Close

Amazon Fire TV Cube ve Fire TV Stick 4K

Amazon Prime Günühemen köşede ve bununla birlikte, piyasadaki en iyi akış cihazlarından ikisi olan Amazon Fire TV Cube ve Amazon Fire TV Stick 4K'da önemli tasarruflar görmeyi bekliyoruz. Ancak ucuza bir tane kapmadan önce, ne olduklarını, ne yaptıklarını ve nasıl farklı olduklarını bilmeniz gerekir.

Amazon Fire TV Cube vs Fire TV Stick 4K: Benzerlikler

Temel bilgilerle başlayalım: Hem Fire TV Cube hem de amazon-fire-tv-review-stick-4k-reviewAmazon Prime Video ve Netflix ile birlikte gelen harika akış dünyasına açılan bir portaldır. Biraz daha spesifik bir şey mi arıyorsunuz? Amazon App Store, BBC iPlayer ve ITV Hub gibi diğer binlerce isteğe bağlı hizmete ev sahipliği yapmaktadır.

Böylesine kapsamlı bir içerik kataloğunda gezinmenin yorucu bir iş olacağını düşünürdünüz, ama aslında tam tersi. Bunun nedeni, Fire TV Cube ve Fire TV Stick 4K'nın Amazon'un Alexa ses asistanıyla birlikte gelmesidir - sadece izlemek istediğiniz bir şovun veya filmin adını söyleyin ve bulacaktır. Bu kadar basit.

Alexa, evinizdeki Nest Learning Termostatı ve Halka Görüntülü Kapı Zili gibi çeşitli akıllı bağlantılı cihazları kontrol etmesi için de çağrılabilir. Ancak bunu yapmadan önce, onları Fire TV aracılığıyla erişilebilecek şekilde Amazon hesabınıza bağlayacak şekilde bir Amazon Echo'ya bağlamanız gerekir.


Amazon Fire TV Cube'un Amazon Fire TV Stick 4K ile aynı 4K Ultra HD içerik havuzuna erişemeyeceğini düşünmeye aldanmayın, çünkü önyüklemek için 4K markası yoktur - çünkü yapabilir. Amazon Prime Video (duh!), Netflix ve YouTube da dahil olmak üzere bir dizi farklı kaynak arasından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

  • En iyi Amazon Prime filmleri
  • En iyi Netflix filmleri

Amazon Prime Day Fire TV Cube


(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire TV Cube vs Fire TV Stick 4K: Fark

Peki, Amazon Fire TV Cube ile Fire TV Stick 4K arasındaki farklar nelerdir? Pekala, pek bir şey yok. Aslında, yalnızca bir tane var - Amazon Fire TV Stick 4K tarafından sağlanan temel akış deneyimini alır ve onu yerleşik bir hoparlörle birleştirir, bu da kullanılmadığında bir Amazon Echo olarak ay ışığını sağlar.

Bu, dijital asistana arama yapma talimatı vermek için TV'niz açık değilken (Amazon Fire TV Stick 4K'da olduğu gibi, uzaktan kumanda üzerindeki bir düğmeye basmanıza gerek kalmadan) Alexa sıcak kelimesini kullanabileceğiniz anlamına gelir. İnternet, bağlamsal bilgiler (takvim etkinlikleri) ve kontrol aksesuarları için bağlantılı hesaplar arasında tarama yapın.


Hoparlör aynı zamanda Amazon Music Unlimited aracılığıyla müzik yayınlaması için de çağrılabilir. Yine de, ses kalitesinin Amazon Echo Dot ile aynı seviyede olduğunu akılda tutmakta fayda var, bu nedenle O2'de veya bir ev partisinde bir konsere güç vermeyecek, ancak biraz toz alma veya ütüleme yaparken hafif dinleme için idealdir. .

Entegre bir hoparlörü barındırmak için Amazon Fire TV Cube'un Amazon Fire TV Stick 4K'dan çok daha büyük olduğunu belirtmeseydik aptallık etmiş oluruz, çünkü adlarına inanırsınız ve bu yüzden yapamazsınız. bir TV'nin arkasında sallanmak; bunun yerine eğlence standı veya kaplama gibi düz bir yüzeye yerleştirilmesi gerekir.

Amazon Prime Day Fire TV 4K

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire TV Cube vs Fire TV Stick 4K: Hangisine İhtiyacım Var?

Çoğu için, Amazon Fire TV Stick 4K, fiyatın bir kısmına bir dizi isteğe bağlı akış hizmetine tek tıklamayla erişim sağlayarak etkileyecek, diğer yandan Amazon Fire TV Cube, genişletmek isteyenler içindir. temel görüntüleme deneyimini temelde bir Amazon Yankısı olan şeyle birleştirerek izleme deneyimlerini yaşadılar.


Amazon Fire TV Cube ve Fire TV Stick 4K: 4K'ya İhtiyacım Yoksa Ne Olur?

Eğer sahip değilseniz4K TVve televizyon kapalıyken Alexa'yı kullanmanın yararı size çekici gelmiyor, bazı iyi haberlerimiz var: Dışarıda tam da ihtiyacınız olan şey olan daha ucuz bir Amazon Fire TV Stick var. Adı ... erm ... Amazon Fire TV Stick (bu sefer 4K yok) ve Full HD akışta zirveye çıkıyor.

İngiltere Okurları İçin Bir Not

İşte önemli olan: Amazon Fire TV Cube, Birleşik Krallık'ta mevcut değil, bu yüzden oradaki insanların 4K TV'ye sahip olup olmadıklarına bağlı olarak Amazon Fire TV Stick 4K veya Amazon Fire TV Stick arasında seçim yapması gerekecek. Eller serbest Alexa deneyiminin tamamı için, birAmazon Echokarışıma.

Günün en iyi Amazon Fire TV Stick 4K fırsatları 177 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Amazon Fire Tv Stick 4K Black Bed Bath & Ötesi $ 49,99 $ 29.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Fire TV Stick 4K akışı ... Amazon Prime $ 49.99 $ 39.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Amazon Fire TV Stick 4K - ... Dell49,99 39,99 GörünümAmazon Fire TV Stick 4K ile ... Kohl's39,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz