Close

Amazon Fire TV Stick 4K incelemesi

Amazon Fire TV Stick, yıllar boyunca bir dizi yinelemeden geçti ve şimdiden özellikleri ve içeriği ile dikişlerde kesinlikle inliyordu. En son sürüm, HDR 10, 10+ ve Dolby Vision biçiminde 4K ve HDR desteği ekler.


Fiyatı göz önüne alındığında, bu incelemenin kısa bir versiyonunda 'Bunu satın alabilirsin: rakiplerinden daha iyi ve çoğundan daha ucuz' yazabilir. Bununla birlikte, sizin için çok kısa ise, şimdi daha uzun bir versiyon gelecek.

Amazon Fire TV Stick 4K'yı satın almak istiyorsanız, o zaman şu anda bunu yapmak için harika bir zaman.Amazon Prime Günüsatış etkinliği hem Amazon'da hem de rakiplerinde fiyatının düşmesine neden oluyor.WalmartKöriJohn Lewisve AO.com.

Görünüşü ve sunulan özellik ve içerik yelpazesi ile Amazon'un Fire TV Stick 4K'nın bariz rakibi,Roku Akış Çubuğu +.

Roku, mükemmel bir yayıncıdır ve bundan daha az karmaşık bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, Fire Stick'in gelişmiş HDR desteği ve Atmos, daha geniş bir uygulama ve 'kanal' yelpazesi (Amazon hesabınız üzerinden abone olduğunuz ücretli içerik çıkışları) ve Alexa ses kontrolü VE daha ucuz olduğu göz önüne alındığında hangisinin yapılacağına karar verilir tavsiye aniden oldukça basit bir mesele haline gelir.


Apple TV 4K, daha küçük Amazon rakibi ile aynı HDR türlerine sahiptir ve şu anda onu destekleyen daha geniş bir içerik yelpazesine sahiptir. Ancak Apple TV, önemli ölçüde daha pahalıdır. Google'ın Chromecast'i Amazon'un cihazından bile daha ucuzdur ancak çok daha az özellik sunar.

En iyi TV yayınlarında bugünün en iyi fiyatları Fire TV Stick 4K Ultra HD ... Amazon Fire TV Stick 4K Amazon £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Roku Streaming Stick + | ... Roku Streaming Stick Plus Amazon £ 59.99 £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünApple TV 4K 32 GB pdt.tradedoubler.com/clickKRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click Tüm fiyatları görünGoogle Chromecast Google Chromecast 2 very.co.uk £ 30 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Fire TV Stick 4K: tasarım

Amazon Fire Stick 4K flama ve uzaktan kumanda


Hepsi nasıl uyuyor?

Burada açıkça söylenecek pek bir şey yok. Çubuk, boş bir HDMI bağlantı noktasına ya doğrudan ya da - bu çok zorsa - kısa bir uzatma kablosuyla takılır.


Dokunsal, gösterişsiz uzaktan kumanda, tüm Fire TV eylemini ve ayrıca TV'nizin ses ve bekleme kontrollerini kontrol eder (neredeyse tüm nispeten yeni televizyonlarla çalışır).

Mikrofonlu düğme Alexa'yı çağırır. Amazon'un sesli asistanı, Echo Show veya Spot'ta olduğu gibi, her zamanki haber, hava durumu ve Beceriler seçimine görsel eşlik ederek çalışır.

Zaten Echo cihazlarınız varsa, mikrofon düğmesini atlayabilir ve yalnızca komutları çağırabilirsiniz. Ancak düğmeyi kullanmayı daha kolay ve daha güvenilir buldum. Elinizde uzaktan kumanda ile televizyon izliyorsanız, onu kullanmamanız için hiçbir neden yoktur (Amazon destekli kemerinizi göstermek dışındaakıllı ev kurulumu, elbette).

Android ve iOS için Amazon TV uygulamasını indirirseniz, kurulum son derece basittir, çünkü çeşitli akış hesaplarınız için (Amazon Prime, Netflix, Spotify, Tidal ve benzeri) kimlik ve şifreleri yazmak için telefon klavyenizi kullanabilirsiniz.


Uzaktan kumanda ve ekran klavyesi aracılığıyla metin girmek kabus falan değildir, ancak uygulama kesinlikle gitmenin yoludur. Uzaktan kumandanın kaybolması veya ikiz AAA pili bitmesi durumunda Fire TV'nin kontrollerini de kopyalar.

Amazon Fire TV Stick: içerik

Bu şeyde izlenecek çok şey var. Gerçek bir içerik evrenidir. Sayısız uygulama ve kanal aracılığıyla, çocuk dostu UFC kafesinden, izleme başına ödemeli dövüşten aşırı şiddete kadar her şeyi izleyebilirsiniz.Peppa Domuz.

Sadece Amazon'un kendi Prime'ını kullanarak, ister Amazon'un yıllık 79 £ aboneliğiyle yayınlansın, isterse Amazon Prime Video'nun mağaza kısmından kiralanarak veya satın alınsın, aklınıza gelebilecek hemen hemen her filme erişebilirsiniz.

Sky's Now TV'ye, Netflix'e, İngiltere'deki tüm olağan yakalama TV hizmetlerine, Bollywood kanallarına, müzik kanallarına, Curzon, Mubi ve BFI Player gibi sanat evi satıcılarına, daha önce bahsedilen UFC, Starz, hiçbir şey olmadığı bu kanala da erişim var. ama Kardashianlar her gün bütün gün… burada izlenecek çok şey var.

Tabii ki, en iyi şeylerin çoğu için ödeme yapmanız gerekecek, bu yüzden gerçek çubuk o kadar ucuz ki, biraz da dosh kalacaksınız.

Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise başlık özelliklerinin 4K, çeşitli egzotik HDR ve Dolby Atmos ses formları olabilmesine rağmen, sunulan içeriğin büyük çoğunluğunun yüksek tanımlı UHD değil, HDR olmadan ve kesinlikleolmadanAtmos.

Bu zamanla değişebilir, ancak şimdilik bu özellikleri daha çok ileriye dönük prova olarak düşünmelisiniz. Ancak Fire TV Stick 4K, bu şeylerin bir kısmına veya tümüne sahip olmayan ve daha az içeriğe sahip olan ve yerleşik Alexa iyiliği olmayan rakiplerden daha ucuz olduğundan, bu konuda söylenecek bir şey gibi görünmüyor.

Amazon Fire TV Stick 4K: kullanım kolaylığı

O katıksız hacmişeygöz atmayı zorlaştırıyor, söylenmelidir. Bu sorunun üstesinden gelmek zor, ancak Amazon Prime, Netflix ve Now gibi temel hizmetler, içeriği sırayla tuhaf kategorilere ayırarak, görünüşte sonsuzluğa uzanarak, rezil bir şekilde şaşırtıcı şekilde şaşırtıcı şekilde size yardımcı olmuyor.

Ne aradığınızı biliyorsanız, elbette metin araması vardır ve Fire TV ayrıca Alexa sesli aramayı da ekler. Bu seferlik iyi haber şu ki, Netflix'te bir şey oynamasını istersen, şimdi bunu yapacak. Geçmişte, Alexa genellikle Netflix'te istediğiniz şovları ve filmleri bulurdu, ancak aslında onları oynatmaya tenezzül etmezdi - bunu manuel olarak yapmanız gerekirdi.

Olağan ses kontrolü sorunları burada geçerlidir. Bazen Alexa sizi duymaz. Bazen oniyetSeni duyuyorum ama yanlış medyaya hizmet edecek.

Tesadüfen, bu konuda izlemeye çalıştığım ilk şey şuydu:Outlaw King- bu bir çeşit fakir adamınCesur Yürek, Netflix'te. Görünüşe göre bir de şarkı varOutlaw Kingve Alexa'nın Amazon Prime Music aboneliğim aracılığıyla bana sunduğu şey buydu. Ancak talimatın sonuna '… Netflix'te' ifadesini eklemek bu sorunu çözdü. Amazon'un hizmetleri ve Netflix'in yanı sıra, Spotify'da sesli arama / kontrol de yapabilirsiniz.

Tam olarak ne istediğinizi bilmiyorsanız sesli aramayı kullanmanın en iyi yolu mikrofon düğmesine basmak ve sadece bir aktörün, yönetmenin veya türün adını söylemektir. Bu, daha sonra hem abonelik hem de kiralama / satın alma seçeneklerinin yanı sıra 'Müşteriler de izledi' önerileriyle Amazon Prime Video'dan zengin seçenekler sunar.

Menülerde eski usul çevirmek, yukarıda bahsettiğim rakipler kadar hızlıdır ve 20 veya daha fazla meg geniş bant bağlantımda herhangi bir ara belleğe alma veya başka bir rahatsızlık yaşamadım.

Amazon Fire TV Stick 4K: görüntü kalitesi

Hayır, bu evdeki duvar kağıdının neden Jack Ryan olduğunu bilmiyoruz.

Buradaki iyi haber, çoğu insanın en sık inceleyeceği içeriğin çoğu - Sky Now, BBC iPlayer, Amazon Prime, Netflix - en hızlı 4K Dolby Vision / Atmos'a sahip olup olmadığınıza bakılmaksızın gerçekten mükemmel görünüyor ve ses veriyor. görsel-işitsel kurulum.

Bataklık standardı 4K HDR 10'dan başka hiçbir şeyde çok fazla film ve Amazon dışı TV yok. Ancak sağlam bir dilim, Dolby Vision'ı destekleyen Amazon Prime Video orijinal içeriğinden oluşuyor.Tepedeki belalı EvveManyaközellikle iyi örneklerdir ve Dolby Vision malzemesi uygun şekilde yıldız gibi görünür. Atmos'u destekleyen daha az sayıda başlık da var.

Bununla birlikte, Fire TV Stick 4K'ya Dolby 5.1 ses (sapkınlık, biliyorum) ile sadece tam HD olan oldukça yaşlı plazmamı da verdim. Ana uygulamalardaki her şey kesinlikle şık görünüyordu. Bu yüzden 50 £ altındaki bu TV dinamitinin keyfini çıkarmak için en son ve pahalı televizyona sahip olmanız gerektiğini düşünmeyin.

Amazon Fire TV Stick 4K: karar

Amazon'un 4K Çubuğunu fiyatlandırması ve daha sonra onu kaliteli içerikle paketleme şekli nedeniyle (bir şekilde veya başka bir şekilde büyük ölçüde ödemeniz gereken içerik), bunu tavsiye etmek hiç akıllıca olmaz.

Bana göre, Roku'nun Streaming Stick + bugünden önce alabileceğiniz bu türden en iyi cihazdı. Bununla birlikte, yeni Amazon nemesis size daha gelişmiş görsel işitsel özellikler, izlenecek daha fazla şey ve aşağıdakiler için tam teşekküllü Alexa özelliği sunarazpara. Bu nedenle, çok yakında a) Streaming Stick + 'da indirimler ve b) bir Streaming Stick +++ görmeyi bekleyin.

Amazon'un tüm bu içeriği sunma biçimini düzene sokmanın ve / veya tüm hizmetlerde sesli aramanın çalışmasını sağlamanın bir yolunu bulmasını diliyorum. Bununla birlikte, dört Blu-ray'den daha düşük maliyetli, kompakt, iyi yapılmış, güvenilir bir çubuğa neyi yerleştirmeyi başardığını düşündüğünüzde, bu biraz titreme gibi geliyor.