Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili son gelişmeler Birleşik Krallık'ta geri çağırma

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili son gelişmeler Birleşik Krallık'ta geri çağırma

GÜNCELLEME:Samsung, Note 7'yi kalıcı olarak durdurduğunu duyurdu. Şirket, 'Yakın zamanda üretim hacmini araştırma ve kalite kontrol öncesinde yeniden ayarladık, ancak tüketici güvenliğini öncelik olarak koyduğumuzda, Galaxy Note 7'lerin üretimini durdurmak için nihai bir karara vardık. Tüketicilerin güvenliği için Galaxy Note 7'nin satışlarını ve takaslarını durdurduk ve sonuç olarak üretimi durdurmaya karar verdik. ''


Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor:

Galaxy Note 7harika bir telefon, ancak bazen işler her zaman planlandığı gibi gitmiyor. Ve ilk 35 batarya sorunu vakasından sonra, Samsung kararlı bir önlem aldı ve küresel bir geri çağırma ve değişim programı yayınladı.

Ne yazık ki yeterli olmadı ve yedek cihazların patladığına dair raporların ardından Samsung ABD, müşterilerine dün şunları söyledi:

  • Mevcut Galaxy Note 7'nizi bir Galaxy S7 veya Galaxy S7 edge ile değiştirin ve Galaxy Note 7'ye özgü aksesuarların yerine cihazlar arasındaki fiyat farkının iadesi
  • Tam bir geri ödeme almak için satın alma noktanızla iletişime geçin.

Bu, en önemlisi, orijinal ve yedek Galaxy Note7 cihazları için geçerlidir.


Henüz Samsung UK'den resmi bir açıklama gelmedi, ancak yakında takas edilen cihazların da İngiltere Not 7'nin geri çağrılması gerekiyor.

Samsung daha önce 28 Ekim'i Note 7'nin Avrupa'da tekrar satışa çıkacağı tarih olarak belirledi, ancak bu telefonu sokakta bir daha satışa çıkaracağımızı hiç düşünmüyoruz.


  • Samsung'un resmi açıklamasını okuyun

Samsung, pil şarjını% 60 ile sınırlandırmak için önceden sipariş edilen tüm Note 7 cihazlarına yeni bir yazılım yayınladı, Samsung, kaza riskini azaltmak ve Note 7 alıcılarını telefonlarını değiştirmeye teşvik etmek istiyor.

Eylül ayının sonlarına doğru, Avrupa Note 7 telefonlarının yaklaşık yüzde 57'si çoktan değiştirildi ve bu değiştirmelerin yüzde 90'ı başka bir Not 7 için benzer bir değiş tokuş oldu. İnsanların yüzde üçü başka bir Samsung Galaxy cep telefonunu tercih etti (muhtemelen bir S7 veya S7 Edge), muhtemelen tam bir geri ödeme alan insanların yüzde yedisini bırakıyor.


Eylül ayının başlarında, Samsung UK bize şu açıklamayı yaptı:

& ldquo; Samsung en kaliteli ürünleri üretmeye kararlıdır ve siz değerli müşterilerimizden gelen her olay raporunu çok ciddiye alıyoruz. Yakın zamanda bildirilen yeni Galaxy Note 7 vakalarına yanıt olarak, kapsamlı bir araştırma yürüttük ve bir pil sorunu bulduk.

Bugüne kadar (1 Eylül itibariyle) dünya çapında rapor edilmiş 35 vaka olmuştur ve şu anda piyasadaki olası etkilenen pilleri belirlemek için tedarikçilerimizle kapsamlı bir inceleme yapıyoruz. Ancak müşterilerimizin güvenliği Samsung'da mutlak bir öncelik olduğu için Galaxy Note7 satışlarını durdurduk.

Bunun pazarda neden olabileceği rahatsızlığın farkındayız, ancak bu, Samsung'un müşterilerimize en yüksek kalitede ürünler sunmaya devam etmesini sağlamak içindir. Değişim deneyiminin olabildiğince rahat ve verimli olmasını sağlamak için ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. '


Samsung'un Sık Sorulan Soruları

Galaxy Note 7'mdeki sorun tam olarak nedir?

Araştırmamıza dayanarak pil hücresinde bir sorun olduğunu öğrendik. Pil hücresinin aşırı ısınması, anottan katoda temas ettiğinde meydana geldi, bu çok nadir bir üretim süreci hatasıdır. Bu bir pil hücresi sorunundan izole edilmiş olsa da, öncelikle müşterilerimizin güvenliğine öncelik veriyoruz, bu nedenle gönüllü olarak Galaxy Note 7 cihazlarını yenisiyle değiştiriyoruz.

Galaxy Note 7'mi kullanmaya devam edebilir miyim?

Sorunun ortaya çıkma olasılığının düşük olduğunu bulmuş olsak da, Samsung olarak güvenliğinizin her şeyden önemli olduğuna inanıyoruz ve herhangi bir risk almamanızı tercih ederiz. Galaxy Note 7 tüketicilerini değişim programından yararlanmaya teşvik ediyoruz.

Galaxy Note 7'min etkilenip etkilenmediğini nasıl anlarım?

Şu anda Galaxy Note 7 olan herkesten İngiltere Galaxy Note7 Değişim Programından yararlanmalarını rica ediyoruz.

Etkilenen başka Samsung telefonları var mı?

Başka hiçbir Samsung akıllı telefonu etkilenmez. Bu sorun yalnızca Galaxy Note 7 ile ilgilidir.

Herhangi bir sorunuz varsa, 0330 7261000 numaralı telefondan Samsung UK ile iletişime geçin.

  • Galaxy Note 7: Samsung'un yeni süper phablet'inin 10 katil özelliği