Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Amazon Echo vs Sonos One: En iyi iki akıllı hoparlör, başa baş

Amazon Echo vs Sonos One: En iyi iki akıllı hoparlör, başa baş

Sayısıakıllı hoparlörlerPiyasada yükselmeye devam ediyor: Tüketiciler için seçim açısından iyi haberler elbette, ancak bu, seçenekler listesine daha fazla model eklendikçe eviniz için bir tane seçme sürecinin daha uzun sürdüğü anlamına geliyor.

2019'da alabileceğiniz en iyi iki akıllı hoparlörü, ikinci nesil olanı karşılaştırarak satın alma kararınızı biraz daha kolaylaştırmak için buradayız.Amazon EchoveSonos Bir. Zor kazandığınız parayı en çok bu mükemmel cihazlardan hangisi hak ediyor?

Amazon Echo vs Sonos One: tasarım ve ses

Amazon Echo

Amazon Echo


Hem Amazon hem de Sonos'taki mühendisler için en iyi not çünkü bunlar gerçekten çok hoş görünümlü iki cihaz. 148 mm x 88 mm (5,83 inç x 3,46 inç) boyutunda Amazon Echo, çiftin daha kompakt olanıdır - Sonos One, 161,45 mm x 119,7 mm (6,36 inç x 119,7 inç) boyutunda gelir. Echo, Sonos One'ın beyaz veya siyahına kıyasla kömür, gri, kumtaşı, meşe, ceviz ve gümüş sunan daha fazla renkte de mevcuttur.

Amazon Echo, estetik ve tasarım seçimi açısından sadece bir avantaja sahip olsa da, Sonos One, ses kalitesi açısından onu yeniyor - Sınıf-D dijital amplifikatörleri, tweeter ve mid-woofer, Amazon Echo'ya derinlik ve zenginlik sunuyor. tam olarak eşleşemez. Echo, ses için mükemmel derecede iyidir, ancak Sonos One burada kazanır.


Diğer tüm Sonos hoparlörlerinde olduğu gibi, Sonos One da çok çeşitli müzik hizmetleriyle çalışır - mobil ve masaüstü platformlar için mevcut uygulamalarla, aslında neredeyse her müzik hizmeti. Ayrıca AirPlay 2'yi de destekler. Amazon Echo, Amazon, Spotify ve Apple müzik hizmetlerini destekler, ancak Bluetooth'u da desteklediği için (Sonos One'ın desteklemediği bir şey), bir uygulamadan bu şekilde de müzik aktarabilirsiniz.

Günümüzün en iyi Amazon Echo (2017) fırsatları 183 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo vs Sonos One: özellikler ve özellikler

Sonos Bir


Sonos Bir

Bu hoparlörlerin boyutu ve desteklenen hizmetler hakkında zaten konuştuk, ancak bahsetmeye değer başka özellikler ve özellikler var. Amazon Echo, örneğin neredeyse tüm diğer hoparlörleri bazı ses dalgaları için Echo'ya bağlamak için 3,5 mm çıkış jakına sahiptir. Sonos One bu özelliğe sahip değildir, ancak doğrudan yönlendiricinize bağlamak ve internetinize süper hızlı, süper kararlı bir bağlantı sağlamak istiyorsanız bir Ethernet bağlantı noktasına sahiptir.

Bu hoparlörlerdeki dijital asistanların yanı sıra, ana farklar müzik çalma şeklinizdir - dediğimiz gibi, Sonos, neredeyse tüm hizmetlerden müzikleri sıraya koymanıza da olanak tanıyan telefonlar ve bilgisayarlar için kapsamlı bir uygulama yapar. iTunes olarak. Amazon Echo, buna sahip değil, ancak bahsettiğimiz gibi, Bluetooth seçeneği mükemmel bir yedekleme seçeneği. Her iki hoparlör de ikisini kurmanıza ve müzik dinlemek için stereo çifti olarak kullanmanıza izin verir.

Amazon Echo, her şeyden önce akıllı bir hoparlör, Sonos One ise her şeyden önce kablosuz bir müzik hoparlörüdür. Her ikisi de evinizdeki birden çok odada sesi işleyebilir, ancak Sonos bunu biraz daha sezgisel bir şekilde yapar. Sonos One, Spotify Connect standardıyla da uyumludur; bu, mobil veya masaüstü için herhangi bir Spotify uygulamasının sesi doğrudan hoparlöre gönderebileceği anlamına gelir.


Amazon Echo vs Sonos One: dijital asistanlar

Amazon Echo

Amazon Echo

Dijital asistanın kalitesi, herhangi bir akıllı hoparlör satın alımında elbette önemli bir husustur ve Amazon Echo'da Alexa'nın kalitesinden şüphe yoktur: yetenekleri büyümeye ve büyümeye devam eder, yani bir pizza sipariş etmek veya bulmak isteseniz de takımınızın bir sonraki futbol maçı olduğunda Alexa yardımcı olabilir.

Ve Amazon Alexa, Sonos One'da da yerleşiktir - böylece Amazon Echo'da bulunan tüm harika sesli komut hilelerini Sonos One'da da yapabilirsiniz. Alexa'nın müzik çalmaya başlamasından, o gün için hava tahmininin ne olacağını bulmaya kadar, Sonos One, cihazı telefonunuzdaki Alexa uygulaması aracılığıyla yapılandırdıktan sonra bunu halledebilir. Dahası, Google Asistan desteği de yakında geliyor.

Alexa üzerinde hem Amazon Echo hem de Sonos One ile, bu hoparlörleri yalnızca sesinizi kullanarak diğer akıllı ev cihazlarını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Hatta hepsi Alexa'ya bağlı oldukları sürece evdeki farklı Sonos veya Echo hoparlörlerinde müzik çalmaya bile başlayabilirsiniz.

Günün en iyi Sonos One fırsatları 672 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Sonos Sonos One (Gen2) very.co.uk £ 199 £ 169 Sonos One (Gen 2) Smart ... BT Mağazası £ 199 İndirimli Fiyatı Görüntüle Sonos One (Gen 2) - Kablosuz ... Amazon Prime 247,35 £ 225,36 £ Sonos Sonos One (Gen2) Littlewoods 254,99 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Echo vs Sonos One: fiyatlar ve hüküm

Sonos Bir

Sonos Bir

Yani her iki hoparlörde de Amazon Alexa var, ancak Sonos One daha zengin bir ses çıkışına sahip ve çalabileceği müzik açısından daha çok yönlü - bu durumda, neden Echo'yu satın alasınız? Eh, fiyatlar: yazı yazarken, bir Sonos One, bir Amazon Echo fiyatının iki katından daha fazladır (web'de bulunan en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin).

Amazon Echo, Sonos One'ın sahip olmadığı ve Wi-Fi kapsama alanı dışında seyahat ederken kullanışlı olabilecek Bluetooth seçeneğine sahiptir. Aynı zamanda biraz daha hoş görünüyor ve daha geniş bir kaplama seçeneği ile sunuluyor - evde sahip olduğunuz tasarım estetiğine zahmetsizce kolayca uyum sağlayacak akıllı bir hoparlör arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey.

Nihayetinde bu, üstün bir ses ve müzik deneyimi için ne kadar ödemeye istekli olduğunuzla ilgili bir karar. Müzik kalitesi sizin için en önemliyse, Sonos One iyi bir seçim gibi görünüyor. Her şeyden önce akıllı bir hoparlör istiyorsanız, bu da iyi bir kablosuz müzik çalar olarak ikiye katlanır, o zaman Amazon Echo daha iyi bir bahis olabilir.

  • Amazon Echo, Google Home'a ​​Karşı: En İyi Akıllı Hoparlör Hangisi?