Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Alienware X51 R3 PC, Skylake ateş gücü ve sıvı soğutma ile ortaya çıktı

Alienware X51 R3 PC, Skylake ateş gücü ve sıvı soğutma ile ortaya çıktı

Dell, kompakt oyun bilgisayarı Alienware X51'in şimdi Intel'in Skylake işlemcileriyle birlikte gelen yeni bir sürümünü piyasaya sürdü.

Alienware X51 R3masaüstü bilgisayarın üçüncü versiyonu olan, Intel'in Skylake (altıncı nesil) işlemci seçenekleri sunuyor. Temel model bir Core i5-6600K (3,9 GHz'e hız aşırtılmış) içerirken, daha pahalı varyant daha güçlü Core i7-6700K (4,4 GHz'e hız aşırtılmış) tarafından desteklenmektedir.

Hızlandırılmış işlemciler için ciddi bir soğutma isteyenler için Dell, X51 ile sıvı soğutma için bir seçenek sundu - bu, ek bir bonus olarak bu makinelerin artık daha sessiz çalıştığı anlamına da geliyor.

Grafik kartına gelince, 2GB video RAM'li bir GeForce GTX 960 ile çalıştırabilirsiniz (ancak paradan tasarruf etmek istiyorsanız, daha az seçenek vardır, yani Radeon R9 370 veya GeForce GTX 745).


Tabii ki, GTX 960'ın kendisi yalnızca orta sınıf bir grafik kartıdır, ancak bu hız aşırtmalı Skylake CPU'larla birlikte daha fazla güç istiyorsanız, X51'in bu yeni sürümü, bir GeForce bağlamanıza olanak tanıyan Alienware Graphics Amplifier'ı destekler. GTX Titan X, para önemli olmamalı.

Diğer özellikler arasında DDR4 sistem belleği (minimum 8 GB) bulunur; temel modelde depolama 7200rpm'de 1TB sabit disktir; üst düzey X51, 2TB geleneksel sabit diskin yanında 256GB M.2 PCIe SSD sunar.


Temel model 1.099 $ 'dan (yaklaşık 710 £) başlar ve üst düzey özellikler için 2.049 $' a (yaklaşık 1.330 £) kadar yükselir ve elbette bunları Dell'in yapılandırıcısı ile daha da ince ayar yapabilirsiniz.

Bu makineleri şimdi ABD'de sipariş edebilirsiniz, ancak Birleşik Krallık'ta Dell web sitesinde hala eski X51 R2 listeleniyor. Umarım R3 versiyonunun burada kısa sürede ortaya çıktığını görmeliyiz.


Ayrıca şunları kontrol edin:Alienware, 4K Area-51 oyun bilgisayarı yenilemesini duyurdu