Close

Amazon Fire TV Stick incelemesi: şimdi eklenmiş Alexa ile süper yayıncı

Amazon Fire TV Stick, Amazon Fire TV Stick ile Yeni ...79 $ GörünümAnlaşma Cuma, 25 Aralık Amazon Fire TV Stick ... Ebay79 $ GörünümAnlaşma Cuma, 18 Aralık Amazon'da sona eriyor

Satın aldığınız hizmete bağlı olarak seçim genellikle sizin için yapılır. Google'ın müzik ve film hizmetlerine yatırım yaptıysanız, kaçınılmaz olarak şu yöne gideceksiniz:Chromecast.


Hayatınız iOS tabanlıysa,Apple TVşüphesiz size göre olacak ve Amazon ile yatıyorsanız iki seçeneğiniz var: tam yağlıAmazon Fire TVya da Amazon Fire TV Stick, o kadar küçük ve cep dostu bir cihazdır ki, yakalamanın ne olduğunu sürekli merak edeceksiniz (tümen iyi medya yayıncılarıdaha fazlası için).

Daha fazlasını okuyun: Amazon Fire TV Stick 4K incelemesi

Bu model - almak isteyebileceğinizAmazon Prime Günü- 4K'sız Amazon Fire TV Stick 4K'ya göre daha ucuz bir alternatiftir. Daha küçük bir televizyondaysanız, 4K'yı atlayabilir ve kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.

Sopa, düzgün özelliklere sahip, sarkık değil; dört çekirdekli işlemci, 8 GB depolama alanı, 1 GB bellek ve en yeni nesil 802.11ac Wi-Fi.


Amazon Fire TV Stick'in küçük bir cihaz olduğunu vurgulamakta fayda var. Kalın bir USB çubuğu boyutundadır ve herhangi bir HDMI bağlantı noktasına takılabilir. Şimdiye kadar çok şık ama küçük bir sorun var - çubuğa güç verilmesi gerekiyor, bu yüzden ona bir fiş takmanız gerekiyor.


Bu büyük bir sorun değil, ancak cihazı televizyonunuzun arkasında bulunan bir HDMI yuvasına takmak isteyeceğiniz anlamına geliyor. Aksi takdirde, TV'nizin yanından sarkan hatalı bir kabloya sahip olursunuz (bununla birlikte bir HDMI uzatma kablosu da vardır).

Neyse ki, uzaktan kumanda söz konusu olduğunda dongle'ın gizlenmesi bir sorun değildir - her şey Bluetooth aracılığıyla halledilir, böylece çalışması için görüş hattına ihtiyacınız yoktur.


Amazon Fire TV Stick'te Alexa

Artık şovları ve filmleri arayabilir, şovları ve filmleri izleyebilir ve BBC iPlayer veya Plex gibi uygulamaları ve oynatıcıları açabilirsiniz. Bununla birlikte, Amazon ve Netflix içeriği sonuçlar aracılığıyla aranabilir ve başlatılabilirken, diğer birçok uygulama önce bunları açmanızı gerektirir.

Her zaman 'Breaking Bad'i televizyonuma koy' diyebilmek ve sanki sihirle gerçekleşmesini istemiş miydim? Bu şaşırtıcı olmamalı; Sonuçta, Amazon Echo ile sık sık Alexa'nın istediğimiz şarkıyı veya albümü anlayabildiğini görüyoruz, öyleyse neden filmler olmasın?

Daha eski bir Fire TV cihazınız varsa, Fire TV mobil uygulaması aracılığıyla veya mikrofonlu yeni bir uzaktan kumandaya £ 20 sıçratarak ses kontrolü ekleyebilirsiniz (bu DEĞİL).


Fire TV çubuğundaki Alexa ayrıca şovları ve filmleri geri ve hızlı ileri sarmanıza olanak tanır.

Elinizde uzaktan kumanda varken bunu yapma sürecini biraz can sıkıcı bulduk, ancak şovları ve filmleri bulmak iyi bir deneyim oldu. Bunu söyledikten sonra, basitçe 'üç dakika ileri sar' diyebileceğiniz ve reklam arası biteceği için reklamlar arasında hızlı ileri sarmak için oldukça iyidir.

Alexa'yı bir sonraki bölüme atlamak için kullanabilirsiniz, ancak geri dönemezsiniz veya belirli bir bölüme gidemezsiniz ki bu utanç verici.

Gelecekte iyi olabilecek bir şey, Alexa cihazlarının birlikte çalışmasıdır, bu nedenle Echo'nuzun bulunduğu mutfağa gittiyseniz, yine de 'filmimi duraklat' diyebilirsiniz ve ne demek istediğinizi anlayacaktır. Şimdilik, Alexa cihazları oldukça bağımsız çalışıyor (alarmlar gibi şeyler sadece Echo'da veyaYankı Noktaörneğin onları ayarladınız).

Alexa da sadece içerik aramak için değildir. Echo'nun yeteneklerinin ve 'Becerilerinin' (üçüncü taraf uygulamaları) çoğuna artık Fire TV Stick üzerinden erişilebilir, hava durumu ve spor skorları gibi görsel bir unsur kazanıyor. Alexa bu günlerde oldukça kapsamlı, bu yüzden örneğin 'Just Eat'i aç ve son siparişimi sor' ya da 'ışıklarımı kıs' diyebilirsiniz.

Amazon Fire TV Stick kurulumu

Amazon Fire TV Stick takıldıktan sonra, Wi-Fi şifrenizi eklemeniz için bir uyarı alacaksınız. Açıkçası Ethernet bağlantısı yok, bu yüzden parmaklarınız Wi-Fi'niz yeterince sabit.

Ağınızı kurduğunuzda, sonraki beş dakikayı yükleme işlemi boyunca size rehberlik eden animasyonlu videoyu izleyerek geçirebilirsiniz. Ya da yaptığımız şeyi yapıp atlayabilir, derinlere dalabilir ve ne yaptığınızı bildiğinizi umabilirsiniz.

Fire TV Stick'i ateşleyin ve sayısız seçenek sunulur. Amazon hesabınıza giriş yapmalısınız - eğer yoksa, o zaman bu incelemeyi gerçekten okumamalısınız - ve ayrıca gerçekten Amazon Prime'a sahip olmalısınız.

Fire TV Stick'i kullanmak şart değil, ancak hibrit bir araba satın almak ve sadece elektrik kısmını kullanmak gibi - orada daha fazla güç var, öyleyse neden kullanmayasınız?

Amazon Prime size elbette 79 £ 'luk geri ödeme yapacak, ancak bunun için bir günlük sınırsız teslimat ve Netflix'e rakip olan Amazon Prime Instant Video hizmetine erişim elde edersiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, Fire TV Stick ile gerçekten iyi çalışıyor.

Prime içeriği sürekli olarak kullanıcı arayüzünün önündedir, film ve TV içeriği düzgün bir şekilde bölünmüştür ve türler arasında derinlemesine arama yapabilirsiniz.

Amazon Fire TV stick uygulamaları

Amazon Prime içeriğinin dışında günümüzde Fire TV cihazlarında harika bir seçim var - bu Fire TV uygulamaları ve oyun dizinine göz atın.

Ancak, Now TV desteği olmadığı için biraz özledim. Now TV'nin desteklemediği pek çok akış cihazı yok, ancak Amazon yayıncıları bunlardan bazıları.

Discovery ve Eurosport Player gibi 40'tan fazla premium kanal ekleyebilirsiniz - tümü bireysel aboneliklerle kullanılabilir, böylece yalnızca istediğiniz kanallar için ödeme yaparsınız.

Güzel bir dokunuş, seyahat ederken kaldığınız yerden gösterileri alabilmenizdir: Fire TV Stick'i bir TV'nin HDMI bağlantı noktasına takın, Wi-Fi'ye bağlanın ve izlemeye devam edin.

Amazon Fire TV'nin diğer kolları müzik ve oyundur. Amazon üzerinden satın aldığınız her şey hizmetin müzik bölümünde karşınıza çıkacak ve ayrıca Amazon Prime Music, Spotify, Deezer, Vevo ve çeşitli radyo uygulamalarından akış gerçekleştirebilirsiniz. Oh, ve depolanan tüm Amazon Prime Fotoğrafları da görünecektir.

Oyun az pişmiş kalır. Çubuk, bir mikro konsol olacak kadar güçlüdür, ancak mevcut oyunlar esasen mobil uygulamalardır. Yani bu, rakip bir cihaz değil sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review- ek bir kontrol cihazı satın alabilir ve öyleymiş gibi davranabilirsiniz, ancak biz bunu gerçekten önermeyiz.

Pingtwitter Kararı

Bir Prime üyesiyseniz, Amazon Fire TV Stick, Prime hizmetini yükselten ve bir akış çubuğunda istediğiniz her şey olacak mükemmel bir cihazdır.

Değilseniz, yine de hoşunuza gidecek çok şey var ama tüm Prime işleri sürekli olarak iPlayer'ı yüklemeye çalışmanıza engel olacak.

Alexa, Fire TV çubuğuna harika bir ektir ve 4K'nın eksikliği bazıları için bir engel oluştursa da, çok az tartışma var - Fire TV Stick, bugün mevcut olan en iyi kapsamlı akış cihazı olarak adlandırılacak güçlü bir duruma sahip. Harika bir fiyata da mevcut.

Bunu beğendin mi?Kontrol eten iyi medya yayıncıları.