Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Amazon Echo Show 10 incelemesi: En İyi Akıllı Hoparlör dalında 2021 Pingtwitter Ödülleri kazananı

Amazon Echo Show 10 incelemesi: En İyi Akıllı Hoparlör dalında 2021 Pingtwitter Ödülleri kazananı

Amazon Echo Show 10, 2014'te ilk kez sahneye çıkan Echo'nun bir diğer önemli yükseltmesidir. Akıllı hoparlör, 2017'deki Echo Show ile 7 inçlik bir ekrana sahip oldu – ve şimdi en son modelle birlikte 10.1 inçlik bir ekrana sahibiz. Odada hareket ederken sizi takip etmek için dönen ekran, böylece her zaman net bir şekilde görebilirsiniz.


Bu yeni Echo Show 10 akıllı ekran, hala satışta olan ekranın yanında mevcuttur.yankı gösterisi 5ve Echo Show 8 – her ikisi de hareket etmeyen ekranlara sahip – ancak eviniz için tam yağlı, tam özellikli, tam kapsamlı Amazon Echo deneyimini elde etmek istiyorsanız, gitmeniz gereken yer bu.

Echo aralığındaki en büyük ekrana, en iyi sese (yankı stüdyosuayrı) ve aslında düşündüğünüzden daha az hileli olduğu ortaya çıkan bu hareket kabiliyeti.

Tüm bunlar, Echo Show 10'unen iyi akıllı hoparlöryanı sıra genel olaraken iyi Alexa konuşmacısıözelliklere gelince. Kazanmış olması çok iyi2021 Pingtwitter Ödülleri'nde En İyi Akıllı Konuşmacı, bu yüzden cihaz hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceleyelim.

Amazon Echo Show 10 incelemesi: Fiyat

Amazon Echo Show 10 incelemesi


(Resim kredisi: Amazon)

Tamamen yeni 3. nesil Amazon Echo Show 10 şimdi çıktı ve doğrudan Amazon'dan 239,99 £ / 249,99 $ karşılığında edinilebilir. Bu, Echo Show 8 için 119,99 £ / 129,99 $ ve Echo Show 5 için 79,99 £ / 89,99 $ ile karşılaştırılır.

Açıkçası, diğer modellere göre büyük, büyük bir fiyat artışı, ancak daha büyük ekran, motorlu tasarım ve güçlü hoparlörleri düşündüğünüzde, adil bir artış gibi geliyor. Echo Show 10'un çoğu Echo cihazının aldığı olağan büyük indirimleri alıp almayacağını bilmiyoruz, ancak mevcut en düşük fiyatları aşağıda bulacaksınız.


Bugünün en iyi Amazon Echo Show 10 (3. Nesil) fırsatı Yepyeni Echo Show 10 (3.... Amazon Prime 277,97$ Görüntüle Yepyeni Echo Show 10 (3.... Amazon Prime 277,98$) Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar

Amazon Echo Show 10 incelemesi: Tasarım ve kurulum

Amazon Echo Show 10 incelemesi: arkadan görünüm

(Resim kredisi: Amazon)

3. nesil Echo Show 10, siyah veya beyaz renkte veya Amazon'un sahip olduğu gibi kömür veya buzul beyazında sizin olabilir. Her ikisi de uygun şekilde akıllı ve şık görünüyor ve ev dekorunuza en uygun olanı seçebilirsiniz. Renklendirme, bu durumda, ana hoparlör ünitesini kaplayan kumaştan Echo Show 10'a hakim olan 10.1 inçlik ekranı çevreleyen çerçevelere kadar cihazın her yerine yayılıyor.


Bu, ne olduğuna çok benzeyen bir donanım parçası: Hoparlörün yanına sıkışmış bir ekran. Cihaz sağlam ve iyi inşa edilmiş hissediyor ve belli ki bazı birinci sınıf malzemelerden yapılmış, ancak tasarımın biraz hantal ve garip olduğunu hissetmekten kendimizi alamıyoruz. Tam olarak nasıl geliştireceğimizden emin değiliz, ancak 4. nesil Echo Show 10 varsa, bu 3. nesil modelden biraz daha estetik görüneceğinden şüpheleniyoruz.

Yine de hiçbir şekilde çirkin görünümlü bir akıllı ekran değil. Ekranın kendisi parlak, net ve keskindir ve tabanı üzerinde (hoparlör ve tümü) döndürülebilmenin yanı sıra yukarı ve aşağı eğilebilir. Güç bağlantı noktası hoparlör ünitesinin arkasında bulunurken, ekranın üst kısmında iki ses kontrol düğmesi ve mikrofonun sesini kapatmak için bir düğme bulunur, böylece Alexa'nın artık dinlemediğini anlarsınız. Ayrıca video görüşmeleri için kullanılan öne bakan kamera için fiziksel bir deklanşör kaydırıcısı da var.

Önceki modellerde olduğu gibi, cihazı aktif olarak kullanmadığınızda bu programdan seçebileceğiniz ekran koruyucu seçenekleriniz var. Kendi fotoğraflarınızı ekrana koyabilir veya Amazon'un sizin için seçilmiş bir seçim yapmasını sağlayabilirsiniz ve ekran parlaklığının ortam aydınlatma seviyelerine göre otomatik olarak ayarlanmasının yanı sıra, renk sıcaklığının da otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz. Gece geç saatlerde gözlerim kamaşmaz.

Kurulum, Amazon'un ne kadar süredir Echo cihazları ürettiğini göz önünde bulundurarak beklediğiniz kadar kolay: dokunmatik ekran sayesinde doğrudan cihazın kendisinde oturum açabilirsiniz ve diğer seçenekler, Android veya iOS için Alexa uygulaması aracılığıyla yapılandırılabilir. Oturum açtığınızda ve Amazon kim olduğunuzu öğrendiğinde, Echo Show 10 ilgi alanlarınızla ilgili içeriği (takvimler, son çalma listeleri vb.) göstermeye başlar.


Amazon Echo Show 10: Özellikler ve Alexa

Resim 1 / 4

Amazon Yankı Gösterisi 10

Tüm Yankı Gösterilerinde olduğu gibi, kullanılmadığında temel bir ekran koruyucuya sahip olursunuz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 4

Amazon Yankı Gösterisi 10

Tüm Yankı Gösterilerinde olduğu gibi, kullanılmadığında temel bir ekran koruyucuya sahip olursunuz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/4

Amazon Yankı Gösterisi 10

Echo Show, onunla neler yapabileceğiniz konusunda size ipuçları verecek.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/4

Amazon Yankı Gösterisi 10

Hava durumu talepleri muhtemelen daha büyük ekranın daha fazlasını yapmakla ilgili olabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/4

Amazon Yankı Gösterisi 10

Neşeli/iç karartıcı spor sonuçları almak da dahil olmak üzere yapabileceğiniz tüm olağan Yankı işleri burada.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Echo Show 10'daki başlık özelliği, ekran ve hoparlörün hareketini birlikte senkronize eden döndürmedir: görüntülü aramalar sırasında veya video izlerken sizi takip edebilir, bir şey söylemeye başladığınızda size döner. sesli komut ve hareket ettiğinizi algılarsa müziği doğrudan size yönlendirir. Cihaz fırçasız bir motorla donatılmıştır, bu nedenle tüm bu hareketler tamamen sessizdir.

Bazı insanlar bu yeni özelliği ürkütücü bulabilir, ancak bunu gerçekten takdir ettik - onunla konuşurken ekranın size doğru dönmesi, boynunuzu kaldırmak veya pozisyonunuzu değiştirmek zorunda kalmaktan daha iyidir. Amazon, ihtiyaç duyduğunuzda hareket ettiğinden emin olmak için Echo Show 10 yazılımına oldukça akıllı algoritmalar koydu ve özelliği beğenmediyseniz, kapatabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca görüntülü arama ve video izleme gibi belirli sayıda etkinlik için hareket edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Echo Show 10'daki yazılım aracılığıyla, hareket aralığının ne kadar geniş olabileceğini ve hiçbir şey yapmadığında ekranın hangi yöne bakacağını yapılandırabilirsiniz. Yeni özellik iyi düşünülmüş gibi görünüyor ve çok iyi uygulanmış görünüyor - önceki Echo Show 10 modelinden yükseltmek için kendi başına yeterli bir neden olduğunu bile söyleyebiliriz.

Şimdiye kadar muhtemelen Alexa hakkında her şeyi biliyorsunuzdur, bu yüzden burada kapsamlı bir rehberle zaman kaybetmeyeceğiz. Amazon'un akıllı dijital asistanı, hava durumu raporlarından spor skorlarına ve günlük yapılacaklar listenizle ilgili hatırlatıcılara kadar her şeyi kapsayan, aklınıza gelebilecek hemen hemen her soruyu yanıtlayabilir. Ekran, yalnızca video uygulamaları için değil, aynı zamanda tarifler ve programlar gibi bilgileri ekranda almak ve sorularınıza ve komutlarınıza görsel geri bildirim vermek için yalnızca sesli Echo hoparlörler üzerinde önemli bir yükseltme yapar.

Bu günlerde Alexa ile çalışan bir dizi akıllı ev cihazını da unutmayın; bu, bağlı cihazlarınızı sesli komutlarla veya Echo Show 10'un ekranındaki dokunuşlarla kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Akıllı ekran, entegre bir Zigbee hub içerir, bu nedenle Zigbee uyumlu donanım için ayrı bir göbeğe ihtiyacınız olmayabilir (örn.Philips Hueampuller veya Samsung SmartThings cihazları) ve aynı zamanda bir güvenlik kamerası olarak ikiye katlanabilir - evden uzakta olduğunuzda Alexa uygulaması aracılığıyla 13 megapiksellik öne bakan kamera aracılığıyla neler olduğunu görmenizi sağlar.

Amazon Echo Show 10 incelemesi: Ses ve video

Resim 1 / 2

Amazon Yankı Gösterisi 10

Alexa'dan Amazon Prime Video'dan videolar göstermesini istemek çok kolay.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Amazon Yankı Gösterisi 10

Alexa'dan Amazon Prime Video'dan videolar göstermesini istemek çok kolay.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Amazon Yankı Gösterisi 10

Müzik kontrolü de herhangi bir Echo cihazı kadar basittir.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Amazon Echo Show 10'da yerleşik olarak bulunan çift önden ateşlemeli tweeter'lar ve woofer, etkileyici bir ses seviyesinde etkileyici kalitede ses üretebilir. Bu ses kalitesi, kompakt yerine bunu elde etmek için fazladan para harcamayı düşünmenizin başka bir nedeni olabilir.yankı noktasıve kulaklarımıza göre ses aşağı yukarı standartla aynı seviyede.Amazon Eko (4. nesil)konuşmacı.

Kesinlikle bir odayı kolayca dolduracak kadar net ve net bir ses elde edersiniz ve örneğin yemek pişirirken veya çalışırken melodileri dinlemek için mükemmeldir. Desteklenen hizmetler arasında Spotify, Deezer, Apple Music ve tabii ki Amazon Music bulunur ve ayrıca Apple Podcast'leri aracılığıyla podcast'leri ve Audible aracılığıyla sesli kitapları da dinleyebilirsiniz.

Video tarafında, 10.1 inçlik ekran biraz video izlemek için gayet iyi. Amazon Prime Video ve Netflix buradaki büyük isimler ve YouTube'a da ulaşabilirsiniz - yalnızca bir web tarayıcısında açılmasına rağmen, bu utanç verici. Şu anda Echo Show'da Disney+, Plex veya Apple TV+ gibi hizmetleri alamazsınız, bu da kullanmayı sevdiğiniz şeye bağlı olarak video oynatıcı olarak çekiciliğini sınırlayabilir.

Bir avantajGoogle Nest Hub Maks.özelliği, Chromecast cihazı olarak ikiye katlanmasıdır, böylece telefonunuzdaki hemen hemen her uygulamadan (podcast oynatıcılar, müzik çalarlar, video oynatıcılar vb.) onlara ses ve video akışı yapabilirsiniz. Echo Show 10 o kadar çok yönlü değil, ancak tüm zamanınızı Prime Video ve Netflix'te geçiriyorsanız, bu gerçekten önemli olmayacak.

Önceki Yankı Gösterilerinde olduğu gibi, görüntülü arama basittir ve Echo cihazları (veya telefonlarında Alexa uygulaması) olan arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur. Yedi kişiye kadar grup görüşmesi bile yapabilirsiniz ve bu hareket izlemeyi unutmayın - Echo Show 10, konumunuzu değiştirseniz bile görüş alanında kalmanızı sağlar.

Amazon Echo Show 10: Uygulama ve ekstralar

Alexa uygulaması

(İmaj kredisi: Gelecek)

Alexa uygulaması eskiden Echo hoparlörleri için zayıf bir bağlantıydı, ancak artık değil: Bugün Android ve iOS için kullanılabilen uygulama kaygan, sezgisel ve özelliklerle dolu. Tüm akıllı ev cihazlarınızı bağlayabilir, tüm müzik ve video hizmetlerinizi bağlayabilir, takvimleri ve kişileri bağlayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Echo Show 10'da bir ekrana sahip olmak, telefonunuzdaki Echo uygulamasına olan bağımlılığını azaltır, çünkü cihazın birçok ayarına doğrudan akıllı ekranın kendisinden erişebilirsiniz. Ancak uygulama, belirli ayarları (hareket özellikleri dahil) değiştirmek ve oluşturduğunuz hatırlatıcılara, listelere ve notlara erişmek için hala kullanışlıdır.

Birçoğumuz hala temel alarmlar ve zamanlayıcılar için akıllı hoparlörlerimizi ve ekranlarımızı kullanıyoruz ve bunlar Alexa uygulamasının yanı sıra Echo Show 10'un kendisinden yönetilebilir. Alexa'nın artık desteklediği Rutinlerden, tek bir Alexa komutuyla başlatılabilen eylem gruplarından (ışıkları açmak ve ısıtmayı birlikte açmak gibi) da belirtmeliyiz.

Uygulama ve Alexa, elbette Echo Show 10'a özel değil, ancak ayak parmaklarınızı Echo ekosistemine ilk kez daldırmayı düşünüyorsanız, ne bekleyeceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Uygulama ayrıca oyunlardan beyaz gürültü uygulamalarına kadar Alexa için binlerce üçüncü taraf becerisine erişmenizi sağlar.

Evde zaten bir veya daha fazla Eko ayarınız varsa, uygulama bunları yönetmenize izin vermek için iyi bir iş çıkarır - bunları belirli odalarda gruplandırmak vb. Akıllı evinizdeki Alexa ve Amazon Echo'nun her şeyi için bir merkez olarak, uygulama sizi kapsıyor ve bunun üzerinden Alexa sesli komutlarını da çalıştırabilirsiniz.

Amazon Echo Show 10 incelemesi: Karar

Amazon Yankı Gösterisi 10

(Resim kredisi: Amazon)

Bizim için bu akıllı ekranın yüksek fiyatı buna değer – görüntülü arama yapmanızı sağlar, Netflix ve Prime Video'dan içerik oynatmanıza izin verir ve hava durumu raporları ve takvim programları gibi bazı Alexa yanıtları için kullanışlıdır. Ayrıca, bağlı akıllı ev cihazlarınız için de dokunmatik ekran kontrolü sağlar. Echo Show 10, çoğu Echo cihazından önemli ölçüde daha fazlasını sunar.

Tasarım konusunda tamamen satılmadık, ancak bununla yaşayabiliriz - ve Echo Show 10'un yapabileceği her şeyden çok etkilendik. Alexa her zaman daha iyi hale geliyor ve Amazon'un bu modele eklediği yeni akıllı hareket yetenekleri, özellikle cihazı eller serbest veya uzaktan kullanmaya çalışıyorsanız, deneyimi düşündüğünüzden daha fazla iyileştiriyor.

Tabii ki Amazon'a daha da fazla veri veriyorsunuz. Şirket gizliliğinizi korumayı vaat ediyor (Apple, Google, Microsoft, Facebook ve diğerleri gibi) ve burada bazı hoş geldiniz gizlilik kontrolleri var - ancak eklediğiniz her yeni Amazon cihazı kaçınılmaz olarak sizi Amazon'un uygulamaları, hizmetleri ve genel ekosistem. Bu, yapmaya istekli olmanız gereken bir takas.

Başka bir akıllı hoparlör seçeneğiniz var, ancak Echo Show 10, ekranının boyutu ve hareket etme şekli açısından şu anda tek başına duruyor. Şüphesiz şimdiye kadarki en iyi Echo, 2014'ten bu yana Echo evriminin zirvesi – ve bütçeniz buna yetiyorsa ve Amazon'un dünyasında mutluysanız, tam olarak tavsiye edebiliriz.

Bugünün en iyi Amazon Echo Show 10 (3. Nesil) fırsatı Yepyeni Echo Show 10 (3.... Amazon Prime 277,97$ Görüntüle Yepyeni Echo Show 10 (3.... Amazon Prime 277,98$) Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar