Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: oyun monitörü telif hakkı

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: oyun monitörü telif hakkı

Pingtwitter'ün resmi Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz hafta boyunca Pingtwitter, prestijli ürünümüzde bir yere layık olup olmadığını görmek için bu büyük form faktörlü OLED panelini test ediyor.en iyi oyun monitörükılavuz. Ve bundan sonraki şey, bizim düşündüğümüz yaklaşımdır.

Bu Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesini, fiyat ve kullanılabilirlik, tasarım ve yapım kalitesinin yanı sıra ekran ve performans dahil olmak üzere kolayca anlaşılabilir bir dizi alana ayırdık, bu nedenle tam bir genel bakış için okumaya devam edin.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

Açıkça söylemek gerekirse, AW5520QF çok pahalı bir oyun monitörüdür.


(Resim kredisi: Alienware)

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda AW5520QF, resmi Dell mağazasında (Dell Technologies Alienware'in sahibidir) İngiltere'de 3.200,03 £ ve ABD'de 2.639.99 $ fiyatla satılmaktadır.

Monitör şu anda Birleşik Krallık'ta Amazon'dan 2.875.38 £ ve Currys PC World'de 3199 £ karşılığında satın alınabilir.


Bugünün en iyi fiyatları için aşağıdaki tabloya bakın:

Günümüzün en iyi Alienware 55 OLED Oyun Monitörü AW5520QF fırsatları İndirimli Fiyat Alienware 55 OLED Oyun ... Dell4.049,99 $ 2799 GörünümYeni Alienware 55 OLED Gaming ... Dell 3.039,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Alienware 55 OLED Gaming ... Dell4.049,99 $ 3.039,99 $ GörünümAlienware 55 OLED Gaming ... Amazon Prime 3.270 $ Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi


Alienware Efsanevi Endüstriyel Tasarım, AW5520QF'nin kesinlikle dudak uçuklatan göründüğü anlamına gelir.

(Resim kredisi: Alienware)

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

AW5520QF'yi kutudan çıkarın, bu aslında üst yarısının ince ince, süper hafif OLED olduğu ve alt kısmının silikonla dolu ağır kasanın (ayaksız toplam ağırlık 25,5 kg olduğu) ve Size çarpan ilk şey, bu Alienware monitörün estetik açıdan ne kadar hoş olduğu.

Üreticinin yeni Alienware Efsanevi Endüstriyel Tasarımının bir ürünü olan monitör, belirli açılarda kelimenin tam anlamıyla monitörün kasasına bastırılmış gibi görünen korkutucu derecede ince, inanılmaz derecede düz OLED panel ile keskin bir kontrast oluşturan bir dizi nazik ama belirgin çizgiye sahiptir.

Daha önce de belirtildiği gibi kasanın kendisi, üst kısmında parlak, yatay olarak hizalanmış bir LED aydınlatma çubuğunun yanı sıra üst merkezinde parlayan bir Alienware logosuyla süslenmiş çerçeveye yakın olmayan panelin arka tarafının yalnızca yarısına kadar uzanır. . Monitörün bağlantı noktalarına ve güç girişine, çıkarılabilir bir arka plakanın arkasından erişilebilir.


Bağlantı noktaları açısından, üç HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort, bir USB 3.0 yukarı akış, dört USB 3.0 aşağı akış, bir ses çıkışı ve bir SPDIF çıkışı elde edersiniz. Güç, güvenilir, eski bir su ısıtıcısı kurşunu tarafından idare edilir. HDMI ve DisplayPort kabloları, panel için bir uzaktan kumanda olarak kutuya dahildir.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

AW5520QF'nin arka plakasını çıkarın ve çeşitli bağlantı noktalarına kolayca erişin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ayrıca çıkarılabilir arka plakanın arkasında, basit ama güçlü bir kablo yönetim sistemi bulursunuz (olduğu gibi, kabloların takılması ve yerleştirilmesi kolaydır). Kablolar, istediğiniz gibi sıfır görünür bir kablo deneyimi için derin kanalların her iki tarafından aşağıya doğru ve ardından tabanın merkezi desteğinin arkasından beslenebilir - ve monitör bu kadar iyi göründüğünde, tam olarak istediğiniz şey budur.

Yapı açısından, panelli kasa monitör standına ayrı olarak (artı ça değişim) gelir, ancak birçok küçük oyun monitörünün aksine, burada taban ve monitörü birbirine sabitlemek için aslında bir yıldız tornavidaya ihtiyacınız vardır. Burada hem bir stand plakası hem de duvara montaj plakasının kutuya dahil edildiğine dikkat etmek önemlidir, çünkü bu monitör dedeğilkendi başına ayağa kalkma.

Pingtwitter bunu ayarladığında, monitörü düz, kapalı bir yüzeye yatırmanın en iyisi alt ucu kenarın üzerinden biraz çıkıntı yapması olduğunu gördük, çünkü bu şekilde ayağı düz bir şekilde vidalamak için gerekli açıklığı elde ederken aynı zamanda ekranı düz ve her şeyin devrilmesi riskini ortadan kaldırır.

Aslında, yanılsama altında kalmayın, bu monitörü gerçekten birden fazla kişiyle kurmanız gerekir. Sadece büyük bir TV değil, aynı zamanda OLED panelinin yüzde 50'nin üst kısmına maruz kalması ve çok ince olması, size gerçekten tanıtmama ihtiyacını bastırıyor.hiç180 ve 90 derece dışındaki yönüne uzun açılar.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

Çıkarılabilir arka plakanın arkasına oturan güçlü bir kablo yönetim sistemi, monitörün düzenli kalmasına yardımcı olur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel olarak, bu monitördeki yapı kalitesi kesinlikle birinci sınıftır, her şeyi kusursuz bir uyum ve bitiş sergiliyor ve yoğun, iyi yapılmış bir kalite duygusu yayıyor.Şıkhemen özetliyor.

İki tonlu gümüşi beyaz ve siyah kaplamayı da çok sevdim ve monitör ne zaman biri geçse Pingtwitter ofisinde baş döndürdü. Korkunç derecede temiz ama aynı zamanda çok cesur bir tasarım ve olgun bir profesyonel izleyici kitlesini hedef aldığını hissediyor. Alienware 55 OLED AW5520QF'nin bir ofis, yaşam alanı ve eğlence odasında eşit derecede iyi çalıştığını kolayca görebiliyorduk.

Alienware'in aydınlatmayı tam da bu tasarımda yargılaması buna yardımcı oluyor. AlienFX, monitördeki aydınlatma bölgelerini özelleştirmenize olanak tanıyan doğal olarak mevcuttur, ancak en önemlisi bunların hepsi geriye dönüktür, böylece oyun içi daldırma sırasında dikkatiniz dağılmaz ve kesintiler yaşamazsınız.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

Alienware'in 55 inç 4K OLED + Wolfenstein: Youngblood açıkUbersettings = [Salya akan sesler] ...

(İmaj kredisi: Gelecek)

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: ekran ve performans

Bu monitörün bu kadar pahalı olmasının nedeni, öncelikle gelecekteki endüstriyel tasarımından değil, daha ziyade çarpıcı bir OLED paneliyle birlikte sunulmasından kaynaklanıyor. Ve bu da,% 98,5 DCI-P3 geniş bir renk gamı ​​(sıradanlık açısından süper güçlü, canlı ve doğru renk üretimi) ve 'sonsuz kontrast' a sahip 4K OLED'dir.

Bu sonsuz kontrast, OLED panellerin piksel piksel aydınlatma ve bunun sonucunda inanılmaz kontrast oranı (burada 130000: 1) potansiyeline sahip olmasından kaynaklanıyor. Bu da görüntülerdeki siyahların gerçek siyahta olduğu gibi düzgün siyah göründüğü ve siyahlara ne kadar yakın olursa olsun ekranın en hafif kısmının inanılmaz bir etki sağladığı anlamına gelir.

Bu noktada, yine de, bu monitördeki en yüksek parlaklığın 400 cd / m² olduğunu, dolayısıyla ürettiği görüntükesinlikleOLED teknolojisinden, bir ekranın HDR yeteneğini ayırt etmenin geleneksel yollarıyla yararlanır (OLED farklı çalışır) bu gerçekten ideal değil HDR ekranı. Şu anda piyasadaki en iyi HDR TV'ler ve monitörler 1000 cd / m²'nin üzerinde en yüksek parlaklık derecelerine sahiptir, bu nedenle gerçek HDR performansı bir zorunluluksa, bu monitörün o kutuyu tam olarak işaretlemediğini düşünüyorum.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

0,5 ms'lik bir yanıt süresi, hızlı tempolu oyunlarda gölgelenmeyi öpebileceğiniz anlamına gelir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Çok açık olmak gerekirse, gerçekten etkilendim AW5520QF'nin ürettiği görüntü kalitesiyle ve bu hiçbir şekilde oldukça standart bir tepe parlaklık derecesinden etkilenmedi. OLED teknolojisi, net, canlı ve keskin görüntüler üretmede şaşırtıcı derecede başarılıdır; bu monitörün 0,5 ms'lik basit bir tepki süresi ve 120 Hz'lik maksimum yenileme hızı sunması, gölgelenme ve yırtılmanın testte var olmadığı anlamına gelir. Bu monitör AMD Radeon FreeSync'i de destekler.

Burada ayrıca panelin büyüklüğünün de vurgulamalıyım.ciddioradan orta mesafelerde konumlandırılsa bile, sadece görüşünüzü doldurur. AW5520QF üzerindeki çerçeveler o kadar küçüktür ki, kısa süre sonra orada olduklarını bile unutursunuz - bu monitör, kullanım sırasında sizi ekranın içine çekerek arka planda eriyen bir kaliteye sahiptir. Burada Pingtwitter'te bunun bir oyun monitörünün sahip olabileceği en iyi özelliklerden biri olduğunu düşünüyoruz (bu oyun içi dünyayla ilgili değil mi?).

Performans konusunda, burada söyleyeceğim şey şu ki, bu monitörü çalıştırırsanız, adaletli bir sisteme sahip olursunuz. Yüksek güçlü Nvidia Max-Q dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve Nvidia GeForce 2080 Ti ile donatılmış bir oyun masaüstü bilgisayarı da dahil olmak üzere Pingtwitter'te en iyi oyun sistemleriyle yüklendik, bu nedenle çanlarla 2K veya 4K çözünürlükte oyunlar pompalıyoruz ve ıslık çok yorucu değildi. Ve ortaya çıkan oyun kesinlikle harika görünüyordu!

Ancak, bu kararları karşılayabilecek bir sisteminiz yoksa, bunlardan birini çalıştırırsanız paranızı boşa harcadığınızı düşünüyoruz. Daha küçük boyutlu, daha küçük çözünürlüklü bir paneli tercih etmek çok daha akıllıca olurdu, ancak yine de yenileme hızı, yanıt süresi ve AMD Radeon FreeSync ve Nvidia G-Sync gibi akıllı ekstralar açısından sunan bir panel.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

OLED paneli inanılmaz derecede incedir ve AW5520QF'nin fütüristik estetiğine katkıda bulunur.

(Resim kredisi: Alienware)

Oyun oynamanın yanı sıra, Alienware 55 OLED AW5520QF'yi bazı Photoshop çalışmaları için, bazı The Witcher'ı Netflix'te yayınlamak için ve ayrıca bir kamyon dolusu internet taraması ve genel kullanım için kullandık. Pingtwitter.com'u düzenlemek için monitörü bile kullandık!

Bu dönemden aldığım paket, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu monitörün günlük kullanımı kolayca idare edebilmesiydi ve% 98,5 DCI-P3'ün mükemmel geniş renk yelpazesi sayesinde, aynı zamanda çizim yapmak için çok zaman harcayan reklamcılar için de harika bir seçenek olduğu anlamına geliyor. görüntüleri veya videoyu düzenleme.

Bununla birlikte, üç bin doların en iyi kısmını bir monitörde harcadığınızda, bunu bir şekilde beklemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Alienware 55 OLED AW5520QF

AW5520QF harika bir oyun monitörü olsa da her oyuncu için mükemmel bir uyum olmayacağı kesin.

(Resim kredisi: Alienware)

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi: Karar

Bakın, Alienware 55 OLED AW5520QFaçıkçaoyuncuların büyük çoğunluğunun çalacağı oyun monitörü değil. 55 inç boyutundaki boyutu, yalnızca kurulumlarında oyun odaklı TV boyutunda bir ekrana ihtiyaç duyanların başvurması gerektiği anlamına gelir ve buna ihtiyacınız olsa bile, dikkate alınması gereken birçok seçenek vardır - bol miktarda gerçek o kadar pahalı olmayan büyük 4K TV'ler.

Ama asıl mesele şu ki, AW5520QF, en azından bizim görüşümüze göre, ürün sınıfında (kuşkusuz şu anda oldukça niş) mutlak en iyi performansı sunuyor - bu gerçekten birinci sınıf bir tasarıma gömülü en iyi teknolojidir. Oyun oynama konusunda ciddiyseniz ve yükseltmeyi düşünüyorsanız, bu monitörün tavsiye edilmemesi imkansızdır.

Alienware 55 OLED AW5520QF incelemesi

AW5520QF'nin Pingtwitter.com'da kaliteli içeriği tüketmek için mükemmel olduğunu doğrulayabiliriz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu monitör, tüm oyun, bilgisayar ve (HDR performansı bir yana) TV ihtiyaçlarınızı yıllarca ve yıllarca kolayca karşılayacaktır ve eğer bir meraklıysanız ve en iyisini istiyorsanız, o zaman budur. Gerçekten de, maliyetini birçok insanın yeni bir TV satın alması gibi ele almaya başladığınızda, yükseltme yaptıklarında yeni bir panele binlerce pound harcamaktan mutlu olurlar, çünkü daha sonra 5-10 yıl dayanırsa, bu Alienware 55 OLED birden Fiyat açısından çok uzak görünmüyor.

Mesele şu ki, teknik başarılarına ve çarpıcı tasarım ve yapım kalitesine rağmen, yardım edemem ama bu monitöre bir dizi yeni ürün tarafından ciddi şekilde meydan okunacağını hissediyorum.yakın zamanda duyurdu LG CX OLED120 Hz yenileme hızları ve Nvidia G-Sync gibi aynı özellikleri sunacak olan ve bunu muhtemelen daha ucuz bir fiyata yapacaklar. TV boyutundaki oyun odaklı ekran pazarı çok çok daha büyük bir hale gelmek üzere.

Oyun monitörleri daha çok televizyon gibi hale geldikçe, TV'ler daha çok oyun monitörlerine benziyor ve aralarındaki çizgi giderek bulanıklaşıyor. Ve bu, oyuncuları yükseltme sırasında hangi yeni ekranları satın alacaklarına karar verirken ellerinde bir meydan okumayla karşı karşıya bırakır. Yükseltmek isteyen herkesin yapmasını önerebileceğim tek şey, tetiği çekmeden önce oyun ekranınızdan en çok neyi ödüllendirdiğinizi değerlendirmek. Yine de iyi haber, bu monitörün kanıtladığı gibi, oyuna dalmanın ileriye doğru bir adım daha atmak üzere olması.

Günümüzün en iyi Alienware 55 OLED Oyun Monitörü AW5520QF fırsatları İndirimli Fiyat Alienware 55 OLED Oyun ... Dell4.049,99 $ 2799 GörünümYeni Alienware 55 OLED Gaming ... Dell 3.039,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Alienware 55 OLED Gaming ... Dell4.049,99 $ 3.039,99 $ GörünümAlienware 55 OLED Gaming ... Amazon Prime 3.270 $ Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Disney Plus İngiltere: Disney + fiyatı, çıkış tarihi, uygulama bilgileri ve en iyi şovlar