Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Amazon Echo Otomatik incelemesi

Amazon Echo Otomatik incelemesi

Amazon Echo Auto, 40 Amazon müşteri incelemesiyle ilgileniyor ☆☆☆☆☆

En basit haliyle, £50/$50 Amazon Echo Auto, Alexa'yı arabanıza yerleştirir. Bazı yeni araçlar zaten kendi bilgi-eğlence sistemlerine entegre edilmiş Amazon sesli asistanına sahip ve Alexa'yı bir akıllı telefondan kullanmanın yolları da var. Ancak, Alexa kontrolünü sınırlı iç teknolojiye sahip eski bir araca getirirken işleri basit tutmak istiyorsanız, Echo Auto sizin için olabilir.

Hangi Echo cihazıyla konuşursanız konuşun Alexa çok benzer bir şekilde çalıştığından, Echo Auto müzik çalmak, arama yapmak, yol tarifi almak, dijital radyoyu aramak ve hatta dışarıdayken akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için kullanılabilir. yol, tıpkı evinizdeki Echo gibi.

Alexa ayrıca genel bilgi sorularınızı yanıtlamaya hazır, her türlü yol gezisi anlaşmazlığını çözmenize yardımcı oluyor.

Amazon Echo Auto: Donanım ve tasarım

Bugüne kadarki en küçük Alexa cihazlarından biri olan Echo Auto, birkaç kibrit kutusu boyutunda. Echo Auto'nun kendisine manyetik olarak bağlanan ve ardından arabanızın iç hava menfezlerine bağlanan bir yuva ile birlikte gelir.


Kompakt boyutuna rağmen, Echo Auto'da hem mikro USB (güç için) hem de 3.5 mm yardımcı (ses için) bağlantı noktalarının yanı sıra Bluetooth, sekiz mikrofon, bir durum ışığı ve Alexa'yı çağırmak ve mikrofonları susturmak için bir çift düğme bulunur. .

Dock, Echo Auto'yu güzel ve güvenli bir şekilde tutarken, kontrol panelinizde çok fazla yer kaplamaz. Bununla birlikte, daha küçük bir araç kullanıyorsanız veya halihazırda başka bir havalandırma deliğine monte edilmiş bir akıllı telefon tutucunuz varsa, Echo Auto kabini dağınık hissettirmeye başlayabilir. Özellikle USB kablosunun uygun bir bağlantı noktasına sarkması gerektiğinde.


Echo Auto'nun çalışması için yuvasına oturması gerekmediğini gördük. Mikrofon dizisi sesinizi duymakta o kadar iyidir ki, arabanızda böyle bir yer varsa, Echo Auto'yu görüş alanınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Elbette sizi torpido gözünden duymayacak, ancak bir bardaklıkta saklamak Alexa'nın sizi duyma yeteneğini olumsuz yönde etkilemiyor gibi görünüyor.

Durum ışığı, diğer Yankı cihazlarınınki gibi çalışır. Kurulum işlemi sırasında turuncu, bir sorun varsa (veya mikrofonlar kapatıldığında) kırmızı ve Alexa'nın ne zaman dinlediğini ve/veya bir yanıt işlediğini göstermek için mavi yanar.


Amazon, hava menfezi montajının yanı sıra kutuda mikro USB ve 3,5 mm yardımcı kablolar ve ayrıca bir çift USB girişli daha hafif bir soket adaptörü içerir. Bu şekilde, Echo Auto'ya güç sağlamak ve aynı anda akıllı telefonunuzu veya başka bir cihazı şarj etmek için tek bir 12V priz kullanabilirsiniz.

Amazon Echo Otomatik incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo Auto: Kurulum ve performans

Echo Auto'yu kurmak, diğer Echo cihazlarına çok benzer, ancak Alexa akıllı telefon uygulamasından bunu yalnızca park halindeyken yapmanız için hatırlatıcılarla. Echo, birlikte verilen adaptör aracılığıyla aracınızın USB bağlantı noktasına veya 12V çakmak soketine takılabilen birlikte verilen bir USB kablosuyla çalışır.

O zaman Echo Auto'yu Alexa akıllı telefon uygulamasına ekleme durumudur. Bu işlem, akıllı telefonunuz ile Echo Auto arasında bir veri bağlantısı kurmayı ve ardından telefonunuzun Bluetooth aracılığıyla araca bağlı olmasını sağlamayı içerir.


Bunun nedeni, Echo Auto'nun telefonunuzun internet bağlantısından veri alması ve telefonunuzun Bluetooth üzerinden araca sesi (Alexa'nın sesi ve asistan tarafından çalınan müziği) göndermesidir. Telefonunuzla olan bu veri bağlantısı, düzensiz 4G kapsama alanına sahip bir alandan geçilmesi nedeniyle başarısız olursa, Alexa yanıt vermemeye başlar ve müzik akışı durur.

Echo Auto'nun sürüş sırasında sesimizi ne kadar iyi duyduğundan ve Alexa'nın isteklere ne kadar hızlı yanıt verdiğinden hemen etkilendik. Ayrıca Apple CarPlay'e sahibiz ve Alexa'nın Echo Auto aracılığıyla yanıt vermenin, USB üzerinden bağlanan bir iPhone'un CarPlay'i aracılığıyla Siri'den çok daha hızlı ve daha güvenilir olduğunu gördük.

İlginç bir şekilde, CarPlay aracılığıyla dijital radyo sağlayan aynı iPhone ve Echo Auto aracılığıyla Alexa'nın sesini sağlayan aynı iPhone ile her iki sistemi de aynı anda çalıştırabildik.

Duyduğu ve yanıt verdiği güvenilirlik ve hız, şüphesiz Echo Auto'nun en güçlü yönlerinden biridir.

Amazon Echo Auto: Yazılım ve özellikler

Ancak sizi duymak ve hızlı yanıt vermek, Echo Auto'yu şimdiye kadar yalnızca alabilir. Satın almaya değer olması için aynı zamanda sağlam bir özellik yelpazesi sunması gerekir ve bunun için kilometreniz değişebilir. Basit şeyler – zamanı ve hava durumunu kontrol etmek, çevrimiçi bilgi aramak ve müzik dinlemek – mükemmel bir şekilde işlenir. Gerçekten evinizdeki herhangi bir Alexa cihazı gibi çalışır ve hatta bahçe ve araba yolu ışıkları gibi akıllı ev cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilir.

Bir gereklilik olmamasına rağmen, Echo Auto'yu, arayüzünü daha büyük, daha basit ve sürüş sırasında bakmayı daha güvenli hale getiren Auto moduna sahip Alexa akıllı telefon uygulamasıyla birlikte de kullanabilirsiniz.

Alexa, tercih ettiğiniz harita uygulamasını açmadan önce akıllı telefonunuzdaki bir bildirime dokunmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirdiğinden, navigasyon o kadar da sorunsuz değil.

Yani sadece Alexa dinleyerek navigasyon yapamazsınız; Akıllı telefonunuzu ön camda veya gösterge panelinde de güvenli ve yasal bir yere monte etmeniz ve ardından harita uygulamasını açmak için bildirime dokunmanız gerekir. En azından uygulama açıldığında, Alexa istediğiniz hedef için navigasyonu zaten kurmuştur.

Bazı durumlarda, Alexa konumumuzu belirleyemedi. 'Alexa, en yakın benzin istasyonu nerede?” asistan şöyle dedi: 'Tam konumunuzu alamıyorum. Şehir nedir?”

Şehrin Londra olduğu söylendiğinde, Alexa üç öneride bulundu, ancak hepsi petrol şirketlerinin merkezi Londra merkeziydi, benzin istasyonları değil ve Alexa'dan herhangi birine gitmesini istemenin bir yolu yoktu. Konumu Londra yerine Wandsworth olarak vermek, telefon bildirimine bir dokunuşla orada gezinme seçeneği ile 2,9 mil uzakta bir BP istasyonunun konumunu üretti. Çok daha iyi.

Yerimizi bilmemek oldukça yaygın bir sorundu. Alexa'dan Birleşik Krallık'taki herhangi bir büyük şehre veya şehre gitmesini istemek, telefonumuzda görünen doğru talimatlarla sorun değildi. Ancak bir posta kodu veya daha küçük bir kasaba belirtmek, Alexa'nın tam konumu alamadığını söylemesine neden oldu. Bu genellikle Alexa uygulamasına telefonunuzun konum verilerine sürekli erişim izni vererek çözülür, ancak bazı kullanıcıların bunu yapmak istemeyeceğini takdir ediyoruz.

Bu açık olsa bile, Alexa bazen hedefi anlayamaz.

Bunlar, sık sık Alexa kullanıcılarının aşina olacağı türden yanlış anlamalardır. Ancak evde biraz komedi tarzında başarısız olmak bir şeydir; Bir sürücü yol tarifi istediğinde başarısız olmak - Echo Auto'nun olmaya çalıştığı şeyin temel bir parçası - oldukça farklıdır.

Bu çok yazık, çünkü cihazın net bir şekilde duyma ve hızlı tepki verme yeteneği, kendine ait olmayan otomobiller için etkileyici ve son derece kullanışlı bir bilgi-eğlence sistemi oluşturmak için ona sağlam temeller vermelidir. Echo Auto hala öyle olabilir ve mükemmel çalıştığı zamanlar vardır, ancak zekasındaki boşluklar sinir bozucu olabilir.

Amazon Echo Otomatik incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo Auto: Karar

Echo Auto, sevmesi kolay ama sevmesi zor bir cihazdır. Kurulum süreci hızlı ve basittir, donanım iyi yapılmış hissediyor ve şaşırtıcı derecede kompakt ve Alexa'yı neredeyse her arabaya getirme şekli takdire şayan. Ses asistanı, müzik akışı ve dijital radyo gibi bağlı hizmetlere sahip olmayan eski araçların sürücüleri için, £ 50 Echo Auto'nun yapacak çok şeyi var.

Mikrofon dizisi, gürültülü bir yolda veya yüksek sesli müzikte pencereler kapalıyken bile sesinizi duymak için harika bir iş çıkarır ve Alexa doğru bir şekilde anladığında, kullanışlı bir yol arkadaşı olur. Müzik ve radyo istasyonlarını çalmak, evde bir Echo akıllı hoparlörle konuşmak kadar basittir ve akıllı ev cihazlarını yoldan kontrol etmek - örneğin, ışıkların açık veya kapalı olup olmadığını kontrol etmek - akıllı ev uzmanları için uygundur.

Ancak mükemmel bir cihaz değildir ve ara sıra ortaya çıkan konum sorunları, aksi takdirde iyi bir ürün olan ürünün değerini düşürür. Umarım, Amazon, Echo Auto'nun navigasyon isteklerini ele alma şeklini Alexa'ya gelecek bir güncelleme ile iyileştirebilir.

Bunu beğendin mi?

Fiyatlar - Amazon Echo Auto:▼