Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • AirPods ve Pixel Buds: Apple ve Google'dan akıllı kulak içi kulaklıklar karşılaştırıldı

AirPods ve Pixel Buds: Apple ve Google'dan akıllı kulak içi kulaklıklar karşılaştırıldı

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, hem Apple hem de Google, kablosuz olarak çalışan ve ilgili amiral gemisi akıllı telefonlarıyla eşleştirilmesi amaçlanan birinci sınıf, şık tasarımlı kulaklıklar satıyor:Apple AirPod'larveGoogle Piksel Tomurcukları.

Bu kulaklıklardan bir çift alıyorsanız veya bu özel ürün savaşında Apple veya Google'ın öne çıkıp çıkmadığını merak ediyorsanız, yardım etmek için buradayız - AirPod'ları ve Pixel Buds kafasını koyacağız tam şimdi burada birbirlerine kafa tutmak için.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a incelemesi (erken karar): birinci sınıf kamera, plastik kasa

  • Evinizin sesini yükseltin: Neden şimdi çok odaya geçme zamanı
  • En iyi kulak içi kulaklıklar 2018: seçici dinleyici için kablolu kulaklıklar

AirPods vs Pixel Buds: Tasarım

Apple AirPod


Apple AirPod'lar

AirPod'lar birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor ve o zamanlar tanıdık bir görüntü haline geldi - yine de biraz tuhaf görünüyorlar, insanların kulaklarından sarkıyorlar, ancak şüphesiz Apple için başarılı oldular. Tasarım kompakt ve abartısız ve şarj kutusu zevkle uygulanmış çok akıllı bir fikir.


Google'ın Piksel Tomurcukları hiçbir şekilde çirkin değil, ancak AirPod'ların zarafetiyle tam olarak eşleştiklerini düşünmüyoruz. AirPod'ların aksine, iki renkte mevcuttur: siyah veya beyaz. Ayrıca, onları bir arada tutmak ve gözünüzde tutmak için ayarlanabilir bir bağlantı kablosuyla birlikte gelirler.

Yine, Apple'ın AirPod'larında olduğu gibi Pixel Buds ile küçük bir şarj çantası var. İşi yeterince iyi yapıyor ancak AirPod'larla birlikte gelen kasa kadar zarif bir şekilde tasarlanmamış. Genel olarak, bunların çok iyi tasarlanmış iki ürün olduğunu söyleyebiliriz, Apple AirPod'lar bunu öne sürse bile göstermekten utanmayacaksınız.


Bugünün en iyi Apple AirPods fırsatları 237 Amazon müşteri yorumu AirPods with Charging Case ... Currys PC World 130 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Wireless ile Apple Airpods ... Amazon Prime £ 199 £ 157 Apple AirPods with Wireless ... BT Shop £ 159 Görüntüle Şarjlı Apple AirPods ... Apple UK159 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

AirPods vs Pixel Buds: özellikler

Google Piksel Tomurcukları

Google Piksel Tomurcukları

Bunun gibi kulaklıklar teknik özellikler açısından çok fazla şey sunmuyor, bu yüzden birinin diğerinden daha hızlı veya daha güçlü olduğunu söyleyemezsiniz. Hem Apple AirPods hem de Google Pixel Tomurcukları Bluetooth üzerinden kablosuz olarak çalışır, bu nedenle Android veya iOS telefonlarla çalışacaktır - ancak AirPod'lar iPhone'larla en iyi şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve Pixel Buds, Pixel telefonlarla en iyi şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır ( senkronizasyon hızı ve mevcut özellikler).

Hem Apple hem de Google, şarjlar arasında beş saatlik ve pil paketinin yardımıyla 24 saatlik bir pil ömrü belirtiyor, bu nedenle orada da bölmek zor. Piksel Tomurcukları biraz daha ağırdır - her biri ölçeği 7 gram (0.25 ons), her bir AirPod ise sadece 4 gram (0.14 ons) ağırlığındadır.


Yine de farkı fark etme ihtimaliniz yok ve aynı şey müzik için de geçerli. Hem Apple Airpods hem de Google Pixel Tomurcukları ince bir ses deneyimi sunar, ancak dışarıdan gelen ses içeri sızacaktır (bu muhtemelen işe gidip gelirken veya yoğun caddelerde dinliyorsanız en iyisidir. Her ikisi de entegre bir mikrofonla birlikte gelir. cihazlarla arama yapabilir ve alabilirsiniz.

  • En iyi kablosuz kulaklıklar 2018: Bluetooth tomurcukları, kulak üstü ve kulak üstü kulaklıklar

AirPods vs Pixel Buds: özellikler

Apple AirPod

Apple AirPod'lar

AirPod'ların anında bir iPhone ile eşleşmesini gerçekten çok seviyoruz ve kulaklarınızdan çıkardığınızda müziği otomatik olarak duraklatıyoruz. Piksel Tomurcukları bu tür yumuşak bir işlevsellikle eşleşemez - oynatmayı başlatmak ve durdurmak için kulaklığa dokunmanız gerekir ve her zaman olması gerektiği gibi çalışmaz.

Siri ile AirPod'lar (yalnızca iOS) ve Google Asistan ile Pixel Buds (yalnızca Android) aracılığıyla etkileşime geçebilirsiniz, bu nedenle hangisini en çok sevdiğinizi (veya en çok hangisini kullandığınızı) seçin. Piksel Tomurcukları'nın şu anda AirPod'ların sunmadığı düzgün bir numara, yüklediyseniz Google Çeviri uygulaması aracılığıyla anında çeviridir - bu, Pixel Buds ile eşleştirilmiş iPhone'larda değil, yalnızca ana Android telefonlarda çalışır.

Ne AirPod'lar ne de Pixel Tomurcukları su geçirmez değildir, bu yüzden onları lavaboya düşürmeyin ve ikisi de çok benzer bir fiyat noktasında mevcuttur (en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin). İkisi de şimdi biraz tarihleniyor - AirPod'lar iki yıldan, Pixel Tomurcukları bir yıldan daha eski - ve olabiliryakında değiştirilecek.

AirPods vs Pixel Buds: Karar

Google Piksel Tomurcukları

Google Piksel Tomurcukları

Atlamak için kolay sonuç, bir iPhone'unuz varsa AirPod'ların uygun olduğu, halihazırda kullanıyorsanız Piksel Tomurcuklarının daha iyi bir seçim olduğudur.bir Android telefon- ve kulaklıkların diğer kategorilerde çok iyi eşleştiğini düşünürsek, özetin hemen hemen yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

AirPod'ların Android kullanıcıları için veya iPhone sahiplerinin bazı Pixel Tomurcukları alması için zorlayıcı bir neden yok. Kesinlikle ses kalitesi, ciddi ses tutkunlarına hitap etmeleri için yeterince olağanüstü değil - ancak çoğu insan için, podcast veya müzik çalma listeleriyle uğraşıyor olsanız da dinlemek tamamen iyidir.

Elbette sahip olduğunuz akıllı telefon için kablolu kulaklık takabilirsiniz, ancak AirPod'lar ve Pixel Buds, araştırmaya değer kılan dijital asistan desteği ve müzik çalma kontrolü gibi bazı düzgün hileler sunar. Genel olarak tasarım ve kullanım kolaylığı açısından AirPod'ları biraz tercih ediyoruz, ancak içinde fazla bir şey yok.

  • En iyi koşu kulaklıkları 2018: spor salonu, egzersiz, koşu ve spor için tomurcuklar