Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: Aileniz için en iyi tablet hangisi?

Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: Aileniz için en iyi tablet hangisi?

NSçocuklar için en iyi tabletlerbugün teknolojinin en büyük isimlerinden ikisi hakim: Apple ve Amazon.Apple'ın iPad'isadece evlerde değil okullarda da bulacağınız tabletAmazon'un Kindle Fire HD 8 Çocuk Sürümümaliyetin bir kısmıdır ve düşmeye karşı korumalı bir vaka ve çocuklara uygun içeriğe bir yıllık abonelik içerir.

Bunlar çok farklı fiyat etiketlerine sahip çok farklı cihazlardır. Apple'ın iPad'i, yüksek teknik özelliklere ve yüksek performansa sahip birinci sınıf bir cihazdır; Amazon's ucuz ve neşelidir ve bütçesi kısıtlı ebeveynler için tasarlanmıştır. Her ikisi de güçlü alımlar olsa da, hangisinin sizin için en iyi tablet olduğuna karar vermeden önce düşünmeniz gerektiğini düşündüğümüz bazı önemli şeyler var.

  • Bunlaren iyi tabletlerpara satın alabilir
  • Hepsien iyi Chromebook'larbir yerde

Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: tasarım ve görüntüleme

Kindle Fire HD8 Çocuk Sürümü

Amazon'un içerdiği kapak tam olarak güzel değil ama çocuk dostu ve çok sert.


(Resim kredisi: Amazon)

Bu en küçük Fire HD değil - yedi inçlik bir model de var - ancak HD 8'deki biraz daha büyük ekran çok daha az sıkışık. Çözünürlüğü 1.280 x 800 pikseldir ve iPad'dekinden belirgin şekilde daha mattır.

iPad, 2,160 x 1,620 piksel ile 10.2 inç Retina ekrana sahip. Çok parlak - yedi yaşındaki çocuğumuzun elinde çok acı verici - ve mükemmel renkler ve kontrast sunuyor. El yazısı ve çizim için birinci nesil Apple Pencil'ı destekler.


Fire HD, 233 x 184 mm ve 26 mm kalınlığındadır. 550g ağırlığındadır. iPad 250,6 mm x 174 mm ve 7,5 mm kalınlığındadır. 490g ağırlığındadır.

Her iki cihazın da ön ve arka kamerası var ancak özellikleri çok farklı. Fire HD'de kameraların her ikisi de 2MP'dir. iPad'de arka kamera, fotoğraflar, görüntü sabitleme ve 1080p HD video kaydı için HDR ile 8MP'dir. Öne bakan kamera mükemmel değil – 1,2 MP – ancak tuhaf bir selfie veya görüntülü sohbet için gayet iyi. iPad, kameralarını artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları için de kullanabilir.


Apple iPad 10.2 (2020) incelemesi

İPad'in görünüşünü gizlemek utanç verici, ancak sağlam, düşmeye karşı dayanıklı bir kılıf şiddetle tavsiye ediyoruz.

(Resim kredisi: Elma)

Amazon Fire HD 8 Kids Edition ve Apple iPad: işlemci, pil ömrü ve depolama

Apple iPad 10.2 çocuklar için en iyi tabletler 2021

Her iki cihaz da tüm gün pil ömrü sunar.


(Resim kredisi: Elma)

Güç açısından, Amazon bir silahlı çatışmaya plastik bir kılıç götürüyor: Fire HD'nin özellikleri mütevazı ve bütçe bir Android akıllı telefonla karşılaştırılabilir. 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip 2 GHz dört çekirdekli işlemciye sahiptir. Ayrıca ek depolama için bir microSDXC kart yuvasına sahiptir.

iPad, altı çekirdekli Apple 2.49GHz A12 Bionic işlemciye, 3GB RAM'e ve 32GB veya 128GB depolama alanına sahiptir. Kart yuvası yok. Performans açısından Apple işlemci, Amazon işlemcisinden o kadar önde ki, farklı gezegenlerden de olabilirler: A12 Bionic, güçlü bir dizüstü bilgisayar kadar hızlı.

Her iki cihaz da yaklaşık 10 saatlik tüm gün pil ömrü vaat ediyor.

  • Kontrol eten iyi hafif dizüstü bilgisayarlar

Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: işletim sistemi ve uygulamalar

Amazon Kindle Fire HD8 Çocuk Sürümü uygulamaları

Amazon bir yıllık ücretsiz içerik sunuyor ancak Apple'ın App Store'u daha iyi.

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon'un Fire tabletlerinin tümü Android çalıştırıyor, ancak bu Amazon'un kendi sürümü ve oldukça farklı görünüyor. Fire HD 8, şu anda 60.000'den fazla uygulamaya sahip olan Amazon'un kendi App Store'una bağlanıyor ve seçim Minecraft, Roblox ve birçok oyun gibi tüm büyük hitleri içeriyor. Ancak, en iyi organize edilmiş App Store değil: Apple'ın sürümünün yararlı uygulamalar bulmanıza yardımcı olacak çok sayıda editoryal içeriğe sahip olduğu yerde, Amazon sürümü daha çok bir sokak pazarının ortasına atılmış gibi hissediyor. Apple'ınki daha çok bir mağaza gibi hissediyor.

Apple'ın iPad'lerinin tümü, iPhone'da bulacağınız iOS ile temelde aynı olan iPadOS'u çalıştırır. App Store'da yaklaşık 3 milyon uygulama bulunur ve bunların tümü, kötü amaçlı yazılımlardan veya uygunsuz içerikten arınmış olduklarından emin olmak için Apple tarafından incelenir. Ancak, uygulamanın ücretsiz olduğu reklam tabanlı uygulamalar konusunda çok dikkatli olun. Küçük çocuklar için tasarlanmış birçok uygulamanın şiddet içeren video oyunları için reklamlar içerdiğini tespit ettik.

Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: ebeveyn denetimleri

Apple'ın ebeveyn denetimleri mükemmeldir ve farklı aile üyeleri için farklı ayarlara sahip olabilmeniz için kullanıcı bazında çalışır. Yaş kısıtlamaları uygularken kendi satın alımlarınızı paylaşabilir, tek tek uygulamalar veya tüm iPad için zaman sınırları belirleyebilir ve farklı içerik türleri için farklı yaş derecelendirmeleri belirleyebilirsiniz; bu nedenle, daha büyük çocuklar için yetişkinlere yönelik TV programlarını kısıtlayabilirsiniz, ancak müziği tek bir bit ile kısıtlamayabilirsiniz. içinde küfür etmek.

Amazon'un ebeveyn denetimleri de iyidir. Ebeveyn Kontrol Paneli, yaşa uygun içerik derecelendirmeleri belirlemenize, yatmadan önce kapatmanıza ve belirli etkinlik türleri için zaman sınırları belirlemenize olanak tanır. Ayrıca, hedefler belirlemenizi sağlayan eğlenceli bir özelliği vardır, bu nedenle, örneğin çocukların herhangi bir oyun oynamalarına izin verilmeden önce belirli bir süre kitap okumaları gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Amazon

Amazon'un ebeveyn denetimleri, çubukların yanı sıra havuç da sunar.

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire HD 8 Kids Edition vs Apple iPad: fiyat ve karar

Apple iPad 10.2 (2020) çocuklar için en iyi tabletler 2021

Apple'ın iPad'i daha büyük çocuklar için en iyi tablettir.

(Resim kredisi: Elma)

Buradaki fiyat farkı çok büyük: Fire HD 8 Çocuk Sürümü 139,99 £ RRP'ye sahip ve Amazon'un son satış etkinliklerinde büyük oranda indirimli. Bu fiyata, zor olduğunu bildiğimiz çocuklara dayanıklı bir kılıf dahildir: Amazon'un davası, ailemizdeki birden fazla kazadan birden fazla Fire tableti kurtardı. Amazon ayrıca kazara kırılmayı da içeren 2 yıllık bir garantiye sahiptir: parçalanırsa ücretsiz olarak değiştirirler. Fiyata bir yıllık ücretsiz Fire For Kids Unlimited uygulamaları, oyunları, videoları ve kitapları dahildir.

Yeni iPad 329 £ 'dan başlıyor ve nadiren çok fazla indirim yapılıyor, bu yüzden onları gördüğünüzde fırsatlar kesinlikle atlamaya değer. Bir vaka içermiyor ama her bütçeye uygun binlerce var.

Fire HD iyi ve çok uygun fiyatlı, ancak iPad çok daha güçlü ve esnek bir cihaz ve App Store'u tamamen farklı bir ligde. Eğitici uygulamaları daha iyi ve oyun seçimi de öyle.

Çocuklarımız birden fazla nesil Fire Kids Edition tabletleri ve çeşitli iPad'lerle büyüdü ve deneyimlerimize göre Fires küçük çocuklar için harika ve çok daha zor: çeşitli Fire HD'lerimiz hiçbir tabletin katlanmaması gereken türden denemelere dayandı. ve hala güçlü gidiyorlar. Ancak daha büyük çocuklarda Amazon tableti ile Apple tabletinin yeteneği ve çekiciliği arasında belirgin bir fark var. Amazon para için daha iyi bir değerdir ancak iPad daha iyi bir cihazdır ve daha büyük çocuklar için alacağımız cihazdır.