Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Predator Helios 300 incelemesi: Bol çekiciliğe sahip orta sınıf dizüstü bilgisayar oyunları

Acer Predator Helios 300 incelemesi: Bol çekiciliğe sahip orta sınıf dizüstü bilgisayar oyunları

Acer Predator Helios 300, Acer Predator Helios 300 ... eBay1.099,97 £ Görünüm

Acer Predator Helios 300, en yüksek fiyatı harcamak istemeyen veya 4K görsellere ihtiyaç duyan, ancak yine de hızlı performansa ve akıcı kare hızlarına ihtiyaç duyanlar için bir oyun dizüstü bilgisayarıdır - fiyat ve teknik özellikler açısından en üst seviyenin bir çentik altındadır. bazıları için mükemmel olacak.


Norm olduğu gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı bileşen yapılandırması vardır: inceleme birimi modelimiz, 10. nesil Intel Core i7-10750H işlemci, 20 GB RAM, 256 GB depolama alanı ve ağır hizmet için bir Nvidia GeForce RTX 2060 GPU ile geldi. grafikler çalışır.

Bunlar, bazı ciddi oyun ve video düzenleme işlemlerini üstlenebilmesi gereken özelliklerdir ve aşağıda bahsedeceğimiz gibi, durum böyle oldu. 15,6 inç ekranı ve nispeten hafif kasasıyla, diğer birçok oyun dizüstü bilgisayarından daha taşınabilir.

Helios 300 inceleme birimimizden önemli ölçüde daha güçlü olan dizüstü bilgisayarları oynayabilirsiniz - her şeyin yanı sıra aynı Helios 300 serisinden bazıları da dahil - ancak test ettiğimiz dizüstü bilgisayar, performansın yanı sıra uygun fiyat isteyenler için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Acer Predator Helios 300 incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1/2

Acer Predator Helios 300


(Resim kredisi: Acer)
Resim 2/2

Acer Predator Helios 300

(Resim kredisi: Acer)

İncelediğimiz Predator Helios 300 dizüstü bilgisayar, 15.6 inç, 1.920 x 1.080 piksel, 16: 9 en boy oranı, 3ms yanıt süresi ve 144Hz maksimum yenileme hızı sunan IPS LCD ekran ile geldi. Helios 300 serisinde daha büyük ekranlar mevcuttur, ancak bu durumda taşınabilirlik konusunda elbette kaybedersiniz. İster oyunlarda ister başka herhangi bir uygulamada olsun, zengin renkler, gözle görülür bir gecikme ve pürüzsüz animasyonlar ile ekran gittiği sürece kesinlikle hiçbir şikayet almadık.


Tasarım açısından dizüstü bilgisayar, eğriler açısından pek bir özelliği yok: oldukça açısal, tavizsiz bir görünüm, ancak bu çekici olmadığı anlamına gelmiyor. Cesur bir görünüm ama bu, oyun dizüstü bilgisayarlarının girdiği şey olma eğilimindedir - oyun dizüstü bilgisayarı pazarının geri kalanına karşı tarttığınızda, aslında şu anda estetik gelişme açısından mevcut olan daha mütevazı modellerden biridir.

Havalandırma delikleri oldukça çarpıcı bir şekilde tasarlanmış, ancak diğer her şey nispeten incelikli ve buna ince ışık şeritleri ve arka kapaktaki Predator logosu da dahil. Ekranın etrafındaki çerçeveler modern bir dizüstü bilgisayar için nispeten tıknazdır ve ekranın çenesindeki Predator logosunun biraz daha küçültülmesini isterdik, ancak bunların hepsi ekranı gerçekten etkilemeyen küçük şikayetlerdir. dizüstü bilgisayarın genel çekiciliği. Bağlantı noktaları açısından, 3 x USB-A, 1 x USB-C, 1 x HDMI, 1 x mini DisplayPort ve 1 x Ethernet, artı bir kulaklık jakı elde edersiniz, bu nedenle genişleme için bolca yer vardır.


Klavye ve kapak arka aydınlatması ve onu yapılandırmanın farklı yolları gerçekten etkileyicidir - imleç ve WASD tuşları, onları daha kolay bulabilmeniz için ekstra bir parlaklık artışı sağlar ve birlikte verilen özelleştirme yazılımı, size çok sayıda kombinasyon sunar. ile oynamak. Yazma deneyimini biraz yumuşak tarafta bulduk, ancak yine küçük bir nokta ve izleme paneli hoş ve duyarlı.

Acer Predator Helios 300 incelemesi: performans ve özellikler

Acer Predator Helios 300

(İmaj kredisi: Gelecek)

Attığımız her şeyle iyi başa çıkan Acer Predator Helios 300'de oynadığımız oyunlarda herhangi bir kekemelik veya yavaşlama fark etmedik - taraftarlar zorlu performansı telafi etmek için sık sık artış gösterse bile. Sadece video akışı veya e-posta göndermenin ötesinde bir şey denerseniz ve yaparsanız, orada olduklarını fark edeceksiniz, ancak uğultu büyük ölçüde rahatsız edici değil (ve test ettiğimiz diğer oyun dizüstü bilgisayarlarından daha kötü değil.

Maksimum grafik ayarlarına yakın çalışan GTA V ile dizüstü bilgisayar, 80-90 ve bazen daha yüksek kare hızlarını tutarlı bir şekilde yönetti. Yaygın olarak kullanılan 3D Mark Time Spy testinde, Predator Helios 300, 6.032'lik çok iyi bir skor kaydetti ve bu skoru, 'oyun dizüstü bilgisayarı' ortalamasının (5.730) biraz üzerinde, ancak 'oyun bilgisayarı' ortalamasının (9.216) biraz altında tuttu. Daha pahalı dizüstü bilgisayarlar bu rakamları aşacak olsa da, Helios 300'ün performansı kesinlikle hayal kırıklığı yaratmıyor.


Bu modeldeki en dikkat çekici özelliklerden biri, aşırı ısıyla başa çıkmak için ekstra fan gürültüsüne hazırsanız CPU'yu anında daha fazla itmenizi sağlayan tek düğmeli Turbo hız aşırtma modudur. Testlerimiz sırasında çok fazla fark yaratmamış gibi göründü, ancak bu tür bir temel ince ayar yeteneğine sahip bir şey arıyorsanız, sahip olunması gereken başka bir güzel ekstra.

Bu arada pil ömrü, bir dizüstü oyun bilgisayarında en önemli öncelik değildir, ancak bir saatlik video akışı testimizde (ekran maksimum parlaklıkta ve ses seviyesi düşükken), dizüstü bilgisayar yüzde 100'den yüzde 68'e düştü. harika bir sonuç, ancak bilgisayarın ham gücü göz önüne alındığında şaşırtıcı değil (ve bazı parlaklık ayarlarıyla bunu uzatabilirsiniz). DTS: X Ultra stereo hoparlörlerden gelen ses, dizüstü bilgisayar sesi için hiçbir şekilde yeni standartlar belirlemeden iyi.

Acer Predator Helios 300 incelemesi: fiyat ve karar

Resim 1/2

Acer Predator Helios 300

(Resim kredisi: Acer)
Resim 2/2

Acer Predator Helios 300

(Resim kredisi: Acer)

Piyasanın oyun dizüstü bilgisayarı kısmı her zamankinden daha rekabetçi ve sizin için en iyi modeli gerçekten bulmak için, teknik özelliklere ve ölçütlere bakmak için çok zaman harcamanız gerekiyor. O zaman bile, fiyatlar yukarı ve aşağı değiştikçe doğru seçim hızla değişebilir. İyi haber şu ki şu anda ortalıkta pek çok kötü ve hatta ortalama dizüstü bilgisayar yok - çoğu model size tam olarak reklamını yaptıkları şeyi verecektir.

Acer Predator Helios 300 söz konusu olduğunda, bu çok saygın bir fiyata çok saygın bir performans. Çerçeve hızları açısından çenenizi düşürmeyecek olsa da, en üst düzey oyunları bile sorunsuz ve güvenilir bir şekilde oynayacak ve hepsini akıllı görünen ve gereksiz zil ve ıslıkları azaltan bir pakette yapacak. Nvidia GPU'ya ihtiyacınız olmadığında, geri dönmeniz gereken entegre bir Intel var.

Elbette bir dizüstü oyun bilgisayarında performans estetiğinden daha önemlidir, ancak rahatça bakabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar satın almalısınız: bu gördüğümüz daha iyi görünen modellerden biridir ve basit ama etkili aydınlatma özelleştirmeleri, kendin yapabilirsin. Teknik özellikler ve performans açısından bu kadar yakın çok sayıda dizüstü bilgisayarla, Acer Predator Helios 300'ün tasarımı sizi onu almaya ikna eden şey olabilir.

Helios 300'ün olumsuz yönleri bile o kadar da kötü değil ve onu birkaç gün boyunca ana oyun ve çalışma makinemiz olarak kullanmaktan zevk aldık. Şu anda karşılaşacağınız birçok oyun dizüstü bilgisayarından daha ince, daha hafif ve daha ekonomiktir ve sizin için en yeni performanstan daha önemliyse, kısa listenize alın.