Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Acer Swift 7 vs HP Elite Dragonfly: Hangi premium ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar en iyisidir?

Acer Swift 7 vs HP Elite Dragonfly: Hangi premium ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar en iyisidir?

seçimien iyi hafif dizüstü bilgisayarlartaşınabilirlikten daha fazlasıdır: özellikleri, performansı ve pil ömrü de işe uygun değilse, taşınabilirliği için bir dizüstü bilgisayar satın almanın bir anlamı yoktur. Bazılarıen iyi bütçe dizüstü bilgisayarlarneredeyse en iyi seçeneklerimiz kadar taşınabilir olabilir, ancak tasarrufların bir yere gelmesi gerekiyor - ve bu genellikle kullanılan malzemelerde ve bileşenlerin hızında.

Gündelik kullanım yerine iş için satın alıyorsanız, bu muhtemelen çok fazla bir uzlaşma olacaktır - ve bu nedenle Acer ve HP, Acer Swift 7 veHP Elit Yusufçuk. Acer şu anki seçimimiz.en iyi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlarve HP, 2020 Pingtwitter Ödülleri'nde hak kazanan bir kazanan oldu,nerede kazandıimrenilenen iyi dizüstü bilgisayargong.

Bu dizüstü bilgisayarların ikisi de saygın markaların iyi yapılandırılmış makineleridir, ancak çok benzer fiyatlara sahip olsalar da aralarında bazı önemli farklılıklar vardır. Onların güçlü ve zayıf yönlerini keşfedelim.

Acer Swift 7 ve HP Elite Dragonfly: tasarım ve görüntüleme

HP Elite Dragonfly en iyi hafif dizüstü bilgisayarlar 2021


(Resim kredisi: HP)

Acer Swift 7, 9,95 mm kalınlığında ve magnezyum alaşımlı kasası sayesinde 890 g ağırlığında. 14” Bir Corning Gorilla Glass 6 katmanının arkasındaki FHD dokunmatik ekran ve bu dokunmatik ekran, 1.920 x 1.080 çözünürlüğe ve çevresinde gerçekten küçük çerçevelere sahip bir IPS panelidir. IPS, parlaklığı, görüş açıları ve renk üretimi sayesinde dizüstü bilgisayarlar için tercih ettiğimiz görüntü teknolojisidir. Bu ekran 400 nit parlaklık sunar.

HP ayrıca 400 nit ekrana sahiptir. Bu, 13.3 inç, 1.920 x 1.080 IPS'dir ve ayrıca 550 nit ile 4K HDR paneli de belirtebilirsiniz. Ancak buradaki temel fark, boyut değil, dizüstü bilgisayar modunda, tablet modunda, içerik paylaşımı için çadır modunda ve video izlemek için medya modunda çalışmanıza olanak tanıyan menteşedir. Bir kez daha kasa magnezyumdur, ancak HP, 990 g ile Acer'dan marjinal olarak daha ağırdır ve ayrıca en kalın noktasında 16 mm daha kalındır.


Bunların ikisi de çok güzel dizüstü bilgisayarlar ama bizim gözümüze HP'nin üstünlüğü var: 'yusufçuk mavisi'; bitiş, elmas kesim vurgularla yanardöner ve güven verici bir şekilde pahalı görünüyor.

Acer Swift 7 ve HP Elite Dragonfly: işlemci, depolama ve grafikler

Acer Swift 7 en iyi ultra hafif dizüstü bilgisayarlar 2021


(Resim kredisi: Acer)

Acer, 8. nesil çift çekirdekli Core i7-8500Y, 16 GB bellek, Intel UHD Graphics 615 ve 512 GB SSD'ye sahiptir.

HP, depolama hızlandırma için 16 GB RAM, Intel UHD Graphics 620 ve 32 GB Intel Oktan Belleğe sahip 512 GB SSD ile 8. nesil dört çekirdekli Core i5-8265U işlemciye sahiptir. Core i7-8565U ile belirtebilirsiniz.

Core i5'ler genellikle i7'lerden daha az güçlü olsa da, Dragonfly'daki Core i5, performanstan çok enerji verimliliği için tasarlanmış nispeten zayıf bir i7'ye karşı güçlü bir i5'tir. HP'nin işlemcisi, Turbo modunda daha az enerji verimli ve marjinal olarak daha yavaş olmasına rağmen, Acer'daki işlemciden iki kat daha fazla CPU çekirdeğine, daha yüksek bir temel frekansa ve daha yüksek bellek bant genişliğine sahiptir.

Grafik sistemleri arasındaki fark, Acer'ın genellikle daha iyi puan alması ve oyunlarda marjinal olarak daha yüksek kare hızları sağlamasıyla daha az dramatiktir.


Acer, 11.5 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. HP, 10 vaat ediyor.

Acer Swift 7 ve HP Elite Dragonfly: bağlantı

Acer taşınabilirlik için tasarlanmıştır ve ikiz USB 3.1/Thunderbolt 3 bağlantı noktasına ve bir kulaklık jakına, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth'a sahiptir.

HP, güç dağıtımı 3.0'a sahip ikiz Thunderbolt / USB-C konektörleri, bir HDMI 1.4 bağlantı noktası, bir USB 3.1 Gen 1 (şarj) bağlantı noktası ve zorunlu ses jakı ile Acer'dan daha sosyal. Ve biz ses konusuna gelmişken, bu dizüstü bilgisayar, hi-fi efsanesi Bang & Olufsen'in dört hoparlörü sayesinde çok etkileyici bir ses üretiyor. Wi-Fi, gigabit 802.11ax / Wi-Fi 6'dır ve HP, Bluetooth 5'e sahiptir.

Acer Swift 7 vs HP Elite Dragonfly: fiyat ve karar

HP Elite Dragonfly en iyi hafif dizüstü bilgisayarlar 2021

(Resim kredisi: HP)

Swift fiyatları modele göre değişir, ancak şu anda burada ayrıntıları verilen teknik özellik için yaklaşık bir buçuk bin dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz. Önceki neslin bazıları hala satışta olduğundan, doğru modeli aldığınızdan emin olun. Burada incelediğimiz temel özellikteki Dragonfly biraz daha pahalı.

Swift çok güzel, son derece ince ve makul derecede güçlü ve çok güçlü bir seçim. Çoğu insan için en iyi ultra hafif Windows dizüstü bilgisayar olduğunu düşünüyoruz.

Burada kelimelerimizi dikkatli seçiyoruz çünkü HP'nin daha iyi bir cihaz olduğunu düşünüyoruz - ancak teknik olarak normal bir dizüstü bilgisayar yerine dönüştürülebilir bir cihaz.

İş için satın alıyorsanız veya çok seyahat ediyorsanız, paranız yetiyorsa HP kesinlikle satın alacağınız dizüstü bilgisayardır. Ekranı UHD 4K yükseltmesi olmadan bile daha iyi, işlemcisi daha iyi, Wi-Fi daha hızlı ve daha iyi görünüyor ve web kamerası gizlilik kapağından isteğe bağlı Sure View ekranına kadar HP güvenlik ve gizlilik özellikleriyle dolu. dünya hakimiyeti planlarınıza gizlice göz atmaya çalışan herkes için ekranınızı okunamaz hale getirir.