Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi: hafif ve uygun fiyatlı bir sırt çantasıyla seyahat çadırı

Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi: hafif ve uygun fiyatlı bir sırt çantasıyla seyahat çadırı

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Alpkit'in Ordos 2 (RRP £ 169,99), markanın popüler sırt çantalı çadırları arasına çevrimiçi olarak çok sayıda olumlu yorum alarak katıldı. Bu yarı jeodezik tasarım, iki kampçı için rahat bir uyum sağlar ve yürüyüşçüler ve vahşi kampçılar için çalışacak kadar küçük ve hafif olacak şekilde paketlenir. Onu bir sırt çantasına koyduk ve güzel havalarda ve faulde test etmek için yeşil alanlara gittik ve sıralamamıza dahil edilmeye değer olup olmadığına baktık.şimdi satın almak için en iyi sırt çantasıyla çadır. İşte Alpkit Ordos 2 çadır incelememiz.

Alpkit Ordos 2 incelemesi: tasarım

Alpkit Ordos 2 incelemesi: özellikler

Paket boyutu:13x42cm
Ağırlık:1.7kg
Kapasite:2 kişi
Yatak odaları:1
sundurmalar:1
Saha zamanı:5 dakika

Alpkit'in Ordos 2'si iki parçadan oluşan bir çadırdır: sıcak ve kuru gecelerde tek başına file iç çadır kullanılabilir ve ayrıca böceklere karşı ekstra koruma sağlar ve dış, su geçirmez bir tente üste atılabilir veya kendi başına eğimli olarak açılabilir. çadırın kapladığı alan (ayrı satılır), ağırlıktan ve yerden tasarruf sağlar. Bu çok yönlülük, gerektiğinde ultra hafif maceralara çıkabilen bir çadır istiyorsanız kullanışlı bir özellik.

Ordos 2'nin çember şekli, diğer sırt çantalı çadırlarda gördüğümüz denenmiş ve test edilmiş bir şeklidir. Bu yarı jeodezik şekil, hava koşullarına dayanıklı ve eğimi sorunsuz olacak şekilde tasarlanmıştır ve küçük boyutuna rağmen çadırın fazla klostrofobik hissetmesini önlemek için başınızın üzerinde yeterli alan bırakır. Açıldıktan sonra Ordos 2, bir kapı ve başınızın yanında küçük bir sundurma ile iki yan yana uyur.


Ordos 2 kırmızı ve yeşil renklerde mevcuttur - meraklıysanız yeşil renk grubunu seçmenizi öneririz.vahşi kampçı, manzarada daha parlak kırmızı versiyondan daha fazla kamufle edildiğinden.

Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi


(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Alpkit Ordos 2 incelemesi: atış

Ordos'u ilk kez denediğinizde bile kurulumu kolaydır - ilk denememizde 10 dakikadan daha kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirdik. Direkler önceden monte edilmiş bir çapraz şekle kenetlenir ve bu çerçeveyi örgü iç çadıra takmak dakikalar sürer. Ardından, dış sineği üste yerleştirin (renk kodlaması bunu kolaylaştırır ve tüm çadırların bu özelliğe sahip olmasını dileriz), çadırın köşelerini sağlanan, hoş bir şekilde sağlam ve güvenilir olan mandallarla sabitleyin ve gerdirme iplerini çekin. eşyaların su geçirmez kalmasına yardımcı olan çadırı sıkın. Test sırasında, öğretilen çadırı çekmeye dikkat etmezseniz, kumaş sineği üzerinde bir miktar su birikebileceğini fark ettik.

Ordos 2'yi paketlemek kadar basit ve bazı sırt çantalı çadırların aksine, saklama çantasına geri koymak da çok kolay. Paketlenmiş çadır uzun ve incedir (Alpkit, 1,5 litrelik su şişesi boyutuna kadar paketlendiğini iddia eder, bu kesinlikle küçük bir abartıdır!) ve bir sırt çantasına sığar veya çantanızın dışına asılabilir.


Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi

(İmaj kredisi: Sian Lewis)

NSOrdos 2'nin ayak iziçadıra dahil değildir, ancak bunu eklemek için 29,99 £ ekstra değerinde olduğunu düşünüyoruz (çadırı ve ayak izini birlikte satın almak bile bu çadırı pahalı yapmaz, her iki bileşen için 200 £ altında). Ayak izi, Ordos'un oldukça hafif ve dayanıksız olan ve kayalık zeminde kullanıldığında süper dayanıklı olacağını hissettirmeyen küvet tarzı gömme zemin tabakasının su yalıtımına ve korunmasına yardımcı olur. Ayak izi aynı zamanda çadırın sundurması için su geçirmez bir zemin sağlıyor ve bu da bu küçük alanı kiti saklamak ve kuru tutmak için daha kullanışlı hale getirmeye yardımcı oluyor.

Alpkit Ordos 2 incelemesi: performans ve konfor

Ordos 2, iki kişilik bir çadır olarak tanımlanıyor. Gerekirse kesinlikle başka bir kişiyle paylaşabilirsiniz ve ana yatak odası alanına yan yana sığacak iki kamp matı için yer var, gerçekten fazla yer yok ve daha büyük sorun, depolamanın bir küçük ile sınırlı olmasıdır. sadece bir kişinin çok günlük kiti için yeterince büyük bulduğumuz sundurma. Bununla birlikte, bol miktarda baş odası var ve çadır, uyumak için havadar hissediyor, bu da bazı çok küçük sırt çantalı çadırlar için geçerli değil. Daha küçük sırt çantalarınız varsa bu çadırın iki kişi için yeterli olduğunu veya sadece bir kişi için olumlu bir şekilde saray olduğunu düşünüyoruz.

Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi


(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Ordos 2, 3.000 mm'lik su geçirmezlik derecesine sahip bir uçağa sahiptir - test sırasında, sineğin sıkıca çekildiğinden emin olduğunuz sürece, koyda uzun süre yağmur yağmasına dayandığını gördük. İlk önce iç çadırı kurmanız, ıslak koşullarda kurulum için ideal değildir, ancak çadırı kurmak sadece birkaç dakikalık bir iştir, böylece bu süreçte işler fazla ıslanmaz. Yerleşik zemin tabakasının çok doygun zeminde suyun sızmasına izin verebileceğinden daha çok endişeliydik, bu nedenle ek su yalıtımı ve koruma için ayak izine fazladan harcama yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Havalandırma ayrıca bir havalandırma ve ön kapı ile sınırlıdır, bu nedenle bir miktar yoğuşma oluşabilir; Bu, kaldırmadan önce dikkatlice kurutmanız gereken bir çadır. Şiddetli rüzgarlar ayrıca çadırın alt ucunu da savurabilir, bu da çadıra zarar vermez ancak içeride kaldığınızda oldukça gürültülü ve dramatik hissettirir ve Ordos 2'yi yüksek, açıkta kalan dağ zeminine götürmeyeceğimiz anlamına gelir. . Diğer iki küçük kusur – kapıyı sarmak için kullanılan bağların ve iç kapının ağ örgüsünün kullanımı zahmetlidir ve çadır yepyeni olduğunda, kullanımı birkaç gün süren ve solmaya başlayan güçlü ve hoş olmayan bir plastik kokusuna sahiptir.

Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi

(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Alpkit Ordos 2 incelemesi: dikkate alınması gereken alternatifler

Alpkit'ten bu çadırın bir Ordos 3 versiyonu var, biraz sıkmayı dert etmezseniz üç yetişkinin sığabileceği, ancak 2.1'lik daha ağır bir ağırlıkta bile iki kişilik Ordos 2'den daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. kilogram. biz de değerlendiririzSierra Design'ın Meteor Lite 2'siİki kapılı ve kit için iki verandaya sahip iki kişilik sırt çantasıyla seyahat çadırı, 1,63 kg'da benzer bir ağırlık için paylaşmayı biraz daha kolay ve daha fazla havalandırıyor.

Alpkit Ordos 2 çadır incelemesi: karar

Pop Alpkit'in Ordos 2'si ile dakikalar içinde iyi tasarlanmış, su geçirmez bir sırt çantasıyla seyahat çadırına sahip olursunuz. Yaptığınız macera türüne göre sadece iç veya sadece dış çadırı kurabilmenin çok yönlülüğünü beğendik ve Ordos 2 ayrıca hafif seyahat ederken yanınızda taşıyabileceğiniz kadar hafif ve paketlenebilir. Bazı daha kaliteli ve daha dayanıklı sırt çantalı çadırları inceledik, ancak daha yüksek bir fiyata geldiler - Alpkit, kullanışlı ayak izi ile satın alındığında kesinlikle 200 sterlinin hemen altında paranızın karşılığını veriyor.