Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Fire HD 10 ve Amazon Fire HD 8 karşılaştırması

Amazon Fire HD 10 ve Amazon Fire HD 8 karşılaştırması

Bu bir tablette bir çatırtı anlaşması arıyorBaşbakan Günü? Muhtemelen Amazon Fire HD 10 ve Amazon Fire HD 8 ile karşılaşmışsınızdır. İkisi de harika görünüyor ve uygun fiyata geliyor, ancak hangisi sizin için daha uygun? Hadi bulalım.

Amazon Fire HD 10 vs Amazon Fire HD 8: Benzerlikler

İkenAmazon Fire HD 8Amazon Fire HD 10 kadar güçlü değil, aynı özelliği yeterince yarı fiyatına sunuyor. Bu nedenle, iki Fire markalı tablet arasındaki benzerlik miktarı, farklılıklardan çok daha fazladır.

Tasarımlarından başlayalım: Amazon Fire HD 8 ve Amazon Fire HD 10, neredeyse aynı yapıya sahipler, bunun bariz istisnası, ikincisinin farklı olması ve bu nedenle biraz daha büyük boyutta ölçüm yapması. Ama geri kalanı hemen hemen aynı.

Ortada Amazon'un geleneksel A-Z markasının yer aldığı, her cihazın arkasının sol üst tarafına monte edilmiş bir kamera var. Üstte, ses yükseltici, güç düğmesi, şarj bağlantı noktası (bataklık temelli microUSB) ve 3,5 mm kulaklık yuvası bulacaksınız.


Her arduvazın ortasına monte edilmiş ekran - Amazon Fire HD 8'de 8 inç ve Amazon Fire HD 10'da 10 inç ölçülerinde - ay ışığını tutacak bir yüzey olarak gören oldukça büyük bir çerçeve ile çevrilidir. halindeyken okuma.

Yazılım, ikisi arasında da tutarlıdır. Her iki gemi de Amazon Prime Video, Audible ve Kindle Store'un önyükleme için dahil edilmesi sayesinde Amazon'un değiştirilmiş Android yapısı olan Fire OS çalıştırıyor.


Ayrıca kendi uygulamalarınızla her iki listeyi de sunma seçeneğine sahipsiniz. Örneğin, Amazon App Store'a hızlı bir gezi, Netflix'in tüm içerik kataloğuna erişmenize neden olabilir - tabii ki aboneliğiniz varsa.

Dahası, ikisi de Alexa ile birlikte geliyor. Amazon Echo ile birlikte gelen, aslında Fire HD 8 ve Fire HD 10'u taşınabilir hale getiren sürümün aynısı.Amazon Echo Gösterisi 5, bir tabletin eklenen akıllıları ile.


Amazon Prime Day Fire HD 8

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire HD 10 vs Amazon Fire HD 8: Farklar

Ekran boyutu bir yana, Amazon Fire HD 10 ile Amazon Fire HD 8 arasındaki en önemli fark, performanslarıdır. Her ikisi de aynı görünüyor ve gemide aynı özelliklere sahip, ancak kaputun altında biraz farklı bir donanıma sahip.

Sonuç olarak,Amazon Fire HD 10çok daha hızlı ve pürüzsüz. Ayrıca, daha yüksek sesli hoparlörlere ve daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olması, onu medya tüketimi için ikisinden daha iyi hale getiriyor - tıpkı son bölümünü izlemek gibiYabancı şeyler.

İkisinin kağıt üzerinde nasıl farklılaştığı aşağıda açıklanmıştır:


Fire HD 8Fire HD 10
Görüntüle8 inç IPS LCD (1280 x 800)10,1 inç IPS LCD (1920 x 1200)
Depolama16 GB / 32 GB32 GB / 64 GB
İşlemci1.3 GHz Dört Çekirdekli1.8 GHz Dört Çekirdekli
Veri deposu1,5 GB2 GB
Ön kamera2 MPVGA
Arka kamera2 MP2 MP
Ağırlık363 g500 g

Amazon Fire HD 10 vs Amazon Fire HD 8: Hangisine İhtiyacım Var?

Amazon Prime Day Fire HD 10 Fire HD 8

(Resim kredisi: Amazon)

İyi bir önlem için arada sırada atılan film ve göz atma oturumuyla okumak için bir tablet mi arıyorsunuz? Amazon Fire HD 8 tam size göre bir tablettir. Neden? Çünkü daha küçüktür, dolayısıyla daha taşınabilirdir ve tek ele rahatça oturur.

Oysa Amazon Fire HD 10, daha büyük, yüksek çözünürlüklü ekranı ve fiyatta eşi benzeri olmayan bir deneyim sunan gelişmiş hoparlörlerle - ister oyunlarda, filmlerde, ister web'de gezinirken - eğlenceyi ön planda tutanları hedefliyor.

Günümüzün en iyi Amazon Fire HD 10 fırsatı 120 Amazon müşteri yorumu Amazon Fire HD 10 Tablet 10 '... eBay124,99 GörünümAmazon Fire 32GB 10.1 İnç HD ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan134,97 £ GörünümAmazon All-New Fire Hd 10 ... very.co.uk 149,99 £ Amazon All-New Fire Hd 10 ... Littlewoods £ 194,99 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Amazon Fire HD 8 (2018), 11 Amazon müşteri yorumu YENİ ✔ Amazon FIRE HD 8 Alexa ... eBay84,99 GörünümFire HD 8 Tablet, 32 GB, ... Amazon Prime £ 99,99 YENİ Görüntüle ✔ Amazon FIRE HD 8 Alexa ... eBay99,99 GörünümAnlaşma 27 Aralık Pazar'da sona eriyor YENİ ✔ Amazon FIRE HD 8 Alexa ... eBay109,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz