Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Fire HD 10 incelemesi: Amazon'un en büyük tableti savaşı iPad'e taşıyabilir mi?

Amazon Fire HD 10 incelemesi: Amazon'un en büyük tableti savaşı iPad'e taşıyabilir mi?

Amazon Fire HD 10 fırsatları

Amazon'un tabletlerinin en büyüğü olan Amazon Fire HD 10 arasında paralellik kurmamak imkansızdır vegiriş seviyesi iPad'lerApple'ın sunduğu - ve bu tablet serilerinin her ikisinin de artıları ve eksileri var.


Üç renkte gelen en son Fire HD 10 için birkaç başlık iyileştirmesi var; siyah, deniz mavisi ve punch kırmızısı. Ayrıca, bu ve Amazon'un sattığı diğer tüm cihazlarda çok sayıda fiyat düşüşü olmasını beklediğimizi unutmayın.Amazon Prime Günüfantezi.

Tablet artık, önceki modelin 149 ppi'sinin aksine 224 ppi'ye sahip yeni bir Full HD ekrana sahip. Bu hala piyasadaki daha pahalı tabletlerle aynı ligde değil, ancak Amazon'un donanımıyla ilgili her şeyde olduğu gibi, özellik listesinin fiyatla birlikte dikkate alınması gerekiyor.

Spesifikasyonların çoğu, kağıt üzerinde, birçok rakip kadar iyidir. Önceki modelden yüzde 30 daha fazla performansa sahip dört çekirdekli bir işlemci ve iyi bir önlem için iki kat RAM var.


16 GB'tan 32 GB'a veya 64 GB'a kadar depolama alanı da geliştirildi. Fire tabletlerle çekilen tüm Amazon içeriği ve fotoğraflar için ücretsiz ve sınırsız bulut depolama gibi bir hediye varken, hala microSD desteği var.

Yine, belirtilen 10 saatlik pil ömrü var (izlediğimiz video akışına bağlı olarak şu ana kadar döngülerimizde yaklaşık 8-10 saatimiz var).


Diğer birçok üreticinin Android destekli tabletlere sırtını dönmesine rağmen, Amazon değil ve her zamankinden daha makul fiyatlarla daha iyi donanım satıyor. Anlaşma şu ki, Amazon sizin Prime, Kindle ve Audible ekosistemine aşılanmanızı istiyor.


Bununla birlikte, tabletin 'özel teklifleri' ortadan kaldıran 10 sterlin daha pahalı versiyonunu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu özel teklifler aslında ekran koruyucuyu yeni uygulamalar için sabit bir reklama dönüştürür.

O kadar da kötü değil, ama Windows'ta her yerde açılan bloatware'e benzer bir kullanıcı deneyimi - 'işte sizin istemediğiniz saçmalıklarla doldurduğumuz yeni PC'niz!' Fire reklamları o kadar da kötü değil ve bazı 'teklifler' isteyeceğiniz uygulamalardır, ancak yine de sıfır performans isabeti olsa bile deneyimi kötüleştiriyor (söz konusu uygulamaları indirdikten sonra bile tekrarlanan teklifler aldık).

HD 10'un düşürüldüğü bir alan, 5MP'den şok edici derecede kötü bir 2MP'ye düşürülen arkaya bakan kameradır. Muhtemelen bu maliyet tasarrufu sağlayan bir önlemdir, ancak bu bir yanlış adımdır çünkü üretilen görüntülerin kalitesi tahmin edilebilir şekilde ortalama ve gerçek fotoğraf çekme deneyimi zayıftır.


Çift hoparlörler bir tablet için oldukça uygundur, ancak sadece Dolby markalı olmak yerine, 'Dolby Atmospazarlama materyallerinde ses '(tuhaf bir şekilde Atmos markası kutuda değil). Birçoğunun maliyetini ve ses kalitesini düşündüğünüzde bu oldukça garipDolby Atmos ses çubuklarıveAVR'ler.

Alexa'nın daha fazla cihaza dahil edilmesi elbette memnuniyetle karşılanır ve uygulama burada her zamanki halidir - bir Amazon Echo'nuz varsa veyaYankı GösterisiZaten, Alexa'yı Fire HD 10'da kullanmaya geçiş oldukça sorunsuz olacak.

Her zaman olduğu gibi, Fire OS son derece Amazon merkezlidir, ancak kullanımı gerçekten basittir (bunun için Amazon Prime'a gerçekten ihtiyacınız olsa da). X-Ray'i kullanarak daha fazla bilgiye erişebilirsiniz - Amazon'un donanımının büyük bir kısmı sunulan içeriğe odaklanmıştır ve sunum genellikle basittir.

Amazon Fire for Kids uygulaması dahildir ve ailenizdeki herhangi bir çocuk için bir kullanıcı hesabı oluşturmanız istenir.

Pingtwitter Kararı

Temel iPad'den çok daha düşük bir fiyatla, Amazon Fire HD 10 kesinlikle kendi tarafında fiyatlandırmaya sahip. İyi bir tablet edinmenin bir yolu olarak gerçekten tartışılamaz, ancak alabileceğiniz en iyi yere yakın değil. Temel özellikler tamam (korkunç kameralar dışında) ve akış, alışveriş ve temel gezinme için yalnızca bir tablete ihtiyacınız varsa, o zaman bu iyi bir seçenek.

Daha iyi bir ekran veya iş için bir tablet istiyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir - muhtemeleniPad'lerden biriya da onun gibi bir şeySamsung Galaxy Tab.

Oh, ve kontrol ettiğinizden emin olunen iyi tabletler için rehberimizayrıca.