Close
  • Ana
  • /
  • Medya Yayıncıları
  • /
  • Amazon Fire TV incelemesi: 4K HDR ve Dolby Atmos desteği için tek kelimeyle rakipsiz değer

Amazon Fire TV incelemesi: 4K HDR ve Dolby Atmos desteği için tek kelimeyle rakipsiz değer

4K, HDR veya Dolby Atmos desteği istemiyorsanız, sizi yönlendirelim. amazon-fire-tv-review-stick-reviewveya kontrol edinChromecast. Hayatınız iOS tabanlıysa,Apple TVhiç şüphesiz senin için olacak. Siz oradayken, tümen iyi medya yayıncıları.

4K HDR istiyorsanız, artan sayıda seçenek vardır: amazon-fire-tv-review-stick-4k-review, Chromecast Ultra, Apple TV 4K,Roku Akış Çubuğu +ve bu ... yeni Amazon Fire TV.

amazon-fire-tv-review-stick-4k-review

Amazon, HDR10'u desteklemeyi seçti ancak HDR için Dolby Vision'ı desteklemedi - hem Apple TV 4K hem de Chromecast Ultra, Dolby Vision'ı destekliyor. Garip bir şekilde, Apple TV 4K, Fire TV'den farklı olarak Dolby Atmos'u desteklemiyor.


Fire TV, 1.5Ghz dört çekirdekli işlemci, 8GB depolama, 2GB bellek ve en son nesil 802.11ac Wi-Fi ile iyi özelliklere sahiptir. Aslında, istek listenize girmek için mükemmelAmazon Prime Günü 2020.

Önceki Fire TV kutusu zaten 4K'ya sahipti, ancak artık saniyede 60 kare hızında 4K desteği var. Ayrıca şimdi anlaşmayı tatlandırmak için HDR özelliğine sahip ve bir kez daha sesli uzaktan kumandayla Alexa desteği var.


Uzaktan kumanda, Chromecast yerine Fire TV'yi seçmenin bir nedenidir, çünkü ikincisi bir kumandaya sahip değildir. Telefonunuzu her iki cihazda da uzaktan kumanda olarak kullanabilseniz de, dokunulacak fiziksel bir cihazın yerini hiçbir şeyin tutamayacağını düşünüyoruz.


Bu Fire TV cihazı tamamen terk edildi ve öncekinden daha küçük. Kare şeklindedir, ancak HDMI kablosu bir köşeden dışarı çıktıkça daha çok bir elmas gibi görünür.

MicroUSB güç kablosu daha sonra diğer köşeden kaçar. Muhtemelen yakın zamanda herhangi bir tasarım ödülü kazanmayacak, ancak çirkin bir cihaz değil.

Amazon Fire TV 4K'da Alexa

Alexa da sadece içerik aramak için değildir. Yeteneklerin veya 'Becerilerin' (üçüncü taraf uygulamaları) çoğuna artık Fire TV üzerinden erişilebilir ve hava durumu ve spor skorları gibi görsel bir unsur kazanıyor.


Alexa bu günlerde oldukça uyumlu. Böylece, 'Just Eat'i aç ve son siparişimi sor' ya da 'ışıklarımı kıs' diyebilirsiniz.

Şimdiye kadar Echo, ancak Alexa TV'de kendi başına geldi. Şovları ve filmleri aramanızı, şovları ve filmleri izlemenizi ve BBC iPlayer veya Plex gibi uygulamaları ve oynatıcıları açmanızı sağlar.

Bununla birlikte, Amazon ve Netflix içeriği sonuçlar aracılığıyla aranabilir ve başlatılabilirken, diğer birçok uygulama önce bunları açmanızı gerektirir. Alexa on the Fire TV ayrıca şovları ve filmleri geri ve hızlı ileri sarmanıza olanak tanır.

Alexa'yı bir sonraki bölüme atlamak için kullanabilirsiniz, ancak geri dönemezsiniz veya belirli bir bölüme gidemezsiniz ki bu utanç verici.

Gelecekte iyi olabilecek bir şey, Alexa cihazlarının birlikte çalışmasıdır, bu nedenle Echo'nuzun bulunduğu mutfağa gittiyseniz, yine de 'filmimi duraklat' diyebilirsiniz ve ne demek istediğinizi anlayacaktır. Şimdilik, Alexa cihazları oldukça bağımsız çalışıyor (örneğin, alarmlar gibi şeyler yalnızca onları ayarladığınız Echo veya Echo Dot'ta mevcuttur).

Daha eski bir Fire TV cihazınız varsa, fütüristik kontrol yöntemlerinizi kullanmayı tercih ediyorsanız, Fire TV mobil uygulaması aracılığıyla veya yeni bir uzaktan kumandaya bir mikrofonla (bu DEĞİL) 20 £ 'luk para atarak ses kontrolü ekleyebilirsiniz. eski usul bir şekilde.

Amazon Fire TV kurulumu

Amazon Fire TV takıldıktan sonra, Wi-Fi şifrenizi eklemeniz için bir uyarı alacaksınız (cihaz, Amazon hesabınızın hatırlamasını isteyip istemediğinizi soracaktır). Daha sonra Fire TV ilgili tüm güncellemeleri indirecektir.

Ağınızı kurduğunuzda, sonraki beş dakikayı yükleme işlemi boyunca size rehberlik eden animasyonlu videoyu izleyerek geçirebilirsiniz.

Daha sonra Amazon hesabınızda oturum açmanız ve ebeveyn kontrollerini etkinleştirip etkinleştirmemeyi seçmeniz gerekecek, ama hepsi bu.

Amazon Prime size bir yıllığına 79 sterlin veya ayda 7,99 sterlin ödeyecek, ancak bunun için bir günlük sınırsız teslimat ve Netflix'e rakip olan hizmet olan Amazon Prime Video'ya erişim elde edersiniz. Bunun yerine Netflix'i tutmaya karar verdiyseniz, endişelenmeyin, çünkü Fire TV'de gerçekten iyi çalışıyor.

Size en iyi resmi vermek için ses ve video ayarları otomatik olarak algılanır, ancak isterseniz bunu manuel olarak yapılandırabilirsiniz:

Amazon Fire TV arayüzü ve uygulamaları uygulamaları

Fire TV arayüzü, gezinmek için bir çocuk oyuncağıdır ve diğer FIre cihazlarında olduğu gibi, her kategori altında basamaklı içerik ekranlarına sahip bir üst düzey Ev-Filmler-TV Şovları-Uygulamalar menüsüne sahiptir.

Prime içerik, sürekli olarak kullanıcı arayüzünün önündedir ve işler, film ve TV içeriği arasında düzgün bir şekilde bölünmüştür. Bazı belirsiz şeyleri araştırmak istiyorsanız, türler arasında da derin arama yapabilirsiniz.

Amazon Prime içeriğinin dışında günümüzde Fire TV cihazlarında harika bir seçim var - bu Fire TV uygulamaları ve oyun dizinine göz atın.

Ancak, Now TV desteği olmadığı için biraz özledim. Now TV'nin desteklemediği pek çok akış cihazı yok, ancak Amazon yayıncıları bunlardan bazıları.

Prime sahip kişiler, Discovery ve Eurosport Player gibi 40'tan fazla premium kanal ekleyebilir - tümü bireysel aboneliklerle kullanılabilir, böylece yalnızca istediğiniz kanallar için ödeme yaparsınız.

Amazon Fire TV'nin diğer kolları müzik ve oyundur. Amazon üzerinden satın aldığınız her şey hizmetin müzik bölümünde karşınıza çıkacak ve ayrıca Amazon Prime Music'ten akış gerçekleştirebileceksiniz. Spotify, Deezer, Vevo ve çeşitli radyo uygulamaları da dahildir, depolanan Amazon Prime Fotoğrafları da görünecektir.

Oyun az pişmiş kalır. Cihaz bir mikro konsol olacak kadar güçlüdür ancak mevcut oyunlar esasen mobil uygulamalardır. Yani bu, rakip bir cihaz değil sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review- ancak ek bir kontrol cihazı satın alabilir ve öyleymiş gibi davranabilirsiniz. Ama biz bunu gerçekten tavsiye etmiyoruz.

Pingtwitter Kararı

Öyleyse Fire TV 4K için dolgun olmalı mısınız? Chromecast Ultra ve Fire TV çok benzer şekilde fiyatlandırılır ve hangisini seçeceğiniz, hangi ekosisteme daha fazla gömülü olduğunuza (ve ayrıca fiziksel bir uzaktan kumanda isteyip istemediğinize) bağlıdır.

Amazon Video ve Amazon Prime Photos kullanıyor musunuz? Fire TV'ye ihtiyacınız var. Google Fotoğraflar'ı kullanıp Play Store'dan film kiralamak mı istiyorsunuz? Chromecast'e ihtiyacınız var.

Bir Prime üyesiyseniz, Amazon Fire TV, Prime hizmetini gerçekten yükseltir ve böylece Fire TV, bir yayıncıdan istediğiniz her şeyi gerçekten temsil eder.

Bunu beğendin mi?Kontrol eten iyi medya yayıncıları.