Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Fire HD 10 Plus incelemesi: satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletlerden biri

Amazon Fire HD 10 Plus incelemesi: satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletlerden biri

Amazon Fire HD 10 Plus (2021) fırsatları Amazon - All-New Fire HD 10... Best Buy $179,99 Görünüm Amazon - Tamamen Yeni Fire HD 10... Best Buy $219.99 Görüntüle

Amazon Fire HD 10 Plus, herkes için kolay bir seçimdir.en iyi tabletlerliste: Amazon'un çok değerli Fire tablet serisinin köklü geleneğini sürdürürken, aynı zamanda biraz daha gelişmiş bir şeyden sonra ilginizi çekebilecek birkaç faydalı ekstra sunar.

Tabletin bu Plus sürümü bu yıl yenidir ve standart bir tabletle birlikte gelir.Amazon Ateşi HD 10, bir yükseltmeönceki modelPlus'ı tercih edin ve ekstra gigabayt RAM, yumuşak dokunuşlu, arduvaz renkli arka kısım ve kablosuz şarj desteği elde edin.

Aksi takdirde, Amazon Fire HD 10 Plus'tan ne bekleyeceğinizi zaten hemen hemen biliyorsunuz - film ve şov izlemek, internette gezinmek ve hatta belki biraz yapmak için mükemmel olan ucuz, güvenilir, iyi tasarlanmış bir tablet. yandan çalışın.

Amazon Fire HD 10 Plus: fiyat ve bulunabilirlik

Amazon Fire HD 10 Plus şimdi Amazon'da mevcuttur: Bu sayfadaki widget'lar sizi şu anda mevcut olan en iyi fiyatlara doğrudan bağlayacaktır, ancak tablet için resmi RRP, 32GB depolama modeli için 189.99 £/189.99 $ ve 229,99 £/229.99 $'dır. 64 GB depolama modeli için.


Bu fiyatlar standarttan 30 £/30 $ daha fazlaAmazon Ateşi HD 10ve yükseltmeye değer olduğunu düşünüyoruz. Tabletinizi kullanırken kilit ekranındaki Amazon reklamlarından memnunsanız, yukarıda belirtilen fiyatlardan 10£/10$ indirim alabilirsiniz.

Amazon Fire HD 10 Plus incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1 / 2

Amazon Fire HD 10 Artı


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Amazon Fire HD 10 Artı

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Amazon Fire HD 10 Artı


(İmaj kredisi: Gelecek)

Amazon Fire HD 10 Plus, oldukça çekici görünen bir elektronik levhadır, ancak ekranın etrafındaki kalın çerçeveler size bunun çok uygun bir cihaz olduğunu söylemektedir. 10,2 inç iPad gibi bir premium hissine sahip değil – başlangıç ​​için Amazon tableti 1,7 mm veya 0,06 inç daha kalın – ancak iyi bir araya getirilmiş ve uzun yıllar boyunca size dayanacakmış gibi hissettiriyor. kullanmak.

Yumuşak dokunuşlu arduvaz arkası, bahsettiğimiz gibi Plus modeline özeldir ve işlemlere ekstra kalite katar. 468 gramda (1,03 lbs) tek elle uzun süre kullanılabilecek kadar hafif olduğunu söyleyebiliriz, ancak çoğu zaman muhtemelen yatay yönde tutacaksınız (entegre 2MP, 720p web kamerası yatay modda çalışacak şekilde konumlandırılmıştır). Burada alamadığınız ve bu tür bir fiyata bunu beklemeyeceğiniz şey, herhangi bir su geçirmezlik veya toz geçirmezliktir.

Tableti web kamerası üstte olacak şekilde yatay modda tutuyorsanız, düğmeler ve bağlantı noktaları çoğunlukla sağ tarafta kümelenmiştir: ses düğmelerine, güç düğmelerine, USB-C bağlantı noktasına ve 3.5'e sahipsiniz. mm kulaklık jakı bir arada, bu da biraz kalabalık hissi veriyor. Ayrıca altta bir microSDXC yuvası (bu yönde) ve üstte iyi bir ses seviyesi veren bir çift stereo hoparlör var.

Ekrana gelince, tasarımın geri kalanıyla aynı: iyi, ama bundan fazlası değil. 10,1 inç, IPS LCD, 1.920 x 1.200 piksel ekran, piyasadaki en iyi panellerin parlaklığı, kontrastı ve zenginliğinden yoksundur ve HDR gibi güzel ekstralar elde edemezsiniz – ancak günlük kullanım için yeterince parlak ve nettir . Web'de gezinmek ve belgeler üzerinde çalışmak için biraz daha piksel memnuniyetle karşılansa da, arkanıza yaslanıp bazı videoları izlemek söz konusu olduğunda hiçbir sorun yoktur.


Amazon Fire HD 10 Plus: performans ve özellikler

Amazon Fire HD 10 Artı

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire HD 10 Plus ile şimdiye kadar bir Fire tablette en fazla bulunan 4 GB RAM ve 32 GB veya 64 GB depolama alanı elde edersiniz (ve bunu bir bellek kartıyla genişletebilirsiniz). Hepsi iyi, ancak Mediatek MT8183 Helio P60T işlemci, bu tabletin 2019 sürümüne güç verenle aynı, bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor: burada yüksek performans beklemeyin ve uygulamalar ve ekranlar arasında geçiş yaparken zaman zaman gecikme olduğunu fark edeceksiniz. . Yine de hepsi görecelidir ve çeşitli artılarını ve eksilerini değerlendirirken bu tabletin çok uygun fiyatını hatırlamanız gerekir.

Tablet, Amazon'un Android'deki kendi sürümü olan Fire OS'yi çalıştırıyor: Play Store'daki tüm Google uygulamalarını ve birçok standart uygulamayı kaçırıyorsunuz, ancak Netflix, Spotify, Disney Plus ve Dropbox gibi uygulamaları burada bulabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Office de var ve Amazon, mobil çalışanlara hitap etmek için Office ve Bluetooth klavye ile birlikte bir Plus tablet satıyor - bu belirli rol için sorun değil, ancak hareket halindeyken iş yapmak konusunda ciddiyseniz, bundan daha iyi seçenekler.

Bu Fire tabletlerde her zaman olduğu gibi, Amazon Fire HD 10 Plus, arkanıza yaslanıp bazı Prime Video içeriği izlemek veya birkaç hafif oyun oynamak için en iyisidir (Amazon App Store'da istediğiniz kadarını bulabilirseniz) veya web'de gezinme. Fire HD 10 Plus'ın içine yerleştirilmiş ve her zaman daha akıllı hale gelen Alexa için de bir söz - ekstra kablosuz şarj standı satın alırsanız, bu tableti gerçekten bir şeye dönüştürebilirsiniz.Yankı Gösterisi 10.

Amazon, testlerimize göre doğru görünen, ancak çok fazla olmayan Fire HD 10 Plus'ın şarjları arasında 12 saatlik pil ömrü elde edebileceğinizi düşünüyor. Tam ekran parlaklığında bir saatlik video akışı pili yaklaşık yüzde 7 oranında azaltarak şarjlar arasında 14 saat kullanım süresi elde edeceğinizi gösterir – oyun oynamak ve daha yoğun uygulama kullanımı bu sayıyı düşürür, ancak bu yine de sizin için bir tablet Tüm gün şarj etmek zorunda kalmadan kullanabileceksiniz.

Amazon Fire HD 10 Plus incelemesi: fiyat ve karar

Amazon Fire HD 10 Artı

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire tabletleri hakkında zaten bildiğimiz her şey bu tablet hakkında doğru: Amazon uygulamalarına ve hizmetlerine (özellikle Alexa ve Prime Video) erişmek için harikalar, çok ucuzlar ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacaklar. Fire HD 10 Plus, mümkün olduğunca fazla RAM istiyorsanız (birden fazla uygulama arasında sorunsuz geçiş için kullanışlıdır) ve 10,1 inçlik büyük ekranı istiyorsanız ve kablosuz şarj fikrini seviyorsanız, gidilecek modeldir.

Akılda tutulması gereken sınırlamalar da vardır ve yine, bu sınırlamalar yeni değildir. Performans en iyi değil, tasarım ve ekran harika olmaktan çok iyi ve Google Play Store'da alışık olabileceğiniz tüm Android uygulamalarını bulamayacaksınız. Amazon, bunu çalışmak ve çoklu görevler için ciddi bir cihaz yapmak için gerçekten yeterince şey yapmadı - gündelik kullanım dışında herhangi bir şey için, bir Apple iPad veyaSamsung Galaxy Tab S7 Plus.

Yine de bu fiyata geri dönmek zorundayız çünkü çok düşük seviyede. O kadar düşük ki, Amazon Fire HD 10 Plus'ın sahip olduğu tüm eksikliklerle kolayca yaşayabiliriz: Yapabileceği şeyler, çok iyi ve banka bakiyenizde büyük bir boşluk bırakmadan. Pek çok insan için bu, ihtiyaç duydukları tüm tablet olacak ve soru, neden daha pahalı bir şey için daha fazla ödeyecekleri.

Amazon'un bunu bir Microsoft Office ve Bluetooth klavye paketi ile daha güçlü bir cihaz olarak konumlandırmak için gösterdiği çabaları takdir ediyoruz, ancak burada bunu ciddi bir taşınabilir bilgisayar yapmak için gerçekten yazılım veya donanım gücü yok. Bununla yaşayabilirseniz ve Amazon App Store'da ihtiyacınız olan tüm akış ve eğlence uygulamalarına sahip olduğunu biliyorsanız, bu sizin için mükemmel bir tablet olabilir.

Fiyatlar - Amazon Fire HD 10 Plus (2021):▼