Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Amazon Echo Dot (4. nesil) ve Echo Dot with Clock incelemesi: ucuz Alexa her zamankinden daha iyi

Amazon Echo Dot (4. nesil) ve Echo Dot with Clock incelemesi: ucuz Alexa her zamankinden daha iyi

Günümüzün en iyi Amazon Echo Dot (4. nesil) ve Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil) fırsatları İndirimli Fiyat Yepyeni Echo Dot (4. Nesil, ... Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon $ 49.99 $ 29.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo Dot (4. nesil) standart bir versiyonda ve bir Echo Dot with Clock versiyonunda gelir - tahmin ettiniz - saati söyleyen bir LED ekran ekler (ayrıca, gitmiyor olsa da sıcaklıklar ve zamanlayıcılar hakkında sizi bilgilendirebilir. Prime Video'da sizin için herhangi bir şeyi göstermek için).


Echo Dot'un fiyatı 49.99 £ / 49.99 $ iken, Clock-ified sürümü ekstra 10 £ / 10 $ 'dır. Belki de tamamen tesadüfi değil, bu tam olarak kendinize alabileceğiniz fiyatGoogle Nest Miniiçin.

Daha önceki Echo Dots'ta olduğu gibi, uzlaşma aynı: daha büyük Amazon Echo'dan daha kompakt ve daha ucuz bir hoparlör elde edersiniz, bu arada yol boyunca bir miktar ses kalitesinden ödün verirsiniz (artı Echo'nun içinde bulunduğu entegre Zigbee akıllı ev merkezi) . Tamamı kontrol ettiğinizden emin olunAmazon Echo (4. nesil) incelemesi.

Şimdiden seçim yapabileceğiniz çok sayıda akıllı hoparlörle (Apple bileHomePod minibu noktada), ekranlı ve ekransız, 4. nesil Echo Dot sizin için doğru seçim mi? Bunun hakkında ne düşündüğümüze girelim.

Amazon Echo Dot (4. nesil) incelemesi: tasarım

Resim 1/2

Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil)


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

Amazon Echo Dot (4. nesil)

(İmaj kredisi: Gelecek)

Küçük çömelme diskleri çıktı, yuvarlak toplar 4. nesil Echo Dot ile birlikte - Dot'un 2016'da piyasaya sürülmesinden bu yana daha küçük Echo için en büyük tasarım değişikliği. Daha büyük modelde olduğu gibi, fikir akustiğin iyileştirilmesi ve ses çıkışı odaya daha eşit bir şekilde itiliyor, ancak eski şekli biraz özlüyoruz (durum ışığının da üstte olmasını tercih ettik).


Kötü bir görünüm değil, tüm kumaş kaplı ve göze çarpmayan renkte. Gölgeler iyi seçilmiş: hem Echo Dot hem de Echo Dot with Clock, Glacier White veya Twilight Blue olarak geliyor ve standart Echo Dot da bir Kömür seçeneği sunuyor (aslında bu üçü arasında kişisel favorimiz).

Üst kısımda bazı basit mikrofon susturma ve ses kontrolleri vardır ve hoparlörün arkasında güç için iki konektör ve başka bir hoparlörü bağlamak istiyorsanız 3,5 mm hat çıkışı bağlantı noktası vardır. Küçük küre, 100x100x89mm (3,9x 3,9x3,5 inç) boyutlarındadır, bu da onu evinizin hemen hemen her yerine sığacak kadar küçük kılar (önceki Yankı Noktalarında olduğu gibi, bu, konuşmacının en önemli avantajlarından biridir).


Clock versiyonundaki LED ekran, özelleştiremeyeceğiniz oldukça sönük numaralandırma kullanıyor (sadece beyaz renkte geliyor) ve 1980'lerden ithal edilmiş gibi görünüyor. Bizim gözümüze rakamlar biraz eski moda görünüyor, ancak kilometreniz değişebilir - en azından odanın diğer ucundan görmek çok kolaydır. Bütün gece parlamasını istemiyorsanız, LED ekranın parlaklığını ayarlayabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

Amazon Echo Dot (4. nesil) incelemesi: özellikler

Amazon Echo Dot (4. nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa, soruları yanıtlamak, müzik çalmak, haberleri okumak, takviminizi kontrol etmek, zamanlayıcılar ve hatırlatıcılar ayarlamak ve benzeri konularda her zamankinden daha iyi. Odanın diğer tarafından konuştuğumuzda bile Echo Dot'u geri bildiriminde hızlı ve net bulduk.

Her zamanki akıllı hoparlör uyarıları, bu cihazların aynı şirket tarafından yapılan hizmetlerle en iyi şekilde çalıştığı için geçerlidir - Alexa söz konusu olduğunda, bu Amazon alışveriş, Amazon Müzik, sesli kitaplar için Sesli vb. Bugünlerde akıllı bir hoparlör satın almak sadece hoparlörün kendisini tartmakla ilgili değil, zaten yatırım yaptığınız diğer tüm donanım ve yazılımları tartmakla ilgili.


Örneğin, sesli aramalar yapmak ve evdeki diğer hoparlörlere yayın yapabilmek gibi özellikler, diğer Echo cihazlarına ihtiyaç duyar, bu nedenle, kardeşleriniz ve ebeveynleriniz zaten Amazon hoparlörlerini kurmuşsa, yeni bir Echo Dot çok daha çekici olacaktır. kendi evleri. Bunun yerine Google veya Apple ile gitmişlerse, davayı takip etmeniz daha mantıklı olur - birbirine bağlı akıllı ev çağında yeni araçlar satın almak söz konusu olduğunda durum budur.

Kendi başına Echo Dot'u (saatli veya saatsiz) hata yapmak zordur: Alexa, çok çeşitli yetenekleri ve ne kadar bozuk olursa olsun söylediklerinizi anlayabilme becerisiyle neredeyse mükemmel bir dijital asistandır. bu. Alexa, bugünlerde bir dizi üçüncü taraf akıllı ev cihazıyla çalışıyor, böylece akıllı ışıklarınıza, prizlerinize, termostatlarınıza ve daha fazlasına Alexa sesli komutlarıyla erişebilirsiniz.

Amazon Echo Dot (4. nesil) incelemesi: ses kalitesi

Amazon Echo Dot (4. nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

3. nesil Echo Dot ile karşılaştırıldığında, yeni model ses çıkışı açısından kulaklarımıza daha iyi ve daha net ses veriyor, ancak fark çok büyük değil - ve daha büyük Echo, Nest Audio ile eşleşecek bir hoparlör değil. veya Sonos tarafından yapılan herhangi bir şey. Podcast'ler ve sesli kitaplar için mükemmel bir şekilde kabul edilebilir, ancak müzik söz konusu olduğunda derinlik ve netlikten yoksundur ve gerçekten ara sıra garip melodiyi çalmak için kullanmadığınız sürece onu bir müzik kutusu olarak öneremeyiz.

İçeride tek bir 1,6 inçlik önden ateşleme hoparlörü var, woofer ve daha büyük Echo'nun tweeter kombinasyonu değil. Belki de sesli züppeleriz, ancak kesinlikle daha büyük modeli veya gerçektenEcho stüdyoiyi bir ses kalitesi istiyorsanız. İsterseniz, bir stereo çiftinde iki Yankı Noktası ayarlayabilirsiniz - uygulamanın içinde yalnızca birkaç dokunuş yeterlidir.

Echo Dot, Spotify, Deezer, Apple Music ve tabii ki Amazon Music dahil olmak üzere çok sayıda müzik akışı hizmeti için ses kontrolünü destekler. Aynı zamanda Bluetooth bağlantılarını da kabul eder, böylece telefonunuzdan veya tabletinizden gerçekten istediğiniz her şeyi akışa alabilirsiniz. Echo Dot, küçültülmüş boyutuna rağmen, ses daha pahalı bir hoparlörden alacağınız zenginlikten yoksun olsa bile, odayı dolduran bir ses seviyesine ulaşabilir.

Yine de bu her zaman Echo Dot'un rolü olmuştur - gerçekten müzik çalmak için değildir, ancak gerekirse işe yarar. 4. nesil sürümün akustiği 3. nesle göre gelişiyor, bu nedenle bu noktada Amazon ile çok fazla tartışmak zor, çünkü ona yatırım yaptığınızda ne elde ettiğinizi biliyorsunuz. Nest Mini'yi Google'dan satın alırsanız yaptığınızla aynı türden bir uzlaşmaNest Audio.

Amazon Echo Dot (4. nesil) incelemesi: kurulum ve uygulama

Amazon Echo Dot (4. nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Echo Dot'u Android veya iOS için Alexa uygulaması üzerinden kurmanın bir esinti olduğunu ve uygulamanın ilk yıllara göre çok daha parlak ve güvenilir olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. En sevdiğiniz tüm müzik akışı hizmetlerini bağlayabileceğiniz ve evinizdeki Alexa uyumlu tüm akıllı cihazlara bağlantılar kurabileceğiniz yerdir, böylece bunları sesinizle veya uygulama içinde kontrol edebilirsiniz.

Amazon'un dijital asistanıyla çalışan birden fazla akıllı ev cihazınız varsa, bunları Alexa uygulamasında birleştirmek, farklı üreticilerden olsalar bile bunları birlikte kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Entegrasyon, yerleşik Zigbee hub'ı ile ana Echo ile olduğu kadar kaygan değil, ancak en karmaşık kurulumlar dışında hepsi için iyi çalışacak.

Uygulama ayrıca, tek bir tetikleyici ile gerçekleştirilen eylem grupları olan Alexa rutinlerini ayarlamanıza izin verir. Örneğin Alexa'nıza iyi geceler diyebilirsiniz, örneğin akıllı termostatı kapatması, akıllı ışıkları kapatması, ön kapıdaki akıllı kilidi kapatması ve düşük seviyeli beyaz gürültü çalmaya başlaması. Bunlar harika özellikler, ancak 4. nesil Echo Dot'a özel değiller - herhangi bir Echo ile çalışacaklar.

Akıllı hoparlörlerini ve ilişkili akıllı ev cihazlarını kontrol eden uygulamalar söz konusu olduğunda Google ve Amazon arasında seçim yapmak zor: her iki yazılım biti de cilalı, kaygan ve kullanımı basit. Alexa uygulaması kesinlikle Echo Dot'tan kaçınmak için bir neden değil ve hoparlörü (ses seviyelerinden bağlı cihazlara) yapılandırmayı gerçekten çok kolay hale getiriyor.

Amazon Echo Dot (4. nesil) incelemesi: karar

Amazon Echo Dot (4. nesil), Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo Dot (4. nesil) ile pek bir şey değişmedi. Önceki sürüm oldukça popülerdi ve yeni sürüm de muhtemelen uygun - uygun fiyatlı, kompakt ve Alexa'nın getirdiği tüm güç ve çok yönlülükle dolu. Yeni tasarım herkes için olmayacak, ancak en azından ses çıkışını biraz iyileştiriyor.

Halihazırda 3. nesil Echo Dot'unuz varsa, yükseltmeye gerçekten gerek yok, ancak bunun yerleşik modeline sahip değilseniz, saat özelliğinin gerçekten kullanışlı bir ekstra olduğunu belirtebiliriz. Eski bir Echo'dan yükseltme yapmak, mevcut bir Echos evine ekleme yapmak veya ilk kez akıllı bir hoparlör satın almak hakkında, Echo Dot (4. nesil) mükemmel bir seçimdir. Ses performansından harikalar beklemediğiniz sürece, hiç hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Akıllı hoparlörlerle yeni başlayanlar için Amazon, Google, Apple ve hatta Sonos'un teklifleri arasında seçim yapmak ilginç: hepsinin kendi artıları ve eksileri var ve herkes için gerçek bir 'en iyi' seçenek yok. Söylediğimiz gibi, akıllı hoparlörünüz için hangisinin en uygun seçim olduğu, her gün kullandığınız diğer cihazlara ve hizmetlere bağlıdır.

Hoparlörünüzün zekasını en yüksek seste dışarı pompalamaktan daha fazla önemsiyorsanız, 4. nesil Amazon Echo Dot ve 4. nesil Amazon Echo Dot with Clock'u yenmek zor. Alexa, zaman geçtikçe daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor ve bu, ona erişmenin en ucuz yolu - ihtiyacınız olan her şeyi yapabilecek olanın dijital asistan olduğundan emin olun.

Günümüzün en iyi Amazon Echo Dot (4. nesil) ve Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil) fırsatları İndirimli Fiyat Yepyeni Echo Dot (4. Nesil, ... Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon $ 49.99 $ 29.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz