Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Swift 7 vs Apple MacBook Air (M1, 2020): Hangi ultra hafif dizüstü bilgisayar size uygun?

Acer Swift 7 vs Apple MacBook Air (M1, 2020): Hangi ultra hafif dizüstü bilgisayar size uygun?

Listemizdeki en iyi iki seçeneken iyi hafif dizüstü bilgisayarlarrehber sadece farklı üreticilerden değil, tamamen farklı dünyalardan geliyor.


NSAcer Swift7şu anda dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olduğunu düşündüğümüz , Windows 10'u bir Intel işlemcide çalıştırıyor; NSMacBook Air M1 2020Çoğu insan için çok yönlü en iyi dizüstü bilgisayar olduğunu düşündüğümüz , Apple Silicon üzerinde macOS X Big Sur çalıştırıyor.

Ve burada, her dizüstü bilgisayar her kullanıcı için uygun olmadığından, bu iki hafif dizüstü bilgisayarı kafa kafaya karşılaştırıyoruz. Burada ve oradaki küçük ayrıntılar genellikle fark yaratabilir, bu nedenle satın alma kararı verirken her bir sistemin tam olarak ne sunduğunu anlamak çok önemlidir.

Acer Swift 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020): Tasarım ve kullanılabilirlik

Acer Swift 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020)

(İmaj kredisi: Gelecek)

İstatistiklerle başlayalım. Acer Swift 7, 9,95 mm kalınlığında ve sadece 890 g ağırlığında. Karşılaştırıldığında, ince Air bir su aygırı: 16 mm kalınlığında ve ekranı bir inç daha küçük olmasına rağmen 1,29 kg ağırlığında. Ve bunun nedeni Apple'ın bağlantı noktalarıyla dolu olması da değil. Mevcut neslin yalnızca üç bağlantısı vardır: iki Thunderbolt/USB 3.1 Gen 2 ve bir kulaklık jakı.


Acer'ın ekranı 14” Corning Gorilla Glass 6 ile korunan FHD dokunmatik ekran. Bu, 1.920 x 1.080 çözünürlüğe ve çevresinde gerçekten küçük çerçevelere sahip bir IPS panelidir.

MacBook Air ekranı 13” Retina ekran. Acer gibi bir IPS paneli ama çözünürlük daha yüksek – 2.560 x 1.600. Bu bir dokunmatik ekran değil.


Apple dizüstü bilgisayarları ne kadar sevsek de, tasarım gerçekten yaşlanmaya başlıyor ve bu yıl beklenen yeniden tasarım, işleri yeniden ilginç hale getirmeli. Ancak taşınabilirlik ve taşınabilirlik açısından Acer şu anda kilometrelerce ileride.

Acer Swift 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020): donanım ve performans

ACER SWIFT 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020)


(Resim kredisi: Acer)

Önce MacBook Air hakkında konuşalım, çünkü yeni Apple M1 sistemi olağanüstü ve inanılmaz bir performans sunuyor. Bu kısmen, işlemci ve grafik sistemi için olağanüstü performans sağlayan ancak özellikleri sınırlayan birleşik bellek kullanma biçiminden kaynaklanmaktadır: 8 çekirdekli Apple M1'i 7 veya 8 GPU çekirdeğine sahip olabilirsiniz, ancak yalnızca 16 GB birleşik belleğe kadar. Temel yapılandırma 8 GB'dir. Standart SSD, 2 TB'a kadar seçeneklerle 256 GB'dir.

Karşılaştırıldığında, Acer çok daha az eğlenceli. İşlemcisi çift çekirdekli bir Core i7 i7-8500Y'dir ve bu, günlük bilgi işlem için mükemmel derecede yeterli performans sağlarken, M1, gördüğümüz her karşılaştırmada sağlam bir düşüş sağlar. Ayrıca Dell XPS 13 gibi rakip bilgisayarlardan daha düşük performans gösterir.

Acer, Intel UHD grafik 615'e sahiptir ve 16 GB bellek ile birlikte gelir. SSD 512 GB'dir.

Acer Swift 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020): bağlantı ve pil

MacBook Air M1 2020 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

MacBook'un ikiz USB 3.1/Thunderbolt 3 bağlantı noktalarını zaten ayrıntılı olarak açıkladık. Acer'da da aynısı var.

Her iki dizüstü bilgisayar da tüm gün pil ömrü vaat ediyor: Acer'ın 11.5 saatlik bir ömrü ve MacBook Air'in 15 saatlik web tarama veya 18 saatlik video oynatma süresi var.

Acer Swift 7 vs Apple MacBook Air (M1, 2020): fiyat ve karar

Acer Swift 7 ve Apple MacBook Air (M1, 2020)

(Resim kredisi: Elma)

8 GB birleşik belleğe ve 256 GB SSD'ye sahip temel MacBook Air 999 £'dir. Swift'in fiyatları değişiklik gösteriyor ancak 1.460 £ oldukça tipik ve ara sıra yenilenmiş modelleri önemli ölçüde daha ucuza bulabilirsiniz. Şu anda yenilerini bulmak oldukça zor: Avustralya'da tükendi ve İngiltere'de de sınırlı stok var gibi görünüyor.

Bir tane bulabilirsen, almalı mısın? Bu gerçekten sizin için neyin en önemli olduğuna bağlı. İşletim sistemini özellikle önemsemiyorsanız ancak seyahat ederken omzunuzu yerinden çıkarmayacak yetişkin bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, Swift 7 son derece taşınabilir bir cihazdır. Ancak taşınabilirliğinin bir bedeli vardır ve bu onun performansıdır.

Aynı şeyi MacBook Air için de söylüyorduk ama artık değil: Yeni M1 destekli sürüm, Apple'ın en güçlü Intel destekli dizüstü bilgisayarlarından bazıları kadar hızlı ve 8 GB birleşik bellek kulağa pek de iyi gelmiyor. çok geleneksel bilgisayarlardan çok farklı çalışır ve çoğu insan için yeterli olmalıdır. Artık havalı çocuk olmayabilir, ancak biraz daha kalın kasa veya daha ağır ağırlıktan rahatsız değilseniz, satın alacağınız Mac'tir.