Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Acer Predator XB3 incelemesi: kompakt ancak yetenekli bir oyun monitörü

Acer Predator XB3 incelemesi: kompakt ancak yetenekli bir oyun monitörü

Acer Predator XB273K fırsatları

Acer Predator XB3, nispeten küçük bir alana da sığacak üstün bir ekran arayanlar için 24,5 inç, 1,920 x 1,080 çözünürlüklü bir oyun monitörüdür - boyutlarda, büyük olanın tam tersiultra geniş monitörlerpazara girdiğimizi görüyoruz.


Görece küçük boyutuna rağmen, Acer bu IPS LCD paneline pek çok özellik sığdırmayı başardı: 400 cd / m2 parlaklık, Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync uyumluluğu ve tipik 1.000: 1 kontrast oranı. Monitör aynı zamanda iki entegre hoparlörle birlikte gelir.

Oyuncular, Acer Predator XB3'ün beraberinde getirdiği 1 ms yanıt süresi ve 240 Hz yenileme hızıyla özellikle ilgilenecekler, bu da ekranda keskin, yırtılmasız, süper akıcı oyun aksiyonu (ve iyi video akışı performansı) anlamına geliyor.

İngiltere'de 350 poundun altındaki bir fiyatla, aynı zamanda oyun monitörü yelpazesinin daha uygun fiyatlı ucunda. Bu incelemede XB253QGX modelini incelediğimizi unutmayın - XB3 serisinde birkaç tane var, yeni ve çok yeni değil ve 27 inç boyuta kadar çıkıyor.

Acer Predator XB3 incelemesi: tasarım ve kurulum

Acer Predator XB3


(Resim kredisi: Acer)

Acer Predator XB3'ü kurmanız çok uzun sürmez, çünkü monitörü standa takmanız ve sonra tekrar takmanız gerekir. Her şey düzgün bir şekilde yuvalanır ve yolunda hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur. araçlar. Monitörün boyutu 25 inçten küçük olduğundan, bu tek kişilik bir iştir - monitör nispeten hafiftir ve standı taktıktan sonra ölçekleri 5,3 kg (neredeyse 12 pound) ile devirir. Monitörü monte ettikten sonra hareket ettirmeniz gerekirse herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Predator XB3, bu boyutta bir şey için iyi bir bağlantı noktası seçimine sahiptir: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.2a, 1x USB 3.0 Yukarı Akım ve 4x USB 3.0 Aşağı Akım. Daha özel ve kişisel ses için burada bir kulaklık soketi ve ayrıca sesi yükseltmeniz gerekiyorsa iki adet 2W hoparlör var. Tüm bu bağlantı noktaları, çevre birimleri için yanda birkaç USB bağlantı noktasıyla monitörün arkasında düzenli bir şekilde gizlenmiştir.

Ön tarafta Acer Predator XB3, bu kategorideki diğer birkaç monitörde gördüğümüz ince yan ve üst çerçeveler ve daha kalın alt çerçeve ile sade ama şık bir tasarım kullanıyor. Alt çerçeve, aşağı doğru ateşleyen hoparlörleri barındırır ve Predator logosu, monitöre önden bakıldığında tasarım açısından tek gerçek gelişme.


Estetiği söz konusu olduğunda monitör nabız atışını hızlandırmazken, siyah plastik baskın ve ince tabanın altındaki metal desteklerle mükemmel görünümlü bir ekran. Eğim, yükseklik ve döndürme kolayca ayarlanabilir - konumlandırması çoğu kişiye göre daha esnektir, bu nedenle konumunu ve açısını düzenli olarak ayarlamanız gereken daha küçük bir masa kurulumuna uygundur (178 derecelik görüş açıları burada yardımcı olur).

Acer Predator XB3 incelemesi: özellikler ve resimler

Acer Predator XB3

(Resim kredisi: Acer)

Full HD Predator XB3'ün özelliklerinin çoğunu zaten ele aldık ve kesinlikle kağıt üzerinde etkileyici bir monitör. Her şeyin yanı sıra yüzde 99 sRGB renk gamı, yüzde 90 DCI-P3 renk gamı, 100.000.000: 1 dinamik kontrast oranı ve VESA DisplayHDR 400 desteği var. Oyun oynamadığınızda bile, bu tür bir ekran bu gerçekten sergilenen her şeyi çok iyi gösterebilecek.

Windows'ta birkaç oyun oynadıktan ve bazı videoları izledikten sonra hiçbir şikayet almadık: renkler doğal ve dengeli, HDR özellikle karanlık ve aydınlık alanları yönetmek için iyi bir iş çıkarıyor. İster Netflix'teki Wallander ister Steam'de çalışan GTA V olsun, hızlı hareket eden aksiyon keskin ve bulanık değildi. Şimdiye kadar karşılaştığımız en canlı veya en canlı panel olmasa da parlaklık da etkiledi ve diğer ekranlar size daha derin siyahlar verecek.


Predator XB3 ile elde ettiğiniz entegre ses oldukça ortalamadır - tek seferde işe yarayacak ancak üstün kaliteli ses arıyorsanız muhtemelen güvenmek istemeyeceğiniz kurulumlardan biri. Filmler ve şovlar için biraz tuhafsa sorun değil ve oyun oynamak için de sorun değil, ancak daha düşük hacimlerde daha iyi. Böyle bir monitörden ödüllü entegre ses beklemezsiniz ve anlamazsınız.

Ekrandaki menüler aracılığıyla HDR, parlaklık, kontrast ve renk gibi temel bilgileri kapsayan saygın bir seçenek var, ancak iğneyi ekrandan geri aldığınız resmin kalitesi konusunda çok fazla hareket ettirmiyorlar. Yalnızca bir tak ve çalıştır çözümüne ihtiyaç duyan ve ekran ayarlarını değiştirmek için çok fazla zaman harcamak istemeyenler için en uygunudur.

Acer Predator XB3 incelemesi: fiyat ve karar

Acer Predator XB3

(Resim kredisi: Acer)

Testimize dayanarak, Acer Predator XB3, daha küçük bir oyun monitörü kadar iyi performans gösteriyor - piyasadaki en parlak veya en zengin ekran değil, ama en pahalı değil ve kırılmayacak bir monitör yükseltmesi arıyorsanız banka o zaman bu olabilir. Elbette boyutu göz önüne alındığında, hangi odaya girerse girsin hakim olmayacak bir oyun kurulumunun peşindeyseniz daha uygundur.

Oyun oynamak, film izlemek, internette gezinmek veya bilgisayarı kullanmak için kullanacağınız başka bir şey yapmak olsun, Predator XB3 keskinlik, yanıt süreleri ve yenileme oranları açısından oldukça yüksek puanlar: her şey pürüzsüz, net ve dengeli olarak karşımıza çıkıyor . Genel bir monitör ve oyun ekranı olarak çalışır.

Bu Acer monitörün tasarımında, çoğunlukla arkadaki köşeli stand ve arkadaki Predator logosu açısından birkaç oyun gelişmesi var, ancak genel bir ofis ortamında da kullanamayacağınız kadar gösterişli değil. Diğer monitörlerin sunduğu harika aydınlatma efektlerinden hiçbirini alamazsınız - bu nedenle, istemiyorsanız, kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.

Acer Predator XB3'ün bu yıl en iyi monitör listelerinin başında geleceğini düşünmüyoruz, ancak aynı zamanda, fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bol miktarda yumruk ve bazı göz alıcı özellikler barındıran sağlam ve iyi performans gösteren bir ekran ( ve boyutu). Predator XB3'ün sahip olmadığı hiçbir şeyi kaçırmayacaksanız, bu tavsiye edebileceğimiz bir oyun monitörü satın alıyor.