Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Fire HD 10 Kids incelemesi: gençleriniz için büyük ekran tablet mutluluğu

Amazon Fire HD 10 Kids incelemesi: gençleriniz için büyük ekran tablet mutluluğu

Amazon Fire HD 10 Kids açıkçası hemençocuklar için en iyi tabletler– Amazon yıllardır bu rengarenk, iyi korunmuş arduvazları zorluyor,son modelharikaydı ve bu güncellenmiş sürüm biraz ekstra güç katıyor ve tasarımı iyileştiriyor.


Donanım tarafındaki iyileştirmelerin yanı sıra, sizin ve gençlerinizin güvenebileceği harika bir yazılım kurulumuna bir kez daha sahip oluyorsunuz - Amazon'un kendi hizmetleri aracılığıyla çok sayıda içerik ve çocukların yalnızca uygun içeriğe erişebilmesi için sezgisel ebeveyn denetimleri.

Bu özel model (ve 7 inç ve 8 inç ekranlı çeşitleri) 3-7 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Daha büyük çocuklar için veya aslında kendi kullanımınız için bir şeyin peşindeyseniz, kapsamlı kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.en iyi tabletlersatın alabilirsin.

Amazon Fire HD 10 Kids: fiyat ve bulunabilirlik

Amazon Fire HD 10 Çocuk tableti çıktı ve satın alınabilirdoğrudan Amazon'dan199,99 £ / 199,99 $ için, ancak bu fiyata oldukça sık indirimler bulacaksınız. 32 GB dahili depolamaya sahip tek bir yapılandırma mevcuttur.

Amazon Fire HD 10 Kids: ekran ve tasarım

Resim 1 / 2

Amazon Fire HD 10 Çocuk (2021)


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Amazon Fire HD 10 Çocuk (2021)

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Amazon Fire HD 10 Çocuk (2021)


(İmaj kredisi: Gelecek)

10.1 inç, 1.920 x 1.200 piksel ekrana sahip olan bu, şu anda alabileceğiniz en büyük Amazon Kids tabletidir - filmlerin ve şovların keyfini çıkarmak için mükemmeldir, ancak taşıması daha fazla olduğu açıktır. Ekran, HDR olmadan ve piyasadaki en iyi panellerin bir şekilde altında parlaklık ve kontrast ile fiyat için beklediğiniz gibi oldukça iyi ve bu kesinlikle iyi: kesinlikle çocukları saatlerce eğlendirmek için yeterince keskin ve canlı sonunda. Bu bir bütçe tableti olduğundan, elbette bazı kalın çerçevelere katlanmak zorundasınız, ancak çocuklar rahatsız olmayacak.

Tabletin tamamı, tüm Amazon Kids tabletleriyle birlikte gelen, artık tanıdık renkli dolguya sarılmıştır. Kasa sağlam ve hafif süngerimsi bir his veriyor ve bu tabletin neredeyse yok edilemez olduğu anlamına geliyor (eğer siz veya çocuklardan biri ilk iki yılda onu kırarsa, Amazon onu ücretsiz olarak değiştirir). Dolgu, ses ve güç düğmelerine basmayı biraz daha zorlaştırıyor, ancak bu büyük bir sorun değil ve hoparlör sesini ileriye yönlendirmek için akıllı kesintiler var.


Kasanın rengi için Akuamarin, Lavanta ve Gök Mavisi (inceleme modelimiz gibi) arasından seçim yapabilirsiniz ve Amazon, dokulu sırt ve açılır stand (eller serbest video izlemek için mükemmel olan) ile gerçekten iyi bir iş çıkardı. ). Tabii ki daha iyi estetiğe sahip ve daha kaliteli malzemeler kullanan tabletler var, ancak çocukların atabileceği bir şey için bu işi gerçekten çok iyi yapıyor.

Kasa, gerektiğinde oldukça kolay çıkar, ancak açıkken de çok rahat bir şekilde oturur ve aslında cihazın bir parçası gibi hissettirir. Bu arada, USB-C şarj için kullanılan bağlantı noktasıdır ve bunu görmekten memnuniyet duyuyoruz - bu, tableti muhtemelen mevcut şarj cihazlarınızdan biriyle açabileceğiniz anlamına gelir, ancak kutuda bir tane de bulunur. Ayrıca, kulaklıklar için 3,5 mm stereo jak, görüntülü aramalar için 2 MP öne bakan kamera ve çocuklarınız herhangi bir fotoğraf veya video çekmek isterse 5 MP arkaya bakan bir kamera da alırsınız.

Amazon Fire HD 10 Kids: performans ve özellikler

Amazon Fire HD 10 Çocuk (2021)

(Resim kredisi: Amazon)

Çocuklar için bir tablet söz konusu olduğunda performans çok önemli değil ve kullanılan işlemci önceki modeldeki ile aynı Mediatek MT8183 Helio P60T CPU. RAM, uygulamalar arasında geçişi biraz daha kolaylaştıran 3 GB'a kadar çıkıyor. Bugün kesinlikle piyasadaki en hızlı tablet değil, ancak çocuklarınızın yapması gereken her şeyi minimum gecikmeyle yapıyor. 32 GB tek depolama seçeneğidir ve bunu bir hafıza kartıyla genişletebilirsiniz.


Yazılım çok daha fazla ilgi çekecek ve Amazon Fire HD 10 Kids ile elde ettiğiniz ebeveyn kontrolleri hemen hemen en iyisi: çok fazla esneklik ve özelleştirme mevcut ve uygulamaya dayalı kısıtlamalar uygulayabilirsiniz. zamanlamaları (böylece çocuklar çok geç kalmazlar). Amazon'un Fire OS'si standart Android kadar açık değil ve daha az uygulamaya sahip - bu genel kullanıcılar için sinir bozucu, ancak gençlerinizin neler yaptığını takip etmeyi kolaylaştırıyor.

Ücretsiz bir Amazon Kids+ yılı ile çocuklar 20.000'den fazla uygulama, oyun, kitap ve videonun yanı sıra Nickelodeon ve Disney gibi eğitici içerikler arasından seçim yapabilir. Küçükleriniz için gerçekten hepsi bir arada bir donanım ve yazılım çözümüdür, ancak elbette sizi sisteme bağlamanızı sağlar, bu da ilk yıl sona erdikten sonra ayda 1,99 £ 'a mal olur. Yetişkinler için Fire HD tabletlerde olduğu gibi burada da Amazon ekosistemine çok fazla yatırım yapıyorsunuz.

Amazon, Fire HD 10 Kids'den 12 saatlik pil ömrü bekleyebileceğinizi söylüyor ve bu, testimizde gördüklerimizle hemen hemen örtüşüyor - ekran maksimum parlaklıkta ve düşük ses seviyesinde yaklaşık bir saatlik video izlemek şarjı etkiliyor yaklaşık yüzde 10 azaldı, yani toplamda yaklaşık 10 saatlik film izliyorsunuz (veya ekranı biraz karartırsanız biraz daha fazla).

Amazon Fire HD 10 Kids: fiyat ve karar

Amazon Fire HD 10 Çocuk (2021)

(Resim kredisi: Amazon)

Önceki modellerden bunların çocuklar için harika tabletler olduğunu zaten biliyorduk ve Amazon Fire HD 10 Kids sürümü, serinin şimdiye kadarki en iyisi ve en büyüğü - bu yüzden bunu da sevmemiz şaşırtıcı değil. Eğer birinin peşindeysenizen iyi çocuk tabletleriorada, o zaman bu en azından kısa listenizde olmalı. Yazılım sağlam, donanımın her yönü çok iyi yapılmış ve bol miktarda içerik alıyorsunuz - iki yıllık değiştirme programından bahsetmiyorum bile.

Bir uyarı sesi duyacak olsaydık, çocuklar için yapılmış veya başka bir şekilde yapılmış her Amazon Fire HD tableti ile aynı olurdu - bu listeler açıkça Amazon tarafından geliştirilen uygulamalara ve hizmetlere odaklanmıştır. Gençleriniz çok fazla umursamayabilir, ancak Android'in standart sürümünü çalıştıran bir iPad veya tablet alırsanız daha geniş bir uygulama ve oyun yelpazesi bulacaksınız.

199,99 £ fiyatı, aldığınız donanım için uygundur ve Amazon özel tekliflerinden birini çalıştırıyorsa, genellikle bundan daha düşük bir fiyata kullanılabilir bulacaksınız. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız, belki daha küçük ekranlı Fire Kids tabletlerinden birini düşünün; ve 7 yaşından büyük çocuklarınız varsa, daha ince kasalara sahip ve yazılım açısından daha az kısıtlamaya sahip Fire Kids Pro tabletlerinden birini düşünebilirsiniz.

Genel olarak, bu, küçük çocuklar için harika bir tablettir ve size (ve onların) 10.1 inçlik bir cihazda isteyebilecekleri hemen hemen her şeyi sağlar - tüm bu Amazon uygulamaları ve hizmetleriyle neye kaydolduğunuzu anladığınız sürece, almamak için hiçbir sebep yok. Çocuklarınız bundan yıllarca faydalanacak ve saatlerce keyif alacak ve dışarıda başka iyi seçenekler olsa da, bu grubun en iyisi olabilir.