Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Amazon Fire TV, yeni ve harika bir ücretsiz özelliğe kavuştu

Amazon Fire TV, yeni ve harika bir ücretsiz özelliğe kavuştu

Amazon, Alexa Duyuruları özelliğini kendiFire TVBirleşik Krallık'ta set üstü kutular ve HDMI akış donanımları. Amazon, yeni işlevin önümüzdeki günlerde otomatik olarak yüklenecek ücretsiz bir kablosuz güncelleme ile geleceğini söylüyor.


Bilmeyenler için, Alexa Duyuruları uzun zamandır Amazon Echo markalı akıllı hoparlörlerin temelini oluşturuyor ve kullanıcıların Alexa destekli diğer cihazlara mesaj göndermesine olanak tanıyor. Örneğin, kullanabilirsinizYankı Gösterisi 5Mutfakta, evdeki diğer tüm Alexa cihazlarından çalan ve yakındaki aile üyelerine veya arkadaşlarına yemeğin hazır olduğunu söyleyen bir mesaj göndermek için.

İşlevselliği tetiklemek için, kullanıcıların şu sesli komutu kullanması gerekir: 'Alexa, duyur ...'ve ardından evdeki her Echo cihazından ışınlanmasını istedikleri mesaj. RakipGoogle Home akıllı hoparlörler'Yayın' olarak adlandırılan çok benzer bir özelliğe sahip.

En son yazılım güncellemesi yayınlandığında, Alexa Duyuruları tarihinde otomatik olarak etkinleştirilecektir.herşeyEvinizdeki TV cihazlarını ateşleyin.

Özelliği devre dışı bırakmak isterseniz, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa tamamlayıcı uygulamasına gidin, 'Cihazlar'a basın, uygun Fire TV cihazını seçin ve Alexa Duyurularını etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğini bulacaksınız.


Bu özelliği Fire TV'de kullanmak için, Alexa Voice Remote üzerindeki mikrofon düğmesini basılı tutmanız ve 'Alexa, filmin başlamak üzere olduğunu duyur' gibi bir şey söylemeniz gerekir. Diğer tüm uyumlu Alexa özellikli cihazlarda kısa bir zil sesi çalacak ve ardından konuşkan AI asistanının sesindeki mesaj gelecek.


(Resim kredisi: Amazon)

Diğer Echo cihazlarından bir Alexa Duyurusu almak için televizyonu açmanız ve Fire TV girişine çevirmeniz gerekir; bu, Fire TV'yi büyük olasılıkla kullanacağınız anlamına gelir.yayın yapmakmesaj almak yerine diğer odalara.

Fire TV bir Alexa Duyurusu aldığında, müşteriler mesaj başlamadan önce sesli ve görsel bir bildirim alacak. Açıkçası, Amazon o anda izlediğiniz her şeyi otomatik olarak duraklatacak veBüyük Turmesaj okunduğu anda.


Alexa Duyurularının gelişinin yanı sıra Resmi YouTube uygulaması artık şu adreste de mevcuttur:herşeyFire TV cihazları. Google tarafından tasarlanan yeni YouTube uygulaması şu anda zaten Uygulamalarınız ve Kanallarınız satırında olmalıdır.

Fire TV'deki resmi YouTube uygulaması, sesinizi kullanarak içeriği bulmanızı, başlatmanızı ve kontrol etmenizi (duraklatma, oynatma, geri sarma, ileri sarma) sağlayan genişletilmiş Alexa ses kontrolleriyle her zamankinden daha iyi. Beklediğiniz gibi, Fire TV, desteklenen TV'lerde videoları 60 fps'ye kadar 4K HDR'de işleyebilir. Yeni YouTube uygulaması, uyumlu bir Fire TV cihazı kullanan müşteriler için hemen geçerli olan varsayılan YouTube deneyimi olacak.

Alexa özellikli uygulama markalarının gelişiuzun süredir devam eden bir kan davasının sonuakış cihazları etrafında Google ve Amazon arasında.

Bugünün en iyi Google Chromecast 3, Amazon Fire TV Stick ve Amazon Fire TV Stick 4K fırsatları Google Chromecast Smart TV ... Google Chromecast 3 Amazon £ 30 GörüntüleTüm fiyatları görünAmazon Fire TV Stick Lite Amazon Fire TV Stick BT Dükkanı £ 29.98 GörüntüleTüm fiyatları görünFire TV Stick 4K Ultra HD ... Amazon Fire TV Stick 4K Amazon £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz