Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Predator Triton 500 incelemesi: Ekran dışında her şeyde aşırıya kaçan bir oyun dizüstü bilgisayarı

Acer Predator Triton 500 incelemesi: Ekran dışında her şeyde aşırıya kaçan bir oyun dizüstü bilgisayarı

Acer Predator Triton 500 incelemesi - önemli özellikler

Acer Predator Triton 500 incelemesi


(Resim kredisi: Acer)

Ağırlık:4,63 pound (2,1 kg)
Boyutlar:G x D x Y = 14 x 10 x 0,7 inç (35,8 x 25,5 x 1,79 cm)
İŞLEMCİ:2,6 GHz Intel Core i7-10750H (altı çekirdekli)
Grafikler:Nvidia GeForce RTX 2080 (8GB GDDR6 VRAM); Intel UHD Grafik 630
VERİ DEPOSU:16 GB DDR4
Ekran:15,6 inç, Full HD (1.920x1.080) IPS (300Hz yenileme hızı)
Depolamak:1TB NVMe SSD
Kamera:720p
Limanlar:3 x USB 3.2 Gen 2, 1 x USB 3.2 Gen 2 (Tip-C), 1 x HDMI 2.0, 1x Ethernet, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi

Pingtwitter'ün, gücünden tam olarak ödün vermeyen hızlı bir dizüstü bilgisayar olan Acer Predator Triton 500'ün incelemesine hoş geldiniz - bu, oyundaki hünerinin yanı sıra çok şey isteyen bir performans canavarı.

İş için üst düzey bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız veya (büyük olasılıkla)en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarıAAA oyunları bile vitese takabilir, buldunuz - ancak fiyat Predator Triton 500'ü bütçesi olanlar için biraz erişilemez hale getirecek.

Predator Triton 500 ile birkaç hafta geçirecek kadar şanslıydım, bu yüzden neyin popüler olduğunu, neyin geliştirilebileceğini ve bir sonraki oyun PC'niz olarak neden onu güçlü bir şekilde düşünmeniz gerektiğini çözelim - ve evet, dahil ederim bu denklemde belirtilen masaüstü canavarları.


Günümüzün en iyi Acer Predator Triton 500 fırsatları 9 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ YenilenmişYenilenmiş Acer Predator... Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar £ 1.149.97 GörünümAcer Predator Triton 500... Amazon £1.399 Görüntüle Acer Predator Triton 500... Amazon £1.399 GörüntüleAcer Predator Triton 500 NH.... Microsoft İngiltere IE £ 1,999,99 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Acer Predator Triton 500 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Predator Triton 500 incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Üst düzey bir dizüstü bilgisayarın belirli bir yapı kalitesi seviyesine ulaşması gerektiğini iddia etmek kolaydır. Sağlam bir çerçeve, akıllı soğutma, çarpıcı görünüm; onlar paketin hayati bir parçası. Acer burada neredeyse her açıdan büyük puanlar alıyor.


Predator Triton 500'ün kasası, üstte ve altta tatmin edici bir alüminyumdur, bu da ona yıkılmaz bir hava verir, ancak üst kapağa olan güvenim en yüksek olmasa da - ekran bölümünde beklenenden daha yüksek bir esneklik seviyesi var , özellikle Asus ROG Zephyrus 14 gibi bir şeyin yanında. Bu sadece bir geometri durumu olabilir, elbette - buradaki 15.6' panel, Zephyrus'un 14 inçlik panelinden açıkça daha büyük - ama biraz daha destek olmasını takdir ederdim.

İyi olana geçmeden önce bir nit daha seçelim: Predator Triton'un klavyesinin sağ tarafında, dürüst olmak gerekirse, orada olmamayı tercih ettiğim bir dizi medya tuşu var. Bir dizüstü bilgisayar klavyesini bir araya getirirken kazanan bir formül bulmak zordur, ancak alışkanlıkla sağ üst karakter tuşunu (ahem) kullanan eğitimsiz dokunmatik daktilolar, bazı şeylere alışmak için biraz daha uzun sürebilir.


Bunun dışında Acer'ın burada ürettiklerinde kusur bulmak zor. Her şey doğru geliyor. RGB aydınlatmalı klavye, arkada büyük bir egzoz, akıllı bir alan kullanımı ve Max-Q tasarımlı bir grafik paketinin benimsenmesi için yer açmak için tabanın hafifçe önüne kaydırılmıştır. ince profil. Bu oyun tasarımı notları elbette orada, ancak yeterince incelikli.

Acer Predator Triton 500 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Predator Triton 500 incelemesi: özellikler ve donanım

Geekbench kıyaslama puanları

GeekBench

(İmaj kredisi: GeekBench)

Geekbench CPU tekli:5390
Geekbench CPU çoklu:22315
Geekbench hesaplaması:228443


Max-Q grafik kartından bahsetmiştim, hadi oradan başlayalım: Acer, (yazım sırasında) dizüstü bilgisayar piksel iticilerinin en üst ucunda bulunan ciddi derecede güçlü bir 8GB Nvidia Geforce RTX 2080 SUPER'a takılmış; 30 serisi mobil grafik cihazları geliyor, ancak özellikle bu kadar küçük bir alanda neler yapabileceklerini henüz görmedik.

Bu grafiksel yetenekten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Acer, grafik kartını 3 ms'lik tepki süresine aşırı hız verebilen ve G-Sync'i destekleyen 300 Hz'lik bir panelle donattı. Bu, bu noktada isteyebileceğiniz en iyi bir-iki yumruktur; Panelin kendisi, keşfedeceğimiz gibi birkaç küçük dezavantaja sahip değil, ancak kesinlikle etkileyici bir kombinasyon.

Daha da iyisi: grafik paketi, soğutma ve performansı kolayca dengeleyen (gerçekten zorlamadığınız sürece) Intel'in Core i7 10750H işlemcisi tarafından desteklenir, tam 16 GB DDR4 bellek, 1 TB NVMe depolama, hem kablolu hem de yüksek hızlı ağ bağlantısı vardır. ve kablosuz çeşitlilik ve çok cömert bir bağlantı noktası seçimi.

Yani Acer Predator Triton 500'ün gözbebeklerine kadar özel olduğunu söylemek doğru olur. Ama nasıl performans gösteriyor?

Acer Predator Triton 500 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Predator Triton 500 incelemesi: oyun ve performans

3DMark kıyaslama puanları

3D İşareti

(Resim kredisi: UL, 3DMark)

Zaman casusu:8032
Ateş çarpması ultra:5059
Yangın grevi aşırı:9657
İtfaiye:17639
Gece baskını:39692
Gökyüzü Dalgıç:38523

Tek kelimeyle tereyağlı. Bu pürüzsüz, güçlü, güçlü şeyler. Denediğimiz hiçbir şey gerçekten en iyisi olamaz ve testlerde oynadığım her oyun kesinlikle harika hissettirdi - Sniper Elite 4'ten Shadow of the Tomb Raider'a, Predator Triton 500 yüksek sayılara ve çok kaygan performansa ulaştı.

Bu büyük bir sürpriz değil. G-Sync genellikle işlerin pürüzsüz olmasına yardımcı olur ve FHD çözünürlüğü, 2080 SUPER'in çok fazla vergilendirilmemesi için yeterince düşüktür. Çok çalışmadığından değil - işler karmaşıklaştığında hayranlar önemli ölçüde hızlanıyor - ancak oyun testlerinde veya kıyaslama etkinliklerinde kare düşüşleri ve kısıtlamalar ortaya çıkmadı. Bu gerçek bir masaüstü yedek dizüstü bilgisayardır. Yükseltme yolu bir masaüstü bilgisayarınki kadar iyi olmayabilir ve RTX etkinleştirilmiş Ultra'da Cyberpunk 2077 gibi bir şeyden aşırı FPS sayılarını sürükleyebilecek sihirli bir derde deva olmayabilir (bu noktada pek bir şey değil) ancak harika bir deneyim. Nvidia'nın DLSS'sini açın ve 2080 SUPER hemen hemen her şeyin üstesinden gelebilir.

Tek gerçek sorun ve bu küçük bir sorun, güncellemesi (300Hz'de) oldukça hızlı olan ancak zaman zaman oldukça soluk görünebilen paneldir. Ayrıca en iyi dikey görüş açılarına sahip değildir, bu nedenle iyi bir ön görüş elde etmeniz gerekir ve birçok rakipten daha düşük çözünürlüklüdür. Bence buna değecek bir getiri, ancak 4K ve göz kamaştırıcı kontrast daha çok çantanızsa, bu sizin için dizüstü bilgisayar olmayabilir.

Acer Predator Triton 500 incelemesi

(Resim kredisi: Acer)

Acer Predator Triton 500 incelemesi: karar

Ucuz değil ve ufukta gizlenen bir donanım yükseltmesi var, ancak Predator Triton 500'ü kesinlikle seviyorum. Çok şey vaat ediyor, kesinlikle veriyor. Özellikleri açısından oldukça kilitli olduğunuz gerçeğinden memnunsanız, bu kesinlikle büyük kutulu bir masaüstü PC için uygun bir alternatiftir.

Güç istiyorsan bedelini ödemen gerekecek. Predator Triton 500, yıllarca hareket halindeyken oyun oynamaya devam etmenizi sağlayacak kadar özel ve sağlamdır, ancak yatırımınıza kötü bir şekilde bakmak istemiyorsanız, onu kullanmak konusunda çok ciddi olmalısınız. devam etme zamanı geldiğinde.

Günümüzün en iyi Acer Predator Triton 500 fırsatları 9 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ YenilenmişYenilenmiş Acer Predator... Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar £ 1.149.97 GörünümAcer Predator Triton 500... Amazon £1.399 Görüntüle Acer Predator Triton 500... Amazon £1.399 GörüntüleAcer Predator Triton 500 NH.... Microsoft İngiltere IE £ 1,999,99 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz