Close
 • Ana
 • /
 • Dış Mekan Teknolojisi
 • /
 • Amazfit T-rex Pro incelemesi: Daha fazla ısırık ile yapılabilecek basit, bütçeye uygun bir dış mekan saati

Amazfit T-rex Pro incelemesi: Daha fazla ısırık ile yapılabilecek basit, bütçeye uygun bir dış mekan saati

Amazfit T-rex Pro, kendisi ilk olarak CES 2020'de tanıtılan Amazfit T-Rex'in halefi olan tam özellikli bir akıllı saattir. Bu akıllı saat ikilisi, daha önce Huami Corp olarak anılan Zepp Health Corp tarafından üretilmiştir. daha az açık havada akıllı saatler. Amazfit T-rex Pro, İngiltere £ 139, US $ 180 fiyatla satışa sunuldu. Bugünün arasında oturmak uygun mu?en iyi dış mekan saatleri? Tam Amazfit T-rex Pro incelememiz için okumaya devam edin.

 • Sadece koşmaya mı gidiyorsun? Buradaen iyi koşu saatleri
 • Daha büyük bir ekran mı istiyorsunuz? Şunlardan birini deneyin:en iyi yürüyüş GPS'iyerine

Amazfit T-rex Pro incelemesi: tasarla ve inşa et

Tasarım, Amazfit T-rex Pro'nun en belirgin marmite öğesidir, belli belirsiz '80'lerin sağlam bir dış mekan saatini alması, veri açısından zengin saat yüzünün desteklediği bir izlenim. Bu sizin hoşunuza giden ya da hoşlanmadığınız bir şey ve her iki bakış açısının da oldukça sesli bir şekilde ifade edildiğini duyduk. Bu ilk izlenimin ötesinde, burada yapılacak çok şey var. Köşelere yerleştirilmiş dört düğme, her biri 80'lerin stilinin bir parçası olarak yararlı bir şekilde etiketlenmiş. Daha kolay kullanım için tırtıklıdırlar, ancak nispeten aynı hizada otururlar, bu nedenle biraz 'vuruş ve umut' vardır. eldiven giyerken. Koruyucu bir polikarbonat çerçeve, aslında çalışan bir parmak izi önleyici kaplamaya sahip temperli camla kaplanmış süper parlak gömme AMOLED ekranı korur.

Amazfit T-rex Pro

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

22 mm silikon kayış işi yapar ve ne yazık ki standart bir hızlı çıkarma modeli değildir, ancak normal perakendecilerde değiştirme için birçok seçenek vardır. Arka tarafta, polikarbonat içine monte edilmiş dört sensörlü bir dizi ve manyetik şarj cihazı için yanlış şekilde bağlamanıza izin vermeyen iki metal kontak var - düzgün bir şekilde yapılmış.


Amazfit T-rex Pro, Amazfit T-Rex'ten üç tane daha fazla olmak üzere 15 askeri sınıf testi geçtiğini iddia ediyor; bu, görünüşe göre saatin -40°C ila 70°C arasındaki aşırı sıcaklıklara, ayrıca neme, ultra-kuruya dayanabileceği anlamına geliyor. koşullar ve tuz spreyi. Ayrıca darbeye ve 10 ATM'ye kadar suya dayanıklıdır, bu nedenle su sıçramalarına, kar, duş, yüzme, şnorkelle yüzme veya yüksek hızlı olmayan su sporları için uygundur.

Sensör dizisi, Amazfit T-rex Pro'nun gerçekten parladığı yerdir ve daha doğru düzeltmeleri daha hızlı elde etmek için dört uydu sistemi (GPS, GLONASS, Beidou, Galileo) desteğinin yanı sıra bir kan-oksijen doygunluğu ölçüm sistemi, kalp atış hızı sunar. bölgeler dahil izleme ve bir pusula ve barometrik altimetre. Temel olarak, mutfak lavabosu.


Amazfit T-rex Pro dış mekan saat incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Amazfit T-rex Pro incelemesi: performans

Sensörler bir kez daha gerçekten parlıyor ve seçilen spor profiline bağlı olarak temel bilgiler veriyor. Ancak, burada boşluklar var, en açık şekilde toplanan verilerin kullanılabilirliği ve toplama sonrası. Örneğin, koşarken kalp atış hızınızı bir bakışta görmek kolaydır, ancak bir bölge ayarlamanın ve o bölgeden ayrılırsanız uyarı vermenin hiçbir yolu yoktur, bu da İK bölgesi eğitimini manuel bir süreç haline getirir. En son antrenmanınızı sosyal kanallarınızda yayınlamaktan başka, uygulamaya girdikten sonra verilerinizle yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu, Zepp'in bu dünyasında başka bir veri silosu oluştururken Strava, MyFitnessPal veya RunKeeper kullanıcılarını dışarıda bırakır.


Daha derin tuhaflıklar da var, desteklenen 4 uydu takımyıldızı olmasına rağmen, GPS'i bağlamak için yalnızca üç seçenek seçebilirsiniz, örneğin GPS'i GLONASS ve Galileo ile kullanamazsınız. Bununla birlikte, GPS takibi tamamen yeterlidir, ancak bu yalnızca antrenman takibidir, navigasyon yoktur, bu nedenle daha güçlü rakiplere kıyasla biraz hafif hissettirir.

Amazfit T-rex Pro

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Pil ömrü oldukça sağlam, ‘tipik kullanım’ için talep edilen 18 gün; ve makul bir 40 saatlik sürekli GPS çalışma süresi. Bununla birlikte, testte pil ömrü GPS kullanımıyla nispeten hızlı bir şekilde düştü, sadece bir saat içinde %5-10 arasında yemek yiyerek bu manşet rakamlarını cömert tarafta yaptı. Bununla birlikte, tek bir şarjla kolayca bir haftalık kullanım elde edersiniz ve bu hiç de fena sayılmaz.

Tüm bu sensörler birçok uyarı veriyor, kan-oksijen doygunluğu ölçüm sistemi bu Covid zamanları için eğlenceli ve harika, ancak bunun dışında biraz sıra dışı. Hava durumu izleyicisi oldukça kullanışlı ve şaşırtıcı derecede makul doğrulukta, GPS konumlandırmasının yardımıyla, mevcut ay evresi gösterimi ilginç, ancak hepsi biraz dağınık.


Tamamlayıcı uygulama, fitness verilerinizi tutarlı bir biçimde görüntüler ve gezinmek ve sağlık durumunuz hakkında genel bir fikir edinmek kolaydır, ancak burada herhangi bir koçluk veya açıklama yoktur, bu nedenle hedeflenen herhangi bir antrenmanın tasarlanması gerekecektir. kendin.

Genel olarak, performans umut verici, ancak çıktılar oldukça basit. Bununla birlikte, uygun eğitim araçlarıyla bir Suunto veya Garmin'e en az üç kat daha fazla para harcamanız gerekecek, bu da işleri biraz daha perspektif haline getiriyor.

Amazfit T-rex Pro incelemesi: özellikler

 • Ekran: 1.3' Renkli AMOLED, Çözünürlük 360 x 360
 • Boyut: (kadran) 47,7 x 47,7 x 13,5 mm
 • Ağırlık: 59.4g (kayışla birlikte)
 • Konumlandırma: GPS+GLONASS/ GPS+BeiDou/ GPS+Galileo
 • Gövde Malzemeleri: Polikarbonat
 • Kayış Malzemeleri: Silikon kauçuk
 • Suya dayanıklılık: 10 ATM
 • Pil Ömrü: Tipik kullanım 18 gün/ Sürekli GPS 40 saat

Amazfit T-rex Pro incelemesi: karar

Amazfit T-rex Pro birçok yönden çok etkileyici, pil ömrü iyi, takması ve kullanması kolay ve sensörler çok çeşitli. Son derece bütçe dostu fiyatlandırması, birçok eksikliğin ve temel işlevlerin kısmen affedilmesinin kolay olduğu anlamına gelir, ancak veri içgörü eksikliği tartışmasız en büyük zorluktur.

Suunto ve Garmin, ürünlerini gerçekten yükselten algoritmalar ve koçluk araçları üzerinde yıllarca araştırma yaparak, içgörüler elde etmelerini ve Amazfit T-rex Pro ile gerçekleşmeyecek performans iyileştirmelerini kolaylaştırdı - planlama işini kendiniz yapmadığınız sürece . Ancak, yine de yapmayı planladığınız şey buysa, o zaman Amazfit T-rex Pro harika bir - eğer basitse - bir fitness takip saatidir.

Amazfit T-rex Pro incelemesi: dikkate alınması gereken alternatifler

Amazfit T-rex Pro bütçe çıtasını gerçekten çok düşük tuttuğundan, alternatifler karışık bir çantadır. Garmin Fenix ​​5 sadece biraz daha pahalıdır ve yaşına rağmen çok daha yuvarlak bir paket sunarken Suunto 5 de hafif bir fiyat artışı için bir seçenek olabilir.

Daha pahalı seçeneklere gelince, şuraya bakın:Polar Kum X. Polar Grit X'te sevilecek birçok özellik ve antrenman aracı var, özellikle de Hill Splitter, FuelWise ve WeatherWatch gibi patika ve dağ sporcularının yararlanacağı ekstra bilgiler. Bu kapasitede bir saat düşündüğünüzden daha hafif ve küçüktür, gezinmesi kolaydır ve tam aktivite modunda 40 saate kadar pil ömrüne sahiptir.

AyrıcaVertix Koroları, Coros'un en iyi macera saati. Bu yetkin bir macera akıllı saatidir: 150 metreye kadar suya dayanıklı, yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve son derece uzun pil ömrüne sahiptir. Ancak Coros aşırı fiziksel sağlamlık sağlarken, Vertix, özellikler ve performans söz konusu olduğunda biraz yetersiz kalıyor.