Close

Great British Bake Off 2016'da kullanılan tüm ekipmanlar

The Great British Bake Off nihayet ekranlarımızda geri döndü ve bu yılki amatör fırıncıların mahsulünü ölçmenin yanı sıra, Çarşamba günkü ilk bölüm de bize bu yılın en gözde pişirme ekipmanlarına bir göz attı.


Geçen yıl Kenwood tarafından gasp edildikten sonra KitchenAid Stand Mikserinin şok edici bir dönüşü oldu ve şovda yer alan diğer bazı teknik ikramlar da vardı.

Tabii ki, BBC'den marka ve modellerin açıklamasını istediğimizde, ticari ürünleri tanıtacaklarını bize söyleyemediler. Bunun yerine geyik avcılarımızı giyip araştırmaya başladık.

İPlayer'ın sayısız duraklamasından ve çevrimiçi aramalardan sonra, bunların GBBO yarışmacılarının kullandığı marka ve modeller olduğundan oldukça eminiz.

Hadi pişirelim mi?


• Evrendeki en iyi stand mikserler

Standlı Mikser - KitchenAid Artisan Standlı Mikser


Geçen yıl GBBO'nun ikonik KitchenAid Artisan Stant Mikserlerinden Kenwood'un kMix Stand Mikserine geçmesi büyük bir üzüntüye neden oldu (gerçekten abartı yok). 2016'da KitchenAid geri döndü. 4.8 litrelik büyük karıştırma kabı ve ağır taban, bunu etrafındaki en sevilen karıştırıcılardan biri yapar.

KitchenAid Artisan Mikserini John Lewis'ten 380 £ karşılığında satın alın


El Mikseri - Dualit El Mikseri

2016 için yeni olan bu yıl el mikserlerinin tanıtıldığını gördük! Tam boyutlu KitchenAid gerekmediğinde ideal olan bu marka, burada Dualit'tir. 400W motor ve dört hız ayarı ile Dualit, bazı yumurta beyazlarını birlikte çırpmak için mükemmeldir.

Dualit El Mikserini 60 £ 'a satın alınitibarenJohn Lewis

Mutfak Robotu - Magimix 5200XL Mutfak Robotu


Magimix mutfak robotu çok yetenekli bir makinedir, onu çarşamba gecesi bazı fındıkları yok ederken gördük, ama aynı zamanda yumurta beyazlarını çırpma, meyveleri sıkma, hamur yoğurma (Paul'ün sizi onu kullanırken yakalamasına izin vermeyin) rendelenmiş peynir.

Magimix Mutfak Robotunu John Lewis'ten 320 £ karşılığında satın alın

Buzdolabı - Gorenje (RF60309OX)

İlk bakışta, Smeg'in Bake Off çadırında işleri serinlettiğini düşünürdünüz, ancak biraz daha dikkatli bakın ve bu retro buzdolabında birkaç önemli tasarım varyasyonu göreceksiniz. En büyük fark, dondurucu kapısının üst kısmı boyunca bir çerçeveye sahipken, bir Smeg'in büyük bir panele sahip olmasıdır. İkincisi, kulplar farklı. Açıkçası, ön taraftaki krom markalama da eksik - belki Gorenje'nin kaldırması daha kolay mı?

John Lewis'ten Gorenje RF60309OX'u 730 £ karşılığında satın alın

Fırın - Neff Slide and Hide VarioSteam

Bu fırının yüzlerce farklı modeli var gibi görünüyor, bu yüzden tam olduğundan yüzde 100 emin olamıyorum. Ama benamNefSlide ve Hide VarioSteam fırını olduğundan oldukça eminim. Bu, açılan ve daha sonra ünitenin gövdesine kayan kanatlı kapıya sahiptir.

John Lewis'ten Nef Slide ve Hide SteamVario Fırınını 675 £ karşılığında satın alın

İndüksiyonlu Ocak - Bosch Domino İndüksiyon Ocak

Açıkçası, GBBO çadırında gaz kaynağı yok, bu yüzden fırıncılar bunun yerine bu Bosch indüksiyon ocaklarında yemek pişiriyor. İndüksiyonlu ocaklar harikadır çünkü kontrolü daha kolaydır, daha fazla enerji tasarrufu sağlar, daha hızlıdır ve dokunması güvenlidir.

Bosch İndüksiyon Ocakını John Lewis'ten 420 £ 'a satın alın

Teraziler - Akıllı Tartım

Bake Off, Smart Weigh'ın bu ekonomik tartım makinesi lehine herkesin en sevdiği tartı yapımcısı Salter'dan uzak durdu. Yazma sırasında Amazon'daki bir numaralı satıcı, bu yüzden belki bu bir araştırmacının son dakika satın almasıydı.

Akıllı Tartım Terazilerini Amazon'dan 13 £ karşılığında satın alın

Dijital Zamanlayıcı - Mutfak El Sanatları

Bu küçük bebeği, klasik Mutfak El Sanatları Dijital Zamanlayıcısını bulmamıza yardımcı olan bazı gereksiz zamanlayıcı çekimleri vardı. Dışarıdaki en havalı zamanlayıcı değil, ama hey, işi yapıyor adamım.

Kitchen Craft Dijital Zamanlayıcıyı Amazon'dan 9 £ karşılığında satın alın

Bunu beğendin mi?

Seveceksinen iyi pişirme teknolojisi