Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Echo vs Google Home: Sizin için ideal akıllı hoparlör hangisi?

Amazon Echo vs Google Home: Sizin için ideal akıllı hoparlör hangisi?

Amazon Echo ve Google Home tartışması, her iki tarafın da düzenli olarak yeni akıllı hoparlörler çıkarmasıyla, teknolojideki en büyük tartışmalardan biri. Sadece cihazlar arasında seçim yapmıyorsunuz - akıllı asistanlar arasında ve akıllı ev ekosistemleri arasında da bir seçim.


Burada Amazon Echo hoparlörlerini koyacağız ve Google Home ve Google Nest hoparlörlerine karşı göstereceğiz ve tüm önemli kategorilerde ekranlar. Bulmak için daha iyi veya daha kapsamlı bir rehber yoken iyi akıllı hoparlörlersenin için.

Amazon Echo ve Google Home: Tasarım

Amazon Echo

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Echo, her sürümde estetik açıdan daha çekici olmaya devam ediyor - şimdi ana Yankı konuşmacısının 3. neslindeyiz - oysa ana Google Home (2016'da piyasaya sürüldü) artık biraz eski görünmeye başlıyor. Google, tasarım açısından sevimli Nest Mini hoparlörleriyle daha iyisini yapıyor.

Yine de her iki aralıkta genelleme yapmak zor. Örneğin, Google'ın ekranlarla birlikte ortaya koyduğu Nest Hub'lar, gözümüze Amazon Echo Show cihazlarından daha iyi görünüyor (ve ayrıca daha çekici renklerde de mevcutlar). Ancak premium uçta Amazon Echo Studio, Google Home Max'ten daha iyi görünüyor.


Her iki aralıktaki her hoparlörü hesaba katarsak, bunu bir çekiliş olarak ilan etmemiz gerekecek: hem Amazon hem de Google çok hoş görünümlü cihazlara sahip ve her ikisinin de daha hantal görünen bazı donanımları var. Grubun en iyi tasarlanmış konuşmacısını seçmemiz gerekirse, o zaman ana Echo, pürüzsüz hatları ve kumaş dış tabakası ile yenilmesi gereken kişi olarak kalır.

Amazon Echo vs Google Home: özellikler

Google evi


(Resim kredisi: Google)

Her iki hoparlör serisi de iOS ve Android için yetkin tamamlayıcı uygulamalarla birlikte gelir, her ikisinde de akıllı dijital asistanlar bulunur (bunlardan bir anda daha fazlası) ve her ikisi de daha büyük ekosistemlere bağlanabilir (sırasıyla Chromecast'ler ve Amazon Fire TV'lerle ve diğer akıllı ev ürünleri). Burada bunun bile onurlarla ilgili olduğunu söyleyebiliriz - birçok özellik, sadece farklı platformlarda yönetim kurulu genelinde aynıdır.

Bu, rutinleri de kapsıyor, tek bir sesli komutla gerçekleştirilen çeşitli eylemleri birleştirme yeteneği (örneğin, ışıkları kapatmak ve bir uyku zamanı çalma listesini tek bir komutla çalmak) - hem Google hem de Amazon konuşmacıları bunu şimdi yapabilir. Her iki aralıkta da aynı olan başka bir özellik, ailenin bireysel üyelerini tanıyabilmektir; bu, günlük takvim randevularınız vb. Hakkındaki yanıtları kişiselleştirmek için kullanışlıdır.


Her aralıkta aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç cihazla, ses çıkışının da ne kadar etkileyici olacağına dair bir seçeneğiniz var ve daha pahalı bir hoparlör satın almak size daha iyi kalitede ses sağlayacaktır (beklediğiniz gibi). Özelliklerdeki hangi farklılıklar gerçekten yerleşik yazılıma bağlıdır, bu da bizi düzgün bir şekilde ...

Günün en iyi Amazon Echo Plus (2. Nesil) ve Amazon Echo 5 fiyat göster İndirimli Fiyat Echo 5 Göster Amazon Echo 5 Göster Amazon $ 89.99 $ 44.99 GörüntüleTüm fiyatları görünAnlaşma 25 Aralık, Cuma sona eriyor Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Amazon Echo vs Google Home: dijital asistan

Amazon Echo Dot

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Alexa'nın emrinde bulunan on binlerce dijital beceriye sahip olması, onu piyasadaki en kapsamlı akıllı hoparlör platformu haline getiriyor - bir şeye ihtiyacınız varsa, Alexa bunu yapabilir. Ayrıca giderek daha fazla cihazda görünüyor ve hepsi de Amazon tarafından yapılmıyor.

Öte yandan Google Asistan, Amazon Alexa ile aynı genişliğe sahip değil, ancak Google'ın bunu destekleyen yapay zeka araştırmasının gücüne sahip. Android ve iOS akıllı telefonlarda, Android TV ve Chromebook'larda ve ayrıca Google Home hoparlöründe kullanılabilir ve elbette diğer çoğu Google uygulaması ve hizmetiyle iyi bir şekilde bağlantılıdır.


Bu iki dijital asistan artık müzik çalmadan akıllı ev kontrolüne kadar o kadar yetenekli ve geniş kapsamlı ki, birini diğerinden daha iyi yapan anlamlı farklılıkları seçmek zor. Hangisinin en iyisi olduğu, gerçekten evinizde hangi cihazlara sahip olduğunuza ve zaten yatırım yaptığınız ekosistemlere bağlıdır.

Ancak, kapsamlı bir hamle yaptıkAmazon Alexa ve Google Asistan karşılaştırması, bilmek isteyebileceğiniz farklılıkları seçer. Ancak insanların büyük çoğunluğu için hangisini tercih ettiğiniz pek bir fark yaratmayacaktır.

Bugünün en iyi Google Home ve Google Nest Mini fırsatları İndirimli Fiyat Google Nest Mini 2 - Coral Google Nest Mini Macy's 49 $ $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo ve Google Home: mini seçenekler

Amazon Echo Dot Google Nest Mini

(Resim kredisi: Amazon / Google)

Buradaki mini seçenekleri unutmayalım - Amazon Echo Dot ve Google Nest Mini. Aynı AI becerilerine sahip, aynı ses çıkış kalitesi olmasa da, bu dinky hoparlörler, paranızın tam karşılığını verir ve hemen her yere kurulabilir. Yüksek kaliteli müzik çalmaya ihtiyacınız olmadığı sürece, bu hoparlörler evinize bir Echo veya Google hoparlörü sokmanın en iyi yolunu temsil eder.

Peki hangisi daha iyi? Yine, bu yakın bir görüşme - bir Echo Dot'u başka bir hoparlöre 3,5 mm ses kablosuyla bağlayabilmeniz, bize çok yönlülük açısından avantaj sağlayabilir, ancak bize göre Google'ın küçük hoparlörü (tebeşir, gökyüzü, mercan ve odun kömürü renkleri), Amazon rakibine göre biraz daha çekici bir tasarıma sahiptir (kömür, gri, erik ve kumtaşı olarak mevcuttur).

Burada hala aynı Amazon Alexa ve Google Asistan karşılaşması var ve yine her iki dijital asistan da gerçekten çok yetkin. Hem Google hem de Amazon, zamanla yeni özellikler eklemede çok başarılı oldu. Google Nest Mini'nin daha önce Google Home Mini olarak adlandırıldığını ve aynı Home-to-Nest yeniden markalamasının sonunda daha büyük konuşmacılara da gelebileceğini unutmayın.

Bugünün en iyi Amazon Echo Dot (3. Nesil) ve Google Nest Mini fırsatları İndirimli Fiyat Amazon Echo Dot 3. ... Amazon Echo Dot (3. Nesil) Yatak Banyosu ve Ötesi $ 39.99 $ 18.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Google Nest Mini 2 - Coral Google Nest Mini Macy's 49 $ $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo vs Google Home: premium seçenekler

Amazon Echo Studio Google Ana Sayfa Max

(Resim kredisi: Amazon / Google)

Bu aralıklarda en iyi ses veren hoparlörleri istiyorsanız, Google Home Max veya Amazon Echo Studio'yu istersiniz. Her ikisi de, gerçek bir hi-fi sistemiyle daha yakından eşleşen çok sürücülü hoparlör kurulumları sayesinde, müziğinize olabildiğince iyi ses çıkaran bazı ekstra ses işleme akıllıları sayesinde, müziğinize gerçek bir etki katacak şekilde tasarlanmıştır. Tabii ki, tüm bunlar size biraz daha pahalıya mal olacakları ve diğer akıllı hoparlörlerden daha büyük olacakları anlamına geliyor.

Onları dışarı pompalayabilecekleri ses açısından ayırmak zor, ancak Echo Studio'nun ikisinin daha güzel göründüğünü ve çok daha ucuz olduğunu düşünüyoruz.

Amazon Echo Studio, beş ayrı hoparlörle birlikte gelir ve odanızın akustiğini değerlendirebilir ve ardından ses çıkışını buna göre ayarlayabilir. Burada Dolby Atmos desteği var ve söylediğimiz gibi gerçekten iyi olduğunu düşündüğümüz bir tasarım - ünitenin üst kısmında ince bir mavi ışık var. Yalnızca bir gri renk seçeneği vardır, ancak ihtiyacınız olursa 3,5 mm ses ve mini optik bağlantı noktaları alırsınız.

Google Home Max'e gelince, tebeşir veya odun kömürü olarak mevcuttur. İçeride iki adet 4,5 inçlik woofer ve iki 0,7 inçlik özel tweeter var ve Echo Studio gibi, ses çıkışı odanızın akustiğine uyacak şekilde uyarlanabilir (Google, bunu yapmak için bazı gelişmiş makine öğrenimi yapay zekası kullandığını söylüyor. ). Diğer cihazları bağlamak için 3,5 mm ses girişi bağlantı noktasına da sahiptir.

Bugünün en iyi Amazon Echo Studio ve Google Home Max fırsatları İndirimli Fiyat Amazon Echo Studio Smart ... Amazon Echo Studio Bed Bath & Beyond $ 199.99 $ 159.99 GörüntüleTüm fiyatları görünGoogle Home Max Kablosuz ... Google Home Max Crutchfield 149 $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo vs Google Home: görüntüleme seçenekleri

Amazon Echo Göster 5 Google Nest Hub Maks.

(Resim kredisi: Amazon / Google)

Amazon ve Google hoparlörlerini şimdi takılı ekranlarla alabilirsiniz: Amazon tarafında Echo Show 10, Echo Show 8 ve Echo Show 5 (dokunmatik ekran boyutlarını inç cinsinden belirtir) ve Google ile Nest'e sahipsiniz. Hub (7 inç dokunmatik ekranlı) ve Nest Hub Max (10 inç dokunmatik ekranlı).

O zaman ekran boyutuna gelince çok sayıda seçenek var ve tabii ki Amazon Alexa ve Google Assistant da gemide. Alexa'nın kullandığı grafikler ve çizimler, içinde fazla olmasa da, Google Asistan eşdeğerlerinden biraz daha parlak görünüyor. Genel estetik tasarım açısından ise Google Nest Hub'larını tercih ediyoruz. Tüm bu akıllı ekranlar koyu veya açık gri kumaş olarak mevcuttur.

Bu cihazlardan hangisinin sizin için en iyisi olduğu, onlarla ne yapmak istediğinize ve hangi hizmetlere kaydolduğunuza bağlıdır. Echo Show, bir Ring güvenlik kamerasından gelen beslemeleri görüntülemeyi veya Amazon Prime Video ayarlamayı çocuk oyuncağı haline getiriyor, örneğin; YouTube'da ne olduğunu görmek veya bir Nest kamerasından bir video beslemesi yüklemek istiyorsanız, bir Google cihazı daha iyi bir bahis.

Günün en iyi Amazon Echo 2. Nesil ve Google Nest Hub'ı Göster Maks. Fırsatlar İndirimli Fiyat Eko Göster (2. Nesil) Amazon Echo Göster (2. Nesil) Amazon $ 229.99 $ 149.99 GörüntüleTüm fiyatları görünAnlaşma 25 Aralık'ta sona eriyor İndirimli Fiyat Google Nest Hub Max In Chalk Google Nest Hub Max Bed Bath ve Ötesi 229 $ 179 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo, Google Home'a ​​Karşı: Karar

Google evi

(Resim kredisi: Google)

Bu akıllı hoparlör serilerinden herhangi bir cihazdan hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Google, Amazon'un fikrini Google Ana Sayfası ile kopyalamış olabilir, ancak bu fikri iyi bir şekilde kopyaladı ve temeldeki akıllı asistanlar gelişmeye devam ediyor ve ayrılması zor. Her iki teknoloji devinin seçimi, ekranlı ve birinci sınıf ses çıkışlı seçenekleri içerecek şekilde genişletildi.

Aslında, Amazon Echo ve Google Home söz konusu olduğunda kesin bir karara varmak için şu anda pek çok farklı seçenek var. Daha önce de belirttiğimiz gibi, birçok şey zaten kurduğunuz cihazlara (örneğin bir Chromecast gibi) ve hoparlörlerinizle kullanmak istediğiniz yazılım ve hizmetlere (Amazon Prime Video gibi) bağlı olacaktır.

Hoparlörünüzün tam olarak ne yapmasını istediğinizi düşünmeye değer - bundan yüksek kaliteli sese mi ihtiyacınız var, yoksa iyi kalitede ses mi yapacak? Videoları izlemek için ekrana ihtiyacınız var mı? Hangi akıllı ev cihazlarını kontrol etmek istiyorsunuz? Bu sorulara cevap bulduğunuzda, Amazon'un veya Google'ın ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayıp karşılamayacağını görebilirsiniz.

Amazon Echo ve Google Home cihazlarında bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Amazon Echo Dot 3rd ... Amazon Echo Dot (3. Nesil) Yatak Banyosu ve Ötesi 39,99 $ 18,99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Google Home Mini & Edison -... Google Home Mini Macy's 55 $ $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Amazon Echo Studio Smart ... Amazon Echo Studio Yatak Banyo ve Ötesi 199,99 $ 159,99 $ İnceleTüm fiyatları görünGoogle Home Max Kablosuz ... Google Home Max Crutchfield 149 $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yankısı Göster 5 Amazon Echo Göster 5 Amazon $ 89.99 $ 44.99 GörüntüleTüm fiyatları görünAnlaşma 25 Aralık Cuma sona eriyor Google Nest Hub Akıllı ekran ... Google Home Hub Crutchfield 49,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Amazon Echo 8'de Göster ... Amazon Echo 8 Yataklı Banyo Göster ve Ötesi 129,99 $ 64,99 $ İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Google Nest Hub Max In Chalk Google Nest Hub Max Yatak Banyosu ve Ötesi 229 $ 179 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz