Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Swift 3 (2020) incelemesi: Etkileyici bir orta sınıf, kompakt dizüstü bilgisayar

Acer Swift 3 (2020) incelemesi: Etkileyici bir orta sınıf, kompakt dizüstü bilgisayar

2020 için yeni olan Acer Swift 3, uzun birAcer Swift dizüstü bilgisayarlaryolumuza gelmek için - birkaç yıldır bu taşınabilir, hafif dizüstü bilgisayarlar boyut, taşınabilirlik, maliyet ve dahili özellikler arasında çekici bir denge bulmayı başardı.


Swift 3'ün 2020 baskısı ile Acer bu geleneği sürdürmek istiyor. Her zamanki gibi farklı konfigürasyon seçenekleri elde edersiniz, ancak bunların tümü gözü yormayan ve çok taşınabilir olan bir dizüstü bilgisayar kasasına toplanmıştır - her yere alıp götürebileceğiniz türden bir dizüstü bilgisayar.

En son Wi-Fi 6 standardı ve bir HDMI çıkışı bağlantı noktası ve tabii ki Windows 10 (Ev) desteği ile iyi bir özellik listesi de var. Microsoft'un işletim sistemi yıllar geçtikçe daha rafine ve daha kullanışlı (bir bütün olarak) olmaya devam ediyor.

Bu, şu anda dizüstü bilgisayar pazarının özellikle rekabetçi bir bölümüdür ve bu fiyat noktasında ve bu boyuttaki dizüstü bilgisayarda çok sayıda seçeneğiniz vardır. Acer Swift 3, kalabalığın arasından sıyrılmak için yeterli mi? Öğrenmek için tam ve kapsamlı incelememizi okuyun.

Acer Swift 3 (2020) incelemesi: ekran ve tasarım

Acer Swift 3


(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Swift 3, harika görünen 14 inç, 1920 x 1080 ekrana sahip - çerçeveler hoş bir şekilde ince, parlaklık ve kontrast birinci sınıf ve gerçekten yakından bakıldığında birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor - klavye arka ışığı ve gri alüminyum ve magnezyum alaşımlı kasa burada yardımcı olur. Aslında, onu ne kadar çok düşünürsek, tasarımı o kadar çok beğeniriz ki bu, önceki Swift'lerin de her zaman etkilediği bir alan.

Teraziyi 1,19 kg (yaklaşık 2,6 pound) devirmek, çok hoş ve hafif. Tamam, bu boyutta bir dizüstü bilgisayarın tam olarak ağır olmasını beklemezsiniz, ancak Acer Swift 3, ofiste taşımanız veya bahçeden mutfağa götürmeniz gerektiğinde tek elle kolayca alınabilir. Hatta kapalıyken şık bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor, ancak piyasadaki süper ince dizüstü bilgisayarların bazılarının inceliğiyle tam olarak eşleşmiyor (kapatıldığında 15.95 mm veya 0.63 inç kalınlığa sahip).


Acer Swift 3 ayrıca, iki USB-A bağlantı noktası (biri USB 3.1'i destekler), bir USB-C bağlantı noktası (Thunderbolt'u da destekler) ve bir HDMI bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi ile uygun bir bağlantı noktası seçimine sahiptir. Her iki tarafta da birkaç aşağı doğru ateşleyen hoparlör var, bu özellikle etkilemiyor ama işi yapıyor.

Film izlemekten raporları yazmaya kadar, Acer Swift 3'ün ekranı gerçekten parlıyor ve dizüstü bilgisayar her yere gidebilecek kadar taşınabilir - ve bilgisayarın alt tarafının da özellikle ısındığını fark etmedik. Şahsen, burada gösterilen 16: 9 ekran yerine 16:10 en boy oranına sahip ekranları tercih ediyoruz - daha fazla belge veya web sayfası görmek için - ancak farklı bir tercihiniz olabilir.


Acer Swift 3 (2020) incelemesi: performans ve özellikler

Acer Swift 3

(İmaj kredisi: Gelecek)

İnceleme dizüstü bilgisayarımız bir Intel Core i7-1065G7 CPU, 8GB RAM ve 512GB SSD depolama ile geldi; bunlar, fiyatta daha yüksek bir şeye gerçekten meydan okumadan sizi alabilecek saygın özelliklerdir. Grafikler, bazı hafif görüntü düzenleme ve oyunlar da dahil olmak üzere çoğu günlük görev için uygun olan Intel Iris Plus entegre çözümü tarafından sağlanır. Daha fazla RAM, daha fazla depolama alanı ve ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bir Nvidia GeForce MX350 grafik kartı ile daha pahalı konfigürasyonlar mevcut olsa da, daha talepkar kullanıcılar başka bir yere bakmak isteyeceklerdir.

Swift 3, ultra güçlü dizüstü bilgisayarlarla rekabet etmeye çalışmıyor - odak noktası taşınabilirlik ve rahatlık ve bilgisayar, tuşlarda doğru miktarda yay (dokulu klavye ve kasa) ile yazmak harika. çok yardımcı olur). Photoshop'ta web'de gezinirken veya resimlerle çalışırken ciddi bir yavaşlama fark etmedik ve fanlar ara sıra dönseler de nispeten sessizler.

Klavyenin altına yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü, görülmesi güzel - oturum açmayı çok daha kolay hale getiriyor - ancak izleme paneli biraz dayanıksız ve bazen bir tıklama (veya çift tıklama) kaydetmek istemiyor gibi görünüyor. Genel olarak bakıldığında, Acer Swift 3'ü kullanma deneyimi çok olumlu, özellikle de ne kadar küçük ve ne kadar hafif olduğunu hesaba kattığınızda. Her yere götürebileceğinizi düşündüğünüz bir dizüstü bilgisayar.


Pil ömrü en iyisi değil, bir saatlik video akışı pili yüzde 100'den yüzde 81'e düşürüyor (kuşkusuz tam ekran parlaklığındaydı, bu yüzden biraz azaltabilirsiniz). Testimiz sırasında 6-7 saat arasında kullanım bir norm gibi görünüyordu, bu nedenle, çok fazla çaba sarf etmediğiniz sürece, bir şarj cihazına ulaşmadan tüm gün çalışabilmelisiniz - ve çoğu insan için, bu yeterli olacaktır.

Acer Swift 3 (2020) incelemesi: fiyat ve karar

Acer Swift 3

(Resim kredisi: Acer)

Yeni Acer Swift 3 hakkında sevdiğimiz pek çok şey var. Önceki modeller gibi, gerçekten iyi tasarlanmış ve ekran harika görünüyor. Yazma deneyimi de gerçek bir zevktir (izleme paneline çok sık ihtiyaç duymadığınız sürece) ve bunu hareket halindeyken işlerinizi halletmek için normal dizüstü bilgisayarımız olarak kullanmaktan mutluluk duyarız. Çoğu görevi hızlı ve duyarlı bir şekilde yerine getirir ve taşıması kolaydır.

Yine de, pil ömrü ve yıldızdan daha düşük performansla her şey olumlu değil. Ayrıca, daha ucuz seçeneklerden bazılarının ne kadar iyi olduğunu düşündüğünüzde nispeten pahalı bir dizüstü bilgisayardır - Acer Swift 3'ün son fiyatları için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak test ettiğimiz yapılandırmayı yazarken doğrudan 899,99 £ karşılığında Acer web sitesi.

Tüm bilgi işlem zamanınızı bir tarayıcının içinde geçirirseniz, çok daha ucuza bir Chromebook edinme ve kendinize biraz para biriktirme eğiliminde olabilirsiniz (Acer bazılarını çok iyi yapar). Swift 3'ün fiyat ve performans arasında güzel bir denge bulduğunu söyleyebilecekken, iki dışkı arasına düştüğünü de iddia edebilirsiniz - ne bir tarafta yeterince güçlü ne de diğer tarafta yeterince uygun.

Her şeyi hesaba katarsak, Acer Swift 3 kesinlikle pozitifler sütununda negatifler sütunundan daha fazlasıyla sonuçlanıyor - orta sınıf, orta fiyatlı, kompakt dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda, şu anda en iyi seçeneklerinizden biri. ekran, yazma deneyimi ve bilgisayarın genel tasarımı özellikle güçlü. Sizin için doğru dizüstü bilgisayar olup olmadığı, onu ne tür fiyatlarda bulabileceğinize bağlı olabilir.

Bugünün en iyi Acer Swift 3 fırsatları Düşük Stok İndirimli Fiyat Acer Swift 3 SF313-52 13.5 ... Amazon Prime £ 799.99 £ 699 Acer Swift 3 SF313-52 Core'u Görüntüle ... Dizüstü Bilgisayarlar Direct769,97 £ GörünümACER Swift 3 13,5 'Dizüstü Bilgisayar -... Currys PC Dünyası 799 £ Acer Swift 3 Sf314-57 Intel'i Görüntüleyin ... very.co.uk 799,99 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz