Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Amazon Echo Dot incelemesi: Ucuz Alexa bunu daha akıllı hale getiriyor

Amazon Echo Dot incelemesi: Ucuz Alexa bunu daha akıllı hale getiriyor

Amazon Echo Dot yıllar içinde olgunlaştı ve harika bir küçük cihaz olduğunu kanıtladı. İster mutfağa bazı temel melodiler pompalamak isteyin, ses kontrollü akıllıları çocuk odasına getirin ya da tam yağlı Amazon Echo (ya da daha büyük kardeşi Echo Studio için para harcamak istemiyorsunuz) ), Nokta orada.


Muhtemelen bunlardan birini almanız gerektiğini söylemek güvenlidir. Echo Dot, 49.99 £ / 49.99 $ RRP'de bile ucuzdur (veya yerleşik saatli versiyon için on kat daha fazla), ancak Ancient Ones'in kararlaştırdığı gibi, asla bir Echo Dot'u tam fiyata satın almamalısınız.

En yenisini incelerken ucuza giden birini görürsenizBlack Friday fırsatları, çok daha iyi. Ve yüzleşelim, senniyetBirinde bir anlaşma yapabilmek: Dot çok sık indiriliyor ve üçüncü nesil model, dördüncü nesil modelle değiştirilmek üzere, bu yüzden Amazon'un depolarından ucuz bir kliple uçuyor olacak.

  • Biraz ararken ucuz bir Echo Dot çuvallayacak mısınBlack Friday fırsatları?
  • Belki karar veremezsin?Echo ve Echo Dotdördüncü nesil karşılaştırma
  • Neden tamamen diğer tarafa gitmiyorsunuz? İşte bizimEcho Studio incelemesi
  • Google'ı unutma. Kontrol edinNest Audio incelemesi

Echo Dot tamamen kabul edilebilir, ancak bu melodileri dışarı pompalamak söz konusu olduğunda hiçbir şekilde muhteşem değil. Üçüncü nesilde kendisinden öncekilerden büyük ölçüde geliştirilmiş küçük bir hoparlörü var, ancak hiçbir şekilde en iyi değil ve tam boyutlu Echo kadar iyi değil. Ayrıca 3,5 mm'lik bir çıkışa sahiptir, böylece daha dolgun bir çıktı istiyorsanız, istediğiniz her şeye takabilirsiniz - ancak Yankı Girişi bunu yapmanın daha da ucuz bir yolunu sunsa da, eğer Nokta ile ilgileniyorsanız.

Amazon Echo Dot incelemesi


(Resim kredisi: Amazon)

Daha küçük, daha iyi

Echo Dot, bir buz hokeyi diskine benziyor. Bence. Gerçek hayatta gerçekten bir buz hokeyi diski gördüğümü söyleyemem, ama herkes görünüşün bu olduğunu söylüyor, bu yüzden onunla devam edeceğim.

Amazon, bu üçüncü nesil sürüm için sınırları yuvarladı ve çok yakında kontrol edeceğimiz, biraz çılgın dördüncü sürüm Echo Dot için neredeyse tamamen küresel olacak.


Ham haliyle, Echo'ya ek olarak bir Dot'u tamamlayıcı bir Alexa portalı olarak kullanabilirsiniz. Belki bir manastırda yaşamıyorsanız ve diğer keşişlerin Cradle of Filth'i dinlerken sizi duymasını istemiyorsanız, onun aracılığıyla müzik dinlemek istemezsiniz.

Ancak düzgün bir hoparlörü takmak için 3,5 mm çıkışı veya - biraz daha zahmetli bir şekilde - Bluetooth kullanın ve Nokta anında 'Echo Ama Daha İyi Ses Kalitesi' olur. Bu nedenle, evin herhangi bir yerinde kullanılabilir (kullanışlı bir yere takmak için yedek bir hoparlörünüz olduğu sürece), Echo'nun doğal evi ise mini mutfak olarak kalır.


Bu Echo But With Better Sound Quality anlaşmasının, halihazırda devam eden ikinci bir konuşmacınız olduğu sürece size sadece 50 £ / 50 $ 'a mal olacağını düşündüğünüzde, satın almanız gerekir. Ya da bir satın alma zorunluluğu yoksa, en azından bir 'satın alabilirsin'.

Sınırsız Müzik: Echo'nun katil uygulaması

Echo Dot'un tamamen karşılanabilirliği (zaten bir konuşmacıya sahip olduğunuzu varsayarak, eğer Pingtwitter okuyorsanız,kesinlikleYaparsınız), müzik çalmak ve bir mutfak zamanlayıcısı ve yapılacaklar listesi oluşturucu olarak hizmet etmekten başka, Alexa'nın şimdiye kadar pek de başarılı olmadığı gerçeğini gözden kaçırmayı kolaylaştırır.

Bununla birlikte, Amazon Music Unlimited akış uygulaması (veya resmi Echo terminolojisini kullanmak için 'Beceri') inkar edilemez derecede harika.

Spotify tam olarak titremeyebilir, en azından kendi akış hizmeti Echo'da da çok iyi çalıştığı için, ancak birküçükendişeli. Music Unlimited, ayda oldukça iyi bir £ 7,99 / $ 7,99 karşılığında size 60 milyon melodi verir.


Music Unlimited on Echo ile ilgili harika olan şey, Alexa'nın ses tanıma ve bulut veritabanı madenciliği becerilerini kullanmasının mükemmel bir yolu.

Parçalar her zamanki gibi seçilebilir, favorilere eklenebilir ve atlanabilir, ancak meta veri mucizesi sayesinde ondan '80'lerin mutlu müziği' veya 'melankolik heavy metal' veya hatta '70'lerin Sad Abba melodileri' isteyebilirsiniz.

Ayrıca, sunulan şarkıların 'yüzde 70'i' için sözde mevcut olduğu iddia edilen sözlerle birlikte 'Bu şarkı' falan filan 'diye sorabilirsiniz. Söylemeliyim ki, bunu hiç çalıştırmadım, ama belki bu müzik zevklerimin belirsizliği hakkında bir şeyler söylüyor.

Noktalı Çizgi

Echo Dot, (çoğunlukla) tam boyutlu Echo ile işlevsel olarak aynıdır. Echo Plus'ın akıllı ev merkezi (ve yakında dördüncü nesil Echo) gibi birkaç işlevi özlüyorsunuz, ancak çoğu insan için çok büyük bir sorun olmayacak.

Daha sonra Alexa'nın zamanlayıcı ayarlama, listeler yapma ve akıllı ampullerinizi açıp kapama gibi tanınan becerilerini eklediğinizde, bu harika bir şey. Alexa, buzdolabımın arkasındaki yarısı yenmiş fasulye konservesi yerine kaliteli bir şarap gibi kesinlikle zamanla olgunlaştı.

Bu, gerçekten iyi bir müzik hizmeti, bir dizi akıllı ev kiti ile uyumluluk, büyük ölçüde genişletilebilir ve çoğu zaman sorgulanabilir şekilde yararlı beceriler ve çok daha fazlasıyla ucuza AI anlamına gelir. Satan bir yerde yaşıyorsanız, parlak renkli bir Çocuk Sürümü bile var.

Ucuza bir tane alabiliyorsanız - ve muhtemelen alabiliyorsanız, rehberimizi en iyiye izliyorsanızBlack Friday fırsatları- o zaman üçüncü nesil Echo Dot iki kat değerlidir; Henüz dördüncü nesil modeli test etmemiş olsak da, güzel Gen 3'ten çok da gelişmiş olmayacağına dair şüphelerimiz var ve Amazon bu eski Noktaları hızlıca değiştirmeye çalışacak.