Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Amazfit GTS 2e incelemesi: Hem Fitbit Versa 3 hem de Apple Watch SE'ye harika ve ucuz bir alternatif

Amazfit GTS 2e incelemesi: Hem Fitbit Versa 3 hem de Apple Watch SE'ye harika ve ucuz bir alternatif

Amazfit GTS 2e incelemesi TL;DR: ucuz olabilir, Amazfit GTS 2e bir yumruk toplar ve uygun bir bütçeyle iyi bir fitness saati deneyimi sunar.


Amazfit, kendisini sadece isimsiz bir Çinli olarak kabul etmekle meşguldü. smartwatchSon birkaç yılda üretici ve GTS 2e ile gerçekten kafasına çiviyi vurdu. Amazfit GTS 2'nin daha küçük kardeşi olan GTS 2e, Apple Watch benzeri bir gövdeye ve bütçeye uygun bir fiyata Fitbit benzeri özelliklere sahip.

'Premium'u test ettikten sonraZep Egeçen yılın sonunda sağlık akıllı saati, biraz endişeliydimkoşu saatiPremium olarak lanse edilmeyen aynı markadan çok düşük kaliteli olabilir. Belki bu önyargıdan dolayı, ancak Amazfit GTS 2e'nin genel tasarımı ve içerdiği sağlık ve fitness özellikleri beni hoş bir şekilde şaşırttı. Elbette, GTS 2e, yüksek performanslı koşu giyilebilir cihazlarla rekabet etmeyebilir.Garmin Fenix6 Proya daPolar Vantage V, ancak birçokyine de iyi bir kullanıcı deneyimi.

Amazfit GTS 2e: fiyat ve bulunabilirlik

Amazfit GTS 2e şimdi 139,99 $ / 119 £ karşılığında satın alınabilir.

İngiltere'de Amazfit GTS 2e, Amazon ve Argos'tan satın alınabilir.


Amazfit GTS 2e incelemesi: duvara yaslanmış akıllı giysiler içinde duran kişi

(İmaj kredisi: Amazfit)

Amazfit GTS 2e incelemesi: tasarım ve ergonomi

Amazfit GTS 2e kötü görünümlü bir akıllı saat değil. '2.5D' kavisli temperli cam lensin altına gizlenmiş 348 x 442 piksel (341 PPI) çözünürlüğe sahip 1.65' 'HD' AMOLED ekrana sahiptir. Cam, çerçeveyle güzel bir uyum içindedir ve gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. 1.65'lik bir ekranın küçük olduğu gibi değil, ancak ekranın kenarı ile çerçeve arasındaki yumuşak geçiş, yüksek binaların tepesindeki sonsuzluk havuzlarına benzer bir etkiye sahiptir: çünkü havuzun nerede bittiğini ve gökyüzünün nerede başladığını söyleyemezsiniz. , beyniniz otomatik olarak hepsinin aynı olduğunu varsayar.


Ekran ve farklı widget görünümleri arasında geçiş hem keskin hem de hızlı, belki Zepp E kadar duyarlı değil, ancak Fitbit Versa 3 gibi daha pahalı dokunmatik ekranlı akıllı saatlerle eşit. Kenarda bir fiziksel düğme var. ilk başta biraz kafamı karıştıran durum: 'dijital taç' tasarımına sahip ama döndürülemiyor, bu yüzden temelde 'sadece' bir basma düğmesi.

Bunun yanı sıra, GTS 2e'yi kontrol etmek oldukça sezgiseldir ve menüler, olmasını beklediğiniz yerde bulunabilir. Tüm alt menülerde kaybolursanız, sizi aynı zamanda ana ekran olan saat kadranına geri götürmek için her zaman fiziksel düğmeye basabilirsiniz.


Zepp E'deki kayışı pek beğenmedim ve Amazfit GTS 2e'nin daha da düşük kaliteli bir kayışla gelmesini bekliyordum ama şaşırtıcı bir şekilde oldukça iyi ve kesinlikle Zepp E'de bulunandan daha iyi. Pürüzsüz bir silikon ve test sırasında hiçbir yerde kırılmadı, bu da GTS 2e kadar los fiyatına bir saat için harika.

Amazfit GTS 2e incelemesi: şort ve tişört giyen ve saati takan kişi

(İmaj kredisi: Amazfit)

Amazfit GTS 2e incelemesi: aktivite ve sağlık takibi

Amazfit GTS 2e kendi başına bir koşu saati değildir, ancak 90 spor modu ve onu hem iç hem de dış mekan fitness aktivitelerini izlemek için ideal kılan bir dizi fitness ve sağlık özelliğine sahiptir. Örneğin, tıpkı Fitbit Versa 3 gibi, GTS 2e de yerleşik GPS ile birlikte gelir, bu da aşırı hassas olmayabilir – Zepp Uygulamasındaki harita görünümüne göre, koşularım sırasında bazı binalardan geçtim – ancak mesafeyi göreceli olarak takip ediyor açık olarak.

GTS 2e, sadece fiziksel aktiviteler sırasında değil, 7/24 kalp atış hızını da izleyebilir. Optik kalp atış hızı sensörü, GTS 2e ile aynı anda test ettiğim bir saat olan Polar Vantage V2'den tamamen farklı okumalar verdi. Bariz nedenlerle, Vantage V2'nin kalp atış hızını daha doğru okuduğuna inanma eğilimindeyim, ancak bu, günlük aktiviteler için GTS 2e'nin sensör doğruluğunun yeterince iyi göründüğünü söyledi. onu tercih etmemGarmin Öncüsü 745uzun mesafeli bir yarış için, ancak gün boyunca uzayda koşmak ve hareket etmek için gayet iyi.


Gün içindeki etkinliğinize bağlı olarak, size Fitbit'in Aktif Bölge Dakikaları ve Garmin'in Yoğunluk Dakikaları özelliği ile aynı şey olan bir Kişisel Etkinlik Zekası – veya kısaca PAI – puanı verilir. Standart haftalık PAI puan hedefi, WHO tarafından önerilen haftada 150 dakika fiziksel aktivite eşiğine uygun olarak 150'dir.

Diğer sensörler, daha önce Fitbit, Apple ve Garmin giyilebilir ürünlerinde gördüğümüz bir şey olan bir nabız öküz (kan-oksijen doygunluğu) sensörünü içerir. Düşük kan oksijen satürasyonu, 'solunum veya dolaşımla ilgili bir sorunun işareti olan ve nefes darlığı gibi çeşitli semptomlara neden olabilen' hipoksemi olarak adlandırılır.Mayo Kliniği.

Amazfit GTS 2e ile uyku kalitenizi de izleyebilirsiniz ve bu özelliği en başından beri oldukça doğru buldum. Zepp Uygulamasında uyku verilerinizi daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz; önceki gece ne kadar derin uyudun. Burada ayrıca uykuyu nasıl iyileştireceğinize dair oldukça genel ipuçları da verilmektedir. Stresi azaltmanın uykuyu iyileştireceğini kim düşünebilirdi?

Amazfit GTS 2e'de GPS var mı?

Amazfit GTS 2e, bu fiyat aralığındaki bir akıllı saat için oldukça sıra dışı olan bir GPS çipine sahip. Daha da iyisi, 2021'de olduğu gibi değil, genellikle tekli sistem seçeneklerinden daha doğru olan çoklu sistem konumlandırmasını (GPS + GLONASS) kullanıyor. Ancak, her zamanki gibi GPS'in açık olması pil ömrünü önemli ölçüde azaltacaktır. bekleme moduna

Amazfit GTS 2e incelemesi: kalp atış hızı sensörünün görünür olduğu saatin arkadan görünümü

(İmaj kredisi: Amazfit)

Amazfit GTS 2e incelemesi: pil ömrü

Amazfit GTS 2e, pil ömrü söz konusu olduğunda gerçekten parlıyor. Resmi olarak GTS 2e'de bulunan 246 mAh pil, akıllı saat modunda iki haftaya, saat modunda ise 24 güne (!) kadar dayanabiliyor. GöreAmazfit web sitesi, GTS 2e, yoğun kullanım düşünüldüğünde bile bir haftaya kadar dayanacak, bu da sensörlerin açık olduğu ve ekranın sık kullanıldığı anlamına geldiğini varsayıyorum.

Daha da iyisi, saat yaklaşık iki saat içinde yüzde 0-100 arasında şarj oluyor, bu yüzden onu tuhaf görünümlü manyetik şarj cihazına çok sık takmanız gerekmeyecek. Pil ömründen genel olarak memnun kaldım ve 2 saatlik şarj süresi talebine uyup uymadığını görmek için saati yalnızca bir kez şarj etmem gerekti (işte). AMOLED ekranlı ve dahili GPS'li hafif bir akıllı saatin iki şarj arasında bu kadar uzun süre dayanabileceğini görmek harika. Diğer üreticiler bundan bir şeyler öğrenebilir: Apple Watch'un 18 saatlik pil ömrünü düşünün.

Amazfit GTS 2e incelemesi: Zepp Uygulamasından ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Amazfit)

Amazfit GTS 2e incelemesi: Zepp Uygulaması

Sensörlerden gelen tüm veriler, kesinlikle şimdiye kadar gördüğüm en kötü yardımcı uygulama olmayan Zepp Uygulamasına aktarılıyor. Pano, adımlar, kalp atış hızı, stres, uyku ve PAI puanı gibi açıkça görüntülenen tüm ana istatistiklere sahiptir. Ayrıca saat ve widget ayarlarını değiştirmenin yanı sıra her bölüme tıklayabilir ve her şeyi daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Bundan Zepp E incelemesinde bahsetmiştim ama uygulamada özellikle eğlenceli bulduğum bazı Çince-İngilizce çeviri hataları var. Örneğin, gezinme çubuğundaki ikinci simgeye 'Enjoy' adı verilir ve bu bölümde çalar saat ve program gibi keyifli özellikler bulacaksınız. Ayrıca, yukarıda belirtilen diğer özelliklerden kuşkusuz daha eğlenceli olan saat yüzü mağazasını da burada bulabilirsiniz.

Genel olarak, The Zepp App oldukça iyi bir uygulama ve dil engelinin kısa sürede çözüleceğinden eminim.

Amazfit GTS 2e incelemesi: saatin görüntüsü

(İmaj kredisi: Amazfit)

Amazfit GTS 2e incelemesi: karar

Her şey düşünüldüğünde, Amazfit GTS 2e, sağlık ve fitness için para için mükemmel bir değerdir. Eksiklikleri var, ancak bunlar çok az ve çok uzak, özellikle de saatin en iyi pistini sert atletik performans yerine oldukça hafif fiziksel aktiviteler kullanıyorsanız.

Düşük fiyatı için, Amazfit GTS 2e'nin yapı kalitesi mükemmel ve teknik özellikleri de takdire şayan: 100$/100£'un biraz üzerinde, AMOLED ekranlı, alüminyum gövdeli, yerleşik bir spor saati alacaksınız. - GPS, optik kalp atış hızı sensörü ve bir dizi sağlık ve fitness özelliği. Saatin kullanımı kolaydır ve dokunmatik ekran da çok fazla gecikme olmaksızın oldukça işlevseldir.

Sunabileceğim tek eleştiri Amazfit GTS 2e'nin yenilikten yoksun olduğu. Saat, yeni fikirler üretmek yerine diğer saatlerde bulunan özellikleri alıyor ve daha az paraya sunuyor. Ama öyle bile olsa, Amazfit GTS 2e'yi çok zahmetsizce yaptığı için affedebilirim. Bu fiyat için saat gerçek bir pazarlık. Fitness saatinin aynı zamanda bir statü sembolü olmasını istemeyenler için Amazfit GTS 2e mükemmel bir seçimdir.

Amazfit GTS 2e incelemesi: ayrıca düşünün

NSFitbit Versa 3Amazfit GTS 2e'den daha pahalı olabilir, ancak marka kuşkusuz daha yerleşik ve yenilik yapmak için daha çok çalışıyor. Versa 3, yerleşik GPS ve daha güzel bir tasarım ve kullanıcı arayüzü gibi Versa 2'ye göre önemli güncellemeler getirdi ve bunu bir fiyat artışı olmadan yaptı. Yine de endüktif düğmeye alışmak biraz zaman alabilir.

NSElma İzle SEortalama Apple Watch'ınızdan daha ucuz olmasına rağmen daha da pahalıdır. İncelememizden: 'Apple Watch SE gerçekten mükemmel bir akıllı saat ve Apple'ın daha fazla bütçe fiyatı için kesinti yaptığı yerde, genel kullanımda önemli ölçüde fark etmeyeceksiniz. iPhone kullanıcıları için kolaylık, kondisyon takibi ve sağlık ve güvenlik özellikleri getiren tüm avantajlarla eksiksiz bir Apple Watch deneyimi gibi geliyor. Her zaman olduğu gibi, Android kullanıcılarının başvurmasına gerek yok.'