Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): En son Echo'da yeni olan her şey

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): En son Echo'da yeni olan her şey

Birçoğunuz Amazon Echo'nun (4. nesil) Amazon Echo'ya (3. nesil) karşı nasıl yığıldığını bilmek isteyeceksiniz, çünkü Amazon web sitesinde birincisi Amazon web sitesinde ikincisinin yerini aldı - eğer zaten sahipseniz bir yükseltme düşünürseniz Evde kurulu bir Echo?


İleBlack Friday fırsatlarıYolda, birçok insan yeni bir Amazon Echo'yu almaya bakacak, ancak zaten bir 3. nesil (hatta 1. nesil veya 2. nesil) cihazınız varsa, 4. nesle yükseltmek için zaman ayırmaya değmeyebilir model.

Karışıklığınızı hafifletmek ve biraz netlik getirmek için buradayız - bu akıllı hoparlörlerin tüm önemli kategorilerini ve özelliklerini kapsayan Amazon Echo (4. nesil) ve Amazon Echo (3. nesil) kılavuzumuz için okumaya devam edin.

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): fiyat ve çıkış tarihi

Amazon Echo (4. nesil), Kömür, Buzul Beyazı veya Alacakaranlık Mavisi renklerinde 99,99 ABD Doları / 89,99 £ / 149 ABD Doları karşılığında Amazon'dan ön sipariş verilebilir ve 22 Ekim 2020'de piyasaya sürüldü.

Yeni 4. nesil model, artık Amazon'dan satılmayan 3. nesil selefinin yerini alıyor. Yeni modeldeki fiyatlandırma, eski modeldeki fiyatlandırmaya tam olarak uyuyor ve bu, Amazon'un yeni bir Echo tanıttığı kursa denk.


Bugünün en iyi Amazon Echo (4. nesil) fırsatları Amazon Echo (4. Nesil) - Siyah BT Mağazası 89,98 TL Yepyeni Echo (4. nesil) ürününü görüntüleyin ... Amazon Prime 89,99 TL AMAZON Echo (4. Nesil) -... Currys PC'yi görüntüleyin Dünya 89,99 £ Amazon Echo (4. Nesil) ile ... JD Williams Görüntüle 89,99 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): tasarım

Amazon Echo 4. Nesil

Amazon Echo 4. Nesil


(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo'nun 2014'te ilk kez ortaya çıkmasından bu yana alıştığımız uzun silindir şekline veda ediyoruz ve en son 4. gen Echo ile yeni bir küresel tasarıma merhaba diyoruz - estetikteki bu değişim hakkında hissettikleriniz büyük ölçüde kişisel tercihinize göre, ancak ses çıkışını daha eşit hale getirmelidir. Aslında Amazon, 4. nesil Echo'nun çıkışını Amazon Echo Studio gibi bir odanın akustiğine uyacak şekilde uyarlayabileceğini söylüyor.

Şimdi Amazon Echo'nun alt kısmında parlak bir LED bildirim halkası var, önceki sürümün üstüne oturan halkayı değiştirirken, kaplama daha önce olduğu gibi benzer bir kumaş kullanıyor.


Boyutlar açısından, 4. nesil Amazon Echo, 144 mm x 144 mm x 133 mm (5 inç x 5 inç x 4.7 inç) ölçülerinde ve 970 g (2.1 lbs) ağırlığında. Bu, 148 mm x 99 mm x 99 mm (5,8 inç x 3,9 inç x 3,9 inç) ve 780 gram (1,7 lbs) olarak gelen 3. nesil Amazon Echo'dan biraz daha büyük ve daha ağır, ancak açıkçası hoparlörün şekli de değişti.

Amazon Echo (4. nesil) - Amazon Echo (3. nesil): ses

Amazon Echo 3. Nesil

Amazon Echo 3. Nesil

(Resim kredisi: Amazon)

3 inçlik bir woofer, çift ateşlemeli tweeter'lar ve stereo ses sağlayan Dolby işlemeyle, yepyeni 4. nesil Amazon Echo'dan çıkan ses, 3. nesil Amazon Echo'nun sunduğu sesten önemli ölçüde daha iyi olmalıdır - bu artık çok daha uygun bir hoparlör gibi inşa edildi.


Üçüncü nesil Amazon Echo, 3 inçlik bir woofer ve tek 0,8 inçlik bir tweeter'a sahip olmasına rağmen, neredeyse hiç ses çıkışı yoktu. Mevcut Amazon Echo'nuzdan gelen seslerden memnunsanız, o zaman kendinize bir yükseltme satın almanıza gerek yoktur, ancak yeni konuşmacı yalnızca yazarken ön sipariş verilebileceği için size kesin bir karar veremeyiz. ses kalitesinde.

Her iki Echos da stereo hoparlörler olarak çalışmak üzere bir çift olarak kurulabilir ve her ikisi de diğer cihazlardan Bluetooth bağlantılarını kabul eder. Gerekirse her ikisinde de 3,5 mm hat giriş / çıkış bağlantı noktası bulunur. Yeni şekle rağmen, 4. Amazon Echo için ses kontrolleri bir kez daha konuşmacının tepesinde, ancak elbette sadece ses seviyesini değiştirmek için Alexa'ya komutlar verebilirsiniz.

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): akıllılar

Amazon Echo 4. Nesil

Amazon Echo 4. Nesil

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo konuşmacılarını bu kadar çekici kılan şey, Alexa gittikçe daha fazla yeni numara öğrendikçe zamanla daha iyi hale gelmeleri ve Alexa'nın yapabilecekleri, Amazon Echo (4. nesil) ve Amazon Echo (3. nesil ) aşağı yukarı aynıdır - hava durumu raporlarından sesli kitaplarınızı çalmaya kadar, yerleşik işlevsellik her iki cihazda da hemen hemen aynıdır.

2020 için yeni Amazon Echo, cihazın kendisinde en yaygın ses komutlarından bazılarını yorumlayabilen Amazon'un yeni AZ1 Neural Edge işlemcisiyle birlikte geliyor. Bu, 4. nesil Echo'da yanıt süresini daha hızlı hale getirmeli, ancak 3. nesil Echo'nuzun tamamen modası geçmiş görünmesini sağlamak için yeterli bir fark olacağını düşünmüyoruz.

4. nesil Amazon Echo'nun bir Zigbee akıllı ev merkezi eklediğini belirtmek gerekir - bu, artık mevcut olmayan 2. nesil Echo Plus'daydı, ancak 3. nesil Echo'da değil. Bu, temel olarak Philips Hue veya Samsung SmartThings gibi uyumlu Zigbee ekipmanı için hub'ları ortadan kaldırabileceğiniz anlamına gelir, çünkü Echo hub işini yapacaktır. 3. nesil Yankı'ya göre nispeten küçük bir yükseltmedir, ancak bir satın alma işlemi yapmayı düşünüyorsanız dikkate değer.

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo (3. nesil): Karar

Amazon Echo 4. nesil - 3. nesil

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo'nun (4. nesil) Amazon Echo'da (3. nesil) çeşitli şekillerde geliştiğinden şüphe olmasa da, zaten bir Echo'nuz varsa hemen yükseltme yapmak için acele etmemelisiniz. Mevcut Alexa özellikleri hemen hemen aynıdır, ancak 4. nesil bazı ekstra akıllı ev merkezi işlevleri eklemektedir.

Daha iyi bir seçenek, bir Amazon Echo (3. nesil) ile birlikte çalışmak için bir Amazon Echo (4. nesil) satın almaktır - örneğin evinizde farklı bir odada oturmak için. Bu hoparlörlerin farklı nesilleri birlikte çok güzel bir şekilde çalacak ve yeni Amazon Echo'da gelişmiş ses ve hub işlevlerinin keyfini çıkarabileceksiniz.

Henüz bir Echo satın almadıysanız, 4. nesil bariz bir seçimdir - en azından selefi artık satışta olmadığı için değil. 2. nesil Echo Plus ve 3. nesil Echo'yu, küre şeklindeki tasarıma yapılan dramatik değişimden vazgeçmediğiniz sürece Amazon'un şimdiye kadarki en iyi akıllı hoparlörü olabilecek şeyde birleştiriyor.

Bugünün en iyi Amazon Echo (4. nesil) fırsatları Amazon Echo (4. Nesil) - Siyah BT Mağazası 89,98 TL Yepyeni Echo (4. nesil) ürününü görüntüleyin ... Amazon Prime 89,99 TL AMAZON Echo (4. Nesil) -... Currys PC'yi görüntüleyin Dünya 89,99 £ Amazon Echo (4. Nesil) ile ... JD Williams Görüntüle 89,99 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz