Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer ConceptD CP7271K incelemesi: içerik oluşturucular ve oyuncular için 4K monitör

Acer ConceptD CP7271K incelemesi: içerik oluşturucular ve oyuncular için 4K monitör

Acer ConceptD CP7271K fırsatları Acer ConceptD CP7271KP 68,6cm... Amazon Prime 2.041,97 £ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Acer ConceptD CP7271K incelemesi

Bu Acer ConceptD CP7271K incelemesinde, tam olarak neyi sevdiğimi ve neyi sevmediğimi açıklamak için bu monitörün performansını ve özelliklerini derinlemesine inceleyeceğim.

Acer, Pingtwitter'ün en iyi rehberine yabancı değil4K monitörlerBu giriş onların üçüncüsü olacak şekilde satın alabilirsiniz. En iyi ekran teknolojilerinden bazılarını üretme konusunda güvenebileceğiniz bir markadır ve bu 27 inç UHD monitör de farklı değildir. Acer ConceptD CP7271K, 144 Hz yenileme hızı, IPS ekran, 1.000 nit parlaklık, etkileyici renk üretimi ve Nvidia G-Sync Ultimate özelliklerine sahiptir.

Çok yönlü bir 4K monitör arıyorsanız, Acer ConceptD CP7271K hem içerik oluşturuculara hem de video oyuncularına hitap ediyor. Ancak, yüksek kaliteli özelliklerinin yanı sıra göz kamaştırıcı bir fiyat geliyor ve bazıları buna hayran kalsa da, diğerleri onu kafa karıştırıcı bir özellik kombinasyonu olarak görecek.

Acer ConceptD CP7271K incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Premium bir monitör olan Acer ConceptD CP7271K, ABD'de 2,199 ABD Doları, İngiltere'de 1,999 Sterlin ve Avustralya'da 3,449 ABD Doları'ndan başlıyor. Amazon'dan veyaB&HABD'de.


Acer ConceptD CP7271K incelemesi: tasarım ve kurulum

Acer ConceptD CP7271K incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kutudan çıkar çıkmaz Acer ConceptD CP7271K, reklam öğelerine yönelik bir monitör gibi görünüyor. Minimalist ahşap efektli tabanı ve mat gümüş metal standı ile birçok oyun monitörünün sahip olduğu siyah endüstriyel görünümü önler. Ancak bu dayanıksız olduğu anlamına gelmez, bu monitörde gerçekten sağlam ve sağlam bir his var. Yuvarlak taban ve kalın stand, daha yaygın V şekilli stile kıyasla masada oldukça fazla yer kaplar, bu yüzden bunun için alanınız olduğundan emin olun.


Ekranın üst ve yan çerçevelerinden geçmek için isteğe bağlı bir klipsli başlık vardır, ancak takmanıza gerek kalmayabilir. Görünümü biraz bozar ama parlamayı azaltmak için iyi bir iş çıkarır. Yüksekliği ve dönüşü kolayca ayarlayabilirsiniz, ancak ne yazık ki, dikey olarak ayarlanması için herhangi bir eğim veya dönüş sunmuyor - bu fiyata yazık.

Acer ConceptD CP7271K incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekranın kendisi 27 inçtir, girişler arasında geçiş yapmak, resim modunu değiştirmek veya parlaklığı ayarlamak için ekran görüntüsünü kontrol etmek için arkada dört düğme ve bir joystick bulunur. Bilgisayarınıza veya konsolunuza bağlamak için bir HDMI, bir DisplayPort ve iki USB-3 bağlantı noktasının yanı sıra kulaklıklarınız veya hoparlörünüz için 3,5 mm ses çıkışı vardır. Üzerinde de biraz USB-C bağlantısı görmek isterdim ama bu, Acer ConceptD CP7271K'ya dahil edilmedi.

Kurulumu oldukça kolaydı, diğer monitörlerin aksine o kadar da ağır değil, yaklaşık 8,3 kg. O zaman, sadece fişe takma durumuydu.

Acer ConceptD CP7271K incelemesi: resim ve özellikler

Acer ConceptD CP7271K incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer ConceptD CP7271K, maksimum 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip net bir 4K UHD ekrana sahiptir. Hevesli oyuncuları memnun etmek için Nvidia G-Sync desteği, Vesa sertifikalı DisplayHDR 1000, 4ms tepki süresi ve 144Hz yenileme hızı var.


Bir IPS ekrana sahip olması ve 1.000 nit'lik muazzam parlaklık, ona etkileyici bir netlik ve geniş görüş açıları (yatay ve dikey olarak 178°) sağlar. IPS ekranlarla ilgili bir sorun, geçmişte parlama sorunları olmuştur, ancak kaput ve parlama önleyici kaplama sayesinde bu, burada pek sorun olmadı.

Beni gerçekten etkileyen şey renk reprodüksiyonuydu, çok derin siyahlar ve en beyaz beyazlarla inanılmaz derecede canlı görünüyor. Profesyonel içerik oluşturucuları çekmek için 1,07 milyar rengi ve %93 DCI-P3 Geniş Renk Gamı'nı destekler. Acer ayrıca Delta E ortalamasının 1'den az olduğunu, yani renk doğruluğuna göre kalibre edildiğini iddia ediyor. Canlı, gerçeğe yakın tonlar, içerik oluşturma için çok uygun olacaktır. Oyun için, bu daha çok ek bir bonus.

Uzun süre kullananlar için, yerleşik ortam ışığı sensörü, ortamın parlaklığını ölçerek ve arka ışığı otomatik olarak ayarlayarak göz yorgunluğunu azaltır; bu, Acer ConceptD CP7271K'yı ne amaçla kullanırsanız kullanın faydalı olacaktır.

Dahili iki adet 4W hoparlörü var, ancak hayal kırıklığı yarattıklarını düşündüm. Ses, orta ila üst düzey aralıkta bozulma ile içi boştu ve stereo sese sahip olduklarına dair çok az izlenim verdiler. Bu monitörü satın alırsanız, kendi ses cihazınıza bağlamanızı tavsiye ederim.

Acer ConceptD CP7271K incelemesi: karar ve fiyat

(Resim kredisi: Acer)

Acer ConceptD CP7271K süper keskin görünmesine ve doğru renk üretimine sahip olmasına rağmen, hem içerik oluşturuculara hem de oyunculara aynı anda hitap etmeye çalışırken biraz özellik uyumsuzluğu gibi görünüyor.

Bu kadar yüksek bir fiyatın, çok daha ucuza daha büyük bir 4K monitör alabilen oyuncuları ikna etmesi pek olası değil, diğer yandan içerik oluşturucuların ekranın kalitesini satın alma olasılıkları daha yüksek olabilir ancak Nvidia gibi oyun özelliklerine ihtiyaç duymayacaklar. G-Sync. Ancak her ikisini de yapan biriyseniz, bunun için makul miktarda para harcamaya hazırsanız, bu iyi bir seçim olabilir.

Fiyatlar - Acer ConceptD CP7271K:▼