Close
 • Ana
 • /
 • Koşma
 • /
 • Adidas UltraBOOST 19 (2019) incelemesi: rahat ve esnek ama hız meraklıları için değil

Adidas UltraBOOST 19 (2019) incelemesi: rahat ve esnek ama hız meraklıları için değil

Nike Epic React Flyknit fırsatları

Adidas UltraBOOST ayakkabılar, son birkaç yıldır yolları (koşarken), sokakları (takılırken) ve podyumları (poz verirken) yönetti. Şimdi, dünyayı yiyen markanın ilk büyük güncellemesi: UltraBOOST 2019, onu daha esnek ve daha konforlu hale getiriyor. Ama tabii ki öyle. Şimdi BOOST için tüm büyük harfleri kullanmayı bırakacağım, çok gürültülü.

Orijinal UltraBoost'un koşu ayakkabısı dünyasını değiştirdiğini söylemek doğru olur. Bouncy Boost köpük ve şık üst kısım kombinasyonu, uzun mesafe koşuları için teknik parçalara sahip, cadde akıllı ayakkabılar yaratmak için formülü benimseyen diğer markaların dalgasına neden oldu. Ya da tam tersi de geçerliydi: moda takipçilerini de cezbeden harika koşu ayakkabıları. Her iki durumda da Adidas Ultra Boost'un 2019 remiks formunda bir ton ilgi var.

UltraBoost 2019'un her iki kamp için de kanıtlayacak çok şeyi yok, ancak Adidas yine de ayakkabının hem enerji dönüşünü hem de rahatlığını artırdı ve görünümünü (biraz) değiştirdi. Çünkü bir önceki enkarnasyon kadar sevilen moda dünyasında, koşarken olduğu gibi, herhangi bir yere varmayı umuyorsanız, öylece duramazsınız.

Ve bu derin gözlemle, incelemeye geçelim.


Adidas UltraBoost 19Adidas UltraBoost 2019: Teknoloji

Adidas UltraBoost incelemesi

Adidas UltraBOOST 2019: daha esnek


UltraBOOST'u yenilemek için Adidas, onu oluşturan parçalarına indirdi ve yapabileceği her şeyden kurtuldu, sonuçta ortaya çıkan ayakkabı sadece 17 parçadan yapıldı. Bu 17 taneden dördü, Boost orta tabandan başlayarak ayakkabının performansının anahtarıdır.

Güncellenmiş UltraBoost'un orta tabanında% 20 daha fazla Boost var, bu da onu daha duyarlı ve muhtemelen daha dayanıklı kılıyor. Adidas, ekstra köpüğü ayakkabının ağırlığını artırmadan ekledi ve bu da teraziyi 310 g (erkek boyutu 8,5) olarak değiştirdi.

Orta tabanın üstünde, artık ayağı saran ve ayağı yerinde tutmak için daha fazla desteğin sağlandığı alanları hedefleyen tam bir çorap olan Primeknit 360 üst kısım var. Plastik orta ayak kafesi de ayakkabıdan çıkarıldı ve kafesin yapabileceği şekilde tahriş etmeyen bir ağ ile değiştirildi.

Ayakkabının orta tabanına yerleştirilmiş olan Adidas'ın Torsiyon Sistemi, koşarken topuktan ayağa yumuşak bir geçiş sağlamaya yardımcı olur ve arkada güncellenmiş topuk sayacını bulacaksınız. Bu artık tam bir plastik parçası değil, bunun yerine plastikle sarılmış bir tel çerçevedir; bu, plastiğin daha önce hareketini kısıtladığı boşluklara indiğinizde topuk boşluğunuzu genişletir. Buradaki fikir, topuk çevresinde stabilite sağlamaya devam ederken rahatlık sağlamaktır.


Adidas UltraBoost 19: Koşuda

Adidas UltraBOOST 19 incelemesi

Adidas UltraBOOST 19: daha rahat

Adidas'ın getirdiği değişiklikler, orijinal UltraBoost'un en iyi kısımlarını - rahatlığı ve zıplaması - iki katına çıkarmayı amaçlamaktadır ve bu, ayakkabı ile elde edilen şeydir.

Tabandaki ekstra Güçlendirme, ilk olarak, orijinal UltraBoost'a kıyasla sürüşün ne kadar sağlam ve duyarlı olduğunu ortaya koyuyor. Her adım, ekstra zıplamayı gösterir ve eklenen sertlik, daha hızlı bir topuktan tırnağa geçişi sağlamaya yardımcı olarak viteslerden geçerken bile yarış hızına yaklaşan bir şeye doğru yumuşak bir sürüş sağlar.

Ancak, şüphesiz, UltraBoost'un en iyi işini yaptığı kolay ve uzun koşularda. Uzun mesafelerde temponuzu korumak, her adıma moral ekleyen bu kadar Boost olduğunda daha kolay geliyor ve UltraBoost 19'da gezinmek mutlak bir zevk.

Üst kısım, ayakkabının önceki sürümlerinden kesinlikle daha güvenlidir. Köşeleri hızlı bir şekilde yuvarlarken bile, ayağınız örülmüş üst kısımda hareket etmez, özellikle ön ayakta daha az esnek olan örgü göze çarpar.

Hem güncellenmiş topuk dolgusu hem de ağ orta kısım bölümü, önceki modele kıyasla ayakkabının rahatlığına katkıda bulunuyor. Özellikle önceki UltraBOOST'larda bulunan plastik kafes cimri olabilir ve bu sorun ağ tarafından tamamen ortadan kaldırılır.

Hala bir koşu günü veya hızlı bir 5K için ilk tercih olacak bir ayakkabı değil, Boost'un ağır bir parçası, içinde koşmaya çalışırsanız hantal hissediyor.

Ayrıca, orijinal UltraBoost'tan kesinlikle daha yüksek olan ve biraz 'bitmemiş' bir görünüme sahip olan güncellenmiş stilin üzerine de bir soru işareti koyardım ve bu, daha abartısız selefi kadar pek çok kişiye hitap etmeyebilir. Yine de güzel görünen bir ayakkabı, ama hey - onu ciddi bir koşu işi için alıyorsun, değil mi? Ayakkabınıza değil, denge ve hız gibi ceylanınıza hayranlıkla bakmak istersiniz.

Adidas UltraBoost 19: Karar

Adidas UltraBoost 2019 incelemesi

Adidas, UltraBOOST'a yapılan ilk büyük güncellemenin, ayakkabının halihazırda iyi olduğu şeyi geliştirmeye odaklanarak başarılı olmasını sağladı - koşularında rahat ve canlı bir his sağladı.

Kolay koşuların yanı sıra hızlı koşu için daha iyi çalışacak daha çok yönlü ayakkabılar var ve bunlardan bazıları UltraBOOST kadar iyi görünüyor - örneğin Nike Epic React veya Adidas & rsquo; nın kendi SolarBOOST - ama UltraBOOST 19 hala tarzı eksik olmayan harika bir koşu ayakkabısı olarak yerleştirin.

Daha fazla koşu ayakkabısı yorumu

 • Adidas Pulseboost HD incelemesi
 • Nike Joyride Flyknit incelemesi
 • Asics Gel-Nimbus 21inceleme
 • Saucony Ride ISO 2 incelemesi
 • Hoka One One Carbon X incelemesi
 • Cloudswift incelemesinde
 • Asics Metaride incelemesi