Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Alienware X-Serisi: Dell, bugüne kadarki en ince oyun dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü

Alienware X-Serisi: Dell, bugüne kadarki en ince oyun dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü

Alienware dizüstü bilgisayarlar, saf oyun gücü, kişiselleştirme ve büyük kabukları ile bilinir, ancak bunlardan biri değişmek üzere. Yeni Alienware X-Serisi gerçekten inceoyun dizüstü bilgisayarlarıbazı akıllı termal yönetim ile ve gümüş bir kaplamada çarpıcı görünüyorsun.


Alienware X17, yeni daha ince tasarıma izin vermek için cihazın hem içindeki hem de dışındaki hava akışını artırmak için dört fanlı bir tasarım kullanır. Bu fanlar, tahliye fanları ile sıcak havayı kritik bileşenlerden uzaklaştırmaya yardımcı olmak için hazneye basınç uygulayan Dell'in çift zıt çıkışlı (DDO) fanlarının bir karışımıdır.

Fanlara ek olarak, X-Serisi, önceki modellere göre dizüstü bilgisayarın içindeki ısıyı daha iyi dağıtmasını sağlayan Galyum-Silikon matristen yapılmış yeni bir termal arayüz malzemesine sahiptir.

Alienware X17

Alienware X17


(Resim kredisi: Dell)

Tam özellikler hala bilinmiyor ancak X17'nin AMD yongaları yerine 11. nesil Intel Core işlemcileri ve NVIDIA RTX 30 serisi grafikleri kullanması bekleniyor.

Dell ayrıca Alienware m15 R6'yı ve Dell G15'in en son sürümünü duyurdu. Her iki model de i9'a kadar en yeni 11. nesil Intel Core işlemcilere ve NVIDIA RTX 30 serisi grafiklere sahip olacak.


Alienware m15 R6, FHD 360Hz, QHD 240Hz ve FHD 165Hz 15 inç ekran seçeneklerine sahiptir. Tüm modellerde Wi-Fi 6 ve Killer ağının sağladığı ethernet ve 4k/120Hz harici ekran için bir HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunur.

Diğer özelleştirilebilir seçenekler arasında 32 GB'a kadar DDR4 RAM, 4 TB depolama (çift sürücü), daha küçük ve daha hafif yeni bir güç adaptörü ve Cherry tarafından ortaklaşa geliştirilen ultra düşük profilli mekanik klavye yer alıyor.


Alienware m15 R6

Alienware m15 R6

(Resim kredisi: Dell)

Yeni G15, Alienware teknolojisine dayalı yeni bir termal tasarıma sahiptir - ancak X17 ile aynı dörtlü fan tasarımına sahip değildir. ile olduğu gibiG15 Ryzen sürümü, yoğun oyun oturumları sırasında fanları maksimum soğutmaya ayarlamak için Game Shift tuşunun geri dönüşünü içerir. 15,6 inç full HD ekran artık daha yumuşak 165Hz versiyonuyla da mevcut.

G15, ABD'de 3 Haziran'dan itibaren 949,99 dolardan satışa sunulacak. Alienware m15 R6'nın fiyatı 1299,99 dolardan başlıyor. Alienware X17'nin bu yaz daha sonra çıkması bekleniyor, fiyatlandırma hala onaylanmadı.


Dell G15 (2021)

Dört renk seçeneğiyle Dell G15

(Resim kredisi: Dell)