Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Alan Wake’in American Nightmare incelemesi

Alan Wake’in American Nightmare incelemesi

Alan Wake's American Nightmare fırsatları Resim 1/7

Alan Wake


Alan Wake's American Nightmare
Resim 2/7

Alan Wake

Alan Wake's American Nightmare
Resim 3/7

Alan Wake

Alan Wake's American Nightmare
Resim 4/7

Alan Wake

Alan Wake's American Nightmare
Resim 5/7

Alan Wake


Alan Wake's American Nightmare
Resim 6/7

Alan Wake

Alan Wake's American Nightmare
Resim 7/7

Alan Wake

Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake's American Nightmare, hayatta kalma korkusu ile Max Payne gibi mermi balesi arasında bir yerde oturan, ana oyunundan daha hızlı bir aksiyon ağırlıklı üçüncü şahıs nişancı oyunu.


Alan Wake'in American Nightmare'i, onu doğuran oyunla (Alan Wake) bağlamında ele alındığında, çılgın bir Noel Özel tek seferlik bölümünün yapacağı gibi çalışır.

Serinin temel mekaniği pratik olarak değişmeden kaldı, ancak Remedy, ışık tabanlı nişancı oyunundaki aksiyonu hızlandırdı ve son oyununda özellikle eksik olan bir eğlence duygusunu aşıladı. Oyunun ana karakteri şakasız bir kavrama plakası gibi kalsa bile çok iyi çalışıyor.

Alan Wake's American Nightmare: Konu

Alan Wake's American Nightmare'de, başlık karakteri, orijinal oyunun arka planını TV'de oynayan Twilight Zone saygısı olan Night Springs'in bir bölümünde sıkışıp kaldı. Görünüşe göre, Alan'ın göründüğü bölüm, onun da yazdığı bir bölüm, bu yüzden esasen anlatı, meşhur tavşan deliğine daha da derinlere iniyor.

İçinde, Alan Arizona'da bir yerlerde, seri katil ikinci benliğin peşinde, neşeli bir cinayet çılgınlığının ortasında olan Bay Scratch. İlk oyundaki Dark Force da mevcut ve doğru ve yerel sivillere sahip ve ardından Wake'i hedef alıyor.

Uyanık'ın belirli senaryoları tekrar tekrar gözden geçirdiği bir çeşit Groundhog Day zaman döngüsünde sıkışmış gibi göründüğü küçük bir sorun da var.

Kavramsal olarak kesinlikle harika olmasına rağmen, hepsi oldukça kıvrımlı; Çözüm, tamamen eğik kalarak ve oyunlarının anlatısını herhangi bir olay örgüsüne bağlamadan Alan Wake evreninden daha fazlasını inşa etsin.


Alan Wake's American Nightmare, ana oyunun hikayesinin bir parçası mı? Tamamen ayrı bir varlık mı? Arsa gelişmelerinden herhangi biri Alan Wake 2'ye uyacak mı? Kim bilir? Oh, ve bu kıkırdama sesi duyuyor musun? Bu, Remedy'nin, kesinlikle hiçbir şeyi açığa vurmayan oldukça iyi bir yazıyla birlikte izleyicilerini dizmeye devam ederken size gülme sesi.

Alan Wake's American Nightmare: Oynanış

Bununla birlikte, olay örgüsü çatlak ve çılgın olsa da, oyunun kendisi oynamanın çok eğlenceli olduğu söylenmelidir. Merkezi tamirci - Alan, koruyucu karanlık kaplamayı rakiplerin üzerine yakmak için bir meşale kullanıyor ve ardından onları ateşli silahlarla patlatıyor - Remedy oyuncuya daha fazla donanım sağlamış olsa da, inceliğini koruyor.

Savaş tüfekleri, M-14'ler, Uzi 9mm'ler, Çiviler ve daha fazlası ilk oyundaki silahların yanında mevcut ve hepsi tatmin edici miktarda hasar veriyor. Flaş bombaları ve işaret fişekleri, sırasıyla el bombaları ve roketatarlar olarak ikiye katlanır ve işaret fişekleri, düşmanlardan kısa bir güvenlik havuzu sağlar.

Oyuncular ayrıca Alan'ın son el yazmasındaki boş sayfaların hikayenin üç farklı yerinde olduğunu görecekler. Remedy, bu kez onlara onları toplamak için gerçekten iyi bir neden verdi çünkü yeni silahların kilidini açtılar.

Oyunun karanlık düşmanları olan The Taken, saflarına yapılan birkaç eklemeden de yararlandı. Oyuncular, üzerine her ışık tuttuğunda ikiye katlanan Bölücü ile - saldırıya uğradığında bir kuş sürüsüne bölünen Kuş Adam - el bombası atan - el bombası atan - ve kaldırım testeresi kullanan büyük bir oduncu dev ile karşılaşacaklar.

Ayrıca kitlesel saldıran ve oyuncuya doğru ürkütücü bir şekilde savrulan dev örümcekler de var.

Alan Wake's American Nightmare: Özellikler

Oyundaki aksiyon ABD'deki Kuzeybatı Pasifik'ten Arizona'ya taşınmış olsa da, ortamlar hala ürkütücü bir korku duygusu taşıyor. Karakter modelleri orijinal oyundakilerden daha iyi ve ses oyunculuğu kusursuz kalıyor.

Ana hikaye modu, oyuncuları yenmek için birkaç saat sürecek ve bu süre boyunca eğlenirken, set parçalarını baştan sona geri dönüştürme gibi sinir bozucu bir alışkanlığa sahip. Oyuncunuz, Kasabian'ın Club Foot TV hoparlörlerinden dışarı fırlarken, bir petrol derrickindeki bir uydu kazasını ilk kez izlediğinizde, büyülenecekler.

Bu üçüncü kez gerçekleştiğinde - atlanamaz bir ara sahnede - muhtemelen ağlamaya başlayacaktır. Bu sizi rahatsız etmiyorsa, o zaman baş karakterin kendini anlatımdaki iddialı yolu muhtemelen olacaktır.

Hikaye modu yenildikten sonra, Alan Wake's American Nightmare, oyuncuların giderek zorlaşan düşman dalgalarına karşı bir dizi harita aracılığıyla hayatta kalmaları gereken bir arcade modu sunuyor. Evet. Bu bir Alan Wake Horde Modu.

Alan Wake's American Nightmare: Karar

Alan Wake's American Nightmare, eğlenceye ve eyleme vurgu yapıyor ve bunun için daha iyi. Bununla birlikte, en güçlü yönü konusu olan bir oyun franchise'ı için, buradaki anlatının herhangi bir çözüm duygusu sunmaktan ziyade oyuncularla oynadığı yönünde kalıcı bir his var. Zekice bir Noel Özel olarak tadını çıkarın ve iyi olacaksınız.

Alan Wake's American Nightmare kullanılabilirliği: Şimdi çıktı

Alan Wake's American Nightmare fiyatı: 10,20 £ veya 1200 MS puanı