Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Echo (4. nesil) vs Echo Dot (4. nesil): Hangi yeni Alexa hoparlörü sizin için en iyisi?

Amazon Echo (4. nesil) vs Echo Dot (4. nesil): Hangi yeni Alexa hoparlörü sizin için en iyisi?

Amazon, Echo (4. nesil) ve Echo Dot'a (4. nesil) yeni sürümde şimdiye kadarki en büyük yeniden tasarımlarını verdi (bu süreçte Echo Plus'tan kurtulmanın yanı sıra), ancak bu yeni Alexa hoparlörlerinden hangisi için doğru olanı sen? 40 £ / 40 $ 'lık prim, daha büyük tam donanımlı Echo için gerçekten buna değer mi, yoksa Dot iyi mi yapacak?


Seçim tam olarak net değil. İki yeni model arasında pek çok benzerlik olmasına rağmen, bir de farklar listesi var. Onları kontrol edelim ve ayıralım.

Amazon Echo (4. nesil) vs Echo Dot (4. nesil): Fiyat ve çıkış tarihi

Yeni Amazon Echo, orta sınıf akıllı hoparlörler söz konusu olduğunda kurs için hemen hemen eşit olan 99,99 $ / 89,99 £ / AU 149 $ 'dan geliyor. Selefinden daha güçlü hoparlörlere sahiptir ve daha önce daha pahalı Echo Plus'a özel olan akıllı ev hub bağlantısı içerir, bu nedenle fiyat aynı olsa bile değerde bir adımdır.

Echo şimdi sipariş edilebilir, ancak resmi olarak 22 Ekim 2020'de piyasaya sürülecek.

Echo Dot (4. nesil), daha önce olduğu gibi, 49.99 $ / 49.99 £ / 79 $ 'dan başlayan daha ucuz bir seçenektir. Bunun yerine Saatli Echo Dot'u 59.99 $ / £ 59.99 / AU $ 99 veya Echo Dot Kids'i 59.99 $ / £ 59.99 / AU $ 99 karşılığında alabilirsiniz.


Yine, Echo Dot modelleri 22 Ekim'de piyasaya sürülmek üzere şimdi ön sipariş verilebilir.

Bugünün en iyi Echo ve Echo Dot fiyatları Yepyeni Echo (4. nesil) ... Amazon Echo (4. nesil) Amazon 89,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yepyeni Echo Dot (4. ... Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon £ 49.99 £ 29.99 GörüntüleTüm fiyatları görünYepyeni Echo Dot (4. ... Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon £ 59.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo Dot


Resimde: Amazon Echo Dot (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo (4. nesil) ve Echo Dot (4. nesil): Tasarım

Daha ucuz Dot'un ikisinden daha küçük olduğunu tahmin etmenin ödülü yok ve 100x100x89mm boyutları kağıt üzerindeki 144x144x133mm büyük boy Echo'dan çok daha az görünmese de, pratikteçokdinkier. Yeni Nokta, temelde üçüncü nesil Echo Dot ile aynı dairesel genişliktedir, bu nedenle masanızdaki / kenarbordunuzdaki / vb. Üzerindeki ayak izi yaklaşık olarak aynıdır, ancak çok daha uzun, bu yüzden daha az inceliklidir.


Echo Dot ise, dördüncü nesil Echo kadar şişkin değil, temelde silindirik selefi kadar geniş. Her iki birime de çirkin diyemeyiz, ama onları göze çarpmayacak hale getirmek istiyorsanız şansınız yok. Kesinlikle uzay çağı.

Echo Dot, çiftin yerleşik bir dijital saat sunan (10 £ / 10 $ daha fazla) tek cihazı olmaya devam ediyor ve bu da onu bir başucu masası için harika kılıyor. Ayrıca, süslü bir hayvan yüzü kaplaması ve ekstra gizlilik özellikleri ile bir Çocuk Sürümü alan tek boyuttur, ancak her iki standart sürüm de artık bir çocuğun ne zaman konuştuğunu algılayabilir ve onlara uygun yanıtlar verebilir.

Amazon Echo

Resimde: Amazon Echo (4. Nesil)


(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo (4. nesil) ve Echo Dot (4. nesil): Ses

Amazon, her iki hoparlörü 360 derece odayı doldurmak yerine önden ateşlemeli hale getirerek mevcut eğilimi bozan her iki yeni Yankıyı da gerçek bir arka yüz ile tasarladı. Bu yönlü ses, en iyi duvarların yakınına yerleştirildikleri anlamına gelir, bu da (hadi bununla yüzleşelim) önceki Echo cihazlarının daha çok seslerine rağmen yaşama eğiliminde olduğu yerdir.

Amazon Echo'nun daha büyük boyutu kısmen, üç inçlik bir woofer ve bir çift 0.8 inçlik tweeter'dan oluşan cömert hoparlör paketinin bir sonucudur.

Amazon Echo Dot

Resimde: Amazon Echo Dot (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Echo Dot, 1.6 inçlik daha küçük bir hoparlör ve (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) çok daha sınırlı bir ses aralığı elde ediyor. Bu, mutfağında önceki bir Echo Dot'u sallayan herkesin onaylayacağı gibi, dinlemenin yararsız olacağı anlamına gelmez, ancak daha pahalı seçenek kesinlikle size daha zengin bir deneyim sunacaktır.

Echo ayrıca, Dot'un yönetemediği Dolby ile zenginleştirilmiş ses akışlarına erişmenizi sağlar, ancak Atmos ve 3D ses, üst düzey Echo Studio için ayrılmıştır.

Amazon, bu cihazların katlarının stereo çifti olarak kullanılıp kullanılamayacağını henüz bize netleştirmedi, ancak bu özelliğin mevcut olmaması durumunda şaşırırdık.

Amazon Echo

Resimde: Amazon Echo (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo (4. nesil) - Amazon Echo Dot (4. nesil): Akıllı özellikler

Bir ekosistem olarak Alexa size birçok akıllı cihaz üzerinde çok fazla kontrol sağlar; Alexa uyumlu akıllı aygıtlar, diğer platformlar için olduğundan çok daha fazla, Google Assistant bile var. Ancak 4. nesil Echo Dot size gerekli ses kontrolünü sağlasa ve bu uyumlu cihazlar Alexa uygulamanızda görünse de, tam boyutlu Echo, entegre bir kablosuz kontrol hub'ı içeren bu çiftin tekidir.

Bir Zigbee merkeziyle karşılaştığınızda muhtemelen iki duygudan birine sahip olursunuz. Ya akıllı ev saçmalıkları için sunduğu olanaklardan çok heyecan duyuyorsunuz ya da bundan hiç etkilenmiyorsunuz.

İkinci kampta olsanız bile, Zigbee'de zaten pek çok popüler donanımın çalıştığını unutmayın -Philips Hue ışıkları, en göze çarpanı belirtmek gerekirse - ve Echo'lar gibi merkezi bir hub, Hue Bridge gibi ısmarlama hub'ları ortadan kaldırarak kendinize birkaç kablo ve elektrik prizinden tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir.

Ana Echo, Bluetooth Low Energy Mesh cihazlarını da doğrudan kontrol edebilir; bu, zaman geçtikçe ve teknoloji geliştikçe daha kullanışlı hale geleceği bir iptir.

Ana Echo ayrıca Amazon'un Sidewalk uzun menzilli kablosuz sistemi için de destek içeriyor, bu henüz pek bir şey yapmıyor, ancak küçük cihazların birkaç tane içinde oldukları sürece sizinle iletişim kurmak için kullanabilecekleri bir tür örtülü ağ haline gelecek. kilometrelerce bir Amazon Echo.

Saatli Amazon Echo Dot

Resimde: Saatli Amazon Echo Dot (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo (4. nesil) - Amazon Echo Dot (4. nesil): İşleniyor

Hem Echo hem de Echo Dot, Amazon'un yeni AZ1 Neural Edge işlemcisinden yararlanıyor. Bu yonga, aygıtın kendisinde bulunan yaygın sesli komutları yorumlayacak kadar güçlüdür (özellikle ışıkları açıp kapatmak gibi çok fazla tetikleyeceğiniz olanlar), çoğu durumda cihazınızı göndermenin gidiş-dönüş süresini büyük ölçüde azaltır. buluta sorgulama, ancak başlangıçta yalnızca ABD İngilizcesi desteğiyle başlıyor.

Ya da en azından teori bu. Hem Echo hem de Echo Dot işlemciye verildi ve her birine önceki nesle göre iyi bir hız artışı sağlandı, ancak yalnızca Echo dahili konuşma işlemeyi gerçekten gerçekleştirmek için yeterli RAM'e sahip. Echo Dot, anlık bir gecikmeye neden olan daha geleneksel çevrimiçi konuşma işleme yolunu kullanır.

Bu bir anlaşma bozucu mu? Hayır, hiç de değil. AZ1 (henüz) her iki cihaza da çevrimdışı çalışma yeteneği sunmuyor ve iki sistem arasındaki yanıt sürelerindeki fark fark edilirken, Dot yavaş değil.

Amazon Echo

Resimde: Amazon Echo (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo (4. nesil) vs Amazon Echo Dot (4. nesil): The Verdict

Amazon Echo ve Amazon Echo Dot, her ikisi de değerli satın alımlardır. Echo serisinin önceki nesillerinin tanımladığı aynı nişlere giriyorlar: Sağlam ses isteyen odalar için Yankı, sadece yeterli sesle Alexa erişimi isteyenler için Nokta.

Akıllı ev merkezi itiraz ederse, bunun gerçekleşmesi için evinizde yalnızca bir Amazon Echo'ya ihtiyacınız olacağını unutmayın; Gerisi daha çok senin tarzınsa Noktalar olabilir.

Bugünün en iyi Echo ve Echo Dot fiyatları Yepyeni Echo (4. nesil) ... Amazon Echo (4. nesil) Amazon 89,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yepyeni Echo Dot (4. ... Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon £ 49.99 £ 29.99 GörüntüleTüm fiyatları görünYepyeni Echo Dot (4. ... Saatli Amazon Echo Dot (4. nesil) Amazon £ 59.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz