Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Amazon Echo Show 5 ve Google Nest Hub karşılaştırması: akıllı ekranlar başa baş gidiyor

Amazon Echo Show 5 ve Google Nest Hub karşılaştırması: akıllı ekranlar başa baş gidiyor

Daha fazlaakıllı hoparlörlerşimdi ekranlar ekleniyor ve akıllı evinizi doldurmak için akıllı bir ekran istiyorsanız, Amazon Echo Show 5 ve Google Nest Hub muhtemelen kısa listenizin üst kısmında görünen cihazlardan ikisi olacaktır.

Öyleyse aralarında nasıl seçim yaparsınız? Burada, bu iki akıllı ekranın, onlarla gerçekleştirebileceğiniz farklı numaralardan ekranların boyutuna ve çözünürlüğüne kadar tüm temel özelliklerini ve özelliklerini gözden geçireceğiz - bunların hepsini, bilinçli bir satın alma seçimi yapabilmeniz için.

Amazon Echo Show 5 ve Google Nest Hub karşılaştırması: tasarım

Amazon Echo Gösterisi 5

(Resim kredisi: Amazon)

Her iki akıllı ekranın da daha büyük ekranlara sahip daha büyük versiyonları vardır, bu nedenle kompakt ve bir rafa veya masaya sığması daha kolay bir şey tercih ediyorsanız bunlar tercih edilecek cihazlardır. Olumsuz yanı, videoların, fotoğrafların ve menülerin daha küçük olmasıdır, bu nedenle neye daha çok değer verdiğiniz size bağlıdır.


Google Nest Hub, Amazon Echo 5'in spor yaptığı 5.5 inç ile karşılaştırıldığında, köşeden köşeye 7 inç daha büyük bir ekrana sahip. Google cihazı da estetik açıdan biraz daha hoş bir şekle sahip, ekran arkasındaki hoparlörden biraz daha büyük ve daha fazla renkte mevcut: siyah ve beyaz yerine kum, deniz mavisi, tebeşir ve odun kömürü.

Bununla birlikte, Amazon Echo 5 hiçbir şekilde çirkin bir cihaz değildir ve daha kompakt boyutları onu daha küçük noktalara sıkıştırabileceğiniz anlamına gelir - 148 mm'de (5,8 inç) Google Nest Hub'dan yaklaşık yüzde 15 daha dar ve daha kısadır. çok. Bu akıllı ekranların ikisi de, ses düğmeleri de dahil olmak üzere sahip oldukları fiziksel düğmeleri düzgün bir şekilde entegre ediyor.


Today's best Amazon Echo 5 fiyat göster 23 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Echo 5 Göster Amazon $ 89.99 $ 44.99 Fırsat bitişlerini göster Cum, Ara 25 Amazon Echo 5 Compact ... Kohl's44,99 Görünümİndirimli Fiyat Amazon - Echo 5 'Smart ... En İyi Satın Al $ 89,99 $ 44,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Amazon Echo 5 Kömür Yatağında Banyo ve Ötesi $ 89,99 $ 44,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo Show 5 vs Google Nest Hub: özellikler

Google Nest Hub

(Resim kredisi: Google)

Burada pek çok benzerlik var: Hem Amazon Echo 5 hem de Google Nest Hub sorularınızı yanıtlayacak, sizin için alarmlar, zamanlayıcılar ve hatırlatıcılar ayarlayacak, diğer akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmenize, fotoğraf ve video görüntülemenize ve daha pek çok şeye yardımcı olacaktır. Elbette Amazon hoparlörü söz konusu olduğunda, her şeyi Alexa çalıştırıyor, oysa Nest Hub Google Asistan tarafından destekleniyor.


Konuşacak başka farklılıklar da var. Echo Show 5, Google Nest Hub'da bulunmayan 3,5 mm'lik bir ses çıkış bağlantı noktasına sahiptir, bu nedenle isterseniz daha büyük bir hoparlöre bağlayabilir ve ses çıkışının doğruluğunu artırabilirsiniz. Google Nest Hub, Echo Show 5'in sahip olduğu bir kameraya sahip değildir, bu nedenle yalnızca Amazon cihazında görüntülü görüşme yapabilir ve alabilirsiniz.

Ayrıca, Google Nest Hub'ın her şeyin yanı sıra bir Chromecast cihazı gibi davrandığını da belirtmek gerekir, böylece telefonunuzdaki hemen hemen her uygulamadan ona ses ve video gönderebilirsiniz (Android ve iOS'taki çoğu ses ve video uygulaması Bu noktada Chromecast standardı).

Amazon Echo Show 5 vs Google Nest Hub: Asistanlar

Amazon Echo Gösterisi 5

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo Show 5'i veya Google Nest Hub'ı seçerken vermeniz gereken en büyük kararlardan biri, Alexa'yı mı yoksa Google Assistant'ı mı tercih ettiğinizdir. Bu iki akıllı asistan hem etkileyici bir şekilde zeki hem de her zaman daha iyi hale geliyor - bunlar arasında genel görevler açısından, hava tahminlerini okumak ya da takviminizden olayları okumak gibi pek bir şey yok.


Bu akıllı ekranların çalıştığı cihaz ve hizmetlerde bir fark göreceğiniz yer var. Google Nest Hub, örneğin, YouTube ve YouTube Music ile ve ayrıca Nest güvenlik kameraları ile çalışır; Amazon Echo Show 5 varsayılan olarak Amazon Prime Video ve Amazon Music'e ayarlıdır ve Ring güvenlik kameralarıyla çok düzgün çalışır (Ring artık Amazon'a aittir ve Amazon tarafından işletilmektedir). Sizin için en iyi cihaz, kullanmakta olduğunuz hizmetlere ve cihazlara bağlı olabilir.

Hem Amazon Echo Show 5 hem de Google Nest Hub, özelleştirilmiş rutinler oluşturmanıza izin verir; bu, tek bir sesli komutu takip etmek için birkaç eylemi birleştirebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, tüm akıllı ışıklarınızın kapatılması, akıllı kilitlerinizin takılması ve ortam akşamları çalma listenizin sıraya girmesi için 'iyi geceler' diyebilirsiniz.

Bugünün en iyi Google Home Hub fırsatları472 Walmart müşteri yorumlarıGoogle Nest Hub Akıllı ekran ... Crutchfield 49,99 $ Google Nest Hub Sesini Görüntüle ... Crutchfield.com69,99 Görünümİndirimli Fiyat Nest Hub 7 'Akıllı Ekran ... En İyi Satın Al $ 89,99 $ 69,99 Google Nest Hub Kömürünü Görüntüle, Gri Ev Deposu89,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Amazon Echo Show 5 ve Google Nest Hub karşılaştırması: Karar

Google Nest Hub

(Resim kredisi: Google)

Google Nest Hub üzerinden Amazon Echo Show 5'i seçmeniz için birkaç neden var. Birincisi boyut: Amazon cihazı, çiftin daha küçük olanıdır ve bu, düşüncenizi etkileyebilir. Ayrıca video görüşmeleri yapabilir ve ayrı bir hoparlöre bağlanabilir ve oldukça ucuzdur.

Gerçekten de, bu cihazlar arasında seçim yapmak, Amazon ekosistemine ve Alexa ile en iyi arkadaşlara yatırım yapıp yapmamanız veya Google Asistan ve Google'ın diğer hizmet ve uygulamalarıyla daha fazla zaman geçirip geçirmemenizle ilgilidir. Bunu tartın ve bu sizi hangi akıllı ekranın sizin için doğru olduğuna işaret etmelidir (tabii isterseniz evinizi hem Google hem de Amazon akıllı cihazlarıyla doldurabilirsiniz).

Daha önce Amazon veya Google tarafından hiç bir şey kullanmadıysanız ve bu sizin ilk akıllı ev cihazınızsa, Google Nest Hub'a gitme eğiliminde oluruz - biraz daha güzel görünüyor ve biraz daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip. Amazon Echo Show 5'in de bunun için çok şey var ve Alexa ve Google Assistant bu aşamada hemen hemen aynı seviyede.