Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Swift 5 incelemesi: güçlü ve taşınabilir bir orta sınıf Windows 10 dizüstü bilgisayar

Acer Swift 5 incelemesi: güçlü ve taşınabilir bir orta sınıf Windows 10 dizüstü bilgisayar

Kalabalık bir alanda bile, Acer Swift dizüstü bilgisayarlar genellikle göze çarpacak kadar yeterliydi - son birkaç yılda Tayvanlı üretici hoş bir şekilde tasarlanmış ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarları bir araya getirme konusunda iyi bir alışkanlık geliştirdi.


Bu Acer Swift 5 yeni ve 2020 için güncellendi: Olabildiğince ince ve hafif olmaya odaklanan 14 inçlik ultra taşınabilir, aynı zamanda çoğu görevi rahatça yapabilmeniz için yeterli güce sahip (inceleme modelimizde Intel i5 Çekirdek CPU ve 8 GB RAM).

İnce çerçevelere ve pürüzsüz ve şık tasarıma sahip kesinlikle bir görünüm - mavi inceleme modelimiz klavyede ve kapakta zevkli altın harflere sahipti ve bu, çekip çıkarmaktan utanacağınız bir dizüstü bilgisayar değil. yerel kahve dükkanınızda kullanın.

Burada incelediğimiz birimin yanı sıra, çeşitli diğer yapılandırmalar Acer'dan temin edilebilir - ayrıntılar için yerel dizüstü bilgisayar tedarikçinizi kontrol edin. İncelediğimiz modele gelince, özellikler ve fiyat, onu mevcut pazarın orta sınıfına çok fazla sokuyor.

Acer Swift 5 incelemesi: tasarla ve inşa et

Acer Swift 5'in tasarımından çok etkilendik - mavi ve altın inceleme modelimiz, sınıfını yansıtıyor ve her açıdan birinci sınıf bir makine gibi görünüyor. Klavyenin ve kapağın mat yüzeyinden tuşların altındaki ince aydınlatmaya kadar, gerçekten iyi bir şekilde bir araya getirilmiş bir dizüstü bilgisayar. Tuşların bir kısmı üzerlerindeki yazı bakımından biraz meşgul ama biz sadece Acer Swift 5'in estetiği açısından çok küçük problemlerden bahsediyoruz.


14 inç, 1.920 x 1.080 piksel ekran da bir zevktir - parlak ve keskin ve etkileyici bir açı aralığından görülebilir. Bir dizüstü bilgisayarda alabileceğiniz en yüksek çözünürlüklü ekran olmayabilir, ancak bu gerçekten önemli değil: Acer Swift 5, ister bir makale yazarken ister Netflix'te film izliyor olun, parıldayan harika bir ekrana sahiptir.

990 gram ağırlığıyla Acer Swift 5 olağanüstü derecede taşınabilir, tek elle taşıması ve tutması kolay ve hareket halindeyken çantaya sığacak kadar kompakt. Ekranın etrafındaki o ince çerçeveler sayesinde bu boyutlara ve bu ağırlığa inmek için ekran boyutu açısından çok fazla bir şey kaybetmiyorsunuz.


Hafif yapısına rağmen, bu, ucuz veya atılgan hissetmeyen bir dizüstü bilgisayardır - onun, olduğundan çok daha pahalı bir bilgisayar olduğunu düşündüğünüz için affedilebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar, üzerinde 'Swift' yazan güzel bir tasarıma sahip menteşeyle kapatıldığında bile iyi görünüyor ve kapak güven verici bir tıklama ile kapanıyor.

Acer Swift 5 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Swift 5 incelemesi: performans ve özellikler

İnceleme birimimiz, 1 Ghz'de çalışan 10. nesil dört çekirdekli Intel Core i5-1035G1 işlemci, 8 GB RAM, 256 GB SSD depolama alanı ve entegre (ancak iyi) Intel UHD grafiklerle geldi. Etkileyici bir orta sınıf combo ve dizüstü bilgisayar, atabileceğimiz her şeyin içinden geçti - Acer Swift 5'in uygun olmayacağı tek görev video düzenleme ve zorlu oyunları çalıştırmak.

Acer Swift 5 hakkında da sevdiğimiz şey, kullanımda çok sessiz olmasıdır - bir kerede açtığımız tarayıcı sekmeleri ve görüntü dosyalarının sayısını artırdığımız halde ondan gelen herhangi bir ses fark etmedik ve o zaman bile çok sessizdi. Dikkat çekmek veya başkalarının dikkatini dağıtmak konusunda endişelenmeden bu dizüstü bilgisayarı gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Filmleri ve şovları izlemek iyidir ve tümleşik hoparlörler hemen hemen bir iş çıkarır, bu nedenle kulaklık veya ayrı hoparlörler kullanmak zorunda kalmazsınız. Bir kulaklık jakı soketinin yanı sıra, çevre birimlerinizi bağlamak için bir HDMI çıkış bağlantı noktası, bir USB-C bağlantı noktası ve iki USB-A bağlantı noktası elde edersiniz. Her şeyin yanı sıra, çok yönlü bir dizüstü bilgisayar ve Windows'ta oturum açmayı daha kolay hale getirmek için gemide bir parmak izi sensörü de görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Pil ömrü, Acer Swift 5'in birinci sınıf olmayan bir yönüdür, ancak o da korkunç değildir: Dizüstü bilgisayarı normal şekilde kullanırken, iş görevleri, müzik ve video akışı karışımı ile şarjlar arasında düzenli olarak altı veya yedi saat alıyorduk. Bu fena değil ve ofisten uzaktaysanız iş gününün çoğunu geçirmenizi sağlar. Ekran parlaklığını artırıyorsanız veya çok sayıda zorlu görev yürütüyorsanız, o kadar fazlasını alamayabilirsiniz.


Acer Swift 5 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Acer Swift 5 incelemesi: fiyat ve karar

Çevrimiçi alışveriş yaparsanız Acer Swift 5'i 1.000 £ 'dan biraz daha düşük bir fiyata alabilmelisiniz ve bu fiyat noktası da doğru geliyor - piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlarla orada değil, ama kesinlikle değil bir bütçe makinesi de. Bu fiyat noktasında, çoğu dizüstü bilgisayardan daha iyi bir değer sunduğunu söyleyebiliriz.

Görünüşü ve çalışma şekli de dahil olmak üzere Acer Swift 5 hakkında beğenilecek çok şey var. Şu anda bir Windows 10 dizüstü bilgisayarın peşindeyseniz ve bütçeniz 1.000 £ civarındaysa, Acer Swift 5 kesinlikle dikkate alınmaya değer - özellikle de olabildiğince kompakt ve taşınabilir bir şey istiyorsanız.

Klavye anahtar tasarımlarından bazıları sıkışık ve pil ömrü bizi özellikle etkilemeyen mükemmel bir dizüstü bilgisayar değil, ancak genel olarak çok az dezavantaj var - ve ciddi olanlar yok. Belki de Acer Swift 5 için en büyük sorun, piyasada pek çok mükemmel Windows 10 dizüstü bilgisayar bulunmasıdır.

Bizim zamanımızda Acer Swift 5'i kullanmaktan zevk aldık ve ayrılan inceleme penceremiz bittiğinde onu geri vermek zorunda olduğumuz için üzüldük - ve bu her zaman iyi bir dizüstü bilgisayarın işaretidir. İyi değerlendirilmiş bir fiyat ve performans dengesi olan ve tasarım departmanında beğenebileceğiniz çok şey olan bir dizüstü bilgisayarın peşindeyseniz, bunu aklınızda bulundurun.