Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Alienware X51 R3: Şık ve kompakt oyun bilgisayarı Skylake desteği alıyor

Alienware X51 R3: Şık ve kompakt oyun bilgisayarı Skylake desteği alıyor

Alienware X51 fırsatları

Steam Makineleri ve diğer küçük PC form faktörlerinden AMD'nin R9 Nano gibi grafik kartlarına kadar, PC oyunları son yıllarda oturma odasına doğru adımlar attı.


Alienware'in orijinaliX512012'de piyasaya sürülen sistem, tasarıma daha azdır yaklaşımını benimseyen ilk oyun bilgisayarlarından biriydi.

Halefi olan X51 R2'nin geçen yılki modelinin ardından, şirketin yeni X51 R3, Intel'in yeni Skylake işlemcisini ve özel bir sıvı soğutma çözümünü bir araya getiriyor. Her parçası önceki modeller kadar kompakt ve aynı şekilde göze hitap ediyor.

Muhtemelen manto parçanızdaki Ming vazosuyla karışmayacak olsa da, bir masanın üstünde veya bir TV veya ev eğlence sisteminin yanında sıkışmış gibi görünmeyecektir.


Tasarım

Tasarım olarak neredeyse kare şekilli olan Alienware X51 R3, genişliğinden yalnızca biraz daha uzundur. Yaklaşık aynı boyuttaXbox Oneancak Microsoft'un konsolunun aksine dik durabilir veya yalan söylenebilir.

Orijinal X51'in tasarımından pek bir şey değişmedi. Kenarları boyunca yeşil bir çapraz şerit bulunan mat siyah plastik kaplamalı, ön tarafın alt kenarına bir Alienware logosunun altına doğru bir havalandırma ızgarası yerleştirir. Üç yıldır cazibesini kaybetmeyen şık bir tasarım ve konsolların bir rafa oturduğunda nasıl göründüğünü seviyorsanız, hemen X51'e gideceksiniz.


Kompakt kasası, içerideki alanın sınırlı olduğu anlamına gelir, bu nedenle CD sürücüsü yoktur. Depolama için bir M.2 PCIe SSD ve standart 3,3 inç HDD'nin yanı sıra tek genişlikli kartlara izin veren GPU için çıkarılabilir bir tepsi elde edersiniz.


Verim

Paylaşacak karşılaştırmalı değerlendirmelerimiz yok, ancak Alienware X51 R3'ün etkisi olmalı. İçeride, 8GB RAM ile yedeklenen Intel Core i5-6600K (6MB önbellek, 3.2GHz'e kadar hız aşırtmalı) CPU bulunuyor. Daha fazla CPU-yoğun oyunu çiğnemek için Intel Core i7-6700K'ya yükselterek daha fazla güç elde edebilirsiniz.

Satın alma işleminizi gerçekten ileriye taşımak istiyorsanız, sergilenen en iyi grafik kartını seçmek daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu durumda, bu 4 GB DDR5 belleğe sahip bir AMD Radeon R9 370 veya 2 GB DDR5 ile Nvidia'nın GTX 960'ıdır.

Nvidia tarafından sağlanan rakamlar, yeni X51'in Intel Core i7-6200K işlemcisinin, 3DMark 8'in Fire Strike kıyaslaması altında geçen yıl X51'de Intel Core i7-4790'dan% 20 daha hızlı olduğunu gösteriyor. Elbette bunları zamanında kendimiz doğrulayacağız.

X51'in bileşenleri, bir pompa ve radyatörü tek bir cihazda birleştiren yeni bir CPU sıvı soğutucusu kullanılarak soğuk tutulur. Intel'in altıncı nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileri için destek paketlemesi, sistem aşırı ısınmadan ve çökmeden üst düzey bileşenleri yapıya dahil edebileceğiniz anlamına gelmelidir.


Özellikleri

Alienware, X51 R3'ü Grafik Kartı Amplifikatörü ile uyumlu hale getirdi. X51 R3'e tescilli bir bağlantı kullanarak bağlanan 199 sterlinlik bir kutu, oyunların yırtılması için ekstra kas gücü eklemek için Nvidia'nın Titan X gibi üst düzey bir grafik kartını bağlamak için kullanılabilir.

Ekstra maliyetin yanı sıra, dezavantajı, amplifikatörün X51'in kendisinin yaklaşık yarısı kadar büyük olmasıdır, bu da kompakt bir oyun PC'sinde sıçramanın çekiciliğini biraz azaltır.

X51 'R3'ün kompakt kasası, Alienware amplifikatörü için tescilli bir bağlantının yanı sıra, makinenin arkasında iki USB 2.0 ve iki USB 3.0 bağlantı noktası için yeterince yer bıraktı. 802.11ac Wi-Fi, çevre birimleri bağlamak için Bluetooth ile birlikte iletişim için yerleşiktir.

Erken karar

Alienware X51 R3, bir dizi çekici yükseltmeye sahiptir, ancak özellikle daha küçük bir oyun bilgisayarının peşinde değilseniz, satın alma olarak pek bir anlam ifade etmiyor.

Özel sıvı soğutma çözümü akıllıdır, ancak en iyi özellikli yapılandırmayla birlikte gelen GTX 960 grafik kartı, piyasadaki en güçlü olmaktan uzaktır. Bir Grafik Amplifikatörü ve harici grafik kartının maliyetini ekledikten sonra, daha az parayla daha büyük, daha güçlü bir PC alabilirdiniz.

Öte yandan, kompakt bir çerçeve kırıcı arıyorsanız, X51 R3 piyasadaki en akıllıca tasarlanmış seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.