az erişilebilirdir.

Peki, mekiklerin nesi var? Nitekim, doğru yapıldığında, mekik, özellikle üst kısımlarda karın kası tanımının oluşturulmasına yardımcı olabilir. Bu aslında, PT'ler egzersizi hakkında konuştuğunda, bu abs egzersizinin sadece tüm karın bölgesini değil, sadece bir kısmını çalıştırdığı ana eleştirilerden biridir. Alt karın kasları, egzersiz yaparken çok daha az aktif hale gelir.


Egzersizi ile ilgili diğer sorun, insanların bunları yapma şeklidir. Yeni başlayanların çoğu, elleri boyunlarının arkasında kenetlenmiş olarak başlarını dizlerine doğru çekme eğilimindedir, bu da egzersizi gerçekleştirmenin en kötü yoludur. Bu şekilde egzersiz yaparken göreceğiniz tek sonuç, görünür abs değil, çekilmiş bir boyundur. Ayrıca üst bedeninizi kollarınızla yukarı çektiğinizde karın kaslarınızı daha az kullandığınızdan bahsetmiyorum bile.

Egzersizi en iyi, yalnızca karın kaslarınıza odaklandığınızda yapılır. Karnınıza odaklanmaya ve sıkıştırmaya çalışın; Gerçekten gerekmedikçe herhangi bir yere ulaşmaya veya diğer kasları hareket ettirmeye gerek yoktur. Egzersizi küçük hareketlerdir, bu nedenle özellikle ilk başta tam oturmayı denemeye gerek yoktur. Karın kasları devreye girer girmez, doğru yüksekliktesiniz. Omuzlar yerden zorlukla ayrılmalı ve yaptıklarında bile omuzları kaldırmıyorsunuz, karın kaslarını esnetiyorsunuz. Diğer kasları gevşetmeye (veya en azından kasıtlı olarak esnetmeden) çalışırken karın kaslarınıza dikkat edin.


Ab silindiri vs egzersizi

(İmaj kredisi: Getty Images)

Ab silindirleri: artıları ve eksileri

• Derinlemesine:Bir ab silindiri nasıl kullanılır

Ab silindirleri yeterince basit görünüyor – tutamak görevi gören uzatılmış eksene sahip plastik bir tekerlek – kesinlikle kullanımı da yeterince kolay mı? Ab silindirlerini kullanmak kesinlikle karmaşık değildir, ancak yine de ab rollout'ları kolay bir egzersiz değildir. Karın hareketlerini gerçekleştirebilmek için zaten güçlü bir çekirdeğe, karın kaslarını, oblikleri ve alt sırtı da kapsayan bir alana ihtiyacınız olacak.

Bu, ab silindirleriyle ilgili en büyük sorun olabilir: muhtemelen yeni başlayanlar için en yetenekli ev jimnastiği ekipmanlarından biri olsalar da (gerçekten ucuzlar), onları egzersizleri için kullanabilen insanlar zaten bir abs tanımına sahipler. Ab rollout'ları profesyonel bir harekettir ve egzersizde ustalaşmak için, çekirdek gücü oluşturmak için çok sayıda tahta ve çarpıntı vuruşu yapmanız gerekecektir.en iyi çekirdek egzersizler, bağlantılı makaleye bakın).


ar silindirleri abs tanımı oluşturmak için iyi mi? Elbette öyleler. Daha da iyisi, ab silindirleri göbeği güçlendirir ve vücudunuzu daha iyi tutmanıza yardımcı olarak rahatsızlığı ve hatta sırt ağrısını azaltır. Bununla birlikte, sırt sorunlarınız varsa, özellikle de eğitimsizse, alt sırt üzerinde çok fazla baskı oluşturduğundan, ab rollout başlamak için en iyi temel egzersiz olmayabilir.

Ab silindiri vs egzersizi

(İmaj kredisi: Getty Images)

Ab silindiri vs egzersizi: karar

Altı paket abs için en iyisi hangisi: ab silindirleri veya egzersizi?

Egzersizler, ab sunumlarından daha erişilebilirdir ve herkes herhangi bir noktada bunları yapmaya başlayabilir. Sadece boynunuzu çok fazla (veya hiç) çekmemeye ve egzersiz yaparken mide kaslarını harekete geçirmeye ve izole etmeye odaklanmaya dikkat edin.

Egzersiz yaparak biraz karın kuvveti oluşturduktan sonra - ve belkitahtalar- ab sunumları yapmaya devam edebilirsiniz. Bu mükemmel egzersiz, karın kasları da dahil olmak üzere tüm gövdeyi güçlendirmenize yardımcı olacak ve yönlendirme yapabilen bir karın silindiri alırsanız, aynı zamanda büyük oblikler de oluşturabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse: diğer karın ve karın egzersizlerinin yanı sıra egzersizi doğru şekilde yaparak başlamalısınız ve güç geldiğinde, giderek daha fazla karın egzersizi yapmaya geçebilirsiniz. Bu gücü ne kadar hızlı oluşturabileceğiniz, mevcut fiziğinize ve harcadığınız çabaya bağlıdır, ancak sık karın kasları egzersizleri yapacağınızı ve sıkı bir beslenme planınız olduğunu düşünürsek, düzgün bir şekilde hareket edebilmeniz birkaç aydan uzun sürmemelidir. ab sunumları.

Bugünün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları SAWANS Direnç Bantları,... SAWANS direnç bantları Amazon £ 5 GörüntüleTüm fiyatları görAnlaşma 18h 52dk 55s Ufe Yoga Mat - Yeşil Yoga Mats Amazon £ 9,34 GörünümTüm fiyatları gör Altıgen Dambıl 2.5kg Domyos Altıgen Dambıl Decathlon Türkiye £ 9.99 Görünüm Tüm fiyatları görMirafit 2kg Altıgen Dambıl Seti... Mirafit Altıgen Dambıl Mirafit £7,95 GörünümTüm fiyatları görCap Barbell Unisex'in SDR-005... CAP Barbell Kaplamalı Hex Dambıl Amazon £ 51,90 GörünümTüm fiyatları görSunny Health & Fitness Kemeri... Sunny Health & Fitness SF-B1002 Kemer Amazon £349.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Direnç Bandı | 1.2m Metre... Atemi Direnç Bantları Amazon £5.95 £3.95 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat H&S Karın Egzersizi... H&S Karın Silindiri Amazon £19,99 £7,93 GörüntüleTüm fiyatları görAnlaşma 15 Ağustos Pazar günü sona eriyor DTX Fitness Soft Touch... DTX Fitness Soft Touch Turkuaz Amazon £7,99 GörüntüleTüm fiyatları görGallant Karın Egzersizi Karın... Gallant Karın Silindiri Amazon £10.99 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz