Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Akaso Keychain kamera incelemesi: Dünyanın en hafif 4K aksiyon kamerası

Akaso Keychain kamera incelemesi: Dünyanın en hafif 4K aksiyon kamerası

Akaso Anahtarlık fırsatları Akaso Anahtarlık akaso CO., Ltd $ 99 Görüntüle

Hiç her yere götürebileceğiniz bir kamera istediniz mi? Elbette bir akıllı telefon bunun için. Pek sayılmaz, diye düşünüyor yeni Anahtarlık kamerası küçük, hafif, manyetik ve 4K video çeken Akaso. Her şeyi her yerde filme almak için. Bu, TikTok ve YouTube anlamına gelir.


Alabileceğiniz en küçük ve en hafif 4K kamera ve en ucuzun üçte biri fiyatıGoProama akıllı telefonunuzdan daha iyi mi? Bu USP ona bizimen iyi aksiyon kameralarıkılavuz ve diğerine karşı nasıl yığılıyor?ucuz aksiyon kameralarıetrafında? Test ettik ...

AKASO ANAHTARLIK İNCELEMESİ: TASARIM VE KULLANIM

Akaso Anahtarlık zar zor orada. Yalnızca 36g ağırlığında ve 63x33x18 mm boyutlarında olan bu küçük kamera, normalde yapamayacağınız şeyleri filme almakla ilgilidir. Özünde, manyetik tasarımı, bir kişi tarafından vlog çekmek, özçekimler ve diğer mobil video türleri için kullanılabileceği anlamına gelir. Buzdolaplarına, spor ekipmanlarına, hatta mutfak bıçağı gibi nesnelere ve manyetik tabanın kutusuna dahil edilmesi sayesinde aklınıza gelebilecek her şeye yapışır. Bu taban, Akaso Anahtarlığını bir tişörte takmak için kullanışlıdır ve sırt çantasının kayışlarına takmak için manyetik bir klips vardır. Veya bir meşale. Veya bikini askısı.

Resim 1/4

Belki Anahtarlık

(Resim kredisi: Akaso)
Resim 2/4

Belki Anahtarlık


(Resim kredisi: Akaso)
Resim 3/4

Belki Anahtarlık

(Resim kredisi: Akaso)
Resim 4/4

Belki Anahtarlık


(Resim kredisi: Akaso)

Birkaç seçenek daha var; bir pivot standı, yapışkan bir taban (belki bir kaykay veya Akaso Anahtar Zinciri'nin temel bir araç kamerası olarak çalışmasını sağlamak için) kullanılarak herhangi bir yüzeye takılmasına izin verir. Aynı zamanda gizli bir 1/4 inç tripod / selfie çubuğu ipliğine sahiptir. Ayrıca boynun etrafına takılmasına izin veren sarmal bir koruyucu kılıf da var.

Akaso Anahtar Zinciri, her yere gitmek ve normal geniş ekran veya akıllı telefon tarzı portre en boy oranında çekim yapmak için tasarlanmıştır. Sıçramaya dayanıklıdır ve yaklaşık 45 dakika dayanan bir pili vardır. Video ve fotoğrafları, yeniden şarj etmek için bir USB-C yuvasının yanındaki kameranın altına kayan bir microSD kartta depolar.


Bu çok önemli lensin dar bir 124 & ordm; görüş alanı ve bunun gibi 'yaşam kaydedicileri' bir yana, aksiyon kameraları için alışılmadık bir hareketle Akaso Anahtarlık, objektifin çevresine yerleştirilmiş altı LED ışığa sahiptir ve nesnesini aydınlatmak için bir 'dolgu' flaşı görevi görür - çoğu muhtemelen yüzün.

AKASO ANAHTARLIK İNCELEME: ÖZELLİKLER

Başlıca özelliği 4K çekim yapabilmesidir. Ne yazık ki, oldukça basit olan saniyede 30 kare (fps) ile maksimuma çıkar. Bununla birlikte, 60 fps'de 2.7K çözünürlük ve otomatik olarak ağır çekim dosyası oluşturan 120 fps'de yüksek tanımlı 720p sunar. Akaso Anahtar Zinciri ayrıca 1, 3 veya 5 dakikalık döngüde çekim yapmak için özel modlara (böylece bir & lsquo; anı kaçırmazsınız) ve hızlı bir video üretebilen kullanışlı bir zaman atlamalı moda sahiptir. bir dakikaya kadar. Ayrıca, 20 megapiksele kadar olan fotoğraflarla ilgilenir ve hatta patlama ve aralık modlarına sahiptir.

Ancak gerçek sihir, içeriği kameradan telefona almak için gereken uygulamadan geliyor. Akaso Go adı verilen, gerçek gizli sos. Bu uygulama aracılığıyla kameranızdan telefonunuza içerik indirdikten sonra, sınırsız yaratıcılığınızı 'gelişmiş düzenleme paketi' ile şımartabilirsiniz. Solmalar, ekinler, alt yazılar, yeniden yönlendirme, karalamalar ve sonsuz filtreler ve özel efektlerden bahsediyoruz. Videoları tersine çevirme seçenekleri ve eski TV görüntüleri gibi görünmelerini sağlama gibi bazıları aptalca ama, hey, TikTok'a hoş geldiniz.

Eller serbest tasarımı ve hızlandırılmış özelliği nedeniyle Akaso Anahtar Zinciri'ne ilgi duyan videografi meraklıları için, beyaz dengesinden doygunluğa kadar her şey için mümkün olan her türlü ince ayarın olduğunu da bilmeliler.


Belki Anahtarlık

(Resim kredisi: Akaso)

AKASO ANAHTARLIK İNCELEMESİ: PERFORMANS

Muhtemelen herhangi bir video kameradaki çözünürlükten daha önemli bir özellik, elektronik görüntü sabitlemedir (EIS). İşte 4K'da gerçekten iyi çalışan altı eksenli bir sistem. Akaso Anahtar Zinciri'nin yakalamak için tasarlandığı hemen hemen her şey olan her türlü hareketle çekimin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar. EIS açıkken çekilmiş görüntüleri burada görebilirsiniz:

... ve bunu EIS kapalıyken çekimle karşılaştırın:

Yaydığı 4K videoyu izlemek kolay, ancak 4K için oldukça yumuşak. Renkli, ancak çok fazla dinamik aralığa sahip çekimlerde gölge detayının eksikliğini fark ettik. Tüm bunlar, TikTok ve YouTube için kesinlikle iyi. 4K TV'nizde oynatmak için en kaliteli filmi yapmasını beklemeyin.

Pil ömrü etkileyici olmayacak, ancak bu bir anlaşma kırıcı değil. Testlerimizde yaklaşık bir saat sürdü, bu arada kamera kullanımı için hiç zor değil. Ayrıca, çok kullanıyorsanız, USB-C ile bir bataryaya takabilir ve yine de uygulama aracılığıyla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, testimiz sırasında, kameranın manuel olarak sıfırlanması gereken birkaç kilitlenme oldu. Umarım bu sadece bu çok erken örnek için geçerlidir.

Akaso Anahtarlık kamerasını satın almalı mıyım?

Hayatınızda Akaso Anahtarlık'a ihtiyacınız var mı? Muhtemelen hayır, ancak aksiyon kameraları dünyasını henüz kucaklamadıysanız, o zaman işte ucuz ve bazı yönlerden daha çok yönlü bir alternatif. Daha kentsel bir hisle - ve ekstrem sporlara göre TikTok, YouTube ve vlog için açıkça tasarlanmış - başparmak boyutunda ve aptalca kullanımı kolay Akaso Keychain, bir GoPro içeriğinden daha kolay çalışabilen daha dar bir görüş alanına sahiptir. Hızlandırılmış çekim, döngü kaydı (yani canlı bir etkinlik sırasında veya ekstrem sporlar sırasında bir anı kaçırmamak için) ve bu küçük boyutta bile inanılmaz derecede iyi çalışan büyük hitter - görüntü sabitleme gibi özellikler ekleyin - ve Akaso Anahtarlık, araştırmaya değer bir tuhaflıktır. Bununla birlikte, yapabileceklerinin çoğu, bir akıllı telefonda yalnızca küçük bir yükseltmedir.