Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Chromebook 315 incelemesi: Bu bütçeli Chromebook'u satın almalı mısınız?

Acer Chromebook 315 incelemesi: Bu bütçeli Chromebook'u satın almalı mısınız?

Ucuz bir dizüstü bilgisayar mı arıyorsunuz? O zaman bu Acer Chromebook 315 incelemesinden başka bir yere bakmayın, her zaman fiyat karşılaştırma sitelerinde ve Pingtwitter'ün yetkili sitelerinde ortaya çıkmasının bir nedeni var.en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarlarırehberlik etmek. Ama aslında iyi mi? Bu Acer Chromebook 315 incelemesinin yanıtlamayı umacağı soru budur.


İlk bakışta, bu dizüstü bilgisayarın geniş, Full HD dokunmatik ekranı, yeterli pil ömrü ve yetenekli bir işlemcisi ile tüm gereksinimleri karşıladığı görülüyor. Tabii ki 300 sterlinin altındaki bir fiyat etiketinin yanı sıra.

Ancak etkileyici özellikler her zaman harika bir müşteri deneyimi anlamına gelmez. Bu nedenle, pratikte kullanmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek için Acer Chromebook 315'in (pek de değil) hızlı bir şekilde CB315-3H olarak adlandırılan Intel destekli sürümünü aldık.

Bu amaçla, e-posta yazmak, Google Takvimimizi yönetmek, müzik dinlemek, film izlemek, web'de gezinmek ve daha pek çok şey için ciddi saatler harcadık.

Bilmeniz gereken ilk şey, Acer Chromebook 315'in, dosyalarınızın çoğunu çevrimiçi olarak depoladığı için büyük ölçüde internet bağlantısına dayanan, kullanımı kolay bir arayüz olan Chrome OS'de çalıştığıdır. Nedeni? Bir sürü yerleşik depolama alanına sahip olmanız gerekmez, bu da sonuçta dizüstü bilgisayarın fiyatını düşürür.


Ne tür bir dizüstü bilgisayar istediğinizden hala emin değilseniz, Pingtwitter'leri gözden geçirdiğinizden emin olun.en iyi dizüstü bilgisayarlar,en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlarveen iyi hafif dizüstü bilgisayarlarrehberler, harika tavsiyeler ve en iyi ürünlerle dolu oldukları için.

Ve biraz oyun oynamayı seviyorsanız, Pingtwitter'lere de bir göz atmayı unutmayın.en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarıkılavuz, sistemlere sahip olduğu içinciddenpiksel itme gücü.


Bugünün en iyi Acer Chromebook 315 fırsatları Acer 315-3HC Chromebook Intel... Amazon Prime 447,52 TL Acer Chromebook 315 - 15,6'... Amazon Prime 450,23 TL Acer Chromebook 315, Intel... Amazon Prime 457,45 TL Acer Chromebook 315 Görüntüle , Intel... Amazon Prime 491,34 TL Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Acer Chromebook 315 incelemesi: Bir Chromebook tam size göre mi?

Öncelikle, daha önce hiç Chromebook kullanmadıysanız kısa bir not. (Varsa, bir sonraki bölüme geçin.)

Chromebook'ların genellikle Windows veya Mac dizüstü bilgisayarlardan daha ucuz olmasının nedeni, bir işletim sistemi yolunda fazla bir şey olmamasıdır. Temel olarak bir internet tarayıcısı, indirdiğiniz dosyalar için bir klasör elde edersiniz ve bu size kalan kısımdır.


Acer Chromebook 315 incelemesi

(Resim kredisi: Acer)

Bu sınırlayıcı gelebilir. Ancak, Google E-Tablolar (e-tablolar için), Google Dokümanlar (kelime işleme için) ve Google Drive (bulut için) gibi çoğu Google tarafından ücretsiz olarak sağlanan web'de bulunan yazılımlarla ne kadar çok şey yapabileceğiniz şaşırtıcıdır. depolamak).

O halde Chromebook'ların ana kısıtlaması, sürekli bir internet bağlantısına duyulan ihtiyaçtır; çünkü çevrimdışı çalışmanın yolları olsa da, bunlar genellikle biraz hantaldır. Artı tarafta, özellikle Windows işletim sistemlerini rahatsız eden buggy yazılımı ve sonsuz güncellemeler tarafından yavaşlamayacaksınız.

Burada incelenen sistem, şu anda sahip olan Acer'a aittir.çokluürünlerimizen iyi Chromebook'larsatın alma rehberi ve saygın bir üne sahip bir yapımcıdır. Bu incelemeyi okumanın yanı sıra, satın alma kararı vermeden önce bu kılavuzdaki bazı sistemlere ve tavsiyelerine de göz atmanızı öneririz.


Acer Chromebook 315 incelemesi: tasarım

Görünüş açısından bu, bu fiyat noktasında gördüğümüz en şık ve en çekici Chromebook. Estetik açıdan MacBook'tan çok uzak olmayan görünüm, şık metaliktir ve ışığı estetik açıdan hoş bir şekilde yansıtır.

Yine de, yalnızca metal gibi göründüğünü unutmayın: aslında plastiktir ve ellerinizde ilk hissettiğinizde biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Yine de buna hazır olduğunuz sürece, oldukça güzel.

Dizüstü bilgisayar menteşelidir ve tam 180 derece açılabilir. 1,9 kg ağırlığıyla bu cihaz en hafifi değil ama kesinlikle bir yerden bir yere taşınabilecek kadar hafif.

Acer Chromebook 315 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tuhaf bir şekilde, klavye tabanın sadece üst yarısını kaplıyor. (Özellikle: mevcut 250 x 366 mm'den 115 x 330 mm). Bu, boşluk çubuğunun altına oturan şaşırtıcı derecede büyük bir izleme dörtgeni (78 x 106mm) ve çok fazla boş alan için yer bırakır. Biraz garip bir düzen ve onu kanepede kullanırken, sol elin gidecek yeri yokken, sağ elimizi izleme dörtgeninin sağına koyma eğilimindeydik, bu da sonunda biraz gerginliğe ve rahatsızlığa yol açtı. Sonunda daha iyi yazma alışkanlıkları geliştireceğimizden eminiz, ancak alışmak biraz zaman alıyor.

Klavyenin kendisi tam olarak premium değil. Mükemmel bir şekilde çalışmasına rağmen, tuşlar hafif ve dayanıksız ve üzerlerine yazmak en keyifli deneyim değil. Arka ışık yok ve Enter tuşu garip bir şekilde ince ve gözden kaçması kolay.

Artı tarafta, elektronik tablolara rakamlar yazmak gibi görevler için bir nimettir olan bir sayısal tuş takımı vardır. Ve izleme dörtgeni hareket halindeyken pürüzsüz ve sezgisel hissediyor. Tıkladığınız her yerde tamamen duyarlı ve bunu yaptığınızda duyulabilir bir ses çıkarmasını seviyoruz. Ayrıca büyük boyutu, parmaklarınızın ona ulaşmak için asla çaba harcaması gerekmediği anlamına gelir.

Acer Chromebook 315: ekran

Acer Chromebook 315'in en iyi özelliklerinden biri, 15.6 inçlik cömert bir ekran boyutudur. Bu gerçekten bir Chromebook için büyük ve TV ve film izlemek için harika. Arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın ne kadar çekici olduğuna bağlı olarak bir hata veya bir özellik de olabilen Zoom aramalarındaki kişileri daha ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

Acer Chromebook 315 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Daha büyük bir ekran, iş yaparken, ders çalışırken veya evinizi düzenlerken sizi daha üretken hale getirebilir. Örneğin, birden fazla pencereyi ekranınıza rahatça yan yana yerleştirebilir ve karakterleri büyüteç oranlarına indirmek zorunda kalmadan bir elektronik tablonun fazladan sütunlarını ve satırlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ekran, arkanızda güneş ışığı varken çalışmanıza izin vermek için iyi bir iş çıkaran parlama önleyici bir kaplamaya sahiptir ve dokunmatik ekran olarak da güzel bir şekilde çalışır.

Acer Chromebook 315: kurulum ve çalıştırma

Acer 315'in kurulumu, herhangi bir Chromebook'ta olduğu kadar hızlı ve kolaydır. Sadece bir internet bağlantısına ve bir Google girişine ihtiyacınız var. İkincisine sahip değilseniz, önce bir tane kurmak için telefonunuza veya başka bir bilgisayara atlamanız gerekir.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra, cihazınızı Android telefonunuzla senkronize edip etmeyeceğinizi seçmek gibi sadece birkaç adım atabilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde başlamak istiyorsanız, bunların çoğunu atlayabilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz. Bu şekilde, kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Acer Chromebook 315 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Daha önce hiç Chromebook kullanmamış olsanız bile, burada gerçek bir öğrenme eğrisi yoktur; sonuçta, ana uygulamalarınız en altta gruplanmış olarak, tarayıcıda hemen hemen her şeyi yaparsınız. Dikkat edilmesi gereken diğer tek şey, Google Drive dosyalarınızı ve doğrudan indirmelerinizi tek bir basit alanda düzenleyen ve istendiğinde açılıp kapatılabilen temel klasör yapısıdır. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, hepsi temiz ve minimal bir çalışma alanı sağlar.

Chromebook'lar genellikle bulut depolamaya yönelik olsa da (örneğin, Google Drive ile 15 GB ücretsiz alırsınız), bazen yerel olarak depolamanız gerekir. Örneğin, uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız, çevrimdışı görüntüleme için birkaç film yüklemek istersiniz. Bu nedenle, 64 GB flash bellek depolamasının dahil edilmesi burada memnuniyetle karşılanmaktadır.

Acer Chromebook 315: performans

Acer Chromebook 315'in iki çeşidi vardır: biri AMD, diğeri Intel tarafından desteklenmektedir. İncelememiz için bize verilen model, Intel UHD Graphics 600 işlemciyle birlikte çift çekirdekli 1.1GHz Intel Celeron N4020 işlemcide çalışıyor.

Bu kurulum kesinlikle ortalama Windows veya Mac dizüstü bilgisayarınız kadar güçlü değil. Ancak gerçekte, web'de gezinme, kelime işleme, video akışı ve müzik dinleme gibi bir Chromebook'u muhtemelen kullanacağınız ana görevler için olması gerekmez. Tüm bu etkinlikler için Acer Chromebook 315'in sorunsuz ve verimli bir şekilde çalıştığını ve rapor edilecek bir sorun olmadığını gördük.

Acer Chromebook 315 incelemesi

(Resim kredisi: Acer)

Ucuz Chromebook'larda genellikle birden fazla sekme açtığınızda işler yavaşlamaya başlar. Ancak 315 ile bu sorunu yaşamadık, 10 sekmenin ötesine geçtik ve yine de her şeyin mükemmel çalıştığını gördük. Açıkçası, web bağlantınız harika değilse, zorluklarla karşılaşabilirsiniz, ancak deneyimlerimize göre bu, cihazın kendi hatası olmayacaktır.

LCD ekran, full HD (1080p) çözünürlük sunar ve TV ve film izlemek son derece keyiflidir. Resim, kuşkusuz, biraz düz: Daha pahalı dizüstü bilgisayarlarda daha keskin renkler, daha iyi parlaklık ve 4K çözünürlük bulacaksınız. Ama küçük iyileştirmeler için çok daha fazla para mı harcıyor? Önceliklerinize bağlıdır, ancak çoğu insan için yapmamanızı öneririz.

Zevkinizi biraz daha azaltabilecek şey ise ses. Stereo hoparlörler cihazın alt kısmına yerleştirilmiştir ve sesi masanıza veya kucağınıza gönderir ki bu pek ideal değildir. Ve daha fazla netlik için dizüstü bilgisayarın altını destekleseniz bile, işler hala kesinlikle teneke gibi geliyor. Olumlu tarafı, denediğimiz diğer Chromebook'lara kıyasla her şeyi güzel ve yüksek sesle açabilirsiniz.

Acer Chromebook 315: bağlantı ve pil ömrü

Acer Chromebook 315'te bağlantı oldukça iyi. Toplam 4 USB bağlantı noktası var: iki USB-C bağlantı noktası ve iki USB-A bağlantı noktası. Ayrıca bir kulaklık jakı, bir microSD kart yuvası ve Kensington güvenlik kablosunu (dahil değildir) bağlamak için bir yuva da alırsınız.

Bunlar, sol ve sağ taraflar arasında bölünmüştür ve çeşitli fiş ve kablolarınızın birbiriyle savaşmaması için güzel aralıklarla yerleştirilmiştir. Ve bizi çok heyecanlandıran bir şey var: Cihazınıza sol veya sağ taraftaki USB-C bağlantı noktalarından güç sağlama seçeneği.

Bu, priziniz oturduğunuz yerle ilgili olarak zor bir yerde olsa bile, fişi prize takmak için garip bir şekilde çevirmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Bu da cihazınızı uzun vadede korumaya yardımcı olur. Kahretsin, en sonunda güç bağlantı noktalarından biri arızalansa bile, yine de bir yedeğiniz olacak.

Acer Chromebook 315 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Veri aktarım hızları değil, özellikle hızlı olduğu söylenmelidir, ancak bu fiyat noktasında bir cihazdan bekleyeceğiniz şey budur. Benzer bir şekilde, HD, 30 fps web kamerası, ev hakkında yazılacak bir şey değildir, ancak işi yapar.

Ancak 315'in tacında gerçek bir mücevher var: pil ömrü. 3 hücreli Lityum İyon pil, '12,5 saate kadar' pil ömrü vaat ediyor ve oldukça yoğun kaynak gerektiren görevlerde bu hedefe yaklaştığını gördük.

Etkileyici bir şekilde, Disney+ Android uygulaması aracılığıyla tam ekran Marvel filmlerini çevrimdışı izleyerek tam dokuz saat 35 dakika harcadık, bu da sizi uzun bir yolculuğa çıkarmaya kesinlikle yetecek. Ardından WiFi'de pil ömrünü test etmek için YouTube'da HD videolar yayınladık ve Acer 11 saat 16 dakika boyunca şaşırtıcı bir şekilde çalışmaya devam etti.

Bu pil ömrü seviyesi küçümsenecek bir şey değil ve bu yüzden 315'i bir elektrik prizinden çok fazla zaman harcayan herkese tavsiye ediyoruz.

Acer Chromebook 315: karar

Acer Chromebook 315 incelemesi

(Resim kredisi: Acer)

Sonuç olarak, Acer Chromebook 315'in bugün piyasadaki en iyi bütçeli Chromebook'lardan biri olduğunu ve okul çocukları, öğrenciler ve aslında çoğu insan için harika bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Bizi yanlış anlamayın: Bu hiçbir şekilde birinci sınıf bir ürün değildir. Parmak izi okuyucu yok, optik sürücü yok, ekran kalemi yok. Ve klavye, web kamerası, video oynatma ve ses kalitesi kesinlikle ortalama. Ancak böylesine şık ve çekici bir dizüstü bilgisayar, cömert boyutlu bir dokunmatik ekran, önemli miktarda pil ömrü ve birden fazla sekmeyi sorunsuzca çalıştırabilen bir işlemciyi 300 sterlinin altında bir fiyata elde etmek bir mucizeden biraz daha kısadır.

Herkese göre değil tabii. İş için bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, daha güçlü ve pahalı bir şeye ihtiyacınız olacak. Tutkunuz hardcore oyunsa, Google Stadia gibi web tabanlı platformlara güvenmek zorunda kalırsınız. Ve herhangi bir Chromebook'ta olduğu gibi, Photoshop veya After Effects gibi kaynak ağırlıklı yaratıcı yazılımları çalıştıramayacaksınız.

Ancak, çoğu insan bunların hiçbirini yapmak istemeyecektir. Web'de gezinme, müzik dinleme, video izleme ve e-posta yazmaktan Zoom aramaları yapmaya kadar artık çevrimiçi olarak yapmamız gereken tüm günlük işler gibi daha basit işler için bir dizüstü bilgisayar istiyorlar. Bu tür görevler için bu Chromebook, güzel bir büyük ekranda ve gerçekten çok uygun bir fiyata ihtiyacınız olan her şeyi yapar.

Bugünün en iyi Acer Chromebook 315 fırsatları Acer 315-3HC Chromebook Intel... Amazon Prime 447,52 TL Acer Chromebook 315 - 15,6'... Amazon Prime 450,23 TL Acer Chromebook 315, Intel... Amazon Prime 457,45 TL Acer Chromebook 315 Görüntüle , Intel... Amazon Prime 491,34 TL Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz