Close

Acer Iconia One 7 incelemesi

Acer Iconia One 7 fiyatları Resim 1/4

Acer Iconia One 7 incelemesi

Acer Iconia One 7 incelemesi
Resim 2/4

Acer Iconia One 7 incelemesi

Acer Iconia One 7 incelemesi
Resim 3/4

Acer Iconia One 7 incelemesi

Acer Iconia One 7 incelemesi
Resim 4/4

Acer Iconia One 7 incelemesi


Acer Iconia One 7 incelemesi

Acer Iconia One 7 incelememizde 100 sterlinlik bir Android tablette size ne kazandırdığını öğreniyoruz. Nexus 7 katili mi yoksa sahte mi?

Süper ucuz bir Android tabletten bekleyebilecekleriniz, son birkaç yılda kökten değişti. Bir süre önce, ucuz Android tabletler korkunç ekranlara, gecikmeli performansa sahipti ve çoğu zaman temel özelliklere sahip değildi.GoogleGoogle Play uygulama mağazası gibi hizmetler.AcerIconia One 7 ne kadar ilerlediğimizi gösteriyor.

Mükemmel değil, ancak sıkı bir bütçeye sahip olanlar için oldukça yetenekli küçük bir aile tableti yapıyor ve 90 £ kadar düşük bir fiyata satıyor.


Acer Iconia One 7: Boyut ve yapı

Acer Iconia One 7, boyut olarak oldukça küçük bir tablettir.Nexus 7. Yüksek kaliteli bir tablete taktığınız Gorilla Glass kadar sağlam olmayan plastik bir arka yüz ve cam bir ön kısımla, ellerinizi nesneye koyduğunuzda sizi şaşırtmayacaktır.

Acer ayrıca Iconia One 7'ye arka yüzünde garip bir konturlu desen vermeyi seçti, ancak gerçek kaplama bazı tabletlerde aldığınız yumuşak dokunuş hissi olmadan sadece sert plastik olduğundan, yine de biraz ucuz geliyor. Desen sayesinde daha kavrayıcı olsa bile.

Acer Iconia One 7, iPad sınıfı bir şey değil, ancak saf pratik terimlerle aslında oldukça iyi. Sadece 340 gr ağırlığındadır ve elleriniz küçük olmadığı sürece bir eldiveni tutacak kadar küçüktür. Bir şeyden daha büyük ve daha ağırKindle Paperwhite, ancak işe giderken toplu taşıma araçlarında kullanmak kullanışlı olacaktır.

Acer Iconia One 7'nin 16 GB ve 32 GB modelleri vardır ve 16 GB size birkaç üst düzey 3D oyun ve bir avuç film için yeterli alan sağlar. Ekstra depolama için bir kenarda microSD kart yuvası da var. Konsey yüzme havuzunda sivilceli bir gencin dalış bombardımanının tüm zarafetine sahip açıkta kalan bir yuva ama orada olmasına sevindik.

Acer Iconia One 7: Özellikler

Bu süper pahalı hissi kaçırmanın yanı sıra, Acer Iconia One 7 çok fazla gösterişli özelliğe sahip değil. IR vericisi veya mobil internet yok, ancak fiyat için tüm ana kutuları etkileyici bir şekilde iyi işaretliyor.

Wi-Fi ve Bluetooth gibi gerçek temel özellikler burada ve genellikle daha ucuz tabletlerin dışında kalmak için kullanılan GPS de burada. Görmek istediğimiz bir ekstra, artık pek çok TV desteklediği için kablosuz ekran yayınlama. Ama bu büyük bir kayıp değil ve insanların yüzde 95'i bunu zaten kullanmayacak. Burada Android için adalet yapmak için fazlasıyla yeterli.

Acer'ın bazı açılardan biraz abarttığı bir şey varsa. Acer ve Amazon'dan olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda önceden yüklenmiş uygulama vardır. Çok fazla? Muhtemelen, ama en azından bazılarını kaldırabilirsiniz. Ama gerçekten - neden bir booking.com uygulamasını bir tablete önceden yükleyesiniz?

Ne yazık ki, burada kullanılan eski Android 4.2 yazılımı, bunun gibi naff uygulamalarını uygulamalar menüsünde, sadece ana ekranda klasörlere kaydetmenize izin vermiyor. Bu aptal şişkinlikten tamamen uzaklaşmak yok.


Acer Iconia One 7: Ekran

Oldukça sönük tasarımın yanı sıra, Acer Iconia One 7'nin ne kadar ucuz olduğunu gösteren ekran. İki fedakarlık çözünürlük ve renktir.

Bu, 7 inç 1.280 x 800 piksel ekran, 2012'de orijinal Nexus 7'de gördüğümüzle aynı türden bir ekran. Bu, teknik açıdan çok uzun zaman önceydi. Oldukça düşük 216 ppi piksel yoğunluğunun neden olduğu pikselleşme, üst düzey bir tabletin bozulmamış görünümünü elde edemeyeceğiniz anlamına gelir, ancak gerçekten o kadar da kötü değil.

Sıkı deneyin ve bu küçük pikselleri görebilirsiniz, ancak daha büyük, daha düşük çözünürlük kadar bloklu görünmüyorGigaset QV830. 90 £ için gerçekten çok fazla şikayet edemezsiniz.

Alışması biraz daha zor olan şey, Acer Iconia One 7'nin renk üretimi. Renkler zayıf ve silik görünüyor ve sonuç olarak ekran en iyi koşullarda bile gerçekten parlamıyor.

Yine de ekranın diğer unsurları çok daha iyi. Acer Iconia One 7, çoğu tablette elde ettiğiniz harika görüş açılarını sağlayan türde bir IPS ekrana sahiptir. Doğru, açılı görüntüleme büyük bir sorun değildir - bir açıdan parlaklığın bir kısmını kaybedersiniz, ancak yine de ekranda ne olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Acer Iconia One 7, daha ucuz bir ekranın girintili görünümüne de sahip değil. Neredeyse oldukça iyi - ama sadece neredeyse. Yine de, mükemmel bir görüntü beklemeyin ve gözleriniz biraz donuk renklere çok geçmeden alışacaktır.

Acer Iconia One 7: Kamera

Acer Iconia One 7'nin kameraları da sınırlıdır. Çok sınırlı. Neredeyse tek bir yarı düzgün kameranın daha yararlı olacağı halde neden iki tane olmasını zahmet ettiklerini merak ediyoruz.

Flaşsız 2 MP arka kamera ve ön 0,3 megapiksel görüntülü sohbet kamerası elde edersiniz. Her ikisi de son derece gürültülü, ön taraf, salonunuzda sahip olabileceğiniz düşük anahtarlı aydınlatma türünde kullanılamaz olduğu ölçüde. Gerçekten çok eski bir telefonunuz olmadıkça, Acer Iconia One 7'ye güvenmekten çok cep telefonunuzu kullanarak fotoğraf çekmeniz daha iyi olacaktır.

Acer Iconia One 7: Performans

Yine de, Acer Iconia One 7'nin her parçası taviz vermiyor. 1GB RAM ile çift çekirdekli Intel Atom Z2560 1.6GHz işlemciye sahip oluyorsunuz.

Bugünlerde hemen hemen her cihaz en az dört çekirdeğe sahip göründüğünde, çift çekirdekli bir yonga kulağa çok etkileyici gelmeyebilir, ancak bu çekirdekler, bu tür bir fiyata diğer Intel olmayan tabletlerden daha fazla sayılır. Burada yeterli miktarda güç var.

Genel performans yüzde 100 gecikmesiz değildir, ancak herhangi bir yavaşlama önemsizdir ve oyunlar çalıştığında iyi performans gösterirler - beklediğiniz son teknoloji 3D olanlar bile 90 sterlinlik bir tablette çok iyi çalışmayabilir.

'Oyunlar işe yaradığında' diyoruz çünkü bazılarını çalıştırırken alışılmadık miktarda sorun yaşadık. Yükleme ekranlarında donma oyunları Acer Iconia One 7 ile oldukça yaygındır ve en iyi yükleme süreleri oldukça uzundur.

Bunun oyunların daha popüler işlemci türleri kadar Intel tabletler için optimize edilmemesine bağlı olduğunu düşünüyoruz. Oyuncuların sabra ihtiyacı vardır ve 'mevcut' 2013 modelini bir kenara bırakın, eski Nexus 7 ile bile muhtemelen daha iyi durumda olacaktır.

Acer Iconia One 7: Pil

Acer Iconia One 7'nin pil ömrü büyük tablet oyuncularının pil ömrü kadar olmasa da daha kötü olabilir. Orta parlaklıkta döngüde 720p MP4 dosyası oynatmak için sekiz saatimiz var. Uzun bir uçuş için yeterince iyi. Bu aslında Acer'ın iddia ettiği yedi saatten fazla.

Bununla birlikte, 3D oyunlar oynarken pil seviyesinin bir taş gibi düştüğünü de bulduk, bu da Acer Iconia One 7'nin çekirdeğindeki Intel Atom beyninin diğerleri kadar verimli olmadığını gösteriyor. Yine de, 3D oyunlar oynarken bile bir avuç saat şarj alacaksınız.


Acer Iconia One 7: Karar

Acer Iconia One 7, 90 £ gibi düşük bir fiyata bir tane alabileceğiniz için oldukça iyi bir değer sunan temel bir tablettir. Biraz daha fazlasını karşılayabiliyorsanız, ekstra masraf buna değer, ancak temel bir aile tableti olarak bu makul bir satın alımdır.

Acer Iconia One 7 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Acer Iconia One 7 fiyatı: 89 £