Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer, ConceptD dizüstü bilgisayarına gözlüksüz 3D ekran getiriyor

Acer, ConceptD dizüstü bilgisayarına gözlüksüz 3D ekran getiriyor

Acer'ın dün küresel ürün lansmanı sırasında şirket, ekranlarına stereoskopik gözlüksüz 3D deneyimi getiren yeni teknolojisi SpatialLabs'ı sergiledi. Filmler veya oyunlar yerine 3D render için tasarlanmış olup, efekti oluşturmak için başınızı ve gözlerinizi takip eden bir stereo kamera seti kullanır.


3D TV'ler (bunları hatırlıyor musunuz?) birden fazla izleyicinin sınırlamaları nedeniyle gözlüksüz bir çözüm sunmakta zorlanırken, bir dizüstü bilgisayar ekranının kurulumunu kontrol etmek çok daha kolaydır. Prototip versiyonu, Acer'ın ConceptD dizüstü bilgisayarını, üstünde kristal bir merceksi lens ile birleştirilmiş bir UHD 2D ekrana sahip olarak kullanıyor ve ekranın her göz için farklı bir görüntü oluşturmasını ve 3D efektinin ekranın önünde yüzüyormuş gibi görünmesini sağlıyor. Ayrıca ekranın 2D ve 3D görüntüler arasında kolayca geçiş yapmasını sağlar.

SpatialLabs paketi, mimarlardan video oyunu tasarımcılarına kadar 3D modelleme ile çalışan tasarımcılar için özel olarak oluşturulmuştur. SpatialLabs Deneyim Merkezi, bir model görüntüleme aracı, nesneleri 3B'ye dönüştürmek için SpatialLabs Go, 2B görünüm olarak ek bir monitör kullanmak için Maya için PiStage ve stereoskopik 3B olarak video sunmak için SpatialLabs Player'dan oluşur. Geliştiricilere, ürün geliştirmeye yönelik geri bildirim karşılığında sistemi üç ay boyunca denemek için başvurma şansı veriliyor.

Acer Mekansal Laboratuvarlar

(Resim kredisi: Acer)

Bu teknoloji bu aşamada tamamen ticari kullanım için olsa da, bu, tüketicilerin bir aşamada 3D oyun için kullanmasına izin verecek şekilde büyütülemeyeceği anlamına gelmez. Soru şu ki, 8K ekranlar ve AR kulaklıklar kullanıcılara şimdiden çok şey sunabiliyorken 3D ekranlara hala talep var mı?


Acer, etkinlikte içerik oluşturucular için tasarlanan dört yeni ConceptD modelini de duyurdu. Bunlara ConceptD 3 Ezel Pro ve 7 Ezel Pro adlı iki hibrit makine ve ConceptD 3 Pro ve 5 Pro adlı iki dizüstü bilgisayar dahildir. Bunlar, en yeni 11. Nesil Intel Core i7 H ve Xeon işlemcilere sahiptir. 5 Pro, 3K 16 inç ekrana sahipken 7 Ezel Pro, 15,6 inç 4K Ultra HD ekrana sahip.

Acer ConceptD 7 Ezel Pro


Acer ConceptD 7 Ezel Pro

(Resim kredisi: Acer)
Bugünün en iyi Acer ConceptD ve Acer ConceptD 7 fırsatları Acer ConceptD CM3 27p IPS... Amazon 595,11 £ Acer PC ConceptD'yi görüntüleyin 100... Amazon Prime 776,07 £ Acer ConceptD CP5271UV 27... BT Shop £ 858,56 Görünüm Acer ConceptD CP3271KP 27. .. BT Shop £ 967 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz