Close

Alexa Paskalya yumurtaları ve 2020 ipuçları

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
Alexa'nın söyleyebileceği komik şeyler
Flash Brifinginizi özelleştirin
Çocukları eğlendirin
Alexa'nın uyandırma kelimesini değiştir
Gerçekten yararlı olan Alexa paskalya yumurtaları
Alexa listelerinde ustalaşın
Kaçırmış olabileceğiniz Alexa işlevleri


Pingtwitter'ün Alexa paskalya yumurtaları, ipuçları ve püf noktaları kılavuzuna hoş geldiniz. Zaten bir Amazon Alexa cihazınız olabilir; bu harika bir AI asistanı, ancak nasıl kullanılacağını tam olarak bildiğinizde çok daha iyi hale geldi.

Bu sadece anlamsız sorular sormanın, melodiler çalmanın veya hatırlatıcılar ayarlamanın bir yolu değil.en iyi akıllı hoparlörlerAlexa ile - Amazon Echo, Dot, Input, Flex, Studio, Show, Spot, Auto (derin nefes) veya üçüncü taraf Alexa cihazları dahil olmak üzere pek çok numara var.

Yeni bir Alexa hoparlörü kapmak istiyorsanız, şunu kontrol ettiğinizden emin olun:en iyi Amazon Echo fırsatlarıHer zaman en son fiyatlar ile güncellenen rehber. Ayrıca en son Alexa konuşmacılarını da inceledik.Echo Studio incelemesi, bizimEcho 5 incelemeyi göster, ve bizimEcho Dot with Clock incelemesi.

 • Eko problemleriniz mi var? DeneyinAlexa sorun giderme kılavuzu
 • en iyi Alexa BecerileriEcho'nuzun yapabileceklerini genişletmek için
 • Google Asistan ve Alexa: Sizin için hangisi doğru?

Alexa hakkında daha fazla bilgi edinme zamanı. Akıllı bir hoparlörünüz olmasa bile, bunları telefonunuzla deneyebilirsiniz: bu harika özellikleri ve gizli işlevleri denemek için Alexa uygulamasına konuşmanız yeterli.


Amazon dışında bir şirketten üçüncü taraf Alexa hoparlörünüz varsa, biraz kısıtlanmış bir özellik setine sahip olacağınızı ve aşağıda bahsettiğimiz her şeyi yapamayabileceğinizi unutmayın.

Komik Alexa paskalya yumurtaları

Komik olanı söylemek için burada değiliz. 'Alexa, yukarı, yukarı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ, B A, başla' cevabını eğlenceli bulabilirsiniz; bizden daha çok bir 'oh, heh' aldı. Ancak sisteme programlanmış ilginç bir küçük Alexa paskalya yumurtası koleksiyonu var.


Alexa'da yerleşik olarak bulunan ve bölgenize bağlı olarak biraz değişiklik gösteren bir dizi farklı ifadeye yönelik uzun, uzun bir hazır yanıt listesi vardır. Aşağıda listelenen birkaç önemli noktayı listeledik; Size tüm listeyi ayıracağız, ancak 'Alexa, bana bir Paskalya Yumurtası söyle' diye sormak, gerçek ifadeyi açıklamamakla birlikte, deneyebileceğiniz yeni bir tane hakkında ipucu verecektir - eğer varsa, bu biraz daha eğlenceli olası soruların düz bir listesinden.

Her neyse, aşağıdakileri denemekten çekinmeyin; ayrıca bulunacak daha çok şey var.


 • Alexa, bebekler nasıl yapılır?
 • Alexa, Turing testini geçebilir misin?
 • Alexa, sen Sky Net misin?
 • Alexa, geri döneceğim.
 • Alexa, beni ışınla.
 • Alexa, HAL'ı tanıyor musun?
 • Alexa, Dövüş Kulübü'nün ilk kuralı nedir?
 • Alexa, Dövüş Kulübü'nün ikinci kuralı nedir?
 • Alexa, tavuk neden yoldan geçti?
 • Alexa, Hogwarts evin neresi?
 • Alexa, insanların inanmayacağı şeyler gördüm.
 • Alexa, en sevdiğin video oyunu nedir?
 • Alexa, sudo bana sandviç yap.
 • Alexa, ben senin babanım.
 • Alexa, denizin altında ananasta kim yaşar?
 • Alexa, çak bir beşlik.
 • Alexa, buzdolabın çalışıyor mu?
 • Alexa, ilk kim ateş etti?
 • Alexa, çay. Earl Grey. Sıcak.
 • Alexa, kimi arayacaksın?
 • Alexa, ünlü aşkınız kim?
 • Alexa, bir kardan adam yapmak ister misin?
 • Alexa, robotik yasaları nelerdir?
 • Alexa, kış geliyor.
 • Alexa, bir cesetten nasıl kurtulabilirim?
 • Alexa, korsan gibi konuş.
 • Alexa, benimle mi konuşuyorsun?
 • Alexa, fazerleri öldürmeye ayarla.
 • Alexa, hangisi önce geldi, tavuk mu yumurta mı?
 • Alexa, hayata, evrene ve her şeye cevap nedir?

Alexa ipuçları ve püf noktaları

(Resim kredisi: Amazon)

Flash Brifinginizi özelleştirin

Alexa'nın Flaş Brifingi size günün haberlerinin ve sporun isteğe bağlı bir bölümünü getirecek, sabah kupalarınızı dinlemek veya haberleri izlemek için bir saat harcamadan yetişmek için mükemmel. 'Alexa, flash brifingimi oyna' ile başlayın, ancak uyarın: Alexa sizin hakkınızda fazla bir şey bilmiyorsa, muhtemelen size oldukça alakasız haberler verecektir.

Alexa uygulamasında kendi özel Alexa Flash Brifinginizi oluşturabilirsiniz. Ayarlar> Flash Brifing'e gidin, 'Daha Fazla Flash Brifing içeriği Al'ı seçin ve ister The Guardian, BBC World Service, günlük bir şaka veya başka herhangi bir şey olsun, çekilmesini istediğiniz kaynakları seçin.

Duymak istediğiniz kaynakları açın ve kapatın. Bazıları diğerlerinden daha sık güncellenir; Daha büyük haber kaynaklarının daha güncel olmasını bekleyebilirsiniz, bu nedenle basit bir 'Alexa'dan önce duyduğunuz bir brifingi oynatırsanız, bir sonraki' atlayacaktır.


Ligler devam ediyorsa Alexa ayrıca 'Alexa, spor güncellemem nedir' ile spor haberleri sunabilir. Yine, bu oldukça önemsiz bir şekilde başlar (Yankees, Knicks, Lakers, Patriots ve Seahawks'ın ölümsüz bir hayranı değilseniz), ancak Alexa'yı favori takımlarınıza yönlendirmek için Ayarlar> Spor'u kullanabilirsiniz.

Çocuklar için Alexa özellikleri

Çocuğunuz var mı? Onları eğlendirmek için parlak renkli bir Echo Dot Çocuk Sürümü'ne ihtiyacınız yok. Herhangi bir Alexa cihazı, kelimenin tam anlamıyla dakikalarca ilgilerini çekebilir: Muhtemelen Amazon'un yapay zekasının size bir ya da iki saçma şaka söyleyebileceğinin farkındasınızdır (eğer çok eğiliyorsanız bir tık-tık şakası belirtebilir ya da 'Alexa, neden altı tanesi yediden korktu?') Ama aynı zamanda osurmasını istersen gerçekten kötü işitilebilir emisyonları da dışarı atabilir. Şaşırtıcı derecede uzun ve iğrenç bir seçim için farklı koz türleri listesi var ve daha fazlasıysa geğiriyor.

Alexa ayrıca, ister popüler bir melodinin ('Alexa, Bebek Köpekbalığı şarkısını söyleyin') robotik bir yorumuyla ya da biraz yatıştırıcı bir sesle ('Alexa, beyaz gürültü' veya 'Alexa, yağmur sesleri'), evin genç üyelerinin dikkatini dağıtmada da ustadır ).

Alexa ayrıca 'Alexa, auto tune söyle', 'Alexa, papatya papatya' veya 'Alexa, bana bir şarkı söyle' ile şarkı söyleyebilir. Bazı robotik ritimleri ('Alexa, benim için kutuyu yen') atabilir ve isterseniz bir de (kötü) rap hazırlayabilir.

Alexa birkaç izlenim bile çekebilir ('Alexa, Yoda gibi konuş' iyi bir şeydir) ve ayrıca rock, kağıt, makas veya The Big Bang Theory'den beş taraflı yükseltmesini de oynayabilir: taş, kağıt, makas , kertenkele, Spock.

Alexa ipuçları ve püf noktaları

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa'nın uyandırma kelimesini değiştir

Amazon, Echo'yu ilk piyasaya sürdüğünden beri 'Alexa' giderek daha popüler bir bebek ismi haline geldi - elbette, Olivia değil, ancak yine de popülaritesinde bir artış görüyor. Sonsuza kadar küçük çocuğunuza hitap ediyorsanız ve yanlışlıkla köşede robotu tetikliyorsanız - ya da daha büyük olasılıkla onu harekete geçiren benzer ifadeler söylüyorsanız - bu biraz can sıkıcı olabilir, ancak Amazon'un yapay zekası, benzerleri arasında benzersizdir çünkü yapabilirsiniz Alexa uyandırma kelimesini değiştirmeyi seçin.

Alexa'nın uyandırma kelimesini 'Alexa', 'Echo', 'Amazon' veya harika Picard-esque 'Computer' seçiminize ayarlayabilirsiniz, ancak servis almak istiyorsanız çok özel bir kit kombinasyonuna ihtiyacınız olacak bir fincan Earl Grey, sıcak. Alexa uygulaması aracılığıyla anahtarı çekebilirken, 'Alexa, uyandırma kelimemi değiştir' diyerek yeni bir seçeneği denemeyi biraz daha kolay bulabilirsiniz.

'Alexa' kelimesi gerçekten bir sorun olmadıkça muhtemelen bunu yapmak istemediğinizi belirtmeliyiz, çünkü alternatifler, bulduk, yanlış pozitiflere orijinalinden çok daha fazla eğilimlidir. Bunlar günlük sohbette daha düzenli kullanacağınız kelimelerdir ve Alexa'nın anahtarını çeviren daha çok sese benzer analogları vardır.

Faydalı Alexa paskalya yumurtaları

Alexa'nın gizli özelliklerinden birkaçının bazı pratik faydaları bile olabilir. 'Alexa, bir kart seç', bir desteden rastgele bir kart seçer, sihir numaralarınızı geliştirmek için mükemmeldir. Ayrıca Alexa'dan istediğiniz kadar çok tarafı olan sanal bir zar atmasını (hatta genellikle üç veya beş gibi imkansız seçenekler) veya yazı tura atmasını isteyebilirsiniz.

Yeterince spesifik değilse, iki değer arasında rastgele bir sayı istemeyi veya belirli bir Pi basamağı istemeyi deneyin.

Bir şeyler öğrenebilir ('Alexa, bana ilginç bir şey söyle') veya temelde bilmek isteyebileceğin herhangi bir şeyle ilgili herhangi bir soru sorabilirsin. Alexa'nın veri tabanında vereceği bir şey yoksa, kapanır ve çevrimiçi olarak bulur - bu, kesin bilgisi ile programlandığı şeylerden daha çok isabetlidir, ancak çoğu zaman iyi çalışır.

Paskalya yumurtaları yerine 'özellikler' kategorisine giren yapabileceği başka şeyler de var: Alexa sizin için hatırlatıcılar ve alarmlar ayarlayabilir, kullanışlı bir alışveriş listesi tutabilir ve hatta doğrudan Amazon'dan satın alabileceğiniz bir özellik satın alabilir. En iyisi kapanıp ayrılmak.

Alexa ipuçları ve püf noktaları

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa listelerinde ustalaşın

O listeler hakkında o zaman. Alexa varsayılan olarak iki listeyle etkileşime girer - bunu bir alışveriş listesi ('Alexa, alışveriş listeme X ekle') veya yapılacaklar listesi ('Alexa, yapılacaklar listeme X ekle') tutmak için kullanabilirsiniz. Alışveriş listesine ürün eklemenin, Amazon alışveriş sepetinize ürün eklemekle aynı şey olmadığını unutmayın - bu işlev yalnızca basit bir liste oluşturur.

Asistanın, her bir listede ne olduğunu sorarak notlarınızı size geri okumasını sağlayabilirsiniz. Bu biraz kullanışlı olabilir (listeyi ekranda görüntüleyen Echo Show'da daha fazlası) ama aynı zamanda oldukça külfetli ve okunacak beşten fazla öğe varsa Alexa biraz büzülme eğiliminde olabilir.

Yine de, faydalı bir şekilde, Alexa listesine eklediğiniz her şeye uygulama aracılığıyla da erişilebilir ve bunlardan geçerken bunları işaretleyebilirsiniz. Echo'nuzu süpermarkete taşımayacaksınız, ancak muhtemelen telefonunuzu alacaksınız.

Listelerden biraz daha fazla işlevsellik elde edebilirsiniz.Alexa becerileri eklemek. Özellikle, iki varsayılan listeyi (ve yalnızca bu listeleri) gerçek Microsoft Yapılacaklar'a bağlayabilen Eldeki Görevler'i deneyin.

Yine de, sadece iki hisse senedi listesine bağlı kalmanız için hiçbir sebep yok. Hem uygulamada hem de güzelce sorarak yeni listeler oluşturabilirsiniz, bu da hatırlamaya çalıştığınız şeyleri ayırmanıza yardımcı olabilir. Sadece 'Alexa, yeni bir liste oluştur' deyin ve sorulduğunda bir isim verin. Daha sonra örneğin 'Alexa, Pingtwitter Magazine'i abonelik listeme ekle' diyerek yeni öğeler ekleyebilirsiniz.

Temel Alexa işlevleri

Echo cihazı, Alexa'ya giden bir kanaldan daha fazlasıdır. Örneğin, Echo Dot'un her Amazon hoparlör çubuğuna Bluetooth ses aktarılabilir ve tüm Echo cihazları drop-in, arama ve duyuru özelliklerini kullanarak bir ev içi interkom görevi görebilir.

Bunun Amazon olmayan hoparlörler için geçerli olmadığını unutmayın; Alexa'yı destekleyen üçüncü taraf kiti, Amazon'un yapay zekasının daha gelişmiş özelliklerine henüz erişemiyor. Bu ikinci sınıf konuşmacıların gelecekte bir noktada destek alabileceği (ve geri kalanının tamamı) olduğu söyleniyor, ancak bu tür söylentiler yıllardır yaygındır, bu yüzden nefesinizi tutmayın. Üçüncü taraf hoparlörler, Alexa destekli çok odalı ses söz konusu olduğunda genellikle biraz güçlük çekiyor.

Alexa destekli tüm hoparlörler, ışıklar, termostatlar ve akıllı soketler gibi desteklenen teknolojinin işlevlerini kendi özel sesli komutlarınıza bağlamanıza yardımcı olan Rutinleri kullanabilir. Uygulama menüsünün Rutinler bölümünde ilgili kontrolleri bulacaksınız.

Tüm Amazon Echo cihazlarında bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Echo Dot (3. Nesil) - Akıllı ... Amazon Echo Dot (3. Nesil) Amazon 39,99 £ 24,99 GörüntüleTüm fiyatları görünAmazon All-New Echo (3rd Gen) ... Amazon Echo (3rd Gen) Charcoal BT Mağazası 89,98 TL GörüntüleTüm fiyatları görünAmazon Echo Plus (2. Nesil) Amazon Echo Plus (2. Nesil) Yalnızca 139,99 £ Olun GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yankısı Göster 5 - İletişimde Kalın ... Amazon Echo Göster 5 Amazon £ 79.99 £ 64.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Echo Gösterisi 8 | ... Amazon Echo Göster 8 Amazon 119,99 £ 94,99 İnceleTüm fiyatları görünEcho Studio Tanıtımı | ... Amazon Echo Studio Amazon £ 189.99 GörüntüleTüm fiyatları görünAmazon Echo Auto - Alexa'yı Alın ... Amazon Echo Auto very.co.uk £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Echo Flex'i Tanıtıyor - Ses ... Amazon Echo Flex Amazon £ 24.99 £ 19.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz