Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: mutfağınızda ihtiyacınız olan akıllı ekran

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: mutfağınızda ihtiyacınız olan akıllı ekran

Amazon Echo Show 8 (2. nesil) fırsatlar

Bu Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesinde gerçekten söylenecek çok kötü bir şey yok. Bir mutfağa veya küçük bir oturma odasına uyacak bir Alexa akıllı ekranı. Bunlardan biriyle akıllı evinizden gerçekten en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.


Daha da fazla bilgi sunmak için bir ekranla eşleştirilmiş Amazon'un kendi sesli asistanının tüm avantajlarından yararlanırsınız. Alexa ile yapabileceklerinizi genişleten ekran, akıllı evinizi kontrol etmek, görüntülü arama yapmak, tarifleri takip etmek, zamanlayıcıları ayarlamak ve hatta video akışı yapmak için size daha fazla yol sunar. yanında kullanabilirsinizen iyi akıllı ampuller, NSen iyi güvenlik kameraları, NSen iyi video kapı zilleriveen iyi akıllı termostatlar. söz konusu olduğundaen iyi akıllı hoparlörler, bundan daha iyi olamazsın.

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: fiyat ve yenilikler

Şimdi satın alınabilen Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) ABD'de 129,99 £, İngiltere'de 119,99 £ ve Avustralya'da 199 AU tutarındadır. Üzerinde genellikle indirimler vardır, bu nedenle şu anda web'deki tüm Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) fırsatlarını görmek için bu sayfadaki widget'lara göz atın.

Echo Show 8'in ilk nesli 2019'da piyasaya sürüldü ve aynı özelliklere ve aynı hoparlör donanımına sahip 2021 sürümüyle aynı görünmesine rağmen Amazon, bilmeye değer birkaç iyileştirme yaptı.

İlk olarak, kamerayı ciddi şekilde geliştirdiler. Bir zamanlar sadece 1MP ön kamera olan şey şimdi 13MP, bu büyük bir sıçrama. İkincisi, işlemciyi 4 çekirdekli MediaTek MT 8183'ten 8 çekirdekli bir çipe yükselttiler. Artık Amazon Echo Show 10'unkiyle eşleşiyor.


Büyük bir tasarım değişikliği hemen belli değil, ancak Amazon kullanılan malzemelerin kaynağını değiştirdi - Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) cihaz, kablo ve adaptör anlamına gelen 'İklim Taahhüdü Dostu'. tamamı %30 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten, %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş kumaştan ve %100 geri dönüştürülmüş pres döküm alüminyumdan yapılmıştır.

Son olarak, yalnızca kablosuz olarak bağlanabilmeniz için 3,5 mm ses bağlantı noktasını kaldırdılar.


Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: tasarım, görüntüleme ve kurulum

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

200 x 135 x 99 mm ölçülerinde üçgen bir şekle sahip olan Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) en iyi mutfağın veya oturma odasının bir köşesine sığar, çoğu komodin için biraz fazla büyük olabilir. İster siyah ister beyaz olarak satın alabilirsiniz. Daha küçük versiyonun aksine, mavi renk yoktur.


8 inçlik bir ekrana sahip olan Amazon Echo Show 8, destekli, küçük bir tablet gibi görünüyor ve hissediyor. 13MP kamerayı barındıran oldukça kalın çerçevelere sahip ve üst kısımda mikrofon sessiz düğmesi, ses kontrolleri ve kamera gizlilik deklanşörünün kaydırıcısı var.

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

1280 x 800p çözünürlüğü ile ekran çok net, parlak ve okunaklı. Prime Video, Netflix veya YouTube'dan teknik olarak video içeriği aktarabilmenize rağmen, bu, aşağıdaki gibi tabletlerin görüntü kalitesiyle eşleşmeyecektir.Samsung Galaxy Tab S7+. Ana kullanımlarından biri olmasının aksine, yemek pişirme gibi diğer görevlerle meşgul olduğunuzda gerçekten TV izlemek isteyeceğinizi söyleyebilirim. Yemek tarifleri, hava durumu ve haberler gibi içerikleri okumak için harika bir boyut olduğunu kanıtlayan mutfağa kurdum. Ayrıca kullanımı çok hızlı ve güvenilir olduğunu kanıtladı, dokunuşuma yanıt vermemesiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.

Akıllı ekranın kurulumu hızlı ve kolaydı. Sadece prize takın, dokunmatik ekrana WiFi bilgilerinizi ve ardından Amazon hesap bilgilerinizi girin. Ekran, üzerine kolayca yazabileceğiniz kadar büyüktü, ancak diğer Echo cihazları gibi Alexa uygulamanız aracılığıyla kurabilseydiniz kuşkusuz daha kolay olurdu. Bundan sonra, Alexa gibi ışıklar veya güvenlik kameraları aracılığıyla kurduğunuz diğer akıllı cihazların kontrolü de dahil olmak üzere tüm akıllı özelliklere tam erişime sahip olacaksınız.


Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: özellikler, ses ve kamera

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tüm Alexa hoparlörleri gibi, Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) akıllı özelliklerle dolu. Bir ekrana sahip olmak size onlardan yararlanmanız için daha fazla fırsat verir. En iyilerinden bazıları akıllı ev kontrolleridir. Alexa uyumlu tüm cihazlarınızı sesli komutlar ve ekrandaki Akıllı Ev bölümü aracılığıyla yönetebileceksiniz. Bu, ışıkları tek tek veya gruplar halinde açabileceğiniz ve parlaklıklarını ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Her şey dururken renklerini değiştiremezsiniz. Bir Ring kurulumunuz varsa, kameranın beslemesini görüntüleyebilirsiniz. Veya akıllı bir termostatınız varsa, onu da kontrol edebileceksiniz. Gerçekten kullanışlı, beklediğimden çok daha fazla kullandığımı fark ettim. Bazen sesli komutları kullanmamak aslında daha kolaydır.

Sesli asistan her zaman öğreniyor ve büyüyor, bu nedenle sahip olduğunuz cihazın nesli tarafından kısıtlanmayacaksınız. Alexa'ya bir soru sorduğunuzda, her zamanki yanıtının yanı sıra görsel yanıtlar da verecektir. Örneğin, hava durumunu sorduğunuzda, cevabı sindirilebilir grafiklerle eşleştirilir. Ya da haber manşetlerini isterseniz haberle ilgili fotoğrafları görürsünüz. Her seferinde 'Alexa' diyerek onu uyandıran mikrofon, odanın diğer tarafından bile sesleri alabiliyordu.

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) ile ilgili en iyi şeylerden biri, onu diğer Alexa cihazlarına veya Alexa uygulaması yüklü olan herkese sesli ve görüntülü arama yapmak için kullanabilmenizdir. 13MP kamera, gerçekten keskin görünen ve herhangi bir grensiz çekim yapar ve mikrofon da çok net ses çıkarır. İş aramaları yapmak için kullanmazsınız, ancak arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için harika bir özelliktir.

Akıllı ekranın içine yerleştirilmiş iki adet 2,0' hoparlör vardır ve bunlar güçlü bir ev hoparlörünün yerini almayacak olsa da, bozulmayan, yüksek sesle etkileyicidirler. Günüme giderken mutlu bir şekilde müzik çalıyordum. Parti konuşmacısı olarak kullanmazdım ama günlük kullanım için küçük açık plan mutfağımı ve oturma odamı kolayca doldurdu.

Amazon Echo Show 8'i (2. Nesil, 2021) akıllı fotoğraf çerçevesi olarak da kullanabilirsiniz. Alexa uygulamasında, göstermek istediğiniz fotoğrafları yüklemeniz yeterlidir ve ekranda bir slayt gösterisi sunacaktır. Size tüm özellikleri anlatmaya devam edebilirim ama sonsuza kadar devam etmem gerekecek. Gerçekten keşfedilecek tonlarca şey var.

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: karar

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi

(Resim kredisi: Amazon)

Şüphesiz, Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021), şu anda piyasadaki en iyi akıllı ekranlardan biridir. En iyi mutfak asistanı olarak işe yaradığını, tarifleri takip etmeme ve zamanlamaları takip etmeme yardımcı olduğunu buldum, ancak bir oturma odası veya ofis alanında da kesinlikle yararlı olabilir.

Amazon'un 3,5 mm ses bağlantı noktasından kurtulması utanç verici, ancak bu çoğu kişi için bir anlaşma kırıcı olmayacak. Ekran okumak için yeterince büyüktü ama çok fazla yer kaplayacak kadar büyük değildi ve mikrofon komutlarımı odanın diğer tarafından aldı. Zaten Amazon Echo Show 8'in ilk nesline sahipseniz, değişiklikler çok büyük olmadığı için buna yükseltmeye değmez. Yine de herkes için bu fiyat, performans ve tasarımı mükemmel bir şekilde dengeleyen gerçekten harika bir satın alma.

Amazon Echo Show 8 (2. Nesil, 2021) incelemesi: ayrıca düşünün

Büyük bir mutfağınız veya oturma odanız varsa 8 inçlik bir ekran size küçük gelebilir, bu durumda Amazon Echo Show 10'u tercih etmelisiniz.2021 Pingtwitter Ödülleri'nde En İyi Akıllı KonuşmacıOdanın içinde sizi takip edebilen geniş döner ekranı sayesinde.

Biraz daha mütevazı bir şey için, şunu düşünün:Amazon Echo Show 5 (2. Nesil, 2021)5.5 inçlik bir ekrana sahip ve evde komodin üzerinde doğruca görünecek.

Alexa kullanıcısı değil misiniz? NSGoogle Nest Hub Maks.Google Asistan'ı tercih edenler için en iyi akıllı ekran. Geniş, parlak bir ekrana sahiptir ve yüzünüzü tanıyabilir!

Fiyatlar - Amazon Echo Show 8 (2. nesil):▼