Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: ekranlı en iyi Echo

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: ekranlı en iyi Echo

Kasabada yeni bir Yankı var:Yankı Gösterisi 5daha ucuz bir fiyata daha küçük bir Echo Show'dur ve bu, oluşturduğunuz akıllı ev kurulumunun bir parçası olarak çalışan akıllı, Alexa özellikli bir hoparlör / ekran istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz daha da fazla Echo cihazınız olduğu anlamına gelir.


Sizi bu makaledeki mevcut dizideki her bir Echo konuşmacısına götürmeyeceğiz - bunun yerine, ekranları olan, hem gösterebilen hem de anlatabilen (yani , fotoğraf slayt gösterileri, video görüşmeleri ve daha fazlası).

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: tasarım

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot

Amazon Echo Gösterisi 5

(Resim kredisi: Amazon)

Tüm bu cihazlarda çalışan aynı yazılımla (aşağıdaki bölüme bakın), gerçekten büyük farklılıkların bulunacağı tasarım departmanında. Buradaki en büyük cihaz, 1.280 x 800 piksel çözünürlükte çalışan 10.1 inçlik bir HD ekrana sahip ikinci nesil Amazon Echo Show'dur. İki 10W sürücü ve bir pasif radyatör ses gücü sağlar.


Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show'un daha küçük bir versiyonuna benziyorsa, kesinlikle haklısınız. Aynı stil kanıt olarak var, ancak burada yalnızca 960 x 480 piksel çözünürlükte çalışan 5,5 inçlik bir ekran elde edersiniz. Ses için 4W hoparlör var. Bu daha küçük boyut, video izlemek için iyi olmadığı anlamına gelir, ancak başucu masasında da fazla yer kaplamaz.

Amazon Echo Spot, başucu masası için yapılmış bir cihazdır: yalnızca 2,5 inç ekrana sahiptir, ancak bu, saati veya hava tahminini kontrol etmek veya hızlı video görüşmeleri yapmak için uygundur. 1,4 inçlik hoparlör, podcast'ler ve müzik için uygundur, ancak gerçekten sevimli görünümü ve kompakt boyutu için Echo Spot'u satın alıyorsunuz.

Bugünün en iyi Amazon Echo 5 fırsat Göster İndirimli Fiyat Echo 5 - İrtibatta Kalın ... Amazon Prime £ 79.99 £ 64.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Amazon Echo 5 Alexa ile Göster very.co.uk 79,99 £ 64,99 £ AMAZON Echo Göster 5 Göster ) -... Currys PC World 64,99 TL Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatları için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: yazılım

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot


Amazon Echo Gösterisi

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo Show 5, daha büyük Amazon Echo Show ve Amazon Echo Spot'taki yazılım, pano genelinde çok benzer. Alexa her şeye güç sağlar, böylece soru sorabilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir, programınızı görüntüleyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Ekran, müzik çalmaktan (ek dokunmatik ekran kontrolleri ile) hava tahminini almaya (ek görsellerle) kadar hemen hemen her işlemde gerçekten yardımcı oluyor.

Video açısından, Amazon Prime Video içeriğini izleyebilirsiniz, ancak Netflix veya YouTube'u izleyemezsiniz (en azından karmaşık bir çözümle değil). Yine de iyi çalışan video görüşmeleri yapabilirsiniz - tüm bu cihazlarda öne bakan bir kamera var.

Amazon Alexa, akıllı evinizi de kontrol edebilir ve Echo Show cihazında daha büyük ekrana sahip olmak, geçiş söz konusu olduğunda yardımcı olurakıllı ışıklaraçma ve kapama, akıllı termostatın sıcaklığını kontrol etme vb. Yine de yazılıma gelince, bu üç cihaz arasında seçim yapacak çok şey yok.


Günün en iyi Amazon Echo Show (2. Nesil) fiyatları 3 Amazon müşteri yorumu Echo Show 2nd Gen Premium ... Amazon £ 198,99 Amazon Echo Show (2Nd Gen) ... very.co.uk 219,99 £ Amazon Echo Show (2Nd Gen) ) ... Littlewoods £ 279.99 İncele Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: özellikler

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot

Amazon Echo Spot

(Resim kredisi: Amazon)

Bu Amazon Echo ekranlı cihazların sunduğu özellikler genel olarak benzerdir, ancak birkaç fark vardır. Söylediğimiz gibi, buradaki her cihazın video görüşmeleri için öne bakan bir kamerası var: Amazon Echo Show'da 5MP birim, Amazon Echo Show 5'te 1MP birim ve üzerinde bir VGA birimi (640 x 480 piksel) Amazon Echo Spot.

Tam boyutlu Amazon Echo Show'un diğer iki akıllı ekranın sahip olmadığı bir özellik var ve bu entegre bir Zigbee hub'ı. Bu, Echo Show'un çeşitli akıllı ev cihazlarını bir merkez yardımı olmadan doğrudan kontrol etmede daha iyi olduğu anlamına gelir, ancak hepsi akıllı ev kurulumunuzu sesinizle (veya Alexa uygulamasıyla) kontrol etmenin bir yolu olarak hareket edebilir.

Belki de gizlilik endişelerine bir selam olarak, en yeni Echo Show 5 yerleşik bir kamera kapağına sahiptir, bu da öne bakan kameranın aslında engellendiği anlamına gelir. Echo Spot ve Echo Show'da sadece bir mikrofon / kamera kapatma düğmesi var (Echo Show 5'te de var) - kamera için fiziksel bir engel yok.

Bugünün en iyi Amazon Echo Spot fırsatları 4 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot: Karar

Amazon Echo Show 5, Amazon Echo Show vs Amazon Echo Spot

Ekranlı üç Amazon Yankısı

(Resim kredisi: Amazon)

Çok benzer yazılım ve özelliklerle, konu Echo Show 5, Echo Show ve Amazon Echo Spot arasında seçim yaparken ne kadar büyük bir ekran istediğiniz sorusu - Amazon Prime'ı gösteren bir şey ister misiniz? Mümkün olan en iyi şekilde video mu yoksa yatağın yan tarafına sığacak bir şeye mi ihtiyacınız var?

Fiyat, henüz konuşmadığımız bir şey: Echo Show 5, buradaki en ucuz model, Echo Show'dan önemli ölçüde daha az (en son fiyatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin). Amazon Echo Spot, fiyatlandırma açısından ortada, Echo Show 5'ten daha küçük bir ekrana sahip olduğu düşünüldüğünde garip görünüyor.

Tüm bu ürünler iyi inşa edilmiştir ve içlerinde Alexa'nın büyüsüne sahiptir, bu yüzden bir karar için çok uzun süre acı çekmeyin. Alexa, hem sunduğu özellikler hem de bir ekranda (yalnızca bir ses hoparlörü yerine) ne kadar iyi sunulduğu açısından gelişmeye devam ediyor, bu nedenle bu gadget'ları yıllarca kullanacaksınız.

  • Amazon'un akıllı ekranları Google'ınkiyle karşılaştırıldığında nasıl?