Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Echo Plus incelemesi: Bu ana Echo'dan daha iyi bir seçim mi?

Amazon Echo Plus incelemesi: Bu ana Echo'dan daha iyi bir seçim mi?

Amazon Echo Plus, 5 Amazon müşteri yorumu sunuyor

En iyi Echo'nun peşindeyseniz, Amazon Echo Plus budur. İyi bir hoparlöre ve bir Zigbee akıllı ev hub'ına eklenen her zamanki Alexa mükemmelliğini elde edersiniz - hepsi 235 mm yüksekliğindeki orijinal Echo tasarımında (daha ucuz Echosahip değil).


  • Amazon Prime Day sırasında Amazon Echo Plus'ı hemen satın alın

Bizim için, ana eviniz Echo için temel Yankı'dan daha iyi bir seçenek, ancak evinizin geri kalanında da başka standart Yankılar veya (oldukça etkileyici harika) Yankı Noktalarına sahip olmayı seçebilirsiniz.

Amazon Echo Plus siyah, beyaz ve gümüş renklerde mevcuttur - ikincisi burada gösterilenidir. İleAmazon Prime Günühızla yaklaştığınızda, akıllı hoparlör koleksiyonunuza eklemek veya sıfırdan başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

Daha fazlasını okuyun: Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Orijinal Amazon Echo incelememizde de söylediğimiz gibi, Alexa ailenin bir parçası gibi hissediyor. Ama olduğu gibiGoogle eviEcho'nun hayal kırıklığı, yapabilmesi gerektiğini hissettiğim şeyle gerçeklik arasındaki boşluktan kaynaklanıyor.


  • Amazon Echo Dot incelememize göz atın

Amazon Echo Plus özellikleri

Yedi mikrofonlu Echo Plus, 2,5 inçlik bir woofer ve 0,8 inçlik bir tweeter'a sahiptir, Bluetooth yerleşiktir, böylece cihazları bu şekilde de bağlayabilirsiniz. Ayrıca, kullanışlı olan Spotify Connect ile de kullanılabilir, ancak her zaman olduğu gibi gemideki varsayılan müzik hizmeti Amazon'un kendisine aittir.

Elbette, Echo Plus, sesinizi kontrol etmek için kullanmanızı istiyor, ancak üstte iki donanım düğmesi var - biri mikrofonu kapatmak için, diğeri de sesiniz olmadan Alexa'yı etkinleştirmek için. Ve bahsettiğimiz gibi, sesi değiştirmek için üst kısmı çevirebilirsiniz. Yeni Echo gibi, ancak orijinal Echo'dan farklı olarak, daha büyük bir ses sistemine bağlanmak için bir aux çıkışı da var, ancak bunu genellikle bir hoparlör için ödeme yapmak ve sonra kullanmamak yerine sadece bir Echo Dot ile yaparsınız.


Echo'nun birinci sürümden bu yana geliştiği yer, Amazon'un özenli desteği ve büyüyen üçüncü taraf uygulamaları (veya 'Beceriler') sayesinde sürekli büyüyen özellik seti açısından Uber siparişinden her şeyi yapmanıza izin verir. hipnoterapi almak. Ayrıca önemli bir fiyat düşüşü de var.

Kurulum ve ince kontrol - kullanıcı hesabınızı yapılandırmak, Echo'ya nerede yaşadığınızı söylemek ve Echos'u birlikte eşleştirmek gibi - hepsi iOS ve Android için Alexa uygulamasıyla yapılır. Bu, başlangıçta biraz ropeydi, ancak belirgin bir şekilde gelişti.


Wi-Fi ve çok kısa bir kurulum, işlevsel olması gereken tek şeydir, ancak daha sonra Amazon, Spotify ve Google hesaplarınızı eşleştirdiğinizden ve en sevdiğiniz haber kaynaklarını ve spor takımını seçtiğinizden emin olmalısınız.

Gerçekten, Google Takvim entegrasyonu mükemmel ve gerçekten Google Home'daki uygulamadan daha iyi, bu biraz tuhaf değil mi?

Alexa'yı Amazon Echo Plus ile Kullanma

Echo ile yaptığınız hemen hemen her şey ses yoluyladır. Alexa'ya bir şeyler soruyorsunuz; O cevaplar. Alexa'ya bir şeyler yapmasını emrediyorsunuz, böylece: 'Alexa, 15 dakikalık bir zamanlayıcı ayarla / Adele oyna / Guardian'dan bugünün manşetlerini sor'. Sözlü olarak bunu yapmayı kabul ediyor ve sonra onunla devam ediyor. Amazon Music'iniz varsa, müzik istemek sorunsuz çalışır. Spotify'ınız varsa, her müzik talebinden sonra 'Spotify'da' demeniz gerekir. Başka herhangi bir şey? Sadece Bluetooth, dostum.


Daha önce Siri'yi veya daha da iyisi ses kontrollü bir araba / satnav arayüzü kullandıysanız? Eğer sahipseniz ve Echo'ya öyle olduğunu düşünerek yaklaşırsanız - 'Pekala, bu muhtemelen beni duymayacak ve çok sinir bozucu olacak' - sizi işitmede ve yanıt vermede ne kadar iyi olduğundan etkileneceksiniz. .

Bununla birlikte, bunun bir insan gibi konuşabileceğiniz bir bilim kurgu filminin yapay zekası gibi olacağını ve ihtiyaçlarınızı kimin tahmin edeceğini düşünüyorsanız,şiddetlehayal kırıklığına uğramış.

Echo'nun sürekli olarak iyileştirdiği yer, Amazon'un özenli desteği ve büyüyen üçüncü taraf uygulamaları veya Uber siparişinden hipnoterapi almaya kadar her şeyi yapmanıza izin veren 'Beceriler' sayesinde sürekli büyüyen özellik seti açısından.

Bununla birlikte, bir Echo satın alabilir ve uygulamaları ve yapay zekası ve fütüristik zekasıyla kendinizi zar zor endişelendirebilirsiniz. Aynı zamanda mükemmel bir müzik ve radyo dağıtım cihazı (özellikle şaşırtıcı bir hoparlör olmasa da) ve açık ara dünyanın en iyi mutfak zamanlayıcısı.

Old Echo, yeni Echo vs Echo Plus

Amazon Echo Plus performansı ve akıllı ev merkezi

Özellikle, burada ses performansından bahsediyoruz. Echo Plus sesi standart yeni Echo'dan daha iyi olsa da, yine de üst düzey bir ses sisteminin yerini almıyor ve hala 199 £ Sonos One ile karşılaştırıldığında eksik. Alexa da var. Ses için erken Echo'dan yükseltmeye değmez. Orta kademe çok net olmasına rağmen, bas belirgin bir şekilde ortalamadır.

Eski Echo, maksimum seste oldukça bozuldu ve iyi haber, bu yeni ve geliştirilmiş baskıda önemli ölçüde iyileştirildi.

Echo Plus'ın bazı heyecan verici yeni işlevleri var - önceki Echoes bir ürünün kendi akıllı ev hub'ıyla çalışırken, Plus'ta yerleşik ZigBee var ve herhangi bir ayrı hub ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Öyleyse Plus, nihai geçiş cihazıdır ve kurulum aynı zamanda Alexa uygulaması aracılığıyla yapıldığı için işler gerçekten basitleştirilir.

Tek dezavantajı, cihazın Apple HomeKit gibi diğer ekosistemlerle çalışamamasıdır, bu nedenle bununla sınırlıdır: bazı ürünler, ancak hepsi değil, birden fazla ekosistemle çalışacaktır. Echo Plus ile çalışmak için cihazlarınızın Zigbee uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Cihaz üreticilerinin kendileri gibi Amazon'un da işleri şeffaf hale getirmek için burada daha fazlasını yapması gerekiyor.

Cihazla birlikte birkaç Philips Hue ampul kullandık ve bu büyük bir sorun olmadan çalıştı - ancak ilk kez arama yaparken yenilememiz gerekiyordu. Ne zaman satın aldığınıza bağlı olarak Echo Plus ile birlikte bir Philips Hue ürünü alabilirsiniz.

Pingtwitter Kararı

Standart Amazon Echo ile söylediğimiz gibi, bu cihazın gelecekteki bir sürümü evinizi çalıştırabilecek. Hava kötüleşmek üzere mi? Siz hiçbir zaman bir kural belirlemenize veya yapılandırmak için zaman harcamanıza gerek kalmadan evinizin sıcaklığını bilecek ve buna göre ayarlayacaktır.

Herhangi bir Echo cihazıyla, aslında Amazon'un mağazaları ve medya mağazaları için bir Truva atını sizi dinlemesi ve ardından size daha fazla şey satması için evinize davet ediyorsunuz. Büyük oyunculardan yalnızca Apple, kişisel asistanının başka amaçlarla sizin hakkınızda kişisel bilgi toplamasını istemediğini açıkça söyledi.

Şu anda, Echo Plus, aynı zamanda yetkin bir müzik çalar ve normalde cep telefonunuzla alacağınız gerçek zamanlı bilgileri (haberler, hava durumu, spor, alışveriş, trafik) almanın bir yolu olan harika bir mutfak zamanlayıcısıdır. dizüstü bilgisayar veya TV. Echo Plus, sahip olduğunuz cihazlara bağlı olarak yararlı olabilecek veya olmayabilecek akıllı ev, akıllı akıllılar ile buna ekler.

Hala mutfağınızda veya oturma odanızda mevcut, kaliteli bir ses sistemi varsa, daha ucuza doldurmanız gerektiğini düşünüyoruz.Yankı Nokta. Akıllı ev eşyasına gerek yok mu? Öyleyse hala bunu standart Echo üzerinden satın almanız gerektiğini düşünüyoruz. Tasarımı daha çok seviyoruz, ses kontrol çarkı kullanışlıdır ve sesi de daha iyi. Bu gerçekten bir Artı.

Bunu beğendin mi?Kontrol edinEviniz için doğru akıllı hoparlörü nasıl seçersiniz?