Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: Bu akıllı ekran, çalar saatlerin sonunu heceleyebilir

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: Bu akıllı ekran, çalar saatlerin sonunu heceleyebilir

Bu Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesini özetlemek gerekirse: Bir yatak odasında veya küçük bir ofis alanında kullanmak için kompakt bir Alexa akıllı ekran istiyorsanız, bundan daha iyisini bulamazsınız.

Amazon Echo cihazları uzun bir yol kat etti ve Echo Show serisi, ne kadar uzak olduğunun en iyi örneğidir. En küçüğü Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) olmak üzere çeşitli boyutlarda gelen akıllı ekranlardır. Ayrıca Amazon Echo Show 8'i (2. Nesil, 2021) ve en büyüğü olanAmazon Yankı Gösterisi 10şu anda olanen iyi akıllı hoparlörsatın alabilirsin.

Bunları normal bir Alexa akıllı hoparlörü kullandığınız şekilde kullanabileceksiniz, ancak bilgileri görsel olarak görüntülemek için bir ekranın ek avantajı ile. Böylece hava durumunu öğrenebilir, yemek tarifleri alabilir ve akıllı evinizi daha da kolay kontrol edebilirsiniz. Hatta diğer Alexa cihazlarına ve Alexa uygulamasının yüklü olduğu cihazlara görüntülü arama yapmanıza bile izin verecekler. Ayrıca, akıllı bir fotoğraf çerçevesi ve başucu çalar saati olarak iki katına çıkar.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: fiyat ve yenilikler

Şimdi Amazon'da satın alınabilen Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) ABD'de 84,99 ABD Doları, İngiltere'de 74,99 Sterlin ve Avustralya'da 119 ABD Doları tutarındadır. Bu sayfadaki widget'lar, şu anda web'deki en son fırsatlar da dahil olmak üzere size daha güncel fiyatlandırma bilgileri verecektir.


Bu ikinci yinelemeAmazon Yankı Gösterisi 5, ilki 2019'da piyasaya sürüldü, aynı hoparlör donanımı ve büyük ölçüde benzer özelliklerle neredeyse aynı görünüyorlar.

Amazon Echo Show 5'teki (2. Nesil, 2021) en büyük değişiklik, 'İklim Taahhüdü Dostu' statüsüdür - bu, cihazın, kablonun ve adaptörün %30 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten, %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten yapıldığı anlamına gelir geri dönüştürülmüş kumaş ve %100 geri dönüştürülmüş döküm alüminyum, geldiği ambalajın %96'sı sürdürülebilir ahşap lifi bazlı malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca, enerji tüketiminden tasarruf etmek için boşta bırakıldığında düşük güç moduna girer.


Özellikler açısından, Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021), 2MP kamera ile ilk nesli geliştiriyor (önceden sadece 720p idi). Ayrıca 3,5 mm ses girişini de çıkarmıştır, böylece artık yalnızca kablosuz olarak bağlanabilirsiniz.

Yalnızca siyah ve beyaz bir seçenek arasında seçim yapmadan önce, şimdi bir Derin Deniz Mavisi rengi de eklediler.


Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: tasarım, görüntüleme ve kurulum

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Selefi gibi, Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) aynı devrilmiş piramit şekline sahiptir, üst kısımda ses kontrolleri, bir mikrofon sesini kapatma düğmesi ve kamera gizlilik deklanşörü için bir kaydırıcı bulunur.

148 x 86 x 73 mm ölçülerinde ve 5.5 inç ekrana sahip, etrafındaki çerçeveler oldukça kalın ve kamerayı sağ üstte barındırıyor. Amazon'un Echo Show akıllı ekranları serisinin en küçüğüdür, ekran bir akıllı telefona benzer boyuttadır, bu nedenle muhtemelen en iyi şekilde başucu çalar saat veya benzeri bir şey olarak kullanılacaktır.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Amazon Echo Show 5'i (2. Nesil, 2021) ayarlamak gerçekten çok kolay. Sadece prize takın ve dokunmatik ekranı kullanarak Amazon hesap ayrıntılarınızı ve WiFi şifrenizi girin. Özellikle ekran çok küçükken, diğer Echo cihazları gibi Alexa uygulaması aracılığıyla ayarlamak yerine, bilgilerinizi dokunmatik ekranı kullanarak yazmanız biraz güçtür. Zaten kurulu başka Alexa cihazlarınız varsa ve akıllı ev teknolojisine bağlıysanız, bunları ekran üzerinden hemen kontrol edebileceksiniz.

Ekran 960 x 480p çözünürlüğe sahip, bu nedenle tarifleri okumak veya hava durumunu görüntülemek için yeterince parlak ve keskin olmasına rağmen - Prime Video ve YouTube aracılığıyla mümkün olmasına rağmen video akışı yapmak için gerçekten yeterince yüksek kaliteli değil. Yine de, metin çok okunaklı ve fotoğrafları iyi kalitede gösterebiliyor. Fiyatı göz önüne alındığında, ekran oldukça etkileyici.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: özellikler, ses ve kamera

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tüm Alexa konuşmacıları gibi, sesli asistana her şeyi sorabilirsiniz ve o her zaman öğrenir. Akıllı ekran yalnızca bu deneyimi geliştirir, zamanlayıcı geri sayımınızı görebilmek veya Spotify parçalarını atlamak için ekrana dokunabilmek harika. Özellikle yemek tarifleri veya haber başlıkları gibi daha uzun içerik söz konusu olduğunda, her şeyin daha kolay ve sindirilebilir olmasını sağlar. Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021), Song Quiz gibi eğlenceli uygulamalar ve oyunlar dahil olmak üzere Alexa Skills'in tüm avantajlarını içerir.

Amazon Echo Show 5'in (2. Nesil, 2021) gerçekten başarılı olduğu yer akıllı ev kontrolünde. İster lamba, ister akıllı priz veya termostat olsun, akıllı teknolojinizi her odada ekran aracılığıyla yönetebilirsiniz. Özellikle ışık kontrolünü faydalı buldum, parlaklıklarını sesli komutlarla olduğundan çok daha kolay ayarladı, bununla birlikte renkleri seçememeniz çok yazık. Ring kameraları kullanıyorsanız, beslemelerini ekranda gösterebilirsiniz. Ayrıca uzaktayken size huzur verebilir, dahili kamerayı telefonunuzdan evinizi kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Akıllı ekranın ne kadar küçük olduğu düşünüldüğünde, 1.6” spiker gayet iyi. Bir yatak odası için kesinlikle yeterince iyi ve diğer küçük alanları da mutlu bir şekilde dolduruyor. Müziği geniş bir oturma odasında patlatmak istiyorsanız, daha büyük seçeneklerden biriyle daha iyi durumda olacaksınız.

Kamera ve mikrofon aracılığıyla, çoğunlukla diğer Alexa cihazlarına birkaç görüntülü görüşme yaptım. Görüntü kalitesi, amiral gemisi bir akıllı telefonda alacağınız düzeyde olmasa da şaşırtıcı derecede açıktı. Mikrofonun çok hafif boğuk olduğu zamanlar oldu ama bu konuşmayı hiç etkilemedi.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: karar

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Orijinal Amazon Echo Show 5'e zaten sahipseniz, değişiklikler onu yeni nesille değiştirecek kadar büyük değil. Kamera kalitesindeki farkı görebilirsiniz ve bunun daha sürdürülebilir bir teknoloji seçimi olduğunu bilmek harika, ancak bu değişiklikler çok önemli değil. İlk defa alacaklar için kesinlikle 2. nesil almakta fayda var.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) tarafından tamamen kazanıldım. Bu harika bir küçük başucu arkadaşıdır ve evin her yerinde Alexa ekosisteminizden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021) incelemesi: ayrıca düşünün

Mutfak veya oturma odası için akıllı bir ekrana ihtiyacınız varsa, daha büyük sürümleri düşünmek isteyeceksiniz: Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) ve Amazon Echo Show 10.

Google ekosistemini kullanan herkes için satın alabileceğiniz en iyi akıllı ekran halaGoogle Nest Hub Maks.. Yakıcı sorularınızı yanıtlamada Amazon'dan biraz daha iyidir ve akıllı ev kontrolü ve çağrı kalitesi söz konusu olduğunda da aynı şekilde iyi performans gösterir.